Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Zanimljivi oglasi

Post od pavle » 08 Dec 2014, 19:28

A sta mislis o Z4???
ps Alfu Spider necu da ti pomenem, da te ne bi izbacili iz kuce

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 08 Dec 2014, 19:30

Pa z4 je malo skuplji, a stari mu se ne svidja.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od pavle » 08 Dec 2014, 19:30

Meni je stari, lepsi dosta

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Day Walker » 08 Dec 2014, 19:31

Kapiram da je ovaj BMW bolji u svakom pogledu od SLK iako mozda nisu ista klasa
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... bmw_120_i/
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od pavle » 08 Dec 2014, 19:35

Ja nikada za ovaj 120i ne bih dao ove pare... Jos malo da se doda moze da se uzme e93

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ivan » 08 Dec 2014, 19:38

stefank je napisao:Ne vidim poentu TT-a, roadster s prednjom vucom, diskvalifikovan u startu (i 4x4 se ponasa kao prednja vuca, Haldex je). :D Pritom, SLK ima metalni krov i opet, elegantniji mi je.
U nastavku lovackih prica slusamo kako torsen zabacuje dupe kao zadnja vuca :kezo:
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Libero » 08 Dec 2014, 19:38

Here we go again :kezo: :mrgreen:

Korisnikov avatar
stefank
Postovi: 838
Pridružio se: 14 Nov 2014, 01:36
Garaža: Audi Q7 3.0 TDI S-line / BMW X1 20d xDrive / Mini Countryman CooperD / Golf Plus 1.9 TDI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od stefank » 08 Dec 2014, 19:51

Ivan je napisao:
stefank je napisao:Ne vidim poentu TT-a, roadster s prednjom vucom, diskvalifikovan u startu (i 4x4 se ponasa kao prednja vuca, Haldex je). :D Pritom, SLK ima metalni krov i opet, elegantniji mi je.
U nastavku lovackih prica slusamo kako torsen zabacuje dupe kao zadnja vuca :kezo:
Ti mi debeli ne diraj Torsen, pa ga svrstavaj za svoju dusu u lovacke, ribolovacke ili koje hoces price, kako ti volja. :kezo: U svakom slucaju za roadstera koji je vikend auto je RWD logican izbor.




Upravo tako, novi Z4 je osjetno skuplji, a stari mi izgleda nekako previse staro naspram SLK. Pritom, nije samo do same cijene nego ne bih da gubim previse jer nisam siguran da bi se taj auto previse zadrzao tj. da me ne bi smorila 2 sjedista nakon nekon vremena jer sam ja pretezno sa vise ljudi, a ionako se mucno prodaju kod nas. :D Ja sam ladno i zaboravio na 1 cabrio, doduse nesto sam se nalozio bas na roadstere, jos odavno. A i ne volim gumeni krov pa to ti je. :pardon:

Ne zna bas niko nista o kvalitetu SLK, ili bar samog 200 motora (3.0 otpada u startu, nije cak ni skuplji a i malo bi se prelazilo, nego to je bas vjencanica za citav zivot)?

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 08 Dec 2014, 21:56

To nije 2.0 motor, nego 1.8, ako što nema 3.0 motora nego 350 SLK. Odličan je motor 1.8 kompresor, vrlo živahan, ima dobar zvuk. Troši benzin (naročito troši po velikoj vrućini dosta jer se kompresor guši bez hladnog vazduha), a voli da troši i ulje, ali to je sve normalno. Auto je odličan, lepo se vozi. Ima malo veštački direktan volan, ali sve svemu je vrlo lep osećaj u vožnji...zna Mercedes da napravi roadster, imaju tu tradiciju, ergonomija je odlična. Tvrdi krov ume da krcka u vožnji kao i kod svakog auta sa tvrdim krovom. Po tome se vidi da li se o autu vodilo računa ili nije...Nije to krckanje nešto što ne može da se istoleriše. Jako dobar opcional je airscarf i to bih jurio kada bih gledao polovnjak. Sa airscarfom možeš da voziš i po prohladnim vremenu. Zaštita od vetra je odlična...ja sam vozio 140kmh i nije mi ništa smetalo.
Z4 prve generacije je dosta različit auto. On po karakteru liči na stare engleske roadstere. Unutra je kvalitet mnogo slabiji od Mercedesa, sve deluje spartasnki, gotovo jadno, ali to neki baš vole. Auto mora da bude baš napucan sa opremom da bi ličio na nešto. Ali, zato se vozi jako lepo, ako je šestak po haubom...minimum 2.5. Divljiji je auto, muškiji suroviji od SLk. ALi zato harmonija motora i menjača i ta direktnost u vožnji je super...deluje kao neki stari sportski auto sa predugačkom haubom koja mu daje neki psoeban šmek. Serijska sedišta su dobra za fakire, pa je jako tražen opcional M sportska sedišta koja mnogo poboljašavaju udobnost. To je auto za ljude koji vole da uživaju u sportskoj vožnji i nije ih mnogo brigaza okolinu...ali smao mora da bude šestoclindraš, nikako onaj 2.0 4 cilindra od 150ks.
Pored njih možeš da vidiš i Miatu treće genracije u najjačoj opremi sa 160ks koja ima i varijantu sa tvrdim korovom..to je sjajan auto takođe.Ako hoćeš da se malo razlikuješ možeš da vidiš i Hondu S 2000, ali ona jako dobro drži cenu, bolje od "nemaca" i nije jeftina.

