Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od gibanitza » 19 Jan 2012, 10:44

Kao relativno mlad roditelj jednog deteta mislim da je ipak bolje imati auto sa petoro vrata, zatvorenim krovom i krštenim gepekom.

Drugar je skoro išao sa troje dece (predškolski uzrast) i ženom na more u kockastoj Pandi bez ikakvog krovnog nosača. Ljudi se smestili sa sve stvarima i bez ikakvih problema otišli i vratili se. Moj ćale je sličnu ekipu vozio u Jugu 10 godina po raznim destinacijma a ja kukam kako mi je sa jednim detetom Polo mali. Čini mi se da je u pitanju moć prilagođavanja a (dozvolite mi verbalnu dijareju) prilagođavanje je odlika biološki uspešnih vrsta/jedinki.

Sve u svemu, možeš dete da voziš i na biciklu i u SLS-u, poenta je u tome kakve su ti mogućnosti, šta si definisao kao zonu udobnosti i koliko si spreman da izađeš iz njenih okvira.
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Paja » 19 Jan 2012, 11:14

Ma naravno da je moguće imati kupe i dete. Nije to ništa inkopatibilno. Pitanje je koliko je praktično.
Največi je problem staviti dete u sedište kroz prednja vrata. Kada dete odraste dovoljno da se samo smesti i veže onda manje više nije bitan broj vrata. S druge strane priča dete zahteva veliki auto je samo izgovor za kupovinu istih.
U svakodnevnoj rutini svaki auto B segmenta je dovoljan. Bitno je da u gepek stanu kolica (a takvih ima mnogo modela na tržištu) i jedna mala torba.
Ako neko kupi kolica pravljena za amerikance i njihove truck-ove pitanje je koji gepek je dovoljno veliki.

Za kabriolet sa krštena 4 sedišta važi sve napred navedno. Kod kabrioleta je, što se mene tiče, pitanje kada je stvarno vreme za spištanje krova. Kada je dete pozadi nije sigurno, dakle kada si sam, ali ne kada je napolju 30 u ladu jer ćeš na prvom semaforu izgoreti... Dakle kada kabriolet dobija pravu upotrebu u našim klimatskim uslovima?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Sloba » 19 Jan 2012, 11:52

Kažu da je kabrio leti, bar veći deo dana, ni malo naivna stvar. Ko je vozio ili vozi motor to najbolje zna. Po meni je kabrio idealan u proleće kada je suvo i kada su temperature 20-25°C. Naravno, opet kao drugi ili treći auto u kući. Recimo, to sam čuo iz prve ruke, Holanđani i Englezi dosta voze kabriolete, i pored klime kakvu imaju. Toliko cene sunce i lepo vreme da kada se u retkim danima to dogodi, pospuštaju krovove svojih kabrioleta i izležavaju se po travi i klupama na svakom koraku u gradu.

Što se tiče disusije o praktičnosti, mislim da gepek nema veze toliko sa ovom pričom jer postoje kupei koji ga imaju jednako koliko i hedžbeci. U svakodnevnom životu gepek se koristi vrlo malo pa nije u fokusu, dok su ulasci, smeštanje i izlasci putnika, pre svega male dece, puno bitnija stavka. Računam da svaki kupe na koji se pomene u kontekstu ove teme mora imati gepek bar toliki da se smeste dečija kolica. Mada, viđao sam da ih ljudi nose i na krovu. :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Paja » 19 Jan 2012, 11:58

Sloba je napisao:Kažu da je kabrio leti, bar veći deo dana, ni malo naivna stvar. Ko je vozio ili vozi motor to najbolje zna.
Upravo mi je sećanje na cvrčanje moje kože dok stojim na semaforu i bila asocijacija.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Sloba » 19 Jan 2012, 11:59

Upravo, dok se voziš i nekako, ali kada staneš...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Floyd » 19 Jan 2012, 12:11

Ma kabrio je igracka za bogate koja u 99% situacija nema prakticnu upotrebu.
Ima logike kupiti ga kao 2-3 auto (naravno ko ima love za takvu avanturu) i voziti ga par dana godisnje.
Kao prvi auto ima smsila jednino na nekom mestu kao sto su Kanarska ostrva dok npr u Beogradu da pored 40 stepeni, gutas gasove koje izbacuju autobusi i skupljas prljavstinu u enterijeru, stvarno nema smisla.

Sa druge strane, sto bi reko swemir, kupe je stav ili lifestyle :)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Grujic » 19 Jan 2012, 12:18

Sloba je napisao:Upravo, dok se voziš i nekako, ali kada staneš...
Kada stanes osetis da boli ono sto je procvrcalo u voznji :/
Po voznji na moru lakat kroz prozor na suncanoj strani moze biti opasan, zbog vetra se nista ne oseca, al koza gori...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od grujicd » 08 Jun 2019, 23:10

Nađoh ovu temu. Na predstojećem putovanju u USA bićemo 6 dana u Orlandu i tamo uzimamo rentacar. Kopka me da uzmem kabrio. Jeste skuplje, ali je jedinstvena prilika da probam tako nešto. Mada pre očekujem da bi se klinci oduševili nego što se ja nešto ložim. Kad pogledam šta se nudi, uglavnom je to Ford Mustang. E sad, prostor pozadi je skroman, a deca su 12 i 8 godina. A i gepek je isto sitan, a mi ćemo imati 2 srednja i jedan manji kofer. Srećom ima dosta snimaka na yt šta ljudi pakuju u taj gepek, a i kako je tesno pozadi. Generalno, mislim da je izvodljivo, samo je pitanje da li vredi stiskanja. Ćerka je već prešišala ženu po visini, moralo bi suvozačko sedište da ide dosta napred. A i ja bi morao bliže volanu.





Pojma nemam. Ako ne uzmem kabrio biće neka od njihovih limuzina, npr. Chevrolet Malibu ili tako nešto.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od igor_harris » 08 Jun 2019, 23:43

Sto da ne. Veruj mi da ce ti se svideti, sjajan je osecaj. Neces se putovanja secati po zapremini gepeka i mestu za noge, vec ces imati novu dimenziju. Odlicna ideja

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Geza » 09 Jun 2019, 00:18

Ili da probaš nešto poznato ovde, pa nastaviš tamo - Opel/Buick Cascada,
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od ftj » 09 Jun 2019, 00:20

-1

Bolje neko veliko americko cudo nego da se gurate.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Darko » 09 Jun 2019, 00:22

Cadillac escalade 6.2.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od ftj » 09 Jun 2019, 00:24

To je ipak previse(preskupo). Al npr. lincoln town car mi se svideo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Geza » 09 Jun 2019, 00:25

ftj je napisao:
09 Jun 2019, 00:20
-1

Bolje neko veliko americko cudo nego da se gurate.
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od grujicd » 09 Jun 2019, 02:04

Problem je što sve rentakar kuće kažu “auto taj i taj - ili sličan”. Tako da nema da si baš 100% siguran šta dobijaš, bar u toj budžet klasi. Moraću još malo da istražim.

Odgovori