HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od sashicus » 22 Maj 2012, 16:18

Na zahtev nadleznih, otvaram novu temu pa da prodiskutujemo malo o ovoj tematici. Ni na ovom ni na “onom” forumu se nije pricalo o tome, pa resih posto sam malo proucavao rad ovih uredjaja da podelim utiske sa Vama.
Ne znam ko je koliko upucen u sve ovo, znam da mnogi misle da su prazne price, I da ce I ovde kao I svuda doci do negodovanja jer se neke stvari kose sa zakonima fizike, kako neki kazu. Ja cu u startu da se ogradim da nisam veliki strucnjak ni za fiziku, ni za hemiju, ni za elektrotehniku, ni za elektrolizu…. Ali od svega po malo kuzim ;) E to sto sam naucio sam odmah preneo u dela, (tacnije jos uvek pokusavam da prenesem u dela) Informacije sam skupljao uglavnom po netu, raznorazni forumi, a pomogli su mi I ljudi koji se bave time da kazem duze vreme, oni tvrde da to funkcionise I da je moguce ostvariti ustedu, ja je jos nisam uocio ali mi se cini da sam na dobrom putu.

Dakle ovako, hho uredjaj je sitem koji moze najjednostavnije da se napravi od sledecih komponenti: generator (on igra najvazniju ulogu I o njemu cu naknadno opsirnije pisati), posuda, par metara creva, par metara kablova, nekoliko buksni, nekoliko selnica, prekidac, osigurac, relej, nekoliko uvodnica, ziva soda, destilovana voda… Ova slika najbolje govori sta vam sve treba od materijala:
Slika

Generator je prica za sebe, sastoji se od plexiglasa, uglavnom 10mm debljine, prohromskih ploca 0.5mm do 2mm debljine, dihtung gumica, uvodnica, srafova.

Ova tema je prezvakana 100 puta ali o ovome verujem da necete naci nigde precizno i detaljno opisano sta se kako radi, cak ni meni nisu rekli sve pojedinosti i detalje, neke sam morao sam da prokljuvim, a neke ni ja jos uvek ne znam, saznajem polako. Tako da se u startu ogradjujem i ponavljam da ja jos uvek nisam dobio pozitivne rezultate.

Sve u svemu, hho generator sa komplet pratecom opremom je uredjaj koji se montira u auto sa bilo kojim pogonskim gorivom (dizel, gas, benzin), pomocu njega se ostvaruje veca snaga motora, mirniji rad, bolje sagorevanje, manja zagadjenost i naravno ono glavno SMANJENJE POTROSNJE POGONSKOG GORIVA. na plinu je pokazao smanjenje oko 20%, na benzinu 25-30%, a na dizelu se najbolje pokazao i moze do 40%, sve to zahteva idealne uslove... Sve ovo znam da zvuci kao besmislica i kao bajka, poput onih magneta i slicno ali verujte da nije tako, to je vrlo slozen i komplikovan proces, koji je naizgled jednostavan.
HHO generator spravica koja razlaze vodu pomocu elektrolita na KISEONIK i VODONIK, Kiseonik pomaze sagorevanju, a vodonik je aditiv gorivu da brze i lakse, a samim tim i kompletnije sagori

Gegerator koji sam ja napravio i koji za sada daje najbolje rezultate se sastoji od 2 parceta plexiglasa debljine 10 mm, dimenzija 14x14cm. 16 komada inox 304L ploca debljine 0,5mm dimenzija 90x90mm, 17 komada dihtung gumica koje se montiraju izmedju svake 2 ploce i svaka od njih cini 1 celiju. Vrlo bitne sitnice uticu na rad samog generatora i svaka od tih sitnica ako se malo “promeni” daje razlicite rezultate. Bitna je velicina ploca, sirina rupe (otvora na plocama), raspored rupa, velicina i oblik dihtunga, debljina takodje, ukupan broj celija/ploca, broj aktivih i pasivnih celija. Sve ove pojedinosti kada se dobro upakuju treba da daju rezultate od kojih su bitni: KVALITET GASA (njega bih izdvojio kao najbitniji faktor), KOLICINA GASA, POTROSNJA STRUJE, TEMPERATURA TEKUCINE. Kad smo vec kod tekucine, ona se sastoji od destilovane vode i zive sode (NaOH) u razmeri 100% : 20 %, pa cak i to moze da varira. Za motore do 2000 ccm odgovara generator koji sam ja pravio I on daje sledece rezultate: 5A struja, 0.6l gasa, 45* C. Naravno da mogu da se prave generatori razlicitih oblika, dimenzija, sve u zavisnosti od potreba…

Predpostavljam da nisam rekao sve, jer ovo je vrlo siroka tematika i nemoguce je sve opisati u jednom postu, ali najbitnije stvari sam kazao, ako ima kakvih pitanja, samo recite.
Zaboravio sam da kazem stvari koje nisu neophodne za funkcionisanje uredjaja ali su pozeljne, kao sto su BABLER i NEPOVRATNI VENTIL, oni sprecavaju eventualni povratni plamen, ja za sada samo koristim filter (kao za gorivo.)
Evo nekoliko slika i video klipova mojih uredjaja na kojima radim zadnjeih nekoliko meseci.

