Sta kupiti? Nedoumice :D

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od trojanac » 07 Feb 2017, 07:40

Ispašće da namerno guram Hondu jer je i sam vozim, ali samo sam bacio pogled na oglase i vidim nešto zanimljivo.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... ctdi-sport

Kako kažeš i sam, mlad si i bez porodice tako da ti ne predstavlja problem auto sa 3 vrata. Ukusi su naravno različiti pa ne znam koliko ti se dopada, ali evo par rečenica o ovom modelu, da pojasnim zašto ga predlažem.

Hondu Civic te generacije i sam vozim, ali model sa 5 vrata i iz 2001. godine, benzinac. Ovaj sa oglasa je restlizovani model, meni lično lepši i plus ja volim ovu tamno sivu boju, mislim da mu odlično stoji. Restilizacija je osim estetskih promena donela i neke druge izmene. Recimo farovi na ovom modelu su sa projektorima, što je odlično jer ima ksenone. Motor je takođe 1.7 dizel, poreklom ISUZU, u suštini isti onaj koji ide u Opel. Sa njegovih 100KS ide sasvim pristojno, potrošnja zavisi od tvog načina vožnje ali genralno nije veliki potrošač. Kasnije ti uvek ostaje opcija chip ukoliko poželiš da ga malo pojačaš. Oprema je sasvim korektna za to godište. Ovo što piše na oglasu da ima multifunkcionlni volan, sigurno nema. Nisam siguran ni za putni računar da ima, jer moj nema pa mislim da ni ovaj nema. Ima automatsku klimu što je dobro, električne podizače i retrovizore koji imaju i grejače. Ovaj ima i svetla za maglu, a kako mi se čini na slikama i migavce u retrovizorima. Za 3800e meni to deluje vrlo zanimljiva ponuda, ali naravno uz obaveznu proveru kod nekog pouzdanog majstora. To što ga prodaje AČ ništa ne znači, tj. nije nikakva garancij da je auto u top stanju kao što piše. Ja bih ga pogledao makar.
Posetite www.garaza.rs !

nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od nemanja93 » 07 Feb 2017, 12:52

Razmislicu malo o ovom Civic-u, mada ih i nema puno na trzistu. O hondi sam cuo uglavnom pozitivne komentare, pre svega za Accord.

Oktaviju i korsu ne bi, a korsu vec imam kuci. :D Sto se tice oktavije, kada bi se odlucio za tako nesto pre bi bio za B5.5
Sad i ja malo filozofiram hocu/necu, ali nadam se da ne zamerite, svako ima neki svoj ukus.

Trenutno sam najblizi astri H. Sledece nedelje kad ugrabim malo vremena cu obici neke placeve, pa videcemo. Nije mi hitno, pa nemam potrebe da zurim ako ne nadjem nista dobro. Ako neko ima astru moze reci sta da gledam na njoj i koje su joj mane.

Na sajtu najboljiauto Todorovic kaze:
Najveće mane Astre H su lupanje ogibljenja na neravninama, gubitak tečnosti u servoupravljaču, loša završna obrada nekih detalja na karoseriji. Opel Astra H najčešće ima problema sa strujom i krckanjem u upravljaču. Defekna svetla nerviraju, a udaranje na prednjem oslanjanju iritira. Izduvni lonac ne spada u kvalitetnije. Pošto je Astra vožena u Srbiji, proverite detaljno ceo trap, jer Astra H ne podnosi baš najbolje naše puteve, što je sasvim razumljivo.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od passenger » 07 Feb 2017, 12:59

Ako slušaš todorovića, uzećeš Korolu 1.6 atmosferski motor.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od Ivan » 07 Feb 2017, 13:43

B5.5 po meni najkvalitetniji passat, motor je uzduzno postavljen kao kod audija 6, bmw5 itd., kvalitet materija za svoju klasu odlican, izolacija itd, malo je teze je naci dobrog, ali mozes svakako se uklopiti u navedenu cifru, samo nadji dobrog majstora za proveru, sigurno je za klasu dve bolji auto od svega dosad spomenutog :)

Sto se tice astre H, nisam stekao utisak da je svilena, cak naprotiv, radno magare, motor bih ja gledao 1.9 koji je zapravo fiat/alfa JTD za koji si verovatno cuo sve najbolje :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od starac vujadin » 07 Feb 2017, 13:55

Nećeš valjda uzdužni fwd da apostrofiraš kao prednost? ;)

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od Velja » 07 Feb 2017, 14:08

To je i meni palo na pamet, svi kukaju na to - pogotovo kad dođe veliki servis na red...


nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od nemanja93 » 16 Feb 2017, 01:04

Ljudi sta kazete za golf 5?

Obilazio sam neke placove danas, i pregledao par astri. Ne znam da li sam ja naleteo na neke specijalne modele, ali ono je pretvrdo. Kao na klupi da sedim. Nikako mi se nije svidelo. I nije da ja vozim mercedesa, pa kao zahtevam nesto. Kuci imam korsu 1.7 (2002 godiste) i ona je udobnija od ovoga sto sam video.

Video sam posle toga i par 5-ica, i zaista mi se svidelo. Delovalo mi je dosta i udobnije, a mislim i da je pouzdaniji auto. Naravno morao bi izdvojiti i malo vise para, ali meni se udobnost astre zaista nikako ne svidja. Po izgledu mi je mozda i lepsa od 5-ice, ali doveo sam sebe u ozbiljno razmatranje opcija...ponovo.

Golf je skup i drzi cenu - razmisljam samo da li je to previse para za ono sto dobijam. Jos da dodam da sam zainteresovan za 1.9 TDI

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od Day Walker » 16 Feb 2017, 10:10

Astra H ima tvrda sedista, eventualno ona iz cosmo opreme ako su malo udobnija.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od nidza » 16 Feb 2017, 10:28

Odlična sedišta ima H. Jesu tvrda, ali to i jeste bolje za leđa. Što je najbitnije, posle mnogo godina i km i dalje su dobra, ne razlokaju se.

Tapatalk

nemanja93
Postovi: 12
Pridružio se: 05 Feb 2017, 14:15

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od nemanja93 » 16 Feb 2017, 15:06

Svako ima svoj ukus i zna sta mu odgovara, ali meni je ono bilo previse. Pogledacu jos par komada pa videcemo.

A slobodno prokomentarisite i golf 5. :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od Delija » 16 Feb 2017, 15:09

Dobar Golf 5 za 4.5-5k evra nema trika da nadjes.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od shandu90 » 16 Feb 2017, 16:19

Ne ocekuj dobar golf 5, to mozes za 6 da ocekujes ali za auto koji je prestao da se proizvodi pre 9g ne.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od Floyd » 16 Feb 2017, 16:19

Jel postoji loš Golf? :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta kupiti? Nedoumice :D

Post od shandu90 » 16 Feb 2017, 16:20

Benzinac :D

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Odgovori