Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Vežbanje, dijete, teretana...

Post od bane valjevo » 16 Jan 2012, 00:41

Zapocinjem ovu temu ponajvise zbog sebe, ko god zeli nek se prikljuci...

Naime OPET sam dotakao magicnu trocifrenu brojku kilograma... I vreme mi je za dijetu...

Dok sam bio klinac mnogo lako sam dobijao kilograme i mnooooogooooo tesko ih gubio... Trenutno ih mnogo lako dobijam (ugojio sam se otprilike 7-8 kg za mesec dana), ali lako ih i gubim...

Tako da danas 16. januara krecem na dijetu sa 100kg (zive vage) na 190cm visine... Cak sam se i fotografisao...

Za sad je samo dijeta odn smanjenje hrane u pitanju, a za par meseci, ako ne odem u vojsku u medjuvremenu bice uvedena i teretana, tako da cu traziti savete... :D
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od Gaginh0 » 18 Jan 2012, 11:04

Vidi teme kao za mene :D

Bane izgleda da smo identicni, i ja sam visok ~190cm i cim dotaknem trocifrenu idem na dijetu :sreckovic:

Prosle zime sam skinuo za 3 meseca sa 105 na 85, svi su me tovarili da sam previse skinuo :D Ali onda se bukvalno nisam pazio do danas i kontam da sam dostigao trocifrenu kilazu, tako da cekam da prodje Sv. Jovan, i onda dijeta, a u teretanu sam vec krenuo (nastavio) cisto da se navikavam, posto nisam isao 4-5 meseci.

Moja dijeta se uglavnom sastoji u tome da samo rucam, pa sta god to bilo, da li je cista mast ili nesto najdijetalnije! Ne jedem hleb i ne veceram.
Znam da je dorucak najvazniji, ali otkad znam za sebe ne mogu rano da doruckujem, a u mojoj kuci relativno rano bude rucak (uvek izmedju 12 i 2), tako da...
Uz ne preveliku fizicku aktivnopst (uglavnom teretana i setnja do 10km) za mesec dana skinem izmedju 5 i 8 kg, i tako uvek :D

Jednom sam bio mesec dana na onoj cuvenoj UN dujeti, skinuo 10kg za mesec dana, i onda se ugojio 12 za sledecih mesec, tako da sam od toga odustao i furam samo svoj fazon...

Najteze je izbalansirati dijetu i teretanu, tj nije toliko tesko, ali treba para!
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od bane valjevo » 18 Jan 2012, 11:16

Joj, a ja nemam vremena za teretanu, a realno gledano teretana mi treba... Fakultet i posao me ubise... Poceo sam, za sad ide lepo, mada za sad je ovo samo gubitak vode...

Ove godine sv Jovan je postan, tako da se ne bojim :D ...

:glavomuzid:

Pazi moju ishranu, ne doruckujem skoro nikad (znam, znam to ne valja), rucam oko 15h i onda veceram oko 20-22h (znam, znam opet nista ne valja), ali probusio sam tanjir (ne kasiku) i ne jedem puno, a i pocecu da lezem gladan, pa makar ne zaspao do zore...


Trenutno mastam o teretani... Ako nista barem malo stres da izbacim iz sebe...

Inace najvise sto sam ikad izgubi kilograma je bilo leto 2006 godine kad sam sa 98 kg spustio na 82!!!

Ne da sam bio leeeeeeeeep... :lol:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od methane.master » 18 Jan 2012, 11:26

bane valjevo je napisao: Tako da danas 16. januara krecem na dijetu sa 100kg (zive vage) na 190cm visine... Cak sam se i fotografisao...
Čekaj bre, zar nisi neki dan rekao da krećeš da učiš? Sad i dijeta. :mig:

Manje jela, više kretanja. Zvuči jednostavno, ali nije uvek.
Širim haos!

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od bane valjevo » 18 Jan 2012, 11:28

Ma da bre, sve odjednom... Ali kad ogladnim uvece oko 21h, a imam jos 5 strana da predjem, pa kad se zamanta soba oko mene... Jooooooj... :kezo:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od Gaginh0 » 18 Jan 2012, 11:31

Moj problem je sto sam bio jako debeo kad sam bio mali, pa i do negde drugog srednjeg, onda sam prvi put skinuo dosta kila, pa zimus drugi put, i imam viska koze, a to me jako nervira, to ne moze da se zategne nikako...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od bane valjevo » 18 Jan 2012, 11:32

Ja sam bio debeo do 2006 bre!!! Onako bucmast... :D To se ja malo tesim...


