Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od McGruja » 27 Jul 2017, 12:54

Pa da, ali se osećaš uvek kao da si se zajebao :)

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Velja » 27 Jul 2017, 13:18

Što Italijana?

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Milos » 27 Jul 2017, 13:19

Sto kod nas ?
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od gavran » 27 Jul 2017, 16:31

dag81 je napisao:Gavran, previse si komplikovan covek iz tvog napisanog stava.
Uvek ce biti nesto bolje za koji mesec, mozda i jeftinije. Ne mozes na svemu u zivotu ustedeti i proci najpovoljnije moguce.
Bolje kupiti i mladog polovnjaka od godinu-dve ako nemas budzet za ono sto zelis, nego napraviti kompromis pa se kajati par godina. A da li ces ustedeti 500e na budzet od 15.000e to je smesno i polemisati j opterecivati se sa tim.

Evo ti Darkov primer sa Meganom benzincem, ja se kladim da bi on sad dao 2000e vise za dci koji je tad kostao 1500e vise (ne znam koliko tacno ali dao bi sigurno 30% vise te RUC).
Zato ako ne nadjes auto za 15000 koji te stvarno ispunjava, sacekaj i skupi 1000-2000e i kupi to sto zelis. Jer da kupujes polovan auto lako ga je zamenuti, ali na novom se gubi dosta para ako se ne amortizuje u prvih 3-4 god prodaje.
Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Nisi ti mene razumeo, ne opteretim se ja da bih ustedeo nego da bi za to sto imam nasao nesto sto je u rangu tog skupljeg za koji u tom trenutku nemam a nista me ispod toga ne ispunjava. A i sam sam naveo da to ne postoji i na kraju se svede na to sto si me i sam posavetovao, iako sam ja pre toga i napisao da na kraju uvek tako i bude odnosno da ja tako i uradim, ja kao cunjam, trazim a zapravo za to vreme skupljam za tu razliku koja mi fali da bi uzeo to sto hocu.

E samo sam ja sam sebi postavio dijagnozu da u stvari samog sebe lazem da ja za to vreme kao kupujem auto jer cunjam i trazim a u stvari znam da necu kupiti nista dok ne skupim pare za ono sto znam da cu kupiti.

Znaci, nisam komplikovan, samo nemam kao neko to strpljenje da sa mirom sedim kuci i cutim dok ne skupim pare i odem i kupim sta hocu i ispadnem normalan, vec kao nesto idem obilazim salone, skupljam ponude, ukrajam neku dodatnu opremu u neke osnovne modele i tako tripujem da cu kao naci ili skockati nesto sto mi se svidja za te neke pare koje vec imam samo zato sto nemam zivaca da cekam, naravno na kraju se za svo to vreme to ne desi nego ja skupim pare i kupim sta mi se svidja, samo sto je meni tako brze proslo vreme.

Ja kada skupim za to sto hocu ja dam, mogu eventualno za taj da boksujem neke popuste ali ne razmatram ja posle neke druge opcije zbog 500 evra razlike.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od ljuba » 27 Jul 2017, 17:03

Meni je ključna prica koju ću da ispričam ženi zašto nam je trebao baš taj auto za toliku cifru :)

Verstuurd vanaf mijn SM-G950F met Tapatalk

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od maniaxxx » 27 Jul 2017, 23:15

gavran je napisao:
Markoni je napisao:Pa ono jes'. :) Mada ja uglavnom imam jasnu sliku u glavi sta bih kupio, pa to kratko traje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pa imam i ja jasnu sliku u glavi šta bih kupio ali nemam pare za to, pa u okviru budžeta koji imam
tražim nešto najpribližnije toj slici u glavi tj. da izvučem neki maksimum.

Npr. u rasponu od 18-21 hiljadu evra ja lično bih kupio auto za max nedelju dana, da baš ne ishitrim stvari i
da nekolicini primeraka koji su mi podjednako interesantni dam prostora da vidim koji me najviše radi.

Ali imam15 hiljada kada nategnem sve što mogu da nategnem, i sada ja do tog budžeta, a suštinski i manjeg jer je i tih 15 maksimum svih maksimuma
i voleo bih da prođem čak i jeftinije, tražim nešto što bi me adekvatno zadovoljilo poput ovoga što bih sutra kupio da mogu.

E tu počinje drama, jer to nepostoji ali, barem ja, dok svaki kamen ne prevrnem ne mogu da se otmem utisku
da će mi nešto promaći, da ću nešto propustiti, da će se čim kupim auto iza ugla pojaviti nešto bolje što sam prevideo i zbog čega ću se pokajati i sl.
I onda to traje dok ja svaku božiju opciju tri puta ne premerim da bih kao presekao, i na kraju i kada utvrdim da od toga jednostavno nema dalje
ja to i dalje ne mogu da kupim je to nije to i onda stopiram sve i odložim kupovinu u nadi da će se nešto desiti.

I uglavnom se i desi, što neko reče to se kod mene otegne jedno godinu do dve a za to vreme se moj budžet pomeri sa 15 na 17 - 18,
u međuvremenu padne i cena onoga što želim jer izleti na nekoj akciji kao model na zalasku i sl. i tada kupim.

