American express green - putno osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

American express green - putno osiguranje

Post od Darko » 16 Avg 2017, 12:08

Nisam nasao zasebnu temu pa sam napravio novu.

Nude mi u banci american express green karticu uz koje ide medjunarodno putno osiguranje za ceo svet.

200 dinara mesecno skidaju sa tekuceg racuna za posedovanje te kartice. Odnosno 20e godisnje.

Meni licno ta kartica ne treba jer vec imam american express blue, vec me zaintrigiralo putno osiguranje.

Uglavnom sama kartica predstavlja polisu osiguranja, i kad se negde putuje covek je potpuno oslobodjen cimanja
da juri u osiguravajuce drustvo da vadi osiguranje svaki put kad negde putuje.

E sad ne znam da li sam dobro razumeo u banci, rekla mi je da kartica pokriva 182 dana godisnje,
ali da li to znaci da je pokriveno pola godine (prvih 6 meseci godine) ili je pokriveno 182 dana putovanja pa kad god ti isao??

Da li neko ima iskustva?

Posebnu pogodnost za sve građane koji raspolažu American Express Green i Gold platnim karticama kao i Visa i MasterCard kreditnim karticama iz Gold programa Banca Intesa predstavlja i poklon putno osiguranje za članove uže porodice, supružnike i decu do 18 godina, u slučajevima kada putuju sa nosiocem osnovne kartice. Da bi iskoristili ovu funkcionalnost, korisnici pomenutih platnih kartica treba da prijave osiguravajućoj kući Delta Generali članove svoje porodice pre putovanja. Imajući u vidu da godišnja članarina za American Express Green kreditnu karticu iznosi 2.400 dinara, kao i činjenicu da polisa osiguranja za četvoročlanu porodicu koja planira dvonedeljni boravak u Grčkoj iznosi 4.720 dinara, korisnik ove platne kartice može ostvariti značajnu uštedu pri samo jednom putovanju.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Darko » 16 Avg 2017, 12:14

Sad sam nasao za dane. Pa ovo je vrhunska ponuda. :bravo:
Banca Intesa poklanja putno osiguranje klijentima koji raspolažu American Express Green i Gold platnim karticama. Asistentske kartice besplatnog putnog osiguranja uključuju osiguranje za sve zemlje sveta i pokrivaju do 180 dana provedenih van Srbije u periodu od 12 meseci.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: American express green - putno osiguranje

Post od ftj » 16 Avg 2017, 12:19

Nisam znao da je samo 182 dana provedenih, mislio sam da je punih 365 :x

U svakom slucaju pokriva i clanove porodice(koje moras da upises jednom godisnje u filijali) ako su sa tobom na putovanju. Pokriva i povrede na skijanju cak.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Saša » 16 Avg 2017, 12:39

Do kog iznosa pokrivaju troškove?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Heinz » 16 Avg 2017, 12:41

I kad pogledaš kod Generalia uslove tih 35k evra je razbijeno na 5k za ovo, 3k za ono, 1.5 za nešto treće itd.
Da li je i kod drugih osig. kuća tako raspoređen limit? Ja to nisam video kod Dunava npr.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Darko » 16 Avg 2017, 12:49

ftj je napisao:Nisam znao da je samo 182 dana provedenih, mislio sam da je punih 365 :x
Meni je logicno to za 182 jer sa nasim pasosem se ne moze boraviti u eu vise od 6 meseci godisnje.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: American express green - putno osiguranje

Post od ftj » 16 Avg 2017, 12:51

Saša je napisao:Do kog iznosa pokrivaju troškove?
do 20k eura, bolnicko lecenje 500e, minimum 72 sata.

Ne verujem da se nesto bitno razlikuje od ostalih osiguranja.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Darko » 16 Avg 2017, 12:59

Meni je pored povoljne cene, prednost pre svega odsustvo cimanja (odlazak u filijalu da se napravi polisa), cesto puta mi se desilo da idem negde na 1 dan (madjarska, bosna..) i na kraju ni ne izvadim osiguranje jer nemam vremena da stignem ili me mrzi. Ili ako iznenada odlucim negde da odem za vreme vikenda, tad ni ne rade filijale pa se i ne moze uzeti polisa.
Ovo je bas gospodska varijanta.
Pogotovo ko ima supruznika i decu gde svi mogu da idu na jednu karticu, to je onda dzabana.

Plus sa american green karticom idu i ove pogodnosti (za one koji nemaju master card ili american blue).
-PLAĆANJE NA RATE BEZ KAMATE u više od 6.000 trgovina širom zemlje sa kojima Banka ima ugovorenu poslovnu saradnju. Ukupan iznos transakcije se deli na jednake mesečne rate i kao takav je u celosti oslobođen kamate. Broj rata dogovarate s trgovcem (maksimalno 12). Prva rata dospeva na naplatu u celosti, odmah uz sledeći mesečni izvod. Sve sledeće rate dospevaju na naplatu u celosti kroz izvod, u narednim mesecima zavisno od broja rata i u potpunosti su oslobođene kamate
-ODLOŽENO PLAĆANJE BEZ KAMATE DO 45 DANA na bilo kom prodajnom mestu u zemlji i inostranstvu
-Selects program – brojne povlastice, popusti i pogodnosti u svetu kreirani specijalno za korisnike ovih kreditnih kartica koje American Express bira za vas. Ovaj program možete koristiti širom sveta na nekoliko hiljada prodajnih mesta: u restoranima, hotelima, spa centrima, rent-a-kar i turističkim agencijama.
Detaljnu listu ponuda možete pogledati na sajtu http://www.amexnetwork.com/selects

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Heinz » 16 Avg 2017, 13:09

Ali im ostavljaš 500€ depozita.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Saša » 16 Avg 2017, 13:13

Moraš da odeš do osiguravajuće kuće da prijaviš članove porodice, dakle svejedno ima cimanja i odlaska do njih.

Šta znači to "bolničko lečenje 500 EUR"? Ona porodica što joj je nedavno eksplodirala plinska boca imala je troškove lečenja od 15.000 evra za 20 dana u solunskoj bolnici (za njih troje). Nije valjda da će osiguranje platiti 500 evra, a za ostalo se snalazi kako znaš? Čemu onda uopšte takvo osiguranje?
Poslednja izmena od Saša u 16 Avg 2017, 13:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Darko » 16 Avg 2017, 13:13

Heinz je napisao:Ali im ostavljaš 500€ depozita.
Ako sam dobro razumeo u banci, to je neka druga varijanta ugovora sa depozitom.

Za ovu standardnu green karticu nema nikakav depozit. Ne moras je nikad ni koristiti kao kreditnu ili platnu karticu.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: American express green - putno osiguranje

Post od nidza » 16 Avg 2017, 13:16

Saša je napisao:Moraš da odeš do osiguravajuće kuće da prijaviš članove porodice, dakle svejedno ima cimanja i odlaska do njih.
Odeš jednom i imaš rešeno osiguranje do kraja važenja kartice, što je 2 ili čak 3 godine mislim kod Gold.

Ako putuješ više od 7 dana porodično van zemlje, isplati se. Ako si skijaš, isplati se i samo sebi da uzmeš. Ako svi skijate, isplati se brutalno. Mi dosta putujemo što ja sam, što svi zajedno, skijamo svi, debelo nam se isplati.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: American express green - putno osiguranje

Post od Heinz » 16 Avg 2017, 13:37

Saša je napisao: Šta znači to "bolničko lečenje 500 EUR"? Ona porodica što joj je nedavno eksplodirala plinska boca imala je troškove lečenja od 15.000 evra za 20 dana u solunskoj bolnici (za njih troje). Nije valjda da će osiguranje platiti 500 evra, a za ostalo se snalazi kako znaš? Čemu onda uopšte takvo osiguranje?
Nije baš najjasnije.
http://www.generali.rs/fizicka_lica/aut ... a.999.html

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: American express green - putno osiguranje

Post od nikaragva » 16 Avg 2017, 13:39

Meni pise 35.000e

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: American express green - putno osiguranje

Post od nidza » 16 Avg 2017, 13:53

Heinz je napisao:
Saša je napisao: Šta znači to "bolničko lečenje 500 EUR"? Ona porodica što joj je nedavno eksplodirala plinska boca imala je troškove lečenja od 15.000 evra za 20 dana u solunskoj bolnici (za njih troje). Nije valjda da će osiguranje platiti 500 evra, a za ostalo se snalazi kako znaš? Čemu onda uopšte takvo osiguranje?
Nije baš najjasnije.
http://www.generali.rs/fizicka_lica/aut ... a.999.html
Koliko vidim, 30.000 sa izuzetkom ovih par zemalja, odnosno kod izuzetih zemalja 15.000 sa učešćem u šteti od 20% za preostale zemlje.

Konkretan slučaj nesrećne porodice bi bio u potpunosti pokriven osiguranjem, bez učešća.

Odgovori