Wellness vikend

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Wellness vikend

Post od Ogi » 12 Nov 2016, 23:18

Da li neko ima preporuku za welness vikend u SRB,bilo gde, moze i petak, znaci 2 noci, po nekoj iole normalnoj ceni, za dvoje, da ukljucuje bazen, masazu i te zajebancije. U stvari, ne mora ni da je u Srbiji.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od pedja » 12 Nov 2016, 23:20

Šta ti je iole normalna cena?
Svakome je taj pojam drugačiji, tj vrlo je rastegljiv.

Plus, u to treba uračunati troškove za stići i uteći.
Sa hranom, bez hrane? Masaže uračunate ili ne? itd itd..

Eh, da, termin. Kada?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od Ogi » 12 Nov 2016, 23:23

Zna se sta je normalna cena, znaci ono sto je tebi i meni normalna cena, ne Goblinu. :D Sa doruckom barem, masaza da ulazi barem jedna po osobi... Nemam pojma kada, cisto se raspitujem.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od ftj » 12 Nov 2016, 23:43

čatež, portorož, pohorje(habakuk), filah(kerten terme), sve je tu do 6 sati voznje.

A za one sa dubljim dzepom tauern spa kaprun(.com)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od pedja » 12 Nov 2016, 23:50

Sve te SLO/HR terme su na posebnom nivou za naše.

Kod nas:
Ako ćeš ženu da vodiš, recimo http://www.solarisresort.com/romanticni-paket.html (nema tople veze između smeštaja i wellness-a)
Isto tako, u VB imaš opciju apartman+wellness - http://apartmaniristic.rs (mini spa), a Rimski izvor (renovirani Merkurov spa centar) je blizu - imaju dosta zanimljivih stvari u ponudi (uključujući i klizme i orošavanje :kezo: ), dnevna karta nije preskupa.
Na Mećavniku ima vel'ki bazen i hamam, ali treba otići, a ujedno nekome trebaju i okolni sadržaji.
Imaš Prezident u NSu, 5*, 110€ sa doručkom, dva noćenja vikendom za dvoje, + 40za večeru (4x10).
Galleria u Subotici ima dobar wellness, ali nema bazen. Zato ima President na Paliću i manje vile.
Villa Breg Vršac.
Relax Kovačica je takođe prihvatljiva opcija, nešto jeftinija.

Vojna Ustanova (Omorika Tara ili Breza V.Banja) imaju velike bazene, pa ko voli :D
Park u Ivanjici je bio dosta dobar, ali je sada u upitnom stanju, šteta.

Skoro svaki (a nema ih mnogo) hotel na Zlatiboru ima relax pakete, samo je pitanje bazena (veličina).
Do kraja meseca, greyhotel.rs ima cenu od svega 59€ po noćenju za dvoje, sa doručkom, što je odlična cena (minibar je uključen, kafa, čaj, spa, garaža), bez masaža. Od prvog cene odošeeee. Na Kopu Čardaci imaju odličan spa, kao i Grand.

Balašević Rtanj ima grejani bazen, ali je sve ostalo upitno :D
Banja Ždrelo (Petrovac) i njihove SokoTerme (Sokobanja) su za one koji vole da se banjaju, ali imaju i nekih mana. Uglavnom, SokoTerme su bolji objekat/smeštaj, a u Ždrelu su veći bazeni.
Ima i wellness centar Kablar (u OK klisuri). Viknedom je teško uloviti mesto, sobe nisu nešto velike, ali je bazen sa toplom vodom :D

Ovo sam sve namerno nabacao jer svako ima svoje viđenje wellness vikenda - a ovde ima sih kategorija i cena. Neko ne želi da se klacka duže od dva sata, da bi negde otišao na dva dana. Meni je svejedno. Čak bih i na Staru planinu mogao na dva dana (to ti ne bi podneo, zaboravi), do sezone imaju koliko toliko prihvatljive cene, a nema gužve, plus je AI usluga.

I tako... Mnogo je opcija, a afinititeta/očekivanja/želja još više.
Manje više, svaki novi hotel ide na neki wellness sadržaj, tako da toga ima koliko hoćeš. Teško je pobrojati, samo po Srbiji, a kamoli šire.
Verovatno će uslediti i predlozi za Segedin/Mako/Budimpeštu.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Welness vikend

Post od havijer » 12 Nov 2016, 23:53

Imao je neki kupon za hotel na Kopaoniku Mujen 5000 za dvoje dve noći. Ja išao prošle godine, nije nešto vrhunski ali sauna, đakuzi a džabe. Kupon važi u novembru.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od pedja » 12 Nov 2016, 23:58

Mujen, Milmari, Čardaci, Zoned, sve je to u vikend naselju. Čardaci prednjače SPA/Wellness ponudom (ogroman spa centar, za razliku od ostalih), ali je u osnovi slično - apart hoteli.

Sa druge strane Kopa, u Brzeću, FOKA SPA. Solidan spa deo (sa bazenom)+apartmani. Cena van sezone im je smešna. Pre neki dan su je promenili, ali je bila 25€/app.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od Ogi » 13 Nov 2016, 10:19

Sale, je l to radis u turizmi, kako znas ovoliko ? Bas mi se svidjaju Milmari i Solaris. Bas mi tako nesto treba. Da ceo dan budem u bazenu i tim sobama...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Welness vikend

Post od Markoni » 13 Nov 2016, 10:48

U Solarisu je relatvno mali Spa, ali je lepo. Kao sto Pedja rece jedini je problem sto je Spa razdvojen od soba i moras da izlazis napolje da bi dosao do sobe. Mada za one koji rezrvisu Spa vikend i sobe budu odmah pored Spa dela.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od pedja » 13 Nov 2016, 11:04

Ne znam ko je Sale, ali recimo da se obraćaš meni :mrgreen:

Nekada sam bio turistički radnik, da tako kažem. Sada recimo da radim indirektno, na neki način.
Što se objekata tiče, volim da putujem, pa tako privatno+poslom obiđoh svašta. Meni SPA nije nešto bitan faktor, ali nije da ne videh.

Ponavljam - Solaris nema toplu vezu ka bazenu, što nekome može biti problem u ovim danima. Upotreba wellnessa je ograničena na 3 sata dnevno i to se tačno zakazuje termin, jer kako Markoni reče - nije baš velik. Radnim danima je milina, vikendom ume dabude gužve, jer je i za eksterne goste (dosta privatnih vila nudi ulaz u Solaris, po nešto nižoj ceni).

Na Kopu, moj lični izbor bi zavisio od sezone (cene). Uglavnom, Grand i Čardaci imaju najveći spa/wellness - Čardaci su mi se dopali, a čak imaju i napolju bazen, sa plažom/peskom, na Kopu :D. Milmari, Mujen su u vikend naselju, kao i Čardaci, ali nešto su manji. Grey je na odličnoj lokaciji, uz stazu, pored Granda, i promo cena im je odlična. Hotel je inače skup, ali za ovu jesenju cenu vredi posetiti. Površinski, spa/wellness mu je manji od ostalih, ali ima sve što treba,ali ni hotel nije veliki, pa nema gužve. Masaže nisu jeftine.

Pošto volim da šetam, Foka Spa u Brzeću je isto ekstra izbor - veliki apartmani, lep spa, ali samo u vansezoni. Zimi je preskupo, lokacija nije bš za šetjnu po zimi, a ionako ne skijam :D

Sve zavisi ko šta voli.
Neko će da ode u SokoTerme, recimo, solidne sobe, održavani bazeni (baš su vodili računa o higijeni, tačno je propisano kada se prazne i čiste i sl - noću je prava radna akcija), topla voda. Sokobanja je lepa (ima "oriđinale" hamam u parku, u funkciji je i cene su smešne, uključujući i bazene), SokoGrad treba videti, pa se ispeti na Ozren, videti Ripaljku (vodopad) po lepom vremenu, kada ne presuši... Tokom leta imaju Aqua park, iznad je i Rtanj. Nekog drugog to ne zanima, ne želi da izađe iz objekta, a onda to možda i nije neki izbor. Dajem kao primer.

Neko će da ode u dobre gradske hotele (N.Sad ili Subotica, prethodno dati kao primer), gde je u pitanju 4 ili 5*, a jeftiniji su vikendom, za razliku od turističkih centara. Malo se proskita po gradu, malo banja i tako... Nekome je bitan samo veliki bazen, da može da pliva kao čovek, a Galleria u Subotici nema bazen, iako ima odličan ostatak spa programa. Premier Aqua Vrdnik je takođe fantastičan po sadržaju, ali cena je upitna.

Neko će otići i do vilaetna.rs i to će mu biti super, neko tamo nikada ne bi otišao. Mi smo se za smešne pare najeli, napili, banjali... Ipak, za više od dan ili dva nije, osim ukoliko nije kao baza za obilazak Rudnika, Rajca i okoline.

