Zimske gume leti

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zimske gume leti

Post od dragvorl » 25 Jun 2017, 23:28

Obavezno...
Prikačeni fajlovi
Untitled.jpg
Untitled.jpg (58.01 KiB) Pogledano 3709 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Zimske gume leti

Post od A170T » 15 Avg 2017, 18:27

Koliko se vremena se moze koristiti zimska guma(wintera) tokom cele god bez obzira na km? Moje zasad nemaju ostecenja, sara skoro kao nova. Imam neki mozda neopravdan strah od udarnih rupa sa zimskim gumama na +35°.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume leti

Post od Ogi » 15 Avg 2017, 18:54

Mozes ti da vozis I na felnama.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume leti

Post od nidza » 15 Avg 2017, 21:07

Neće Winteri ništa biti, jedino što može da prestane da postoji je ta A klasa prilikom nekog naglog kočenja.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume leti

Post od Skipper » 15 Avg 2017, 21:50

Nema veze, ionako će se sama popraviti :-)

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume leti

Post od nidza » 15 Avg 2017, 22:07

Neverovatno je da se čovek zajebava sa par hiljada dinara godišnje.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zimske gume leti

Post od passenger » 15 Avg 2017, 22:12

A170T je napisao:Koliko se vremena se moze koristiti zimska guma(wintera) tokom cele god bez obzira na km? Moje zasad nemaju ostecenja, sara skoro kao nova. Imam neki mozda neopravdan strah od udarnih rupa sa zimskim gumama na +35°.
Ja sam godinama koristio zimske gume 365 dana godišnje. Nikad nisam imao problema, iako sam pogađao bunare, a ne rupe. I to su bile daleko od premijuma, tipa tigar, sava itd. S moje strane gledišta, ako nisi u fin. situaciji da imaš 8 guma, vozi te zimske tokom cele godine. Bolje nego letnje zimi.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume leti

Post od maniaxxx » 15 Avg 2017, 22:25

passenger je napisao:
A170T je napisao:Koliko se vremena se moze koristiti zimska guma(wintera) tokom cele god bez obzira na km? Moje zasad nemaju ostecenja, sara skoro kao nova. Imam neki mozda neopravdan strah od udarnih rupa sa zimskim gumama na +35°.
Ja sam godinama koristio zimske gume 365 dana godišnje. Nikad nisam imao problema, iako sam pogađao bunare, a ne rupe. I to su bile daleko od premijuma, tipa tigar, sava itd. S moje strane gledišta, ako nisi u fin. situaciji da imaš 8 guma, vozi te zimske tokom cele godine. Bolje nego letnje zimi.
Izvini Hanse ali si se nalupetao sad. Ako nisi u stanju da imaš 8 guma onda je BOLJE da vozis letne non-stop a kad je sneg uzmes prevoz. Koliko dana je sneg na putu? recimo 10x na godinu ( to sam rekao mnogo ) ostalih 355 dana su ti letnje bolje. Ili opcija allseason gume, koje su sasvim korektno rešenje za manja avta ili nekoga ko ne prelazi mnogo, nisu najbolje ni leti ni zimi ali opet su bolje od zimskih leti i koliko toliko OK za po snegu.

I to što ti nisi imao problema, ne znači, da neče sutra da ti izleti dete koje se zaigralo. Verovatno ne moram da te pitam šta je vrednije, dečiji život ili par 100 evra za gume...i svakome i na najboljim gumama može da se desi sranje ali za sebe znam da si ne bih nikad oprostio ako bih znao da sam ubio nekog zbog uštede na jebenim gumama.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zimske gume leti

Post od passenger » 15 Avg 2017, 22:29

Mislim da se uvek ide u iz kraja u kraj sa tim da se gine. Prešao sam najverovatnije oko 170 000 km (otac i ja) uvek na zimskim gumama različitih proivzođača i nikad nisam imao problema.

To sa prevozom, pa ne ide to tako lako. Ako ti treba odmah auto, nije jednostavno koristiti svaki put prevoz. Posebno uveče na primer.

Ne znam koje bolje koče po mokrom, zimske ili letnje, ali opet kažem da nikad nisam imao ni čukanje niti bilo kakav problem sa zimskim gumama u toku cele godine. Nisam imao novca za set, a u allseason ne verujem.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume leti

Post od nidza » 15 Avg 2017, 22:32

Opet ispočetka.

Ne vezuješ se jer ćeš da se stravično sudariš svaki dan, nego što postoji mala šansa da se to desi.

Za naše podneblje su min 90% dana u godini bolje letnje.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zimske gume leti

Post od dragvorl » 15 Avg 2017, 22:33

Nisi verovatno ni airbag imao prilike da koristis, pa je opet bolje imati ga, tako i sa zimskim gumama leti i obrnuto, par metara je razlika izmedju biti i ne biti, sad kolika je mogucnost da ce ti bas zatrebati je nesto drugo...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Zimske gume leti

Post od passenger » 15 Avg 2017, 22:34

znači bolje imati letnju gumu 365 dana od zimske? U to nisam verovao :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume leti

Post od maniaxxx » 15 Avg 2017, 22:42

passenger je napisao:Mislim da se uvek ide u iz kraja u kraj sa tim da se gine. Prešao sam najverovatnije oko 170 000 km (otac i ja) uvek na zimskim gumama različitih proivzođača i nikad nisam imao problema.

To sa prevozom, pa ne ide to tako lako. Ako ti treba odmah auto, nije jednostavno koristiti svaki put prevoz. Posebno uveče na primer.

Ne znam koje bolje koče po mokrom, zimske ili letnje, ali opet kažem da nikad nisam imao ni čukanje niti bilo kakav problem sa zimskim gumama u toku cele godine. Nisam imao novca za set, a u allseason ne verujem.
Jednostavno je Hanse, ako ti avto treba UVEK i u svako doba onda imaš adekvatne gume. Ili nemaš avto. Jeste kruto i znam da je nemaština i tako dalje ali jebiga, da ne bude život, i da čukneš avto opet je skuplje od seta solidnih guma. Pišeš da ne veruješ u all season a veruješ u zimske leti?
passenger je napisao:znači bolje imati letnju gumu 365 dana od zimske? U to nisam verovao :)
Da!


Sečam se pre dosta godina kad se je kupovao avto koji je imao opcije ( na zalihi ) ABS bez klime ili sa klimom bez ABS i ja sam rekao ocu, bolje da se znojiš dok voziš nego kad kočiš. To ti je ta logika. ( na kraju se je sačekalo i uzelo avto sa abs I klimom ali dobro nema sad to veze )

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume leti

Post od nidza » 15 Avg 2017, 22:44

Uf. Koja dilema.

Ja bih pre uzeo klimu, makar se i slupao. Bolje u rashlađenom autu da cekam pandure. :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume leti

Post od maniaxxx » 15 Avg 2017, 22:50

A šta ako se slupaš i ne radi ti posle klima? :mrgreen:

Ali dobro, rešili smo dilemu tako da smo počekali 3 meseca i uzeli model sa klimom i abs. :mrgreen:

Odgovori