Korisnikov avatar
stefank
Postovi: 838
Pridružio se: 14 Nov 2014, 01:36
Garaža: Audi Q7 3.0 TDI S-line / BMW X1 20d xDrive / Mini Countryman CooperD / Golf Plus 1.9 TDI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od stefank » 08 Dec 2014, 22:02

Ma znam da je 1.8, ja imam neku bolest da sve motore oko 2.0 nazivam 2.0 zbog registracije (1.8, 1.9, 2.0, pa cak i 2.1/2.2 nazivam 2.0 jer kod nas nije drasticna razlika, sve do 2.5 je podnosljivo ali preko 2.5 vec pocinje da se osjeca). :kezo:

Hmm ja se se vise pronalazim u toj grupi vozaca koje si "prisio" Z4-orci. :) Mislio sam da nije tako drasticna razlika izmedju SLK i Z4 - nisam imao prilike da provozam nijedan, stavise za cudo ne znam nikog ko ih ima, cak ni one najdalje poznanike. :zbunjen:

Airscarf je dodatna oprema? Vidio sam da neki to navode u oglasu, ali nisam ni obratio puno paznju na to. Moze li naknadno da se stavi, ili je j*bada?

Krckanje je nekako vec must-have "opcija" u kabriu sem kad je skroz nov, to me i ne cudi toliko, a vjerovatno da moze i da se sredi. Ali da li sam mehanizam crkava, posto ako da, pretpostavljam da je to jako bolno? :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 08 Dec 2014, 22:07

Ne može naknadno da se stavi airscarf jer je deo sedišta...tj. iako može sigurno se ne isplati jer se radi o polovnjaku, takoda to ne treba razmatrati. Kod Z4 je bitno da auto ima deflektor. E, da taj deflektor kod SLK je od neke tkanine i to je malo bezveze jer kvari pogled pozadi.
Krov ne crkava, to je sve dobro urađeno. Krckanje se može smanjiti ako se mažu zaptivne gume od krovnih delova glicerinom..to retko ko radi, ali to je deo detaljnog održavanja.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ADrei » 08 Dec 2014, 22:10

SLK je igracka, to ne moze niko ko je visok preko 180cm da vozi, prosto neverovatno koliko malo mesta ima :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 08 Dec 2014, 22:11

To je auto pravljen za normalno građene ljude, sve je potaman :)

Korisnikov avatar
stefank
Postovi: 838
Pridružio se: 14 Nov 2014, 01:36
Garaža: Audi Q7 3.0 TDI S-line / BMW X1 20d xDrive / Mini Countryman CooperD / Golf Plus 1.9 TDI

Re: Zanimljivi oglasi

Post od stefank » 08 Dec 2014, 22:12

Znaci ni SLK ni Z4 nemaju neke izrazene mane ni sa motorima ni sa krovom? Mislio sam da ima bar neki od njih jer mi je i dalje nejasno da auto koji je kostao 60k sada kosta 10 (frljam se ciframa ali slican je odnos sa dostinom primjeraka po oglasima, mnogo veci gubici nego kod SUV-a, limuzina, pa i kupea).

Ja iskreno sumnjam da i Mercedes i BMW mogu da generalno prave zesce probleme ispod 100k km, jednostavno ne mogu da uklopim cifre po kojima se prodaju u glavi pa mi sumnjivo ipak. :)

Inace na roadstere ja i gledam kao na neke igrackice, ko nema jos prakticnih svakodnevnih auta ova klasa definitivno nije za njega. Ali vjetar u kosi, RWD i relativno jaki motori mozda i vrijede tih 10-15k eura. :) E sad ako je bas TOLIKO skucen to mi u startu smeta, jer ja u svakom autu sjedim dosta zavaljeno i odaljeno, ne prija mi drugi polozaj.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 08 Dec 2014, 22:16

Naravno da vredi...jebeš vozački život ako nisi vozio roadster dvosed. Pošto je globalna kriza ta kola se teško prodaju, tkao da računaj da ćeš vrlo teško prodati auto...to je cena uživanja i zato ne drže cenu. Inače, oba automobila su odlična. Platneni krov kod Z4 je dobro urađen...generalno platneni krovovi kod dvoseda prave manje problema. Ono što može da se desi je da treba da se menja platno kod Z4, ali to može da se uradi.
I zaboravio sam...posle su na SLK stalvjali normalna čvrsti providni deflektor....
Poslednja izmena od starac vujadin u 08 Dec 2014, 22:29, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori