Vožnja zaustavnom trakom

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od H4wkeye » 11 Jun 2015, 01:53

Postujem to. :thumbup: :)

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od fq400 » 11 Jun 2015, 08:41

Ja isto ne razumem čemu toliki animozitet prema vozačima koji krše propis vožnjom kroz zaustavnu traku? Naravno da je opasno, naravno da je protiv propisa/zakona, naravno da je bahato, ali nije li svaki prekršaj manje više takav? Po čemu je vožnja zaustavnom gora od prolaska na crveno, prekoračenja brzine ili vožnje u alkoholisanom stanju? Ako se ne varam, kazna za zaustavnu je veća nego za crveno...? A i u diskusijama vožnja zaustavnom očigledno izaziva polarizovana i ekstremna gledanja na stvar, uglavnom u smeru kažnjavanja koja se graniče sa odmazdom, što uglavnom nije slučaj sa ostalim prekršajima.

Ne smatram da je tip sa snimka postupio 100% ispravno sprovodeći svoju pravdu jer je, pod jedan, svojom vožnjom dodatno ugrozio ostale učesnike, a pod dva, uzeo je zakon u svoje ruke što je mač sa dve oštrice. Policija je bila na licu mesta tako da je bilo prilike da bahati vozač bude kažnjen, a i mogao je da ga prijavi s obzirom da je već snimao iz auta. Svakako nije trebalo da ga pusti da se prestroji ispred njega, i dobro je što je bahati vozač uhvaćen u prekršaju. Razumem zašto je to uradio i u ovom slučaju se dobro završilo, ali ipak mi nešto 'smeta' u celom postupku. Da naglasim, nemam nikakvog razumevanja za vozača, ako je bio spreman da se bahato ponaša u saobraćaju znači da je bio spreman da mu se dogode i ovakve stvari.

Razumem da je vožnja zaustavnom (veoma) iritantan prekršaj, ali isti princip može da se primeni i na ostale ozbiljne prekršaje (mi smo svi budale, a pametnjaković prolazi na crveno, mi smo svi ovce, pametnjaković vozi preko ograničenja itd), i da li bi to onda opravdalo iste ili slične postupke prema svima koji ozbiljno krše zakon? Da li bi trebalo u sopstvenoj režiji juriti nekoga ko je prošao na crveno i učiti ga pameti? Stizati nekoga ko vozi mnogo preko ograničenja, kočiti ispred njega i terati ga da vozi sporije...? Da li ima nekoga ovde ko bi to sam uradio, ili ko bi opravdavao takve postupke? Ja ne bih jer ima ko je ovlašćen i plaćen da to radi. Na 'civilima' je da prijave, naravno.

Da ponovim - vožnja zaustavnom jeste ozbiljan i bahat prekršaj, ali je pre svega iritantan i to treba imati na umu i delovati u skladu sa tim. Voleo bih i da vidim statistiku, koliko i kakvih nesreća je izazvano vožnjom u zaustavnoj traci, čisto radi poređenja.

Disclaimer: Ne vozim zaustavnom trakom niti podržavam takvu vožnju, kao ni bilo koji drugi oblik bahate i opasne vožnje.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Kornjaca Rade » 11 Jun 2015, 08:51

Meni prica da ostale vozace oni nerviraju zato sto ugrozavaju bezbednost ne pije vodu, oni se krecu uglavnom malom brzinom i imaju vremena da odreaguju.

Voznja zaustavnom je iritantnija od ostalih prekrsaja zato sto se po pravilu desava kada je guzva/zastoj u saobracaju zbog cega su vozaci vec u startu iznervirani, a kad vide pametnjakovice u zaustavnoj to ih dokusuri.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Uroš S. » 11 Jun 2015, 09:10

To priča čovek koji se javno hvali po forumima da je nedodirljiv policiji i da može da radi šta hoće u saobraćaju jer zna sve policajce, ili svi znaju njega. Šta dalje reći, i čemu upuštanje u polemiku?