I svaki put isti scenario, kupim auto u nameri da ga vozim 10 godina, posle 6 mi na nos izađe, u tom trenutku shvatam da nemam para da ga zamenim
za to što hoću i onda dve godine naredne kreće štekanje love, kalkulisanje i traganje. Na kraju posle godinu dve neke navodne "kupovine" skupim pare i iskrsne mi prilika i kupim to što hoću
sa istim ubeđenjem da ću da voziti 10 godina...bla,bla,bla.

U suštini ja tih godinu ili dve dana praktično i ne kupujem auto već realno lažem tj. obmanjujem samog sebe da mi lakše prođe to vreme koje moram da se strpim
dok se ne steknu uslovi da kupim to što hoću.

Da mogu s mirom kući da sedim kada mi moj auto dosadi i ne tripujem se kako kupujem auto dok ne skupim lovu, u suštini bi moja kupovina auta trajala nedelju dana.
Jebote Gavrane, ko da sam ja pisao :mrgreen: . Uvek merim računam, čitam testove i bla bla bla. Kad kupim, zašto nisam kupio ono, pa posle nedelju dana izađe nešto još bolje. Da imam neograničen budget jebemu mast da bi menjao avte i na nedelju dana ponekad.

I svaki put si sam sebi kaži, nemoj opet da si budala i kupi nešto što ispunjuje sve ( večinu ) želja, pa magari bilo i skuplje, jer opet je najskuplje menjati kola svake godine ili čak svakih par meseci. Ali nikako da sam sebe poslušam. Koliko para sam izgubio samo zadnje 3-4 godine na avtima, bolje bi bilo da sam tad kupio nešto pa makar i skuplje pa imao duže vremena.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Darko » 27 Jul 2017, 23:57

dag81 je napisao:
Evo ti Darkov primer sa Meganom benzincem, ja se kladim da bi on sad dao 2000e vise za dci koji je tad kostao 1500e vise (ne znam koliko tacno ali dao bi sigurno 30% vise te RUC).
Zato ako ne nadjes auto za 15000 koji te stvarno ispunjava, sacekaj i skupi 1000-2000e i kupi to sto zelis. Jer da kupujes polovan auto lako ga je zamenuti, ali na novom se gubi dosta para ako se ne amortizuje u prvih 3-4 god prodaje.
Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Zapravo dci 90 bi me izssao slicno kao benzinac koji sam uzeo. Kontam da je taj motor dovoljan za moje potrebe. Ne jurim nigde.
Kad sam uzimao benzinac nije bila iskljucivo usteda u pitanju. Da jeste uzeo bih slabiji benzinac. Tce je reklamiran i hvaljen kao cudo tehnike i kao fantastičan za voznju. A u praksi je osrednji i losiji od dci. Te stvari skontas posle nekog vremena.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od trojanac » 28 Jul 2017, 08:42

Mislim da je to individualno i da se ne bi svakom obavezno više svideo dCi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Darko » 28 Jul 2017, 11:17

Jedino ako neko ne podnosi zvuk dizela. Osim toga, pored dosta losije elasticnosti na niskim obrtajima i fabricke greske na hladnom vremenu, svakom bi se vise svideo dci, takodje iako cudno zvuci dizel je dosta rafinisaniji, ispeglaniji u razvoju snage kroz obrtaje. Tce kao da pri jacim ubrzanjima nekako stepenasto razvija snagu, fali mu linearnost.
Daleko od toga da je tce krs, verovatno bi sa drugacijim softverskim podesavanjima bio mnogo bolji.
Tce je veoma tih na leru i nema vibracija i pored toga sto ima lanac.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od nidza » 28 Jul 2017, 11:24

Pravo da ti kažem, vozio sam taj 1.5 dCi u više različitih automobila i jedini auto gde je bio koliko toliko startan iz niskih obrtaja je u Kadjar, ali 130ks.

U svim ostalim kolima je tražio bar 2000 obrtaja. Poslednje što sam vozio tako lenjo od dizela na niskim rpm je bio 1.9 TDI u bivšoj O2 FL.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Darko » 28 Jul 2017, 11:36

130ks je 1.6 dci.

1.5 dci je do sad prosao dosta revizija i unapredjenja pa nije isto voziti ga u vozilima prosle i nove generacije. U dusteru imam poslednju euro 6 2016 god+ verziju i veoma je elastican i lagan za voznju. Pritom, ja ga poredim sa benzincem a ne sa drugim dizelima drugih proizvodjaca.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od trojanac » 28 Jul 2017, 11:50

Prebaciću diskusiju negde, kasnije.

Ja vozim 1.5 dCi u Fluensu, relativno često. Nisam nešto posebno oduševljen, mada je moguće da je blag utisak i zbog samog Fluensa jer me ničim ne privlači. Kad bude prilike voziću malo duže i Sandero dCi pa ću videti koliko je bolji ili nije od TCe.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od nidza » 28 Jul 2017, 12:04

Darko je napisao:130ks je 1.6 dci.
Nisam imao pojma, to objašnjava onda moj pozitivan, potpuno drugačiji, utisak. Linearna, predvidiva, isporuka snage.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od Darko » 28 Jul 2017, 12:08

Ima i biturbo verzija 160/165ks. To je prava stvar :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Golf 7.5 1.0 tsi 110 ks

Post od nidza » 28 Jul 2017, 15:34

Prava stvar je benzinac, ali očigledno ne Renoov. ;)

Odgovori