Renault KADJAR

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Renault KADJAR

Post od DukeNS » 16 Jun 2016, 03:21

Imao sam priliku da kratko provozam ovaj auto, pa reko' da napišem koju...

Motor je 1.2 TCe sa 130 KS. Oprema Xmod Energy. Prvi utisak prilikom prilaska vozilu je bio pozitivan. Dopadljiv dizajn, bar meni. U vozilo se ulazi "bez ključa" uz pritisak tastera na ručki od vrata i tu nastupa delimično razočarenje. Plastika, pogotovo ona oko menjača, nije dobro uklopljenja, deluje jeftino i škripi na dodir. A auto je praktično nov i pritom košta preko 20 hiljada €. Kasnije sam sedeo i u novom Meganu, koji je unutra za klasu iznad. Na mestu cajgera je ekran na kom možete podesiti varijantu prikaza koji vam odgovara (digitalni/analogni brzinomer, analogni obrtomer uz digitalni brzinomer...). Iako sam pristalica klasičnih rešenja, ovo deluje sasvim ok. Nisam puno čačkao multimediju, tako da se ne bih usudio dati ocenu, ali na prvu deluje ok. Minus dobija i samo jedan automatski prozor-vozački. Prostora na zadnjoj klupi ima na pretek, a i prtljažnik je dobrih dimenzija.

Što se motora tiče, nit' smrdi, nit' miriše. U rasponu od 50 km/h do 90km/h mi deluje da baš fino ubrzava, dok je sam polazak iz mesta, kao i pokušaj ubrzanja pri većim brzinama prilično neuverljiv. Tih 130 KS je očigledno dobro samo za nezahtevne vozače. Negde na 2.000 obrtaja počinje da se čuje turbina. Meni je ovo prva vožnja turbo motora pokretanog benzinom, pa mi je to odmah upalo u oči (uši) i zasmetalo. Menjač je solidan, dok mi samo držanje vozila na putu nije prijalo. U ovom segmentu sam vozio jedino Mazdu CX-5 koja se ponaša odlično na putu, a Kadjar je nešto sasvim suprotno. Kao da pliva po putu i nisam se osećao kao da imam potpunu kontrolu i poverenje u auto. Obzirom na taj osećaj, i nije baš preterano udoban.

Sve u svemu, obzirom da sam imao veća očekivanja, poprilično sam razočaran kompletnim utiskom. Kao da su dobili zadatak da ga na brzinu sklepaju, samo da bi dopunili ponudu.

Verovatno ću imati prilike da provozam Megana sa istim motorom, a kako mi je na prvu loptu delovao mnogo ozbiljnije odrađen, nadam se popravljanju utiska od strane Renoa.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Renault KADJAR

Post od Heinz » 16 Jun 2016, 08:06

Bilo bi zanimljivo probati Qashqai posle Kadjara. Recimo 1.6 DIG-T 163 KS :)

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Renault KADJAR

Post od Superb III » 16 Jun 2016, 12:28

Da se nadovezem na tekst.Imao sam prilike da provozam i Qashqai i Kadjar. Vozio sam oba u 1.5dci (110hp) motorizaciju. Mogu napisati za Kadjar posto je tu on tema, da je sa 1.5dci i 110hp veoma lako povlaci sa nule,ubrzanja su odlicna i veoma je zabavan za voznju kako i to da jako malo trosi.Gotovo je nemoguce premasiti 6,5l dizel u gradu. Siguran sam da je bio subjektivan osecaj al auto (suv) ide mnogo bolje nego sto se ocekuje.Minus po mene ima neprecizan menjac (ne znam dali je isti i za benzin i za dizel), radio uredjaj je "zastareo" ukoliko zelis da imas touch screen audio uredjaj moras debelo to platiti,plastike u enterijeru nisu na najvisi nivo,cena servisa je velika.(redovne servise)
Iako sam vozio novi Kadjar bio je neki neprijatni "cvrcak" koji nisam mogao da ga lociram odakle dolazi kada pogodis neku neramninu na put...
Ipak najveci minus mu dajem na neprecizni menjac i uzasno losi audio sistem i skupi servis dok najveci plus mu dajem sto je lak za voznju za 5 minuta imas osecaj kao da ga vozis ceo zivot i sto je jako zabavan za voznju i sto stvarno malo trosi.
p.s. Za Qashqai cu pisati komentar kada neko da svoje mislenje nakon test voznji :)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Renault KADJAR

Post od Darko » 22 Jul 2016, 00:53

DukeNS je napisao: Verovatno ću imati prilike da provozam Megana sa istim motorom, a kako mi je na prvu loptu delovao mnogo ozbiljnije odrađen, nadam se popravljanju utiska od strane Renoa.
Jesi probao kasnije megane? On je laksi od kadjara trebao bi motor biti uverljiv. Kazu i da je udobniji od kadjara.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Renault KADJAR

Post od DukeNS » 22 Jul 2016, 01:28

Ne, nisu mi se javili, a meni se nesto ne cimaju prodavci za posao koji oni treba da odrade. A plus mi je propala varijanta sa bas dobrim popustom za Renoa. Izgleda da im na kraju nisam delovao kao ozbiljan kupac... :)

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Renault KADJAR

Post od gazza » 23 Sep 2016, 18:53

zar nije neprecizan menjac renoovom trejd mark? svojevremeno sam probao nekoliko megana i scenica i svima je bio uzasan menjac za nas koji smo navikli na VAG ove manualne. cak su bulja i u poredjenju sa opelom, tj daleko od njegovog.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Renault KADJAR

Post od Superb III » 27 Nov 2016, 17:31

Meni menjac Kadjara 1.5 dci mi nije bio precizan ni sam po sebi, a jos manje u poredjenje sa VAG ili Ford.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Renault KADJAR

Post od Darko » 30 Nov 2016, 10:17

Kod megana je menjac veoma robustan i precizan. Nema praznog hoda. Tu negde u klasi sa vag.
Kod captura je bio za 2 klase losiji, a kod dacie sandero je kao da baratas sa metlom.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Renault KADJAR

Post od perfiko » 01 Dec 2016, 17:49

gazza je napisao:zar nije neprecizan menjac renoovom trejd mark? svojevremeno sam probao nekoliko megana i scenica i svima je bio uzasan menjac za nas koji smo navikli na VAG ove manualne. cak su bulja i u poredjenju sa opelom, tj daleko od njegovog.
Mislim da je ovo boldirano ključno.
Pre neki dan sam se silom prilika malo duže družio sa Pasatom B6. Menjač me uopšte nije impresionirao. delovao mi je neprecizniji od onog Opelovog na koji sam navikao na Cromi. A realno mislim da je samo zato što sam navikao.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Renault KADJAR

Post od Woodoo » 10 Dec 2016, 21:43

Imao sam priliku danas da probam Kadjara. Pored njega sam probao još par direktnih konkurenata. Odgovorno tvrdim da je ubedljivo najgori od svih koje sam probao, kako je rekao jedan prijatelj danas, sramota kakav su auto napravili. Nisam stekao utisak da motor ima 130 ks, menjač kao na zastavi, auto ljulja i ne ostavlja utisak kontrole, vozio sam manuelca, najskuplju verziju, 4WD.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Renault KADJAR

Post od stefanan » 10 Dec 2016, 22:02

Šteta, izgleda vrh

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Renault KADJAR

Post od Ji 4Tze » 10 Dec 2016, 22:05

I izgleda odvratno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Renault KADJAR

Post od Woodoo » 10 Dec 2016, 22:07

Meni se izgled sviđa, čak i enterijer, ali ostalo...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Renault KADJAR

Post od Heinz » 10 Dec 2016, 22:24

Nissan QQ da li si vozio?

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Renault KADJAR

Post od Woodoo » 10 Dec 2016, 22:38

Nisam.

Odgovori