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 773
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Blackshadow » 11 Jun 2015, 15:25

E jbga sad, a mi ovde smo skup svetaca...
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Paja » 11 Jun 2015, 15:33

Nismo skup svetaca, ali neke stvari se ne rade.
Vožnja zaustavnom je za mene najgori oblik bahatosti koji se javlja u našem saobraćaju. Ima ta bahatost i druge pojavne oblike, ali zaustavna je meni najgora i zato nemam trunku empatije prema tom prekršaju.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Day Walker » 11 Jun 2015, 15:48

Sve vise vidjam umisljate likove kojima crveno nista ne znaci.. Sinoc stade pored mene mladji lik u Drajzerovoj, pogleda levo-desno i mrtvav ladan prodje kroz 2 crvena .. Ne jebe zivu silu.
Mnogo njih se prokurcilo u poslednje vreme. Ranije nisam sretao toliko bahatih :zbunjen:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Neo » 11 Jun 2015, 15:52

Kad god vidim da neko prodje na crveno, pomislim da nije video, zbunio se itd, mozda zato sto je meni neshvatljiv nameran prolazak, nikad mi nije ni palo na pamet.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Paja » 11 Jun 2015, 15:57

Day Walker je napisao:Sve vise vidjam umisljate likove kojima crveno nista ne znaci.. Sinoc stade pored mene mladji lik u Drajzerovoj, pogleda levo-desno i mrtvav ladan prodje kroz 2 crvena .. Ne jebe zivu silu.
Takve stavljam u isti koš sa ovima koji voze zaustavnom.
Razumem da neko prođe na žuto/crveno, ali da mu je crveno, on prilazi, koči, vidi da može i daje gas ne razumem. Ja bih ga psihijatrijski veštačio

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od nidza » 11 Jun 2015, 16:19

I vi svemu verujete šta se piše po forumu. :-D

Svaki vid bahatosti je apsolutno negativan i neproduktivan, nevezano od konteksta.

Tapatalk

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 11 Jun 2015, 20:58

Prolazenje kroz crveno vidjam...pa skoro svaki dan. Vozim putem koji ima dve trake u smeru i pali se crveno na semaforu, ja stajem...A lik u drugoj traci prodje mrtav-hladan. I to je za mene jedan od dokaza koje bezakonje vlada u ovoj...pa ne znam vise ni da li da je nazovem drzavom.

Ne krivim ja goblina sto se tako ponaša u saobracaju. On se čovek tako ponaša jer mu se može. A može mu se jer je ova država ovakva kakva je, a on je to iskoristio i našao način da ne poštuje zakon. Problem nije u goblinu, nego u državi. Da je ona normalna, pa da su pred zakonom svi jednaki, ne bi mogao tako da se ponaša. Ovako...može mu se i to je to.

Ja nisam u mogućnosti kao on da ne poštujem zakon i moram da ga poštujem, kao i većina vas ovde.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od nidza » 11 Jun 2015, 21:02

Izvini, ali ne slažem se.

Da su ljudi razumni zakoni ne bi trebali da postoje i ne postoje zbog većine normalnih, nego manjine bahatih drkadžija.

Čovek ne postaje bahat zbog države, nego zbog svoje porodice pre svega ili lošeg društva. Država je tu da koriguje što su ovi prethodni zajebali.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Vladapetr » 11 Jun 2015, 21:04

+1
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 11 Jun 2015, 21:10

Može neko biti bahat ili ne biti bahat. Drzava ne treba time da se bavi, nego treba da se bavi time da ima zakon koji moraju da poštuju i oni koji su bahati i koji nisu. Tj. trebalo bi da ima zakon koji ne dozvoljava da neko bude bahat i ako je 100 puta takav.

A kod nas postoji zakon koji vazi za Peru, jer je radnik i običan čovek, a za Đuru ne vazi, jer je bogataš koji sve i svakoga može da kupi.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od ljubitelj » 11 Jun 2015, 23:15

Koji je takav zakon?

ZOBS važi za sve podjednako, nema izuzetaka na koje se odnosi.

Suština je ono je rekao @nidza.

Odgovori