Kupovina kajaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Kupovina kajaka

Post od somi-car » 30 Apr 2012, 07:17

Pogledao klipove, obecava..

Posalji mi na PP ako mozes gde u BG-u mogu da pogledam te kajake...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina kajaka

Post od Bax » 30 Apr 2012, 09:11

Tebra nema to u BG, najblizi ti je u Madjarskoj, imala je firma u SC, koja je to prodavala, ali je bilo dosta skupo, tj skoro duplo skuplje.
Trazis Decathlon sportske radnje, ima ih u celoj Evropi, ali ne i u Srbiji, tamo je taj camac oko 300--350 evra, zavisi od akcije....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Kupovina kajaka

Post od somi-car » 30 Apr 2012, 10:19

Jbg. mislio sam da u BG-u ima sve :D

Juce bas obisao vikendicu...Dunav kao staklo :doubleup:

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Kupovina kajaka

Post od Zveroljub » 19 Maj 2012, 23:02


Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Kupovina kajaka

Post od Sh@rance » 26 Jun 2012, 20:00

somi-car je napisao:Vec duze vreme razmisljam o kupovini kajaka. Situacija je sledeca...

Deda mi je u nasledstvo ostavio kucu koja je na 20 m od Dunava. Imam metalni camac koji nisam registrovao i ne planiram jer hocu da ga prodam. Nemam racunicu da ga registrujem da bi par puta godisnje malo veslao.

Posto bi ponekad da ''izadjem na vodu'' cisto rekreativno, planirao sam da kupim kajak. Lakse mi je da ga izvucem iz vode i nemam troskove oko odrzavanja.

Gde bi mogao da pronadjem kajake, npr od fiberglasa ili slicnog materijala? Da li neko zna cene novih kajaka?

Gumene varijante sam video i to me ne interesuje.
Druze ja sam veslao kajak ceo zivot cale mi je veslao kajak ceo zivot :) odlican sport, klinac sad pocinje da mi vesla kajak. Cale mi je u kajakaskom savezu Srbije. Imam kucu 100 metara od Kajak kluba i svaki sam dan tamo vodim decu u teretanu. Znam da je mini kajak 400 eura nov to je kajak za decu za veci mogu da ti javim i gde se nabavlja. Ako te interesuje polovan kajak tj rashodovan pa da ga popravljas mogu i to da ti vidim.
Naravno ako si mislio na ovu vrstu kajaka
Slika

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Kupovina kajaka

Post od Sh@rance » 26 Jun 2012, 20:35

Evo ga moj naslednik u usponu :)
Slika
Slika
Slika
Kajak trenazer
Slika

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina kajaka

Post od Martin » 26 Jun 2012, 23:12

Šaranče, koje si godište?
Možda smo se peglali na nekom od takmičenja.... :kezo:

Ja sam se aktivno bavio kajakom u Valu od 1995. (pionir) do 2005. godine (junior-senior), dok nisam otišao na Vojnu Akademiju.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Kupovina kajaka

Post od Sh@rance » 27 Jun 2012, 10:29

Teško ja sam 98 prestao da veslam poslali me na Kosovo 98-99 tako da kad sam se vratio više nisam bio ni za šta. Počeo sam od 6. godine tada je bio polularni zlatominac, a danas mini kajak :) . Ćale mi je veslao punih 28 godina i dan danas se bakće sa tim.
85 je preveslao celu savu bio ja kajakaški maraton. Pokojni Milan Janić je samo par dana pre nego što je poginuo bio kod nas u stanu moj ćale je veslao sa njim. Ćale mi je predsednik discilinske komisije u Kajakškom savezu cela moja porodica je zaluđena za kajakom :D Inače moj ćale i pokojni Dragan Kujundyić-Gaga su osnivači Kajak kluba. Skoro je izašao sportski atlas tako da nas ima baš na dosta strana :D
Inače ako si išao na takmičenja sa Valom verovatno si dolazio u klub za koji sam ja veslao Kajak Kanu Klub Bora Marković Zabrežje. Svaki dan u klubu :) učim klinca polako da vesla :)

