Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
toni-b
Postovi: 16
Pridružio se: 18 Dec 2014, 19:53
Lokacija: Nis

Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od toni-b » 03 Feb 2015, 14:48

Posto sam novi vlasnik Citroenovog vozila Xsare Piucasso a do sada sam vecinim imao posla sa VW grupom voleo bih da cujem vasa iskustva(pozitivna i negativna) oko pribavljanja delova.Naravno na ovom mom novom polovnjaku zasad po nesto sto de tice karoseriske estetike nedostaje :kuku:

Korisnikov avatar
DS9
Postovi: 848
Pridružio se: 18 Nov 2013, 11:35
Lokacija: Beograd

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od DS9 » 13 Apr 2015, 15:53

Za citroen ima dostupnih delova, ali oko toga se može naći neopavono više informacija na - srpskom nezavisnom forumu ljubitelja citroena.

Sve zavisi šta se traži, pa se mnogo toga može naći u prodavnicama koje nisu specijalizovane samo za PSA vozila. Inače, uvek se delovi po PSA kataloškom broju mogu potražiti/naručiti u ovlašćenim Citroen servisima (a mnogi i u Pgt ovlašćenim). Google ih dobro pronalazi.

Za onog koji želi da sam nabavlja delove - bitno je da bude registrovan na servisni sajt citroena, i da po VIN (broj šasije) proveri koji delovi mu tačno trebaju.

http://service.citroen.com

Aca Superstar
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Sep 2019, 14:31

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od Aca Superstar » 25 Okt 2019, 12:05

Imam pitanje vezano za kataloške brojeve i service box.
Slika
Za filter ulja postoje dva kataloška broja
1109 Z5 RP 1109 AY - OIL FILTER
E149233 - E: OIL FILTER PSA AND AGE >=3
Slika
Za filter kabine postoje 3 kataloška broja
6479 RP 6447 XG - PASSENG COMPART CARBON FILTER PARTICLE AND GAS
16 169 591 80 - PASS COMPART ANTI-ALLERG FILT PREMIUM HIGH PERFORMANCE CARBON
16 099 988 80 - E: SET 2 PASS CMPT CRBN FLT PSA AND AGE >=3

Ako bi neko znao da objasni koja je razlika između kataloških brojeva, bio bih mu zahvalan.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od lami » 25 Okt 2019, 14:03

Jesi li ukucavao broj sasije, obicno ovako vise brojeva imas kad imas samo model, ne i sasiju.
Za filter klime imas zapravo 4 broja, npr, pise ti jedan je filter sa aktivnim ugljem, drugi je antialergijski.
Ovo sto vidis RP ti je replacement, odnosno prestali su da proizvode taj originalni broj.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od ljubitelj » 25 Okt 2019, 17:42

Razlike su opisane u tekstualnom delu posle broja, ako treba da se prevede mada toliko je jasno samo po sebi.

Aca Superstar
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Sep 2019, 14:31

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od Aca Superstar » 26 Okt 2019, 21:41

Ovo se dobije sa ukucanim brojem šasije.
Kada se pretražuje potreban deo, to se radi sa originalnim brojem ili ovim koji ima u opisu "AND AGE >=3"? Koliko sam razumeo zvanični servisi za sva vozila starija od tri godine trebuju delove po drugom broju, valjda su ti delovi jeftiniji od ovih prvih. Ali kada ja tražim deo u prodaji, koristim prvi broj s obzirom da ti delovi svakako ne dolaze od proizvođača?

A što se samog filtera kabine tiče svi su antialergijski, a bolji imaju i aktivni ugalj?

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od ljubitelj » 26 Okt 2019, 22:01

I jedan i drugi broj tj rezervni deo su regularni brojevi, a trazis onaj koji tebi vise cenovno odgovara ako postoji vise opcija ponude od raznih dobavljaca..
Meni taj originalni broj sluzi samo za poredjjenje sa drugim OEM brojevima kod aftermarket ponude u smislu da li deo odgovara za dato viozilo ili ne. Kvalitet dela se tesko ili nikako ne moze odrediti prema broju.
To starije ili mlade od 3 godine je vise marketing prica nego tehnicki parametar.
Filter kabine je standardni papirni a koji ce jos dodatni slij filatracije imati opet zavisi od dobavljaca, cene, zelje tj potrebe.

Kao i kod kucnih klima filter moze da bude sa antialergijskim premazom, sa katehin filterom, sa aktivnim ugljemm , i razne druge varijante.

I svakako pri ugradnji filtera obratiti paznju sta je lice a sta je nalicje pri postavljanju, da bi pravilno funkcionisao.
Cesto vidjam naopako postavljen fitler.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Citroen-auto otpadi i prodavnice novih delova preporuke

Post od lami » 26 Okt 2019, 22:41

Ne bih rekao da su svi antialergijski, pise ti ovde premium.
U svakom slucaju, filter ulja i klime je potrosna roba, ne opterecuj se time da mora da bude iz ovlascenog servisa, svaka iole opremljena prodavnica ih ima, samo nemoj da uzmes najjeftiniji. Za klimu je bitno da menjas najmanje na godinu dana, ukoliko je velika km i dosta prasine, mozes i na 6 meseci, a pitanje je da li ces primetiti razliku izmedju filtera od 1000 i 2000 dinara.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Odgovori