Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od nidza » 26 Feb 2015, 23:25

Da se nije unutrašnja pločica istrošila do gvožđa? Nema od čega da struže nego da je uleteo metalni trun ili se istrošila do kraja.

Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od dragvorl » 27 Feb 2015, 06:48

Proveri da li je izgreban disk, to bar moze da se pogleda.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od McGruja » 27 Feb 2015, 08:05

Ili neka prasina uletela
U 5 evra da je banalno

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od nikaragva » 27 Feb 2015, 08:55

U 100e da će proći kada otopli!

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Day Walker » 27 Feb 2015, 10:22

Tako sam i ja osetio da Corsa struze i cao zdravo disk.. I jbga na 30k sam morao diskoce da menjam jer sam ih ostetio ne znajuci da sam potrosio plocice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od nikaragva » 27 Feb 2015, 11:02

Kakvi su auti bez indikatora istrošenosti? Pa to bi svaka pločica trebalo da ima.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Day Walker » 27 Feb 2015, 11:05

Nemam taj indikator, a deo plocice se odlomio i jebo kevu disku
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Ogi » 27 Feb 2015, 11:07

Ne smem da pustim tako, zakazao sutra pregled. Evo ga i odgovor od sefa servisa u Triu:

Moguce je da su se plocice potrosile pa da limic koji sluzi za upozorenje na istrosenost plocica grebe o disk, tj signalizira potrosenost plocica.Ako je moguce da proveris tu kod tebe kod nekog majstora kakvo je stanje plocica, jer kad ostane malo ferode na plocici tesko je proceniti koliko jos mogu plocice da predju pre zamene.Ako su se potrosile do grebaca potrebno je zameniti plocice da ne bi doslo do ostecenja diskova.
Pozdrav!


Nisam zadovoljan jer sam u servisu bio pre 10 dana i uputio ih bas na te diskove. Kako sada ovo ??

Korisnikov avatar
!GOR
Postovi: 593
Pridružio se: 08 Maj 2012, 20:46
Garaža: Audi A5 Sportback FL
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od !GOR » 27 Feb 2015, 11:22

I meni se cuje da struze sa prednjih tockova vec jedno mesec-dva, pa onda prestane posle par kocenja. Ranije se culo samo posle pranja auta, a sad je dovoljno da bude napolju 2-3 sata.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Saša » 27 Feb 2015, 11:30

nikaragva je napisao:Kakvi su auti bez indikatora istrošenosti? Pa to bi svaka pločica trebalo da ima.
Većina auta - pogotovo jeftinijih iz B segmenta - to nema. Nemaju ni neki skuplji... :D

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od bozza1979 » 01 Mar 2015, 11:00

Jugo iz 2006. je imao indikator ;-) Samo je lampica svetlela kad nisu ni do pola bile potrošene...
Meni se na Puntu ponekad čuje struganje na prednjem levom točku. To je počelo još na 5000km. Gledalo 5 majstora i sve deluje savršeno. Juče sam bio na redovnom servisu, prekontrolisano, sve ok. Vozim još 5-6k km. Sad je 47500 na satu. Ni na jednom autu mi nisu pločice toliko trajale ;-) Prva ugradnja i stil vožnje...

Послато са GT-I8262 уз помоћ Тапатока

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Ogi » 15 Mar 2015, 23:46

Sada mi vec nedelju dana skripe kocnice. Nisam siguran koje. Tacnije cvile prilikom blagog pritiska na papucicu, neposredno pre zaustavljanja. Kako, za pocetak, da utvrdim koje su ? Zadnje plocice sam menjao pre mesec dana, logika kaze da su one ali eto mozda se pogodilo pa bas cvile prednje.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od nikaragva » 16 Mar 2015, 07:31

Pa to bi trebalo da skontas ako otvoris prozore, odakle cvili.

Npr. meni indikator grebe sad upravo po disku, zadnji desni tocak i jasno se cuje da je od zadnjeg tocka zvuk.

Ako ti tako cvili kada blago stisnes, onda je skoro sigurno da su u pitanju nove plocice. Stare su do sad vec razradjene. Obicno skripe kada se stave nove, ako su tvrdje, imaju opiljka, dok se ne potrose malo, itd. Uglavnom odlika, po meni, losijih plocica, jer plocica bi trebalo da je "meka" i da fino se struze po disku, bez nekih zvukova koji se mogu cuti u kabini.


Saša je napisao:
nikaragva je napisao:Kakvi su auti bez indikatora istrošenosti? Pa to bi svaka pločica trebalo da ima.
Većina auta - pogotovo jeftinijih iz B segmenta - to nema. Nemaju ni neki skuplji... :D
Mislim da je to do plocice, a ne do automobila. Nisam mislio na BC da ti javlja istrosenost, nego na samoj plocici se nalazi indikator, koji kada dodirne disk pocne da cvili i grebe kao lud :)
Kod nekih auta to upali lampicu, ali je prakticno nepotrebna, jer se cviljenje i grebanje cuje i kroz zatvoren prozor.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kocnice: Bed-in procedura kod novih diskova

Post od Ogi » 13 Okt 2019, 20:56

Nema bas veze konkretno ali na neki nacin i ima sa ovom temom jer sam i sa starim autom imao ovaj problem.

U poslednja dva meseca imam problem sa cvilenjem/skripuckanjem kocnica, iskljucivo prilikom zaustavljanja auta odnosno usporenja, kada je kocnica blago pritisnuta, ili u leru kada iz druge izbacim i zaustavljam se.

Danas sam pogledao kocnice i prednji desni disk ima ris koji je drugaciji od ostalih, vidi se da je napravljen necime sto se zaglavilo iza diska i za neki deo milimetra je dublji od drugih riseva. Celim obimom je cini mi se.

Ne znam sta da radim, do sada sta god da je bilo ispalo bi ili bi bilo smrvljeno. Ne znam ni da li skripi zbog plocice ili diska. Plasim se da ako odem u ovlasceni, odrace me jer ce verovatno biti u fazonu da moram da menjam sve komplet. Inace redovan servis mi je na rasporedu za 2 meseca pa ne znam da li mogu da vozim ovako jos toliko.

Odgovori