Imam i ja viska koze, samo sto uvek to lepo popunim, valja se...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od ivancho » 18 Jan 2012, 15:45

Ljudi kao sto rekose, samo smanjenje kolicine hrane i povecanje fizicke aktivnosti. Idelano bi bilo ne vecerati u opste, ubaciti ujutru neko trckaranje , voznju bajisa ili makar setnja . Naravno izbaciti slatko i sve secere tj gazirana pica i ..... Meni upalilo :D Treba malo vremena, ali garantovano radi ;)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 19 Jan 2012, 04:27

Lako je reći...
Možda je samo izgovor, ali meni u principu najviše problem pravi neujednačen ritam. Radim po smenama i nemoguće je uklopiti da obroci budu uvek u isto vreme, kao i da se ne večera i ne jede noću, kad radim III smenu. Za fizičku aktivnost se slažem, kod mene je ona 0,173592% tako da što se toga tiče moram menjati stvari.
Inače obožavam slatkiše, posebno čokoladu, a i sokove. Slano volim, ali bez ovoga ne mogu. Smanjiti u nekoj meri, možda nekako, ali ukinuti, nema šanse.

Inače, počeo sam da se gadim sam sebi. Ne smem ni na vagu više da stanem. Tu sam oko 100 i kusur, ali znam da sam preterao, to mi već i prijatelji ljubazno saopštavaju.

:kuku:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od stefanan » 19 Jan 2012, 08:00

A najjace sto svi cekaju da prodje sv.jovan pa da krenu. Ja sam se dogovorio sa ortakom da od februara idemo po prvi put u neku teretanu,faks me ubija uspeo sam da smrsam a da mi pivdza ostane na istom nivou tako da je cilj nju skinuti a nabaciti masu na ramena :smesko: 187 visok,trenutno 85 tezak

jel ima neko mozda iskustva sa facotory gym-om na vidikovcu ?

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od ivancho » 19 Jan 2012, 09:26

@ trojanac, veruj mi slatkisi su samo navika i "droga" (prave zavisnost) cim se budes iskulirao par dana, automatski ti organizam nece toliko traziti. A kretnja jako bitna tj neka fizivka aktivnost, sada je malo zeznuto jer je ruzno vreme, ali neka teretana i nordisko skijanje ili traka za trcanje.....mogu a pomognu. Ili zenu pod ruku pa kej i setnja (dupla korist) :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od pedja » 19 Jan 2012, 09:31

Jednom prilikom sam samo pazio sta i koliko jedem (mada je i to dijeta) i smrsao sam vrlo brzo.
Pri tome mi nista nije nedostajalo, niti sam gladovao.

Uglavnom, poenta je bila izbacivanje belog testa, i jedenje vise ribe i piletine, bez slanih grickalica, gaziranih pica i sl.
I slatkise sam smanjio, mada njih i ne moram da jedem. volim ih, ali mogu stajati ispred mene, a da ih ne pipnem.

Sada sam opet na stotinjak kg... na 190+cm, i nije tako lose. Mozda vise ne mogu da skacem na basketu, ali imam masu za guranje :lol:

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od ivancho » 19 Jan 2012, 09:35

Moj problem ranije je bio , sto sam jeo da se ne baci tj sve sto ima u tanjiru. Kada sam poceo da jedem polako i da stanem kada mi je dosta sve je bilo bolje. Mada realno kada smanjis obroke i zeludac se smanji pa imas manje potrebe za hranom. Mada najgore kada su oci gladne :D

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od Gaginh0 » 19 Jan 2012, 10:37

Ali to moze biti mac sa dve ostrice, posto ne jedenjem usporavamo metabolizam, pa se on navikne da koristi i to malo hrane koje dospe u njega i da radi usporeno, pa se kilogrami ne gube tako lako...

Meni npr uopste nije problem da izbacim slatko i hleb, ali tesko izbacujem gazirana pica, alkohol u izlascima, kafu, nes kafu...

A sto gazirana pica toliko goje? Kontam za kolu i sokove, to mi je jasno, ali ne preporucuju ni kisela da se pije? Pa ja popijem minimum 2 litre kisele dnevno, posto ne pijem obicnu vodu, tj retko, ako nema alternative.

Za sve je potrebna izuzetna motivacija, svaki put kad sam lepo smrsao imao sam motivaciju u pm, i to me je svaki put odrzavalo. Ali sutra je Sv. Jovan, pa posle slave ide dijeta :doubleup:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Vezbanje, dijete, teretana...

Post od bane valjevo » 19 Jan 2012, 15:19

Mineralna voda ima dosta soli u sebi i onda ona povlaci vodu sa sobom u celije i zadrzava je, ona u stvari ne goji, ali sprecava izlazak viska vode iz organizma... Takodje, pazi se postoje dosta slucajeva koji su dobili pesak pa cak i kamen u bubregu zbog mineralne vode...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori