Paralelno parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Paralelno parkiranje

Post od mr.Big » 02 Dec 2012, 09:37

Nekada sam se baš nervirao zbog bahatih udarače vratima. I onda, jednog jutra mi je našto kvrcnulo u glavi i prešao sam u taj omraženi tabor. Jednostavno me zabole i nemam nikakvo razumevanje za kojekakve loše procene ostalih prilikom uparkiravanja. Ako mi je isuviše i bespotrebno prišao, da me bitno ometa prilikom ulaska u kola -popiće štraftu. Tako već godinama, dok ne popijem po p......
Da pojasnim, nisam neki bahati džiber koji oštećuje tuđu imovinu iz zavisti ili kompleksa, tj ako ovaj susedni očigledno nije imao izbora, onda se malo i potrudim da se nekom gimnastikom uguzetam za volan bez materijalne štete :-|

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Paralelno parkiranje

Post od dragan » 02 Dec 2012, 10:38

a pre toga je polupao deset branika dok je vezbao :)

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 02 Dec 2012, 11:04

I ovo je rekord? Pa imao je više od 10 cm prostora. :kezo:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Paralelno parkiranje

Post od Martin » 24 Jan 2015, 17:18

Danas u gradu (SM) krenem da se parkiram onako kako uvek radim - paralelno u rikverc, sa uključena sva četiri pokazivača.
U trenutku kada sam krenuo u rikverc, gledam u desni retrovizor kako ne bih zakačio već parkiran automobil. Skrećem pogled na desni retrovizor i čujem sirenu i vidium kako svojim zadnjim levim delom branika "udaram" u automobil koji se gura na isto mesto na koje sam ja već krenuo. :uf:
Sve se dešava u mojoj traci, sa tim da sam ja već jednim delom bio na parkingu.
Na snimku se vidi deo scenarija. U pitanju je siva Alfa 156 koja se vidi u desnom delu snimka (na parkingu)na oko 1:08 minuta.

https://www.youtube.com/watch?v=JN4pqu0LISA
Dakle, približavam se mestu gde ću se parkirati, uključujem sva 4 kako bi oni koji dolaze iza mene iu ostali videli da se zaustavljam kako bi i oni na vreme počelti sa usporavanjem. Zaustavljam se i prebacujem u rikverc. Lagano krećem unazad, motam i ....Alfa je u mojoj traci. :o
Stajem izlazim, procenjujem štetu, kažem gospođi koja je vozila Alfu da stanemo sa strane i da vidimo šta ćemo dalje.
Krenem laganim i opuštenim tonom da razgovaram i da utvrđujemo krivicu. Moja šteta je bila minimalna (ogrebotina od 10 cm na samom braniku, a isti je pobegao za 1 cm u desno...jbo branik na kraju krajeva....). Njena šteta je već značajnija - ulubljena vozačeva vrata sa finom i dubokom ogrebotinom od skoro 40 cm dužine.
Krivica - :think: ja sam odbijao da priznam krivicu jer sam sve radnje izvršio pravilno i u skladu sa zakonom. Gospođa je opet negirala svoju krivicu sa obrazloženjem od kada se uključuju sva 4 kada se parkira i ide u rikverc. :glavomuzid: Au jbt....šta sve neću čuti i doživeti u saobraćaju....
Objasnim joj da je na gubitku kako god da okrene - i ako bude zvala policiju i ako bude popunjavala izveštaj (zbog malusa). Kažem joj da njena šteta (pa nek je do max 100, nije više) nije veća i da je mnogo manje bolna od jbnog malusa i još gore - policije. Ma kakvi, ni da čuje. :nonono:
Dođe policija (koju je ona zvala) i krene sa utvrđivanjem stanja. Uglavnom i oni su sugerisali da ne vrše nikakav uviđaj jer je šteta - MALA. Gospođa opet tera svoje (e već sam pomislio - kučka nedojbn, klimak, koji joj je đavo???? :delete: :palica: :thumbdown: :pop: ). Ovde je već i policiji bilo dosta smrzavanja oko gluposti pa su gospođu otpratili do kola i rekli da svako nastavi svojim putem.

Svo vreme me ubeđuje kako je cala žmigavac, koji ja nisam video niti se vid na snimku. :kuku:

Da li je neko imao sličnu situaciju?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od NexT » 24 Jan 2015, 17:32

Ja sam imao relativno slicnu. Lik ispred mene je dao sva 4 i stao. Ja sacekao da prodje auto iz suprotnog smera, on za to vreme nije ubacio u rikverc i krenem sa upaljenim levim migavcem da ga obilazim. U medjuvremenu matori mota pun desni i u rikverc. Ja sam ga skontao i legao na sirenu, medjutim udario me je, srecom direktno u tocak coskom branika. Sebi malo odvalio branik, na mom autu zagrebana felna.
Matori je poceo da sere kako sam ja kriv, jer nisam cekao, ja ga odjebao i rekao da zove policiju ako hoce. Ugl, seo je u auto, ja otisao, a on sta je radio ne znam i ne zanima me.

Juce uradim isto sto i ti, jos ja uvek zanesem auto malo, em da se lakse parkiram, em da shvate ljudi da cu sigurno u rikverc, a lik mi se uvukao u dupe sa nekom govnjivom C klasom, i ne mrda. Morao sam da izadjem iz auta, da mu nacrtam da se vrati u rikverc i pusti me da se parkiram, jer se ja pomeriti necu. (jednosmerna ulica)

Ugl, ljudi su debili.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od Vladapetr » 24 Jan 2015, 17:37

Ona je stajala sa druge strane, bez ikakve signalizacije da namerava da preleti preko puta i parkira se?

Poslato telepatski
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Paralelno parkiranje

Post od Martin » 24 Jan 2015, 17:51

Da - iako je tvrdila da je dala žmigavac, na snimku se ne vidi da isti radi.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od Vladapetr » 24 Jan 2015, 17:55

Mislim da je ovde situacija jasna u tvoju korist. Videćemo šta kažu nadležni ;)

Poslato telepatski
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Paralelno parkiranje

Post od Martin » 24 Jan 2015, 17:58

Neće ništa. Nisu ni vršili uviđaj jer su videli da je situacija jasna. Samo su otpratili gospođu do njenih kola i rekli da se razilazimo. U suštini, njoj su učinili uslugu, a i ja sam je ubeđivao u to sat vremena...ali nije vredelo. Jeftinije je da iskulira nego da plaća kazne i maluse....

Odgovori