Holandija avtom

Iskustva sa putovanja, razne informacije
maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Holandija avtom

Post od maniaxxx » 08 Mar 2015, 21:17

Pozdrav,

Malo razmišljam (sanjam :mrgreen: ), da bi išao avtom do Holandije. Ima li neko kakva iskustva, kakve su cene nočenja i slično.

Hvala svima

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Holandija avtom

Post od TheWickerMan » 08 Mar 2015, 21:19

Imam iskustva iz Belgije, ako te bude interesovalo, mogu da napišem :) ( nije ista država ali je jako slično :mrgreen: )

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Holandija avtom

Post od maniaxxx » 08 Mar 2015, 21:43

samo piši :D

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Holandija avtom

Post od TheWickerMan » 08 Mar 2015, 23:07

Hotel našli preko booking.com, zakazali u januaru, hotel se otvorio u maju, mi stigli 23. maja, sve novo. Tipa 22 evra samo noćenje , plus 6 evra sa doručak ili večeru. Mi smo samo poslednje jutro uzeli doručak, švedski sto da se u*ereš od klope, stvarno svašta ima :mrgreen: Većinom studenarija gosti ali je lepo. WiFi svugde, kafić u prizemlju, trafičica.
http://www.meininger-hotels.com/
To je taj hotel, vidim da ima i u Amsterdamu.

Što se tiče saobraćaja, prešao sam 900km sa rentakarom. Na autoputu nikako preko 120 , kamera i po gradu, lokalni putevi su lepi , široki sa 70 km/h ograničenjem.

Ako te još nešto zanima, piši :mrgreen:

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Holandija avtom

Post od robbief » 09 Mar 2015, 13:05

TheWickerMan je napisao:
Ako te još nešto zanima, piši :mrgreen:
Kuda si isao, tj. kojom rutom?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Holandija avtom

Post od nidza » 09 Mar 2015, 13:32

Ideš iz Slovenije u Holandiju i potrebno je sve detaljno isplanirati? Ja bih tamo isplanirao šta želim da radim i da vidim, u blizini uzeo prihvatljiv hotel, ubacio adresu u GPS, upalio kola i krenuo. Brate, ni jednu granicu nemaš, par sati vožnje.

edit: evo šta kaže viamichelin (lupio sam Ljubljana - Amsterdam primera radi):
http://www.viamichelin.com/web/Routes?s ... eConso=5.6

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Holandija avtom

Post od Geza » 09 Mar 2015, 14:05

A možete da pitate Ljubu za savet. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

podvarak
Site Admin
Postovi: 605
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Holandija avtom

Post od podvarak » 09 Mar 2015, 14:07

Sa FLCS Fb grupe:

http://prntscr.com/6emmfe

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Holandija avtom

Post od methane.master » 09 Mar 2015, 14:30

:klanjamse:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Holandija avtom

Post od TheWickerMan » 09 Mar 2015, 16:52

robbief je napisao:
TheWickerMan je napisao:
Ako te još nešto zanima, piši :mrgreen:
Kuda si isao, tj. kojom rutom?
Nikola Tesla ( Bg ) - Sharloa sa Wizzairom :) tamo smo uzeli rentacar na aerodromu.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Holandija avtom

Post od ljuba » 09 Mar 2015, 17:50

Pitaj me sta te zanima. Ja sam prvi put bio 1990 (otisao sam sam sa devojkom - autom), a 2000 sam se preselio, pa ti vidi gde te moze odvesti sanjarenje :) Ja sam u Amsterdamu, a atrakcije su ti po celoj Holandiji relativno lepo rasporedjene. Neka standardna tura gradova je Amsterdam, Hag i Scheveningen - a ja preporucujem jos i Utrecht, a sto se tice atrakcija imas ih na pretek. Ti dolazis tacno na prolece pa ima Kuikenhof (svet cveca) kao i obilazak severne Holandije koja je u svim mogucim duginim bojama lala u tom trenutku. Sve zavisi od planiranog vremena i para.
Sto se tice tura za voznju za opavezno je afsluitdijk - autoput koji ide 32km preko mora (levo i desno samo more :)) kao i mnoge seoske rute - preporucujem jednu u okolini Amsterdama - Harlem - Bloemendaal - Zandvoort tu je lepa plaza i cuvena trkacka staza..
Amsterdam je prica za sebe...

Inace pazi se gde parkiras i sta ostavljas u autu, meni su 1990 obili auto i maznuli pasose i pare a bio sam 2 min van auta, a nije bolje ni sada u centrovima ako auto ima strane tablice...

