(Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

(Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od trojanac » 27 Sep 2017, 09:13

Pre dve i po godine doživim lančani sudar gde sam udaren otpozadi, a srećom pa sam ja bio prvi u nizu. Učestvovala su tri vozila. Slike u nastavku su moje, srećom sam sve slikao telefonom.
udes forum 1.jpg
udes forum 1.jpg (228.82 KiB) Pogledano 5241 put
Od policije dobijem zapisnik po kome je kriv treći u nizu, vozač Audija i instrukcije da idem u Generali jer je tamo osiguran. U Generaliju urade procenu štete, a ja pošto sam planirao na more nedelju dana kasnije, sredim auto u Trio Servisu i čekam da mi se jave iz osiguranja. Nažalost, dva meseca kasnije završim u bolnici na 4 meseca, te na sve to zaboravim. Iz osigranja su tražili nekoliko puta dodatnu dokumentaciju iz suda, obzirom da je u toku postupak jer je bilo povređenih. I to sam uspeo da nabavim ali Generali se brani time da je bio četvrti učesnik i čeka da sud presudi, a sud traži od policije da pronađe četvrtog. Neće ga nikad naći. Otkud četvrti u priči?
udes forum2.jpg
udes forum2.jpg (242 KiB) Pogledano 5241 put
Bio je još jedan automobil koji je kočio da ne udari Audi, stao, video da nije udario i otišao. Postoje tragovi kočenja, a vozač Audija se brani da je taj četvrti njega udario i pobegao. Evo moje slike sa lica mesta, vidi se kako ga je ovaj "udario".
udes forum 3.jpg
udes forum 3.jpg (244.32 KiB) Pogledano 5241 put
IMAG1701.jpg
IMAG1701.jpg (143.7 KiB) Pogledano 5091 put
Probao sam preko advokata da tražim naknadu i od osiguranja Golfa jer je on meni naneo štetu, pa neka se oni dalje jure sa Generalijem, ali bez uspeha. I oni se hvataju za četvrtog učesnika.

Tako da sam ostao bez nadoknade za sada. Opcija je da se angažuje veštak i rizikuje sa tužbom, a to sve košta i nije izvesno da se može dobiti. Tako da nisam pametan šta da radim dalje. Eto, možda neko može da me posavetuje ako je imao slično iskustvo. Preživeću i ako ne naplatim tu štetu, nije smak sveta, ali me samo nervira što je sasvim očigledna situacija, a osiguranje se pravi ludim. Da treba oni da naplate itekako bi našli načina za to.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Gaginh0 » 27 Sep 2017, 09:29

A kolika ti je bila steta? Ako je ispod 200e, a treba da potezes i kurtu i murtu bolje da odustanes. Ja sam pesimista jbg.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Velja » 27 Sep 2017, 09:37

Mučeni Golf najeb'o :kafa:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od trojanac » 27 Sep 2017, 09:41

Pa više je koštalo. Sam branik se teško nalazi polovan ispod 150 evra, plus nosači, žabice i šta već ima ispod da je popucalo, plus farbanje, plus rad sevisa. Nije mala cifra, mada kažem preživeću i ako ne naplatim.

Golf je još dobro i izdržao. Ali suvozač koji nije bio vezan je bio povređen.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od dag81 » 27 Sep 2017, 09:56

Po tragovima kocenja posto su blizu A6 deluje da ga je stvarno neko opalio otpozadi. E sad da li ima ostecenja na A6 bilo kakvog ne znam.
Ja sam pre 10god 190kom udario u e39 i otpala mu lajsna samo donja na braniku. Magarac je zakocio na sred leve trake u Jevrejskoj da pita taxistu gde je izlaz iz grada. Realno on je kriv, ali teoretski ja. A meni steta 350e hauba, maska, sina, vezni lim i jos neke sitnice.
Ovde mi se cini da niko osim tebe nema interes da naplati stetu, jer su i A6 i G2 krivi zbog odstojanja.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Sloba » 27 Sep 2017, 09:58

Ako izracunas koliko bi te kostalo stresiranje, telefoniranje, izlasci sa posla, gorivo, vreme... sve sto bi te neminovno sacekalo kada bi pustio tuzbu... ne isplati se. Nepravda je, ali mislim da nije vredno ispravljati je.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od trojanac » 27 Sep 2017, 10:09

Ma nije mu skinuo prašinu sa branika. Bila je kolona, kreni - stani. Stajao sam u mestu, Golf iza mene. Audi je naleteo, nije ni kočio. Verovatno je pričao telefonom. Vidi se kako je odvalio Golfa. Da je neko njega udario to bi morao biti baš jak udarac da onako udari Golfa i ovaj mene.

Slažem se Slobo, ali mi nešto ne da mira. Zato sam i otvorio temu. Nisam prvi koji sa Generalijem ima loše iskustvo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od AleksaM » 27 Sep 2017, 11:34

Imao sam i ja pre 2 meseca frku sa Generalijem... Od toga da su namerno odugovlačili slikanje auta za prijavu štete, prepirka oko sume koju treba da isplate do kašnjenja u isplati i naravno na pogresan broj racuna su pare legle...
Tako da samo budi jako bezobrazan i bahat, to je u mom slučaju upalilo iako nisam sam takav, a još manje sam želeo da do toga dođe.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Delija » 27 Sep 2017, 11:36

Ne bih to pustio da prodje samo tako - nema trika. Mamu im lopovsku :besan:


Jel si sad ok sa zdravljem? To je vrlo bitno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Vladapetr » 27 Sep 2017, 11:39

Kakvi klošari.

Generali su najgore dno, bilo pre god dana kako su nakon saobraćajke odbili da isplate naknadu za bebu, jer su našli veštaka koji je dokazao da bebe ne osećaju strah. Ovako na prvu mislim da bi ih ganjao za ovo tvoje, poslao ove slike u neke novine itd... Ali jedno je pametovati ovako sa strane, realno nisam na tvom mestu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od trojanac » 27 Sep 2017, 12:33

@Delija, lekari kažu da jesam iako ja ne osećam i dalje da je to 100% ali takva je stvar u pitanju da treba i puno vremena da prođe, a neke stvari možda nikad ni neće biti 100% kao ranije. No vratio sam se odavno u normalan život, radim, vozim, obavljam kući sve što treba. Aktivan sam oko Garaže kao i ranije. Sa strane deluje kao da se ništa nije desilo.

Mislim da tu nije pitanje Generalija već da svako osiguranje gleda da ne isplati štetu ako ima bilo kakvog osnova za to. No svakako je bezveze situacija, neko se zaleti u tebe, izjavi da je neko njega udario i nikom ništa.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Ikac » 27 Sep 2017, 12:44

Ja bih kontaktirao i NBS... Ipak Narodna banka vrši nadzor i kontrolu osiguravajućih društava i trebalo bi čuti i njihovo mišljenje.

https://www.nbs.rs/internet/latinica/63 ... index.html

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od Ogi » 27 Sep 2017, 13:26

Ovo direktno ima veze bas sa Generalijem I pokazuje koliko su jedna odvratna I jadna firma a na zalost po trzisnom ucescu su mozda I najjaci u Srbiji. Niko drugi se grcevito ne bori da ne isplati stetu kada je situacija jasna. Seti se samo kako su kao kurve pokusali da nam uvale da placamo osiguranje preko Infostana.

Koji bre cetvrti ? Je l policija rekla da ima cetvrtog ? Nije. Ne razumem odakle im on, onaj tamo reko ? Smesno.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od grujicd » 27 Sep 2017, 13:33

Sud će valjda morati da presudi nešto u nekom trenutku, pošto tog četvrtog ne mogu da nađu, a onda valjda ne bi trebalo da bude vrdanja od strane osiguranja. Naravno, pitanje je vremena.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: (Ne)moguća naplata štete od osiguranja

Post od trojanac » 27 Sep 2017, 13:37

Stoji u zapisniku da je bio četvrti, NN koji je napustio lice mesta. Morali su da napišu jer je tako ovaj izjavio, a mi smo se složili da je bio neki auto jer jeste bilo tako. No u tom trenutku ko bi razmišljao šta reći i kako će to dalje da se odvija. Jedino što je pandur pitao da li je bio jedan udarac ili dva, da je to jako bitno. No isto tako stoji da je do nezgode došlo tako što je vozač Audijas udario u Golfa, a ovaj u Hondu i tom prilikom je NN lice udarilo u Audija. Iz čega se zaključuje da je on prvi udario, a kasnije njega udarilo NN lice koje napušta lice mesta. No oni to tumače drugačije.

Pitanje je vremena i ne malih troškova, sa neizvesnim krajem.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori