RTS - Konačna opomena pred utuženje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od McGruja » 11 Jan 2012, 13:44

E pa dobio sam i konačnu opomenu pre tužbe :)

Ne znam šta to znači, ali ponuđeno je da izmirim dugovanje u ratama.
Ja ne bih to plaćao, nikada verovatno neću ni platiti, ali me užasno intresuje šta će sada da se dešava

Verovatno ću malo razmisliti o opcijama odbrane, ako zaista pošalju tužbu

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Grujic » 11 Jan 2012, 13:48

Cenim da ce to i nama u jednom trenutku da stigne, i mi polako gojimo dug :mrgreen:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od NexT » 11 Jan 2012, 14:44

Ma idioti...

Ne znam kako ce da tuze 100.000 ljudi, al dobro...

Uostalom, ono sto meni nije jasno i zbog cega ni ne placamo pretplatu:

Imam kablovsku. Ja placam provajderu kablovske (SBB) signal sa svim programima. Znaci od RTS do Discovery. On da bi dobio dozvolu da se bavi tim poslom mora da plati svakoj stanici odredjenu sumu, da bi smeo da distribuira dalje njihov signal (pretpostavljam). Tj, RTS vec uzima pare od kablovskih, i onda hoce jos da mi naplati to sto odgledam dva filma mesecno na njihovom programu?

A, druga stvar, kako on meni moze da nametne nesto sto ja necu? Pa cak i struju ako ne placam, oni ce da je iseku, pa cu da zivim bez iste, a ovde gledao/ ne gledao moras da placas pretplatu?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od trojanac » 11 Jan 2012, 22:42

Ima li neko da je bio na sudu i da je rešeno u njegovu korist?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Rakhil » 11 Jan 2012, 23:36

Ako se ne varam, po zakonu o obligacionim odnosima, svaka obaveza koja se naplacuje mesecno zastareva nakon godinu dana. To bi znacilo da maksimalni dug moze biti 12 meseci unazad, tj. 6-7 hiljada dinara. Ako ce za to da se tuzakaju, onda do mojega.

@NexT - Nazalost, mogu da naplacuju. RTS je javni servis i njegovo finansiranje je uredjeno zakonom; to ti dodje obaveza isto kao i, recimo, nadoknada za nezaposlene na platu. Ne mozes reci drzavi, necu to da placam, hebe mi se za nezaposlene :D
Inace, da se razumemo: o RTS-u i Tijanicu mislim sve najgore. Pretplatu bih placao rado kad bi to zaista bio RTS kog se secam iz detinjstva, ovako placam posto stan nije moj, pa da ne pravim gazdi probleme. Kad kupim gajbu, pridruzujem se buntu :twisted:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od NexT » 12 Jan 2012, 00:06

Al cekaj, ti ako si nezaposlen, ne mozes ni da placas to, zar ne? :D

Isto bi bilo, ako nemas TV - ne treba da placas?
Ni porez ne placas na ono sto nemas :D

Ugl, zivo me zanima sta ce biti ako neki sudija zavrsi na sudu zbog neplacanja :D

Ako Tijanic obeca da ce ugasiti Pink, ja cu da platim pretplatu :lol:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 03:45

Ne plaćaš pretplatu ako nemaš TV

Jbg...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Rakhil » 12 Jan 2012, 11:21

Pa lepo odjavis TV, zakunes se u Tita da si ga prodao komsiji i da neces nabavljati drugi, i nema pretplate. Imate kompletne informacije na http://www.rts.rs/page/rts/sr/Pretplata.html

"Na osnovu člana 81, stav 9, u slučaju otuđenja prijemnika, raniji vlasnik je obavezan da plaća pretplatu za sve vreme dok taj prijemnik ne odjavi, uz izjavu kome je prodao - ustupio predmetni prijemnik, kao i da ne poseduje drugi prijemnik. Odjavljivanje se vrši na isti način kao i prijavljivanje."

Cak i ako imate uvedenu kablovsku, predjete na kablovski net i date izjavu da koristite SBB ili Ikom ili whatever samo za internet.

Edit: mali dodatak na moj prethodni post.

ZAKON O OBLIGACIONIM ODNOSIMA
SLUZBENI LIST
Broj 29/78, 39/85, 45/89, 57/89, 31/93


OPŠTI DEO
...

Glava IV - PRESTANAK OBAVEZA
...
Odeljak 4 - ZASTARELOST

Odsek 1 - OPŠTE ODREDBE

Opšte pravilo
Član 360

1. Zastarelošću prestaje pravo zahtevati ispunjenje obaveze.
2. Zastarelost nastupa kad protekne zakonom određeno vreme u kome je poverilac mogao zahtevati ispunjenje obaveze.
3. Sud se ne može obazirati na zastarelost ako se dužnik nije na nju pozvao.


Odsek 2 - VREME POTREBNO ZA ZASTARELOST

Jednogodišnji rok zastarelosti
Član 378

1. Zastarevaju za jednu godinu:

1. potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;
2. potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;
3. potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;
4. potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od NexT » 12 Jan 2012, 13:01

B. PRETPLATA ZA PRIJEMNIK U MOTORNOM VOZILU

Na osnovu člana 83, stavovi 2. i 4, Zakona o radiodifuziji, pretplata za prijemnik u motornom vozilu plaća se godišnje, posebnom uplatnicom, prilikom registracije motornog vozila.

Iznos pretplate je hiljadu (1000) dinara.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Ro6SZc2hVt0
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
neandertalac :lol:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Texonja » 13 Jan 2012, 01:52

E, dobio sam ja tu opomenu proslog meseca, ali je smatram toliko ozbiljnom da sam je zaboravio. Istovremeno su mi sa opomenom pred tuzbu skinuli sav dug unazad i sad su poceli da gomilaju novi. :lol:

Inace, da ne pomisli neko da sam dzukela koja nista ne placa... placam sve racune u roku, osim TV pretplate i to iz principa (iako znam da nisam u pravu, jer po zakonu bismo morali da placamo). Ako me tuze, ici cu na sud i braniti se. Imam drugara koji je dobar advokat i bice zabavno, to sam siguran, isto kao sto i proces ne mogu da dobiju jer nam je standardno zakon pun rupa i sigurno da i ovde postoji (npr, da ne sme da se naplacuje TV pretplata kroz drugi racun, u ovom slucaju za struju... ili tako neka rupa).
Mada, verovatno nista od tuzbe, tj i to sa tuzbama je malo Tijanic lovio muve.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Xepoj87 » 13 Jan 2012, 02:50

Takodje!
SBB-u placamo oko 150e mesecno za TV i Internet pretplate,ali RTS ne placamo!
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od maxer » 13 Jan 2012, 03:17

Texonja je napisao:E, dobio sam ja tu opomenu proslog meseca, ali je smatram toliko ozbiljnom da sam je zaboravio. Istovremeno su mi sa opomenom pred tuzbu skinuli sav dug unazad i sad su poceli da gomilaju novi. :lol:

Isti slučaj i kod mene.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od sebekkg » 13 Jan 2012, 04:50

ja nisam, ali iskreno ne mogu da me tuze za to, opusteno cu ojaviti tv, prijaviti ga na nekog iz p.m. i lepo cao zdravo, a oni nece proveravati kablovsku jer se vodi na mene, a ne na oca. :D, mislim da moze tako.



@ Heroj, leba ti sta placas 150e, mislim da imas neke MIX pakete u fulu sve 70-ak e, evo: link . jedino ne znam, da li bi mogao turbo net sa ovim, ali mislim da ne, jer samo turbo net ide od 60e pa navise.

zasto da bacas pare, mogu da se potrose na druge stvari
Slika

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Филиповић » 13 Jan 2012, 08:16

Е, овако:
1) могу да вас туже и за дуг старији од годину дана јер суд на застарелост не пази по служб. дужности већ по приговору странке
2) чим вас туже, дуг вам расте за најмање 2000 динара (такса на решење о извршењу)
3) ако ставите приговор, и он се таксира најмање 2000 динара па идете у парницу
4) свако рочиште ће вас коштати 6250 динара по адвокатској тарифи, сваки поднесак 5000 динара (уколико РТС ангажује адвоката)
5) сваки позитиван ефекат истакнутог приговора застарелости (нпр. да је застарело 12 рачуна по 500 динара = 6000 динара) биће поништен судским трошковима
7) немате изгледа за потпун успех у спору јер се ради о законској обавези плаћања
8) наравно, ово не значи да вас позивам да платите, већ само указујем на могуће последице ако ово није блеф
9) чињеница да је некима од вас скинуто задужење са рачуна је помало забрињавајућа, јер предузећа то раде углавном када дуговања пребацују на посебан конто за потраживања за која су у току судски спорови и може значити да су почеле припреме за ваше утужење

У сваком случају, обавештавајте нас о свему а ја ћу вам помоћи колико могу да се одбраните.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od McGruja » 13 Jan 2012, 08:39

Hoćeš da kažeš da će to morati da se plati :D

Odgovori