Alat

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Alat

Post od trojanac » 11 Apr 2017, 21:35

Ipak nisam najgori. :mrgreen:

Dok sam vozio Z128 imao sam pun gepek, sad u kolima minimalno, u kući isto tako. Ali opet na gomili imam više od tebe.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Alat

Post od Sloba » 12 Apr 2017, 20:25

Ovo imam u stanu plus jos busilicu, par klasera sa sitnarijama, srafovima, vezicama, konektorima... Sprejevi, lepljive trake, lepkovi, takodje. Taman sam iskoristio inspiraciju i preslozio i ocistio kofer. :-)

Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Alat

Post od passenger » 12 Apr 2017, 20:38

Nači najgori sam na forumu :)

danas sam gledao kufere sa alatima. Ovaj je 120 eura:

Slika

Slika

E sad opet dolazim do tog pitanja, uzeti taj noname kufer i imati sve, ali slabog kvaliteta ili kupiti odvojeno dobre gedore, 12-13, 14-15, 17-19 dobre okaste, viljškaste imam skoro sve, solidne imbuse itd. Opet to izadje dosta skupo, recimo samo 4-5 okasta su 50-60 eura, dobre gedore nema ispod 100 eura, dobri imbusi 35 - 40 eura itd. Valjana klješta 20 eura itd.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Alat

Post od nuk » 12 Apr 2017, 21:05

Ovo je dobar komplet. Uzmeš ovako nešto i uvek možeš da zameniš pojedinačne komade za bolje a siguran sam da nema potrebe za povremenu upotrebu.
Ni cena ne garantuje kvalitet, par brendova još uvek nešto znači, za ručni alat, osim Knipex i Gedore, teško da bih mogao nešto da preporučim. Unior neko pomenu, daleko su dobrog danas ali to ne znači da neki no name jeftini poljski alat npr. neće da iznenadi kvalitetom.
Svakako, za amatera, Knipex klešta od 30eur ili set gedora od 150eur ne znam da li baš imaju smisla a sa druge strane, neka no name klešta od 15eur ne moraju da budu bolja od nekih no name klešta od 5eur


Sent from my Le X821 using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Alat

Post od passenger » 12 Apr 2017, 21:22

Tata ima Unior kupljen pre 25 godina u Sloveniji i dan danas koristi sve to. Ne znam je l mu je nešto puklo uopšte, a bavi se mehanikom. To su bile poluge od metar na ključeve tipa 17, pa je odvrtao čuda i čuda, a ništa nije puklo. Sećam se kad je drug došao da mu zameni ulje, ali mu zapekao šraf na karteru i dao mu moj drug okasti ključ. Izlazi moj otac, daje mu ključ i ode da uzme svoj. Lagano je izdeformisao ključ :kezo:

Imate pravo. Ništa preterano meni ne treba kvalitetno, sem eto tu na kolima da se zameni par stvari dole kod vešanja u najgorem slučaju. Sve se tripujem da ovakvi alati iz ovakvim kofera će da popucaju pri prvom zapinjanju. Tu me je najviše strah.
Sad je problem što mi znamo koje su marke najbolkje, ali ne znamo šta je izmedju toga, osrednjeg kvaliteta :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Alat

Post od nuk » 12 Apr 2017, 21:29

Taj Unior od onda i ovaj danas, nebo i zemlja, kao i mnogo čega drugog.
Ovi setovi su dobra osnova, bitno je da imaš sve što može da ti zatreba, jedno kad pukne, kupiš drugo dobrog kvaliteta, prosto :)

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alat

Post od dragvorl » 12 Apr 2017, 21:34

Evo konkretno sam uzeo ovaj, imas i review na nemackom pa vidi, mislim da je skroz ok odnos cena kvalitet.

http://www.werkzeugkoffer.net/yato/stec ... ssel-satz/
http://www.rotopino.de/werkzeug-set-122 ... 3890,35992
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Alat

Post od passenger » 12 Apr 2017, 21:36

Nije valjda toliko opao kvalitet? :)

Evo sad stavljam na spisak šta bih dodatno kupio iz tog seta, a da bude kvalitetnije. Da vidim kolika je razlika u ceni. Javljam se sutra.
Hvala na odgovorima!

drag, fino izgleda. Sad ću da se prepračunam, pa se javljam.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Alat

Post od nuk » 12 Apr 2017, 21:39

Jeste, ovo je odlična kupovina, u Merkuru je bilo ovih Yato gedora račni Mtech rebrendiranih, uzeo sam tu najmanju koju najviše koristim i evo, 3-4 godine svakodnevne upotrebe preživljava, ne štedim je. Ista iz Unior seta od 100 eur je proklizala prilikom prvog trenutka nepažnje

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Alat

Post od Ji 4Tze » 12 Apr 2017, 21:42

Jeste, opao je strašno.
Ima neki ludi Kanađanin na YouTubeu, on to zove Chineseium :) taj metal od čega su novi alati :)
Dobar savet nuk, baš sam hteo isto da napišem. Kupiš neki jeftiniji set pa komade po potrebi. Bar su u Švici ti setovi verovatno 15 puta kvalitetniji nego ovde kod nas.

Ovaj Yato je opušteno za autoservis...
Poslednja izmena od Ji 4Tze u 12 Apr 2017, 21:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alat

Post od dragvorl » 12 Apr 2017, 21:42

Kazem, znam coveka koji profi koristi svaki dan u servisu, za Yato ima samo reci hvale.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Alat

Post od nikaragva » 13 Apr 2017, 07:57

Sta je Yato? Kinez neki?


Imam gomilu kljuceva nekih, ima i unior, ima i nekih mercedes. Neki su stariji od mene :)
Moracu uslikati :)


Svi su koristeni profesionalno, po ceo bozji dan, a sad kad su kod mene, uglavnom stoje u kutijama i povremeno se uzmu u ruke, kada treba nesto da uradim, sezonski prakticno :)

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Alat

Post od igor_harris » 13 Apr 2017, 08:42

Mi na poslu koristimo Unior kupljen 2005-6 godine. Nije da su najgori (poput kineza) ali ne moze se reci ni da je vrhunski alat. Za neko amatersko koriscenje mislim da zadovoljava potrebe, nismo imali slucajeve krivljenja, pucanja i tome slicno, mada i ne koristimo previse alata a i masine su nam relativno nove, tako da nema rdje, zapeklih srafova i tome slicno. Najvise koristimo kljuc 13, cekic, srafcigere, stiftove, torekse, kljesta koja me recimo nerviraju jer stalno spadaju gumene drske... Ali sve je to u sustini ok, mada, iskreno ne znam kakva je cena Uniora u odnosu na ostale proizvodjace, tako da ne znam koliko je isplativ.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Alat

Post od nikaragva » 13 Apr 2017, 09:41

Nisi naveo nijednu manu Uniora, samo reci hvale :)

Imam jedan srafciger na kojem pise Jugoslavija, narandzasta providna plastika :)

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Alat

Post od igor_harris » 13 Apr 2017, 10:00

Pa sve zavisi od upotrebe, kao sto sam rekao, ne koristimo alat preterano a i kad ga koristimo nije previse zahtevno. Za takve stvari je odlican. Kao i za neku kucnu varijantu kad neko koristi alat vise iz hobija. Za nesto ozbiljnije od toga definitivno nije.

Odgovori