Terenci - moda ili potreba ?

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 320d za Q5

Post od dragvorl » 18 Apr 2012, 11:39

Jedino sto mi je bolje od X5 jr Range Rover, doduse sada je vec stari model.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od ftj » 18 Apr 2012, 11:53

@laki

x5 i x3 uz pomoć esp-a bi to odradili bez ikakvih problema, naravno ne tom žustrinom kao trojka ili petica ali bi ga odradili. Najveću ulogu tu igra esp bez koga bi tako nešto bilo veoma teško. U navakovom testu naglo izbegavanje prepreke pri 65 km/h sam se solidno namučio da tojotu auris održim na putanji bez esp-a. Doduše to je malo ekstremniji slučaj gde moraš naglo levo pa naglo desno ali dovoljno je da ukapiraš koliko esp znači.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 320d za Q5

Post od Floyd » 18 Apr 2012, 12:07

:plusone:

Apsolutno tako...
Nema straha od prvrtanja jer elektronika vodi racuna o tome.
Pa ne bi jedan BMW proizvodio i naplacivao auto koji ima takve probleme ali verujem i da je X5 stabilniji.
Ono sto mi se ne svidja kod velikih SUV-ova je taj subjektivni osecaj brzine.
Vozio sam se 220km/h u X6 i uopste se nisam osecao sigurno kao u nekom autu.
Laki021 je napisao:i da se ne lazemo ni X3 ni X5 nisu terenska vozila
Naravno, daleko su oni od pravih terenaca ali ima par situacija gde ce se mnogo bolje snaci od tvog ili mog auta.
Tipican primer je jedan moj poznanik ovde koji je iz zapadne Bosne.
Do njegove kuce (u planinskom selu) ima nekih 20km neasfaltiranog i veoma loseg puta gde bi se sa autom vrlo brzo "nasukao" ili bi ga ozbiljno ostetio.
Lik zato vozi Q5 i nema problema da izadje do kuce kad ide na odmor :)

Ja nemam potrebu da vozim po takvim terenima pa mi takvo vozilo nije potrebno tj. ne bih uzivao u njegovim ociglednim prednostima a trpeo bi njegove mane na otvorenom putu.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od noob » 18 Apr 2012, 15:50

Jedino što ne može da se prevrne je A8 :cool!:
Na obuci u Austriji (Švabe držale obuku) za vozača specijalnog vozila Švabe su davale auto u verdnosti blinde A8 ako neko uspe da ga prevrne, niko ga nije prevrno niti će (počevši od Srpskih vozača pa Turci, Italijani, Francizi itd. koji su bili na obuci).
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 320d za Q5

Post od Texonja » 18 Apr 2012, 16:17

Floyd je napisao: Naravno, daleko su oni od pravih terenaca ali ima par situacija gde ce se mnogo bolje snaci od tvog ili mog auta.
Tipican primer je jedan moj poznanik ovde koji je iz zapadne Bosne.
Covek na zapadu i covek u Srbiji ne moze isto da gleda na auto, isto kao sto ne moze ni covek sa sela i covek iz grada ili neko ko stanuje u Norveskoj i neko ko je u Kaliforniji.

Evo stigao sam sa 320d do Nemacke, skoro 1300km, auto je briljirao. On zaista na autoputu nema premca. Da stanujem u Nemackoj i da imam autoput gdegod da mrdnem, ne bi mi padalo na pamet da kupim nesto veliko i kockasto. Zasto bih kada znam da u zivotu necu sici sa asfalta i kada znam da je taj asfalt 365 dana u godini ociscen od snega, da nema zgazenih zivotinja na njemu, da nema aquaplaninga jer je odvod pefrektan i da nijedan od mojih poznanika/prijatelja/rodjaka ne stanuje u vukojebini.

Posto ne stanujem u takvim uslovima i posto prvi sneg kada padne ja sam okovan i mogu da se jbm sa BMW "dreier"-om, zrtvovacu 200km/h po autoputu i voziti 130, u zamenu za veliki gepek, nesto klirensa i 4x4 sa nesto offroad sposobnosti. Nisam ni profi ni amaterski offroad vozac, niti zelim da budem, niti zelim da idem van asfalta, ali okolnosti me nekad primoraju. Za to "nekad", ne zalim sto cu da zrtvujem brzinu (realno, jedino ovde u Nemackoj mogu da vozim preko 140 km/h a da ne strepim), jer je mnogo cesci "ponekad offroad", nego "ponekad 200km/h".

Sto se tice X5, glupo je porediti taj auto sa X3 u smislu koji je bolji. Naravno da je X5 bolji, ali je registracija 3x skuplja, potrosnja veca, teze se parkira, kasko je duplo skuplji, gume, odrzavanje, ... A da kupim polovan star 4 za cenu novog X3 ne bih nikad. Za te 4 god uglavnom predju Boga-oca, voze ih razni ljomberi ko zna gde i ko zna kako, neka, hvala. Jos pride imam auto koji je skup na odrzavanju u svakom smislu. Odustao sam od takvih razmisljanja...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 320d za Q5

Post od Floyd » 18 Apr 2012, 17:06

Pa to sam i ja hteo da kazem...auto se kupuje prema potrebama.
Tvoje potrebe za izbor SUV-a su opravdane a i ja bi verovatno slicno razmisljao kao ti u Srbiji.
Zapravo u Srbiji, kupovina sportskog auta sa niskoprofilnim gumama i sportskim vesanjem nema puno smisla.
Kao sto je i kupovina ekstremno jake masine u CH, zapravo bacanje para.

U vezi X5...ja i dalje mislim da si napravio odlican izbor ali ako uzmemo primer X3 sa 3.0d motorom i nekom preprcanom opremom koji cenom gazi u visu klasu onda to po mom misljenju nema puno smisla.
Naravno ukusi su razliciti, opcije postoje, pa neka svako bira ono sto mu najvise odgovara.

Ja samo kazem da ne prihvatam Herojev stav "full" oprema pod obavezno treba da bude ispred komfora.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 320d za Q5

Post od Texonja » 18 Apr 2012, 17:09

Naravno, zato i postoji personalizacija auta i odabir opreme, pa ko sta voli...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: 320d za Q5

Post od Misha » 18 Apr 2012, 18:50

Texonja je napisao:zato i postoji personalizacija auta i odabir opreme, pa ko sta voli...
nek izvoli,samo da je AWD. :mrgreen:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od Floyd » 03 Maj 2012, 22:08

Eto, samo da napisem da sam danas radikalno promenio stav o GLK.
Ono je najbolji SUV u klasi...zapravo je kombinacija auta i SUV-a :doubleup:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od NexT » 03 Maj 2012, 22:11

Jel si se vozio? :D

Ja ga jos nisam provozao, al me vozila ortakinja, odusevljen sam :D I 220 CDi ide jaaakooo lepo. Ocekivao sam da je tromiji... Doduse, bice da je i do automatika...

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od Misha » 03 Maj 2012, 22:13

@Floyd znaci mogao bi biti tvoj sledeci auto ? :D
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od starac vujadin » 03 Maj 2012, 22:17

Odličan je GLK, živahan i kvalitetan, set up ogibljenja mu je odličan...vozili su me. Jedino što dizajn ne leži većini ljudi, kao "bonsai" GL.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od Floyd » 03 Maj 2012, 22:19

@Next

Kolega je uzeo 250CDI.
Provozao sam se na kratko ali nisam stigao da ga vozim...bice prilike.
Ide ko promaja :)
Uopste nemas osecaj da se vozis u nekoj grdosiji nego bas kao u autu.
Voznja u X5, X6 i ML mi npr. nije preterano interesantna.

@misha

Ne znam, nisam razmisljao o toj klasi :)

@starac_vujadin

Bas tako...
Sto se dizajna tice, ja sam ga kritikovao ali kad se malo bolje zagleda...i nije tako los.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: SUV vozila - generalna diskusija

Post od Texonja » 03 Maj 2012, 22:23

Floyd je napisao: Ono je najbolji SUV u klasi...zapravo je kombinacija auta i SUV-a :doubleup:
Jesi li probao X1 ili novi X3?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

SUV vozila - generalna diskusija

Post od Floyd » 03 Maj 2012, 22:26

Nisam, ni jedan, ni drugi...
U Q5 sam se vozio i isto mi se ne svidja.

Odgovori