PS: Sto se tice planiranja puta, vazno je samo da vidis rutu kroz Nemacku da ne bi bilo mnogo radova i zastoja, ako imas dobru navigaciju sa informacijama o saobracaju to ce sve sama da resi. Posto izbor autoputeva je skoro neogranicen, a svi su savrseni dok nisu zapuseni :)

PS: U Holandiji a i u Nemackoj gorivo se ne kupuje na autoputu - razlika je i 15%
PS1: Parkinzi su jako skupi - pocinju od 4,5Eur-a na sat pa idu na gore i imas malo povlastica za dnevno parkiranje. Ako dolazis u Amsterdam mozes kod mene da se parkiras :) Pazi se kontrole su ceste i nemaju milosti bas mnogo.. Svuda gde se parkiras gledaj oznaku da li se placa parking (zone - cak i grada), ali svuda moras da pretpostavljas da se placa (vazi za gradove)

Za cene nocenja pogledaj bookings.com - imaju dobre ponude, samo gledaj da li se ekstra placa parking - to ti je ekstra veliki izdatak.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Holandija avtom

Post od methane.master » 09 Mar 2015, 18:28

Ljubo mlad je on, od atrakcija ga verovatno najviše zanimaju klubovi i Brufen šopovi. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Holandija avtom

Post od ljuba » 09 Mar 2015, 18:43

Pa onda ne treba da ide dalje od Amsterdama :) E da karta za autobus, tramvaj i metro se kupuje na kartici (ov chipkaart) i moze da se kupi ili na sumu ili na broj dana. Jedna voznja je otrpilike 1,5-2Eur-a. To ces morati da radis ako budes duze u Amsterdamu, da se parkiras u njegovoj okolini (kod hotela) i onda da se prevezes u grad...
Inace gradski saobracaj im je super organizovan i 99% svog prevoza ide (ka i od) na Centralnu Stanicu (Centar Amsterdama)

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Holandija avtom

Post od maniaxxx » 09 Mar 2015, 20:11

methane.master je napisao:Ljubo mlad je on, od atrakcija ga verovatno najviše zanimaju klubovi i Brufen šopovi. :kezo:

Sent using Tapatalk

E tu si pogrešio MM, više me zanimaju prirodne lepote i gradovi, nisam toliko mlad izgleda :mrgreen:


ljuba je napisao:Pitaj me sta te zanima. Ja sam prvi put bio 1990 (otisao sam sam sa devojkom - autom), a 2000 sam se preselio, pa ti vidi gde te moze odvesti sanjarenje :) Ja sam u Amsterdamu, a atrakcije su ti po celoj Holandiji relativno lepo rasporedjene. Neka standardna tura gradova je Amsterdam, Hag i Scheveningen - a ja preporucujem jos i Utrecht, a sto se tice atrakcija imas ih na pretek. Ti dolazis tacno na prolece pa ima Kuikenhof (svet cveca) kao i obilazak severne Holandije koja je u svim mogucim duginim bojama lala u tom trenutku. Sve zavisi od planiranog vremena i para.
Sto se tice tura za voznju za opavezno je afsluitdijk - autoput koji ide 32km preko mora (levo i desno samo more :)) kao i mnoge seoske rute - preporucujem jednu u okolini Amsterdama - Harlem - Bloemendaal - Zandvoort tu je lepa plaza i cuvena trkacka staza..
Amsterdam je prica za sebe...

Inace pazi se gde parkiras i sta ostavljas u autu, meni su 1990 obili auto i maznuli pasose i pare a bio sam 2 min van auta, a nije bolje ni sada u centrovima ako auto ima strane tablice...

PS: Sto se tice planiranja puta, vazno je samo da vidis rutu kroz Nemacku da ne bi bilo mnogo radova i zastoja, ako imas dobru navigaciju sa informacijama o saobracaju to ce sve sama da resi. Posto izbor autoputeva je skoro neogranicen, a svi su savrseni dok nisu zapuseni :)

PS: U Holandiji a i u Nemackoj gorivo se ne kupuje na autoputu - razlika je i 15%
PS1: Parkinzi su jako skupi - pocinju od 4,5Eur-a na sat pa idu na gore i imas malo povlastica za dnevno parkiranje. Ako dolazis u Amsterdam mozes kod mene da se parkiras :) Pazi se kontrole su ceste i nemaju milosti bas mnogo.. Svuda gde se parkiras gledaj oznaku da li se placa parking (zone - cak i grada), ali svuda moras da pretpostavljas da se placa (vazi za gradove)

Za cene nocenja pogledaj bookings.com - imaju dobre ponude, samo gledaj da li se ekstra placa parking - to ti je ekstra veliki izdatak.

Pa dosta toga sam saznao iz tvojeg opisa, trebam samo da vidim kako je sa smeštajem ( cene i slično ) i onda da izkalkuliram.

Imam trenutno više opcija u vidu a pričam o terminu oko 1. Maja.

Ovo sa parkiranjem i obijanjem se mi ne sviđa baš previše....pa nisam valjda u Romuniji :oops:


Sa engleskim mogu da prođem svuda valjda, jer onaj njihov jezik baš i ne znam :D

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Holandija avtom

Post od ljuba » 09 Mar 2015, 21:50

I jesi u Rumuniji kada pogledas tablice i face koje se motaju. Pre neki dan izbacimo ikein-u fotelju krevet i u roku od 2 min je dosao Bugarski kombi i odneo ju je :) I svi su skoncentrisani u velikim gradovima - specijalno Amsterdamu. U svakom slucaju nije divlji zapad, ali otvori cetvoro ociju u svakom slucaju..

A sto se tice jezika svi pricaju fantasticni engleski, tako da nemas problema. Bas bedak moj stan prazan za prvi maj - ja idem za BG :) to je pak meni velika avantura :) i brojim dane do nje...

Odgovori