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina kajaka

Post od Martin » 27 Jun 2012, 20:30

Pa da, KK "Zabrežje". Bogami, imali ste vi dobru ekipu. :doubleup:
Ne znam kako danas stoji klub, ali znam da se ovih dana nižu uspesi na međunarodnim vodama. Ne pamtim da je nekada bilo ovoliko medalja na evropskim prvenstvima. Danas sretoh Sašu Radmanovića, reče da čak njih 12 ide na Olimpijadu!!!!!! :klanjamse:
I mene ponekad mine želja da odem i napravim koji krug, al nemam vremena. Čak me drugar iz kluba zvao da se aktiviram ovog leta, da bi formirali ekipu za prvenstvo države....ali nemam vremena baš za to.
Želim ti da klinci krenu tvojim stopama. Ko god me pita šta da trenira, kako, koliko....kažem - kajak. Jedan od težiš i ozbiljnijih sportova (fudbal, košarka, i sl. su bar 5 puta lakši....). :doubleup:

Izvinjavam se moderatorima na off topic-u. :understand:

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Kupovina kajaka

Post od zuzazu » 28 Jun 2012, 16:32

Decathlon, danas, taze..... frisko....

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Kupovina kajaka

Post od zuzazu » 28 Jun 2012, 16:34

TL : 2,32 = EUR

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Kupovina kajaka

Post od somi-car » 29 Jun 2012, 11:33

Gde je ovo uslikano i gde moze da se pogleda? Ova 2 zuta bi legla kao san :)

Radije bih neki u dobrom stanju jer nisam siguran kako bih uradio reparaciju nekog starog i kako se to inace radi.

Ovih dana cu najverovatnije da pozajmim od poznanika na probu pa cisto da vidim kako mi to lezi.

Nije strasno i ako preskocim ovu godinu, kako stojim sa slobodnim vremenom izgleda da ce tako i da bude ali ne prestajem da trazim. Ako naleti povoljan, uzimam sigurno.

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Kupovina kajaka

Post od zuzazu » 29 Jun 2012, 12:22


Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Kupovina kajaka

Post od Uninuni » 06 Jul 2018, 20:16

I ja uzeo explorer K2 neki dan :-) (doduse ne na ovoj lokaciji). Htio jos proslo ljeto da nosim na more ali nismo nasli na stanju nigdje. Ove godine uspio da se snadjem i cak nabavim po znatno nizoj cjeni (u Ljubljani uzeo za 70e). Sad samo da stigne GO :-)

Sent from my SM-T580 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Kajaci, SUP daske, čamci...

Post od grujicd » 04 Sep 2019, 10:05

Vidim da je @Ljuba pominjao da planira da kupi kajak na naduvavanje i/ili SUP dasku. I mene je ta tema zainteresovala, pa bi mogli na jednom mestu da diskutujemo.

Prvo sam mislio da uzmem kajak Intex Explorer K2, košta oko 100 evrića, dok ima i onih koji su nekoliko puta skuplji. Onda sam bacio pogled na ovaj youtube gde poredi neki jeftini Intex i višestruko skuplji Sevylor Hudson kajak (red veličine 400-500e):



Ovaj skuplji deluje daleko bolje zaštićen od bušenja i habanja, a za Intex sam u skoro svim reviewima čitao da su morali da ga krpe relativno brzo. Možda i nije beznačajna razlika, naročito ako se iskrcavaš na plažu sa kamenjem, ako odeš malo dalje od obale, ako pustiš decu da se sami voze... Sa druge strane ne znam koliko bi ga koristio, možda se provozam dva put u sezonu oko plaže, a možda ga budem koristio i u Srbiji, na Adi, Savi, Dunavu, odem na neko jezero...

Slična priča je i za SUP daske - ono što izgleda kao daska za surf, samo veće, stojiš na njoj i veslaš. Isto ne znam koliko bi se koristilo (mada bi klinci sigurno skočili odmah da to savladaju), a razlika je što tu i nema budžet varijanti već ulaznica košta par stotina evra. Srećom ima na Adi da se rentira pa ćemo tamo da probamo ako vreme i obaveze u septembru dozvole.

Odgovori