Prvi generator, koji je davao ocajne rezultate:

Slika

Drugi po redu, nije los bio ali je morao da se modigfikuje:
Slika

Ovo je treci, u izgradnji...
Slika

Potreban materijal:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ovo su snimci probnog rada prva 2 generatora, na ovom trecem sam stavio providna creva, lepse izgleda i vidi se tecnost i gas kako kruze, uskoro cu snimiti klip, a nadam se pozitivnim rezultatima.
http://www.youtube.com/watch?v=TUgmvVYD334
http://www.youtube.com/watch?v=9GbtYb4Y_Ag

Sta Vi mislite o HHO uredjajima i da li ste imali prilike da cujete ili vidite nesto vise o njima, da li ste skepticni? Da li je ovo stvarno energija buducnosti...?

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: HHO generatori, uredjaji, auto na vodu

Post od sashicus » 22 Maj 2012, 16:55

dodao bih ovu slicicu kao vrlo korisnu, i jos nesto sam zaboravio, dobijeni gas se dovodi na usisnu granu najbolje ispred filtera za vazduh.
opterecenje alternatora ne sme da bude veliko, zato se generatori prave da ne vuku previse struje, 2 do 7A je optimalno, moze i malo preko toga, za vece potrosace (radne masine, velike kubikaze), ugradjuje se poseban alternator koji napaja direktno generator. vrlo bitna stavka a usko povezana sa potrosnjom struje je tepreratura elektrolita koja ne sme da predje 60*C, jer se onda gas pretvara u paru (ili sadrzi previse pare) koja em sto ne stedi, em nije dobra za motor.
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: HHO generatori, uredjaji, auto na vodu

Post od dragvorl » 22 Maj 2012, 16:56

Svaka cast za rad i opis, samo mene interesuje da li taj generator potrosi prilicnu kolicinu elektricne energije da napravi gas?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: HHO generatori, uredjaji, auto na vodu

Post od superboss » 22 Maj 2012, 17:22

:think:


Moram da priznam, da sam cuo jesam...i tu se sve sto znam o HHo generatorima iz mog iskustvenog ugla-zavrsava.

Da ponovim i ovde, jos nikog nisam video, da ga znam licno, ko ima ovo ugradjeno i da mi kaze-radi mi posao.


Sve su uglavnom price od tecinog prijatelja, surjnjajina svastika je pricala sa komsinicinog sina, najboljim drugom :mrgreen:


Da se razumemo, ja tebe licno podrzavam. Svidja mi se sto si eksperimentatorskog duha, pratio sam i tamo sta si radio.

Sam koncept mi je nekako previse "perpetumolik", tj previse dobro zvuci...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: HHO generatori, uredjaji, auto na vodu

Post od sashicus » 22 Maj 2012, 17:35

eto, bas sam dodao post o tome, pa jedino vuce tih 5A struje, (tako sam ja podesio moj, a fina podesavanja mogu da se regulisu dodavanjem zive sode, pojacavanjem elektrolita), ali vrlo brzo crpe akumulator ako auto nije upaljen.

Ako neko bude zainteresovan mogu mu poslati na pp link gde se o tome razlaba na 150 strana, ima zaista puno informacija, na kraju je tema zakljucana jer su ljudi umesto da citaju poceli da pitaju ista pitanja po ko zna koji put.


(ako nije u skladu sa pravilima foruma, Trojanac izbrisi ovaj deo posta, evo linka ka toj temi http://www.cbc.rs/showthread.php/13287- ... ome/page19 )

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od trojanac » 22 Maj 2012, 19:58

Vrlo interesantna tema. Svaka čast na volji i trudu.
Koliko je taj ceo sistem bezbedan?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od Paja » 22 Maj 2012, 20:06

Čestitke i od mene na trudu i želji da savladaš ovo čudo.
Nisam hemičar, ali mi na prvu loptu cela priča deluje malo previše idealistična. Mislim da je za ozbiljne performanse sistema potrebna i ozbiljna količina struje i da je to momenat zašto ovako nešto nije u širokoj primeni i da upravo potrebna količina struje dovodi u pitannje isplativost sistema, jer se u suštini sistem zasniva na upotrebi energije da bi se dobila energija, a to po pravilu nije baš isplativo.
Voleo bih da grešim i da uspeš i svima nam smanjiš izdatke za gorivo tako da imaš moju punu moralnu podršku. :D

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od nikaragva » 22 Maj 2012, 20:14

paja je napisao: jer se u suštini sistem zasniva na upotrebi energije da bi se dobila energija, a to po pravilu nije baš isplativo.
Pa uvek je tako :)
Jedino energijom mozes doci do energije :) Zvuci ludo :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od Paja » 22 Maj 2012, 20:43

Naravno da jeste, ali ovo mi liči na presipanje iz šupljeg u prazno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od dragvorl » 22 Maj 2012, 21:03

Pa da, na to se i odnosilo moje pitanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od ftj » 23 Maj 2012, 02:11

Milion puta dokazano da ne radi to za sta se reklamira. Ali kao i u nigerijskim prevarama ljudi zele da veruju.

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od sashicus » 23 Maj 2012, 15:28

da, cela prica deluje suvise jednostavna da bi bila istinita, a to je i jedan od razloga zasto pokusavam da utvrdim da li je istina ili nije. druga stvar koja me je navela na ovaj poduhvat je sto nije nesto narocito skup, mislim da sam pomenuo u drugoj temi, da citav materijal kosta oko 40 eura, a kad bi se uzimalo na veliko (tabla lima npr) bilo bi znatno jeftinije. treca stvar je ta sto proizvodjaci ovih stvarcica prodaju i montiraju sve ovo na vas auto i daju garanciju, tacnije kazu: ako ne radi, vracam pare... e sad, sve to je usmeno, nema nikakva pismena garancija.
sto se uredjaja tica, pitate da li je bezbedno, u principu nije, isto kao sto nije bezbedan ni plin ni benzin, sva tri derivata u direktnom kotaktu sa plamenom gore, a hho gas moze i da eksplodira (ovo sam isprobao a mozete na youtubu i da vidite), ali se zato hho gas ne akumulira nigde, nema nikakvog rezervoara za njega osim u toj boci sto se zadrzava dok ne stigne do karburatora. zato se i generatori konstruisu prema vrsti vozila/motora, onoliko koliko je potrebno se pravi i odmah se trosi...
Postoji opasnost od povratnog plamena, to se na plinu moze desiti, eksplozija ukoliko je losa smesa ili lose paljenje... taj plamen sprecavaju nepovratni ventili i babler (babler je ona druga posuda do pola napunjena vodom, u cije dno se dovodi gas, a sa vrha posude isti taj gas ide dalje do motora), prakticno ako dodje do ekplozije, tu se zavrsava.

polako praznim rezervoar i dolazim do zakljucka da ni ovaj krug nisam nista ustedeo, potrosnja je ista, pravim jos jednu turu istim sistemom pa cemo videti, nekad se potrefi izuzetno los plin, moze da bude i da je generator dobar a da mi ipak treba ona PWM elektronikica koja regulise nesto tamo (do toga jos nisam stigao), ona kosta 20-30 eura. Mozda trebam paljenje da prestelujem ponovo, ali cu najverovatnije da ceo sistem ugradim u caletovu dizel mazdu, tvrde da je na dizelu najbolja usteda, na plin je kazu najteze podesiti sve parametre...
I opet ponavljam da sam skeptican i da i dalje ne verujem dok sam ne utvrdim, a put do uspeha je dosta spor i tezak (iskreno, mrzi me vise da rasklapam, busim, secem, merim, isprobavam... ali sam i dalje optimista :) )

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od sashicus » 25 Maj 2012, 00:35

isprobavanjem razlicitih vrednosti jacine elektrolita sam ustanovio da vrlo mala promena u amperazi dosta povecava izlaznu kolicinu gasa. npr sa 5A dobijam 0,5l gasa u min., a vec sa 5,8 - 6A dobije se ceo litar gasa. cini mi se da nisam napomenuo ali merenje kolicine se vrsi na sledeci nacin: u flasu punu vode npr 1l okrenutu naopacke se ugura crevo sa hho gasom, a flasa se do grlica potopi u jedan veci sud, npr kofa takodje puna vode, i dok auto radi, meri se koliko se u minutu napravi gasa...
neko tvrdi da je za motor 1.6 dovoljdo 0,5l a neko pak tvrdi da je potrebno 1l, ja sam do sada testirao sa 0,5l, a evo ledeca test voznja ide sa 1l za minut... videcemo... :sreckovic:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od Geza » 30 Maj 2012, 21:17

Video sam reklamu, koga zanima može malo da prelista.
http://www.hho.rs/
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: HHO generatori, uređaji, auto na vodu

Post od snork » 03 Jun 2012, 01:05

paja je napisao:Naravno da jeste, ali ovo mi liči na presipanje iz šupljeg u prazno.
Tačno! S tim što se čak ne može dobiti ni uložena energija, već uvek manje (postoje gubici u vidu toplote). To je tzv. Prvi zakon termodinamike. Svi koji tvrde suprotno ili ne znaju fiziku, ili svesno obmanjuju narod.

Ja sam prvo mislio da možda postoje neki katalitički efekti tog vodonika i kiseonika, koji omogućavaju da benzin/dizel sagoreva efikasnije nego što bi inače, ali jok.
Ђенерал Јанковић

Odgovori