NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
igorche20
Postovi: 327
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:34
Lokacija: Bg

NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od igorche20 » 27 Jul 2012, 11:55

Na pocetku da kazem da sam da sam i ja kao i svi na forumu za propagiranje bezbedne voznje itd, al brate ljudi smo, (po)gresi co'ek :cool!:

DakleN, nakon citanja ogijeve teme o secenju krivina dobih zelju da pokrenem ovakvu temu kojoj mozemo podeliti sa ostalima sta smo TO uradili, ili stalno radimo, a da ''niko'' nije video... Prljav ves na sunce :opustanje:

Sto se mene tice :

1. kao sto sam rekao u toj temi, volim da recnem krivinu kada je dobar put
2. retko kad striktno postujem ogranicenje, osim kad mi neko blica, a na autoputu volim da stisnem auto do kraja ili skoro do kraja bar na kratko
3. dajem gas kad se pali zuto svetlo
4.ne proveravam redovno trap, ni gume (osim kad putujem negde)
5.vozim i kad cirnem, ali iskljucivo kad sam u lokalu
6.pojas ne vezujem uvek
Mozda sam jedan od gorih, al bar sam iskren :D
Poslednja izmena od igorche20 u 27 Jul 2012, 12:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od RINGE » 27 Jul 2012, 12:04

Moj najveci greh je sto dodajem gas na zuto :nemampojma:
Umem da prekoracim brzinu ali samo na onim suludim deonicama gde je dozvoljeno 40 ili 50 a otvoren je put.
Na autoputu ne dajem uvek migavac kad se prestrojavam, ali uvek gledam u ogledala.

Krivine ne secem nikad, osim na delu puta od Ibarske do moje vikendice gde retko ko prolazi i na mestima gde je dobra preglednost.
Nikad ne vozim ni pripit ni u lokalu, ne preticem na punu liniju cak i kad je na suludom mestu.
Auto mi je uvek ispravan, ali na srecu oduvek vozim nove ili prilicno nove automobile.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Gaginh0 » 27 Jul 2012, 12:30

1. Skoro nikad ne postujem ogranicenje, ali znam gde u 95% situacija stoje panduri u gradu, pa tu pazim.
2. Retko prolazim na zuto otkad su me uhvatili u Rumi.
3. Nekad sam smoren pa odem skrozna pesacki dok cekam semafor.
4. Vozim pijan svaki put kad sam pijan, a mojim sam autom.
5. Zavisi od finansijskig stanja, na AP vozim koliko moze da ide auto, jer po GPS-u ne mogu ni 150km/h
6. Nikad ne proveravam trap i gume, dok ne ispuste.
7. Krivine i "nasilnicka voznja" samo kad sam sam u autu, po FG, eventualno ako je moj najbolji drug sa mnom.
8. Najveci greh je sto pusim u autu, a potom sto svi ostali puse.
9. Skuterom obicno ne postoje pravila za mene.

# dosta sam regulisao svoju voznju otkad su uveli ove cigane na motorima, kojima zelim sve najgore!

1. ne sviram drugima
2. ne blicam drugima, ukoliko ih ne upozoravam na pandure
3. vezem pojas
4. nosim kacigu
5. ne prolazim kroz crveno, ne krecem se jednosmernim ulicama u suprotnom smeru, ne parkiram bahato, ne parkiram kraj puta i na autobuskim stanicama, dajem zmigavac ranije da bi ovi iza mene shvatili da skrecem, stajem na pesackom ukoliko tu nije semafor...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od NexT » 27 Jul 2012, 12:38

Gaginh0 je napisao: 9. Skuterom obicno ne postoje pravila za mene.
kastrirao bih te za ovo :palica:

Ne postujem ogranicenja. (ne jurcam kao muva bez glave, al tamo gde poznajem put i ima prostora, dodam gas)
Po gradu vozim malo ostrije (samo po Bg) i ne dajem bas uvek migavac kad se prestrojavam.
Ako je guzva zuta traka je moja (do prve kamere)
Nekada ne pustim pesake na pesackom jer mi idu na ... Ali svakako pazim na njih.
Sviram idiotima koji me nerviraju, koji spavaju na semaforima, svadjam se itd..

i mislim da je to to...

Pijan nikad nisam seo za volan, niti cu.
U principu postujem znake, jednosmerne, zabranjena skretanja...
Auto uvek mora da bude max ispravan

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Gaginh0 » 27 Jul 2012, 12:54

Ostavio sam sebi prostora da korigujem tacku 9 :D Pri onome sam mislio da vozim trecom trakom (otvoreni sahtovi!?), obilazim kolonu na semaforu, ostavljam ga gde stignem :D
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

igorche20
Postovi: 327
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:34
Lokacija: Bg

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od igorche20 » 27 Jul 2012, 13:07

Gaginjo potpuno si surov lik :kezo:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Gaginh0 » 27 Jul 2012, 13:20

Vidi igorche, iz tvojih postova i druzenja tokom prethodnih par godina, skontao sam da smo slicni sto se tice voznje, samo ako nesto napises napasce te kao da to nikad u zivotu nisu uradili, tako da cutim :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od cozmo » 27 Jul 2012, 13:48

