Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Zaključana tema

Da li ste za letovanje u Hrvatskoj?

DA
8
17%
NE
26
57%
Samo Istra
12
26%
 
Ukupno glasova: 46

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od srdjanyo » 24 Apr 2017, 09:37

Koliko je danas realno letovati ili otići na izlet u bratskoj republici?
Da li je bezbedno?
Da li se opustiti i pričati normalno ili ćutati na plaži?
Kolima ili javnim prevozom?
Hotel ili preko rodbine, prijatelja, poznanika?
Koji region treba izbegavati,a koji je bezbedan za državljane Srbije?
Neprijatnosti, susret sa domorocima i ignorisanje provokacija?
Mnogo priča sam čuo o lepotama HR primorja,čak tvrdnje da je dosta lepše od GR i TR.
Bio sam u HR(Dubrovnik) prošle godine čitava 3 sata i oduševilo me je sve: more,putevi,arhitektura.Jedino me rastužiše cene kugle sladoleda i javne garaže.


Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 09:40

Ne bih išao tamo pa da je jedino more na svetu... Kroz Hrvatsku samo ako moram do Slovenije ili Italije i to bez stajanja.


Pročitaj naglas pitanja koja si napisao i odgovor će ti se sam javiti.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 24 Apr 2017, 09:42

Istra je 100% opustencija u svim kombinacijama. Sansa za neprijatnosti su minimalne, ali teoretski moguce, ali tako je na svim destinacijama. Imao sam vise neprijatnosti u Crnoj Gori ili Grckoj :) toliko o tome...

Hrvatsko more za mene je jedno od najlepsih. Crnogorsko je isto tako lepo ali malo i prebudzeno. Po meni definitivno jedno od najboljih na svetu...
Poslednja izmena od ljuba u 24 Apr 2017, 09:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od nidza » 24 Apr 2017, 09:44

Cela Hrvatska je bezbedno mesto za turiste.

U Rovinju i na Istri uopšte sam se čak osećao dobrodošlo, oduševljeni bili (iskreno), osetila se Jugonostalgija. Žale za Beogradom, neki studirali, neki živeli, itd... Uglavnom mnogo lepo mi je bilo tamo, smešteni u centru Rovinja, sve super. Normalne ljude boli q za ratove, Srbe, slično kao i kod nas, ko god je iole obrazovaniji, materijalno na mestu. Međutim, (opet isto kao i kod nas), imaš većinu ljudi koji ne žive baš najbolje i hrane se politikom i nacionalizmom.

U proseku Cro je mesto gde nas ne vole i nismo naročito dobrodošli. Bio sam i u Splitu, Hvaru još 2006-te, ništa mi se nije desilo, ali bilo je neprijatnih situacija, što sa policijom, što sa njihovom vojskom usput. Mislim da to danas ni teoretski ne može da se desi.

Ništa me više ne vuče da idem tamo ponovo, čak i pošto je bezbedno fakat, stalno ti je na pameti sve ovo što si me pitao, taj osećaj te neće napustiti. Ideš na godišnji odmor, treba da se isključiš, odmoriš, porazmisli o tome pre svega.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od blaugrana » 24 Apr 2017, 09:49

U Rovinju jedino ko te gleda popreko kad cuje govor su radnici u poslasticarnicama, sve sipci.

Sent from my SM-J500FN

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 24 Apr 2017, 09:49

Ja sam se u Istri osecao 100x povlastenije i prihvacenije od 99% domorodaca nego bilo koji zapadni turista. Kao sto kazem, kada progovorim bilo gde u 99% slucajeva se razvuce osmeh tipa konacno te razumem. Ali kao sto rekoh 1% uvek imas problema. To je isto kao kada dolazis npr u Barcelonu i kazes da nikada ne bi dosao posto ima 10% sanse da te odzepare ili oplackaju, posto je neko imao lose iskustvo (mnogi :))

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 09:54

Baš imate pogrešan pogled na te stvari. Ja bih se verovatno i u Tirani vrhunski proveo ali nije to ono što je bitno.

Ideš da trošiš novac u državi koja ti ništa dobro nikad nije želela niti ti želi. Pobili i proterali toliki narod, lome ćirilične table, sapliću te na svakom ćošku u EU integracijama, itd...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Milos » 24 Apr 2017, 09:58

Zar nisi ti Rotore rekao nikad u Crnu Goru,pa si ipak isao ?
Poslednja izmena od Milos u 24 Apr 2017, 09:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 24 Apr 2017, 09:58

Frustracije ne vode nigde. Ako tako gledas gde ces onda da ides na odmor. Svi te potencijalno mrze. Italijani odakle su nas bombardovali, Crnogorci koji bi samo da ti smeste ili braca Grci koji samo cekaju krivinu?

Kao storekoh, u Istri se osecam mnogo prijatnije nego npr u Grckoj, ljudi su manje dvolicni... Italija nema sta da trazi naspram Hrvatske, a Crna Gora i Albanija su tek interesantne price :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od starac vujadin » 24 Apr 2017, 09:59

srdjanyo je napisao:Koliko je danas realno letovati ili otići na izlet u bratskoj republici?
Da li je bezbedno?
Da li se opustiti i pričati normalno ili ćutati na plaži?
Kolima ili javnim prevozom?
Hotel ili preko rodbine, prijatelja, poznanika?
Koji region treba izbegavati,a koji je bezbedan za državljane Srbije?
Neprijatnosti, susret sa domorocima i ignorisanje provokacija?
Mnogo priča sam čuo o lepotama HR primorja,čak tvrdnje da je dosta lepše od GR i TR.
Bio sam u HR(Dubrovnik) prošle godine čitava 3 sata i oduševilo me je sve: more,putevi,arhitektura.Jedino me rastužiše cene kugle sladoleda i javne garaže.


Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
- realno je da se letuje
- bezbedno je globalno i više nego na drugim destinacijama ako se gleda opšta bezbednost (terorizam, krađe), a s druge strane mnogo su veće mogućnosti da doživiš ličnu neprijatnost što je psihički gore nego ono prvo
- uglavnom ne možeš baš da se skroz opustiš
- kolima na poznat parking (kod prijatelja, rođaka ili obezbeđen parking)
- Istra je bezbednija od ostalih delova
- lepo je, ali i kod drugih je lepo...kod Hrvatske je lepo što ima različitih ambijenata, pa je to interesantno...zato je najbolje letovanje u Hrvatskoj krstarenje - izolovan si od neprijatnosti, a vidiš mnogo toga lepog i različitog ;)
- u Dubrovniku je sve divno, sem mora (plaže loše i nepristupačne, more s talasima, dosta hladno)...ako ti se ono svidelo u Dubrovniku onda će ti se svideti bilo gde :) Dubrovnik, (kao i Opatija, npr) je pre svega istorijsko i mondensko mesto, a more se konzumira u okolini.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 10:02

Milos je napisao:Zar nisi ti Rotore rekao nikad u Crnu Goru,pa si ipak isao ?
Rekao i ostajem pri tome. Išao sam na dva dana da bih ispoštovao ljude iz Coca Cole.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od kragujevac » 24 Apr 2017, 10:21

Idem već više od 15 godina u Dalmaciju, ne zato što ih nešto ne znam kako gotivim već mi je supruga iz Obrovca, pa idem u tazbinu (područje Obrovac, Zadar, Benkovac, Knin). Nikada nikakvih problema nismo imali, ali smo čuli od dovoljno ljudi da su imali probleme, od vredjanja, oštećivanja automobila, do tuča i sličnih stvari. Na plaži u Karinu (Crna Punta i Šušnjar), gde smo išli i sa minhenskim i sa beogradskim tablama nikada nikakvih problema osim "pogleda", naročito u Šušnjaru. Mogu da mislim šta nam misle, sigurno ništa dobro. U javnom sektoru (prodavnice, ustanove, pumpe, ulica) nikad ništa, a ja pričam najizvorniji mogući srpski sa "šumadijskim" naglaskom na drugom slogu :D. Znam da je u letnjem periodu u Karinu donjem gde je velika peščana plaža uvek policijski auto, pošto tu svake godine izbiju ozbiljne makljaže, mada puno puta i Srbi izazivaju kavgu (lično sam prisustvovao situaciji gde sednu u auto spuste sve prozore, voze u krug na ogromnom parkingu a iz auta prašte četničke pesme, auto sa pančevačkim tablicama)
Pošteno rečeno, da nemam porodične razloge, nikada ni u kom slučaju ne bih otišao u HR. Supruga mi je bila u koloni 1995., izašla je iz Zatona Obrovačkog kad se hrvatska motorizovana kolona pojavila na Burevači, oni koji su odatle znaju koliko je to blizu, tj. da je praktično gledala smrti u oči. Ne mogu da kažem da mrzim hrvate, meni nikada ništa nisu uradili, ali nemam ni razloga da ih volim ili poštujem, znamo ko su i šta su.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od srdjanyo » 24 Apr 2017, 10:32

Pokojni otac je služio deo vojnog roka u HR tj. u Rijeci,ali su vozili po celoj Dalmaciji,odnosno primorju.Čak ga je zakačilo "HR proleće" koje su njima starešine servirale kao "Manevre Slobode 1971."Bilo je ono:"samo gazi ako ti civil prepreči put".Slomila je JNA to vrlo lako.
Zašto ovo pišem?Otac je obišao u izlasku vikendima veći deo Istre,tj, italijanska sela i poneko gde su živeli Hrvati i Srbi.Italijani su ih srdačno primali kad su čuli da je ćale iz Srbije,čak mu je dozvoljeno da na gramofonu pusti najnovije singlice Bore Drljače i nekog anonimusa Šabana Šulića.U hrvatskim selima se nije usudio da pušta ploče.
Znači,isključivo Istra i severno HR primorje.Zbog bezbednosti.OK.
Možda suvišno pitanje,a kakva je situacija u istočnoj Slavoniji?Vukovar,Osijek,Vinkovci?Da li je tamo neko skoro popio kafu u kafiću,parkirao ispred istog sa SRB tablicama?

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Gaginh0 » 24 Apr 2017, 10:55

Imam dosta rodbine oko Vukovara, nemaju nikakve probleme, rade u drzavnim firmama itd.
Prosle godine sam u Vinkovcima popio kaFu, sa srpskim tablicama, cak smo imali i udes isti dan u istom mestu, panduri maksimalno korektni, jos su dr*ali Hrvata (lika kojeg smo stigli od nazad) jer je bio bezobrazan.

A sto se tice letovanja
Slika

Ni Crnogorci nas ne mirisu na primorju, a kamoli Hrvati...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ji 4Tze » 24 Apr 2017, 11:14

zamisli zašto...
iz njihove perspektive, mi smo im agresori. A pošto se ide kod njih, njihovo mišljenje je jedino bitno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Zaključana tema