I dosta sam preskočio, zaboravio, plus je ograničenje na hladno vreme, bez spoljnih bazena.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od grujicd » 13 Nov 2016, 11:20

Pedja, svaka čast, iskopirao sam ove postove za referencu!

Ogi, Vrdnik Premier Aqua nije loša varijanta za dnevnu probu jer može da se plati spa bez spavanja u hotelu, a nije daleko. Ne znam kako ostali stoje sa tim. Npr. čini mi se da u Izvoru u Aranđelovcu ne možeš da uđeš u zatvoreni spa ako nisi gost hotela. Ako rešiš da probaš Vrdnik i hoćeš masaže najbolje je da se izjasniš prilikom rezervacije pa da se odmah i za to rezervišu termini. Mi smo tražili taj neki paket sa masažama ali kad smo stigli ponudili su nam samo neke termine 3-4 sata kasnije što nam nije odgovaralo pa smo završili samo sa banjanjem.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Welness vikend

Post od Ogi » 13 Nov 2016, 12:53

Neka moderator stavi jos jedno L u naslov.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Wellness vikend

Post od pedja » 13 Nov 2016, 13:55

@grujicd
Ako pomogne, super!
U glavi imam dobar broj smestaja po Srbiji, ukljucujuci i vile/apartmane i sl. Za kafane jos nisam na tom nivou, ali se memorija polako popunjava. Odavno su mi predlagali da otvorim neki blog i sl :D

Elem, zaboravih Prezident hotel u S.Karlovcima. Imaju te dvodnevne pakete, imaju mali bazen, sa pratecim elementima, polupansion. Cak i obrok u sobi sluze. Vila Prezident je jeftinija i nema bazen. To ti (Ogi) mozda nije lose resenje, a nije daleko, osim ako ti ne treba grande bazen. Ne znam ni da li ovaj ima turbojet.

Hill hotel Jagodina je lep, ima vikend pakete i spa (bez bazena, ima djakuzi). Ko nije video vostane figure i Jovancu, zasto da ne :D

AquaStar hotel u Kladovu je isto OK, ali je put do tamo meni ne bas omiljen. Radije bih na Staru planinu.

Panorama na Zlataru ima bazen, sredjivano je, ali osim neke mini teretane i nema vise sadrzaja (spa).

Hotel Divcibare je imao OK bazen i saunu, ali je tamo sve upitno, ukljucujuci i snadbevanje vodom i stanje objekta. Mozda je i OK, ali stvarno dugo nisam bio, a cuo sam svasta.

Kad spomenuse Izvor, u okviru A grupe je i hotel Sloboda Sabac, koji ima tih sadrzaja, ali je pitanje da li bi neko tamo na vikend.

Steta je sto hotel Silverlake resort nema svoj bazen, vec samo letnji akva park u komsiluku. Lep/pravi hotel sa 3*.

Prolom i Lukovska banja imaju bazene sa toplom vodom, koja je i zdrava, imaju pratece sadrzaje, renovira se i smestaj polako, a nesto je vec izgradjeno. U pitanju su privatne banje, dosta je komercijalnih gostiju, ali ima dosta njih na lecenju, starijih i sl. To je problem i kod Merkura, koji ima dosta dobre aranzmane.

Lepenski vir je sredjivao bazen i spa, ali mislim da im sobe ne prate stanje...

Norcev na Fruskoj ima bazen.

Borkovac kod Rume je zanimljiv. Ima zatvoreni bazen, spa, masaze, polupansion. Prosiruju smestaj, koliko videh proletos. Cena je solidna, lepa suma okolo, nije daleko. Pogledaj. Nije klasican hotel, recepcija stalno zvrjinprazna, odnosno, osoblje restorana i spa obavlja taj deo posla, kokiko videh.

Neda Rudnik ima bazen, ali nikada ne udjoh unutra. I oni imaju problema sa arsenom u vodi, ne znam cime pune bazen.





TapaT

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Wellness vikend

Post od Geza » 13 Nov 2016, 14:17

Otvaraj blog. Ili piši za nas. Plaćamo kolačićima. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Wellness vikend

Post od pedja » 13 Nov 2016, 16:31

Za kukiz cemo da vidimo :D

Zaboravio, pa da dodam:
Royal Spa Banja Koviljaca
Noviji objekat, sopstveni bazen, wellness...

Ko voli, moze na termin i u obliznju Spec.bolnicu, imaju zanimljivih komercijalnih tretmana.


TapaT

Odgovori