1. Na autoputu vozim uvek oko +10 kmh iznad ogranicenja (izmedju 120 i 130). Ponekad, kad je prazno, vozim 160 da produvam masinu i kad sam sam u kolima.
2. Po gradu vozim po ogranicenju, retko se desi da vozim 60km/h, na velikim pravcima gde je bespotrebno voziti 50.
3. Ne secem krivine
4. Uvek koristim zmigavce
5. Uvek pre kocenja, kad imam uslova, blago dodirnem kocnicu da najavim ovima iza. I drzim pritisnuto na semaforu ako sam sam (ako iza nema nikog).
6. Ne ulecem u makazice i postujem pravila prestrojavanja
7. Kocim na zuto uvek, takodje ne polazim dok se ne upali zeleno, pogotovo gde su kamere. Na tim semaforima dodatno usporavam da mogu da se zaustavim brzo.
8. Ne vrsim nagle promene pravca osim kad izbegavam budale
9. Trudim se da primetim skuterase i ostale na 2 tocka ali oni nikad ne postuju to (nazalost)
10. Blicam i sviram svima koji ne postuju propise a ugrozili su me

Vezem uvek pojas, proveravam trap jednom godisnje, pritisak u gumama na 10-15 dana uglavnom, kocnice na tehnickom proverim.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Scuderia » 27 Jul 2012, 13:55

Ja bih pre rekao da je ovo postovanje propisa :D

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od RINGE » 27 Jul 2012, 14:23

Rad dobar ali promesena tema :kezo:

Desava mi se da zaboravim da upalim svetlo jer mi je godinama to paljeno automatski :thumbdown:

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od ivancho » 27 Jul 2012, 14:49

U gradu uvek vozim preko ogranicenja, sto bi svi rekli nije divljane(gde nije bezbedno), ali je uvek iznad 50. Desava mi se da u Cara Dusana vozim i jako brzo i jako agresivno, ali uvek je neka zurba :ccc: , tada obilazim i desnom stranom. Sto se tice stajanja ili kocenja na zuto, sta znam kako sam razpolozen. U auto pakujem ljudi vise nego sto je propisano (citaj: pick up - regitrovan za dvoje :D ) Auto putem koliko god auto moze da ide, cca 140. Valjda je to, ako se setim jos necega cu dodam :D

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Kuzmanovic » 27 Jul 2012, 17:37

Da se i ja prijavim kao bahati vozac. :kezo:

1. Po gradu vozim preko ogranicenja, tako sto kada krenem sa semafora, konstantno ubrzavam pa dokle doguram.
2. Ulecem u makazice, ali gledam da ne secem druge ucesnike, ako ih isecem, upalim 4 migavca ili dignem ruku i do sada mi se niko nije zamerio.
3. Blicam, sviram, svadjam se, napusavam itd. Do sada nisam imao fizicke obracune i nadam se da ce tako ostati.
4. Na otvorenom idem oko 10-20 km/h preko ogranicenja, na auto putu do 150 km/h.
5. Samo uvece i samo ponekad, prolazim kroz crveno ali iskljucivo na semaforima koji su namenjeni za pesake, i gledam da sto vise usporim i obratim paznju da li ima pesaka.
6. Retko gde stajem da propustim pesake.
7. Kada izlazim negde i idem kolima, popijem max 2 piva i to na pocetku zurke, kasnije idu samo sokovi.
8. Koristim telefon u toku voznje.
9. Kada je situacija da vozim 6 ljudi u kolima, radim to. Jbg, necu jednog ortaka ostaviti da pesaci.

To je otprilike to... :pardon:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Ogi » 27 Jul 2012, 18:31

Ja cu se zadrzati samo na nepostovanju propisa jer je tema o tome.

99% voznje ne postujem ogranicenja. 1% odlazi na naseljena mesta kada idem na neki put pa mi je nepoznato ili znam da ima panduracije, na primer kada idem u RS.

Ne postoji nista drugo za sta mogu da kazem da prosto ne radim.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Rakhil » 27 Jul 2012, 21:55

Au, kad sam video temu nisam smeo da opisujem moju "bahatu voznju", ali ste me utesili sada - ja sam jos i super :mrgreen:

Samo prekoracujem brzinu, svuda i stalno, ali nikad nesto drasticno. I maltretiram sve koji sporo voze sirenom i psovanjem. To bi bilo to...

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Dusan » 27 Jul 2012, 21:57

1. secem krivine, samo kad 100% vidim
2.nepostujem ogranicenje nikad, osim kad mi neko blica ili ocekujem drugare u plavom
3.obilazim kroz desnu, ponekad i kroz zutu ako je guzva
4.volim da se provlacim "na tesno" kad zurim izmedju vozila, alu uvek sa migavcem

Nikad ne vozim kada pijem, uvek dajem zmigavac (u svakoj prilici), uvek se izvinim za gresku, ako nekoga ugrozim, nikad (vise) ne prolazim kroz zuto i crveno, nikad ne parkiram bahato, pesake propustam kad god mogu.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Odgovori