Navigacija za Mazdu

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Navigacija za Mazdu

Post od toleander » 14 Apr 2016, 14:43

Dakle, ja cu opisati korake koje sam ja napravio, sto ne znaci da ne moze i drugacije. Meni radi, vidim i po stranim forumima da i drugima radi, ali sve sto radite radite na sopstvenu odgovornost i prihvatate da nema garancija da ce sve uspeti.

Treba vam sledece:


1. Da je softver u vasem autu na verziji cmu150_EU_56.00.230A ili novijoj. Ako nije, mozete otici u servis da vam urade update, ili ga skinuti sa sledeceg linka:

http://mazda3revolution.com/forums/2014 ... loads.html

Ako treba pomoc oko tog dela, cimajte, rado cu pomoci.

2. Android telefon i na njemu sledece aplikacije (sve su besplatne):

1) he.net Network Tools (https://play.google.com/store/apps/deta ... ools&hl=en)
2) JuiceSSH (https://play.google.com/store/apps/deta ... essh&hl=en)
3) AndFTP (https://play.google.com/store/apps/deta ... dftp&hl=en)

3. SD memorijska kartice od 16 GB, barem klase 10 (zbog brzine)

4. PC na koji cete skinuti sledece stvari:

1) navi sd.iso (https://yadi.sk/d/77ERBzmyqJtXr)
2) JCI_NNG Tool (http://uploaded.net/file/ii94x09t)
3) Mazda Toolbox (https://mazda-na.naviextras.com/shop/portal/downloads)

Kad ste sve to pribavili, mozemo poceti. :)

1. Ukljucite Tethering & Portable Hotspot na telefonu (Settings->Network)
2. Ukljucite WiFi u Autu i povezite se na telefon
3. Pokrenite he.net Network Tools na telefonu, idite u meni aplikacije i izaberite opciju ARP. Trebalo bi da vidite jedan uredjaj nakacen i to je Mazda. Zapisite IP adresu.
4. Pokrenite AndFTP na telefonu, kreirajte konekciju i podesite je kao na slici. Umesto 192.168.43.196 upisite IP adresu iz prethodnog koraka. Password je jci.

Slika

5. Kada se aplikacija poveze na auto, skinite fajl jci-linux_imx6_volans-release
6. Prekopirajte fajl iz prethodnog koraka na PC.
7. Na PC pokrenite JCI_NNG Tool, kliknite na ... i otvorite fajl od malopre. Ukljucite opciju CID Patch i u polje ispod upisite 0300000000000000001A39D8A3000000. Kliknite na Save.
8. Sacuvajte originalni fajl negde za svaki slucaj, a izmenjeni preimenujte u originalni naziv: jci-linux_imx6_volans-release i prekopirajte ga nazad u telefon.
9. Ponovo povezite auto na WiFi telefona, kao u koracima 1-3, ako ste se u medjuvremenu raskacili.
10. Ukljucite JuiceSSH na telefonu, izaberite opciju Connections, pa kliknite na znak plus. Podesite konekciju kao na slici, za Identity izaberite new, pa unesite sledece podatke, username: root, password: jci i onda se iz programa konektujte na auto

Slika

11. U JuiceSSH otkucajte sledece:
mount -o remount,rw /
cd /jci/nng
cp jci-linux_imx6_volans-release jci-linux_imx6_volans-release.bak
12. Ponovo se povezite na auto iz AndFTP. Sada u auto iskopirajte izmenjeni fajl iz koraka 8.
13. U JuiceSSH otkucajte sledece:
chmod +x /jci/nng/jci-linux_imx6_volans-release
mount -o remount,ro /
reboot
14. Na PC raspakujte fajl navi sd.iso i iskopirajte kompletan sadrzaj na SD karticu.
15. Ubacite SD karticu u slot u autu i pokrenite navigaciju u meniju.
16. Poruka Loading bi trebalo da traje desetak sekundi ako ste kupili SD klase 10.
17. Navigacija bi trebalo da se startuje. Moguce je da necete videti nikakve ulice ili bilo sta, nema razloga za paniku. :)
18. Ugasite auto i izvadite karticu.
19. Ubacite karticu u PC i pokrenite Mazda Toolbox i kreirajte nalog u istom.
20. Pokrenite update u Mazda Toolbox i sacekajte da se zavrsi. Moze da potraje i sat vremena, zavisi koliko vam je brz net.
21. Vratite karticu u auto i uzivajte.

Ako bilo gde zapnete ili imate pitanja, slobodno pitajte, pomoci cu sve sto mogu.
Esse Quam Videri

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Mazda 3 Sedan G120 Challenge 2015

Post od toleander » 14 Apr 2016, 16:29

Dodatak, izgleda da ima i alternativni (i jednostavniji nacin). Nisam ga isprobao, pa ne mogu da tvrdim da radi, ali evo ga.

Skinete fajl odavde i raspakujete ga: http://s000.tinyupload.com/index.php?fi ... 5620341951

1. Na prazan flash usb iskopirate sve iz foldera StepOneDownloadNNG. Ubodete ga u auto, sacekate poruku DOWNLOAD COMPLETE, sacekate nekoliko sekundi, izvadite ga i sistem ce se restartovati.

2. Na flashu ce se nalaziti fajl jci-linux_imx6_volans-release, kao i komplikovanijoj proceduri iz mog prethodnog posta.

3. Na PC pokrenite JCI_NNG Tool, kliknite na ... i otvorite fajl iz koraka 2. Ukljucite opciju CID Patch i u polje ispod upisite 0300000000000000001A39D8A3000000. Kliknite na Save.

4. Obrisite sve sa flash drajva.

5. Sacuvajte originalni fajl negde za svaki slucaj, a izmenjeni preimenujte u originalni naziv: jci-linux_imx6_volans-release i prekopirajte ga nazad na flash drive.

6. Na flash prekopirajte i sve iz foldera StepTwoUploadNNG te ga ponovo utaknite u slot u autu i sacekajte poruku UPLOAD COMPLETE i restart sistema.

7. Odradite korake 14-21 iz prethodnog posta.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mazda 3 Sedan G120 Challenge 2015

Post od trojanac » 14 Apr 2016, 16:46

Svaka čast. :klanjamse:

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mazda 3 Sedan G120 Challenge 2015

Post od Kuzmanovic » 14 Apr 2016, 18:54

Mozda bi bilo pametnije da se ubaci u posebnu temu, zbog lakse pretrage.

Sent from my Huawei P8 Lite using Tapatalk

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Mazda 3 Sedan G120 Challenge 2015

Post od toleander » 14 Apr 2016, 20:49

I, kako to izgleda u voznji:

Slika

Naravno, informacije sa navigacije se projektuju i na HUD:

Slika

Mape su, sto se Srbije tice, onako, relativno ok. Sve ulice koje sam probao postoje, ali brojevi kuca vec mnogo slabije. Generalno, zadovoljan sam, pogotovo cenom kostanja. :D
Esse Quam Videri

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Navigacija za Mazdu

Post od ikac2000 » 14 Apr 2016, 22:16

A kako se azuriraju mape, moras da skines ceo paket? Ili je kao za iGOm copy paste samo, i mape su lako dostupne?

Sent from my SM-T113 using Tapatalk

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Navigacija za Mazdu

Post od jocas » 15 Apr 2016, 09:10

Slika

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija za Mazdu

Post od toleander » 15 Apr 2016, 09:25

ikac2000 je napisao:A kako se azuriraju mape, moras da skines ceo paket? Ili je kao za iGOm copy paste samo, i mape su lako dostupne?

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
Za sada, kroz Mazdinu aplikaciju, ubacis karticu u komp, startujes aplikaciju, ona vidi da li i sta treba da se azurira i to i odradi. Ako Mazda to iskljuci, onda cemo da se snalazimo. :)
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 15 Apr 2016, 17:53

Moram priznati da i nije neka lepota od navigacije :)

A i uopste Mazda kaska sa multimedijom - moze i mora to mnogo bolje.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Comi » 15 Apr 2016, 21:40

Sta joj konkretno fali?

Mazda 3 je autina, za mene najbolji u klasi.
Dobra sisa zlata vredi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 15 Apr 2016, 21:54

Recimo, CX-5 pre facelift-a - potrebno par minuta (do punih 5 :glavomuzid: ) da se mobilni nakaci preko BT-a iliti skoro totalno neupotrebljivo. Ja otvaram kapiju mobilnim i bitno mi je da se zakaci za par sekundi, cim udjem u auto. Kada ugasis auto uopste ne pamti poslednji track koji je svirao sa USB-a + ucitava ponovo ceo USB sto opet potraje par minuta ako je iole veci :kuku:, niska rezolucija (kod 6-ice i CX-5 pre FL-a i vrlo mali ekran), ruzni i neintuitivni meniji...

Neke stvari su malo ublazili sa novijim verzijama, ali i dalje to nije to. Uostalom. poigraj se malo, pa ces vrlo brzo videti. Srecom ima vrlo finih Android aftermarket resenja.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Navigacija za Mazdu

Post od jocas » 15 Apr 2016, 22:48

Mislim da bi mogao prvo da pogledaš kako to izgleda u Mazdi 3.
http://www.youtube.com/watch?v=8MyGUkEOBLI

BT savršeno funkcioniše, telefon jednom upariš i prepozna ga za 2 sekunde. Pokupi listu poziva, pa možeš brzo da izabereš koga zoveš, a radi i sinhronizaciju sa imenikom, možeš da pročitaš poruku.
Muzika - imam fleš od 16G sa muzikom, nema čekanja , nije se zaglavljivao...
Taj sistem je kenuo od Mazde 3, pa ga posle FL ubacuju u Mazdu 6 i CX-5.
Veoma upotrebljiv u vožnji, brzo se navikneš na meni, meni sasvim korektan sistem.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 15 Apr 2016, 22:57

Pa naglasio sam da je pre FL-a taj deo sa BT-om i USB flash-om. Po meni u takvom stanju nisu ni smeli da ga izbace na trziste. Ostalo vazi i za FL.

A ocigledno nisam jedini kome se ne svidja... :)
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2483483,00.asp
http://www.digitaltrends.com/infotainme ... ct-review/

BTW, da ne bude zabune - "zakacio" sam se za to jer su mi Mazde medju najlepsim automobilima u klasi - 3, 6, CX-5. Samo im jos pristojna motorizacija fali i to je to (citaj: da vrate turbo benzince u ponudu, ali da ih malo uozbilje).
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Navigacija za Mazdu

Post od jocas » 15 Apr 2016, 23:04

Ma jasno, nego samo da ne ispadne da je to toliko loše kao što si napisao. Verujem da je tako bilo u starom CX-5, ali je ovde sasvim korektno i upotrebljivo.
Ima mesta za poboljšanje, naravno, ljudi to ionako već sami rade. :pivo:

Tvoj prvi link je za Mazdu 6, a u drugom piše
Styling and driving dynamics have played the most visible role in Mazda’s reinvention, but in-car tech has helped Mazda stand out from the pack. Mazda’s tech is on display in the new Mazda3, which features some of the best mass market infotainment available today.
The system, somewhat lamely dubbed “Mazda Connect,” shows off both an excellent array of features and one of the most intuitive designs of any infotainment system
… period. Perhaps, best of all, at least from Mazda’s point of view, the experience of using Mazda Connect adds to the shockingly upscale feel of new Mazdas.
Poslednja izmena od jocas u 15 Apr 2016, 23:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 15 Apr 2016, 23:10

:pivo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori