Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Day Walker » 03 Jan 2017, 10:51

Sta te interesuje od automobila?
Nama stize uskoro 8 automobila od VW Finance-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od kragujevac » 03 Jan 2017, 11:32

gazza je napisao:, 25000 godisnje je bas jako malo za nemacke prilike
Ne mora to da bude generalno pravilo. Ja vozim vec 25 godina u D, a nikada nisam presao vise od 18000godisnje ( sa dva dolaska u Srbiju u godinu dana). Poslednja dva auta koje sam kupio bila su 6 godina stara , jedan je presao 42000, drugi 68000. Koleginica vozi A3, kupila ga novog, presla za osam godina 55000, komsinica ima neki Suzuki, prelazi mozda 100km mesecno.
Naravno da ima i drugih ekstrema, ali ne mora uvek da znaci "auto iz D=milijardu km godisnje"
Naš E39 je 15 godina star a ima sad 203000km, i to je sad nekih 13,5 hiljada godišnje. A vozi se svaki bogovetni dan.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od ljuba » 03 Jan 2017, 11:37

Dok na primer za NL to skoro mora da znaci posto je mesecni porez za dizelase (npr:130 eur) preko 2x veci od benziskog auta (npr:60 eur) . Pa niko ne kupuje dizel da bi mu stojao...
Poslednja izmena od ljuba u 03 Jan 2017, 11:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od McGruja » 03 Jan 2017, 11:38

Pa ja računam oko minum 40k godišnje, bar polovnjaci koji do nas dolaze

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od trojanac » 03 Jan 2017, 11:51

U tome i jeste štos, kod nas se dovlači ono što je maksimalno iskorišćeno i samim tim ima nižu cenu ili havarisano/pokvareno vozilo, koje se popravlja i prodaje, kao nov, nov, nov.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 03 Jan 2017, 11:57

Ja sam moj uzeo sa pravih 93000, 10 god star tad, benzinac, iz Italije, no to je vise izuzetak nego pravilo, ali ima svega. Ako kupuju na gomili, hoce tu da bude i dobrih primeraka. Drugar je isto uzeo Stila dizelasa pre 6 godina sa nekom smesnom km, tipa 35000, nije imao nikakvih vecih kvarova za ovo vreme, samo redovno odrzavanje, i dan danas ga vozi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Day Walker » 03 Jan 2017, 12:13

Mi smo poceli sa uvozom VW grupacije iz Spanije, bukvalno ima vozila koja su 2-3god stara sa preko 200.000km a ima i onih koja su 3-4god stara sa 80-100k km.
S tim da su ova odrzavana samo u ovlascenom pa postoji uvid u celokupno stanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od sasa lbg » 03 Jan 2017, 14:04

Normalno je da nema pravila kod kilometraze,moj focus mk2 sam svojevremeno kupio 20 meseci star sa 145 000 km. Sledece godine je u planu Akord iz 2007g 2.2 dizel sa 90 000 km.
Polovan auto se vuvek moze kupiti u odlicnom stanju za malo novca u odnosu na nov samo treba biti strpljiv i cekati dobru priliku.
Uzgred 100 x ponavljana recenica na forumu " samo auti iz Srbije kao polovnjaci" je teska glupost ali vidim vecina istrajava na tome.

Послато са Tesla уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Delija » 03 Jan 2017, 14:16

Dobar polovan auto kosta i kod nas i napolju.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Risto » 03 Jan 2017, 14:16

Niko ništa ne poklanja :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od trojanac » 03 Jan 2017, 14:22

Evo iskustvo sa HCS foruma... http://www.hondaclub.rs/forum/topic/711 ... 08/?page=2
Posle duge pretrage po Srbiji, uvideo sam da se ovakav auto (mislim na stanje) kod nas uopste ne moze kupiti, a i svi nesto skrivaju, muljaju, vracaju kilometrazu itd. Zato se odlucih da odem u Svajcarsku i vidim kola. Odavde smo tipovali nekoliko oglasa, a ovaj orange nam je bio prioritet. Na kraju se ispostavilo da je najbolji od svih i dobili smo ga za dosta korektnu cenu. Placen je 4500 evra. Ovde ne bi trebao da predje sa svim troskovima koje smo imali 6700, registrovan na domace tablice.

Auto placevi su skupi, treba gledati automobile od fizickih lica i samo se tada moze kupiti dobar auto po dobroj ceni.

Za taj novac sam ovde mogao da kupim nekog svemirca 2006 sa nepoznatom servisnom istorijom i u dosta losijem stanju, a verovatano bi kostao i vise dok bi ja sve uredio po svojoj zelji.

Auto je bukvalno u fabrickom stanju, tragova koriscenja maltene i da nema. Volan, menjac, znak na volanu - kao novo. Dobio sam cak i Hondin korektor boje uz auto. Da ne bude bas kako ga samo hvalim, rekao bih da ce kvacilo u narednih 10.000km morati da se menja, posto hoce da zatrese nekad pri kretanju, iako jos uvek nije tvrdo.
Slika

Slika
U pitanju je Civic Type S iz 2008 , benzinski motor od 140ks . Presao je 127 000km ,kupljen od prvog vlasnika iz Švajcerske. Stvarno je u odličnom stanju za auto star 8 godina, i za moje neke standarde, enterijer je 9.5/10 a spoljasnjost 9/10. Uz auto sam dobio svašta ( Type S 17'' felne sa letnjim gumama, razne knjižice , "touch paint" bočicu ,set za reparaciju guma i normalno trougao i dizalicu. Sve original, pa i jos jedan set felni ( 16'' ) i guma za zimu koji su sad na njemu. Veoma dugo sam pratio oglase i bukvalno svaki mogući auto u tom cenovnom rangu sam pogledao i na kraju me je opet sve vraćalo Hondi (najveći krivac za to je Aleksa Blagojevic :P ) . Bio sam na mrvicu da kupim e46 coupe u M opremi , ali su oni mnooogo više prešli a i kada sam video kakvi ih problemi prate ,odlučio sam da je ipak bolje uzeti nešto malo kulturnije za prvi auto ,koji će se većinom voziti po gradu. (bez hejta prema BMWu) :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od sasa lbg » 03 Jan 2017, 14:31

Delija je napisao:Dobar polovan auto kosta i kod nas i napolju.
Dobar polovan auto ( širok pojam) za korektnu cenu je uvek moguće naći ali za to je potrebno vreme a i ne mali napor.
Realno 90 % kupaca to nema i kupuje sad i odmah a tako se kupuju novi automobili.
Znaci polovnjaka obični nema kad ti treba već kad se desi.
Tudja losa iskustva uopste ne treba uzimati u obzir bar u 2/3 slučajeva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Ivan » 03 Jan 2017, 16:10

Nandzarasti svemirac je kupljen jer je bio jeftiniji, dakle nije problem naci dobar auto, vec dobro, a jeftino :)

Bilo je ovde na forumu par svemiraca koji su sr ekspresno prodali, sa jacom cenom jer su bili stvarno vrhunski I nije kvacilo treslo pri polasku nimalo itd.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Saša » 03 Jan 2017, 18:41

sasa lbg je napisao:Uzgred 100 x ponavljana recenica na forumu " samo auti iz Srbije kao polovnjaci" je teska glupost ali vidim vecina istrajava na tome.
Ima to logike - u smislu da ćeš daleko lakše ustanoviti pravu kilometražu odnosno naći potencijalnu servisnu istoriju tog automobila nego za neki u inostranstvu. No, pitanje je u kakvom je zaista stanju taj auto odnosno koliko to naš čovek redovno i kvalitetno održava, u kakvom mu je stanju trap (i uopšte kompletna utegnutost auta) posle naših puteva... Inače, kod nas takođe ima dosta automobila koji jako puno prelaze, evo naš službeni Avensis će za koji dan okrenuti ravno 300.000 km (čekam pa da slikam :D ), a kupljen nov u julu 2012. :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od NexT » 03 Jan 2017, 19:10

Sto noviji i kompleksniji auto, lakse se ustanovi prava km.
Mercedesi sa svakom novom generacijom cuvaju km na jos vise mesta i skoro je nemoguce sve savrseno uskladiti, a i vecina preprodavaca nece da se zajebava sa detaljima jer ce im naleteti neko ko nece ni proveriti nista.

Drugo, na iole mladjim kolima km moze da se proveri u ovlascenom. Ne znam da li kod svih proizvodjaca upisuju detalje, ali kapiram da da.

Odgovori