Pokazivač nivoa plina u kabini

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
dj90
Postovi: 35
Pridružio se: 18 Dec 2016, 01:05
Lokacija: bg

Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od dj90 » 19 Okt 2017, 16:22

Jel je moguće ugraditi to
boca mi se nalazi na mestu rezervnog točka pa ne mogu da vidim koliko je ostalo, zato gledam otprilike po kilometrazi

noviji automobili imaju ali ovo kod mene na w124 nije sekvent plin

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: pokazivač nivoa plina u kabini

Post od superboss » 19 Okt 2017, 16:32

Moguce jeste, ali nije uopste precizno, tako da ces poet morati da gledas u gepek cesto
What i do for the livin'? I live for the livin'.

dj90
Postovi: 35
Pridružio se: 18 Dec 2016, 01:05
Lokacija: bg

Re: pokazivač nivoa plina u kabini

Post od dj90 » 19 Okt 2017, 16:36

pa nmg da gledam ni u gepek kad je boca ispod :)
a nije ni ta kazaljka na boci baš precizna

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: pokazivač nivoa plina u kabini

Post od Skipper » 19 Okt 2017, 18:04

Imaj uvek dovoljno benzina do prve pumpe.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od trojanac » 19 Okt 2017, 18:47

KOd mene pokazivač uđe u crveno negde kad potrošim pola boce. Sipam za hiljadu dinara i on je u crvenom, a vozim se 150km recimo. Tako da znači ali ne previše. Otprilike znam kad sam sipao i kad ću morati opet, jedino što zapišti iz njega kad ostanem bez plina.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od shandu90 » 19 Okt 2017, 19:24

Ja imam plocicu tj. indikator, ima 4 lampice. Kad svetli samo poslednja, znam da je pri kraju.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od Saša » 19 Okt 2017, 22:44

Dovoljno je precizno da ne mora da se gleda u gepek. A kod mene i nema šta da se gleda kad tamo u gepeku i nema tog pokazivača, multiventil je bez njega i sakriven ispod poklopca. Inače, dok sam imao fabričke dizne lampice su mi se uredno gasile jedna za drugom na svakih 83-84 pređena kilometra, dok mi se sada crvena upali a ja posle toga pređem više od 150 km. Sigurno postoji neko podešavanje ili možda treba promeniti taj "davač" na multiventilu, ne sviđa mi se to sada nikako. Pozabaviću se time prvom prilikom. :)

TT


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od ljubitelj » 19 Okt 2017, 22:54

trojanac je napisao:
19 Okt 2017, 18:47
KOd mene pokazivač uđe u crveno negde kad potrošim pola boce.
Kod mene je podeseno da se crvena upali na 15-20% kapaciteta boce.
To se inace podesava po zelji, ja sam ovako podesio kao meni pogodno- priblizno 50km preostalo.

Tebi ocito nije podesen dobro plinski sistem, tj softverski nije nastelovan.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od trojanac » 20 Okt 2017, 07:59

Dragan i ja smo radili kod Babića i koliko se sećam isto je bilo kod obojice. Verovatno tako sistem radi po defaultu. Dragan je želeo da to bude nešto preciznije pa se sećam da je podešavao, ali se ne sećam procedure i čini mi se nije bilo jednostavno. Pokušaću da nađem, a može i on da napiše ako vidi ovaj post.
Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od ljubitelj » 20 Okt 2017, 09:48

Po defaultu ECU nije podešen. Procedura je uglavnom veoma jednostavna kod sekvent sistema a nešto komplikovanija kod klasičnih, i opisana je u uputstvu ili help meniju.

Loguješ se u ECU, udješ u meni za indikator, odabereš u padajućem meniju tip senzora, klikneš OK (save,apply, enable...)
Zatim otvoriš meni podešavanje lampica, prema iskustvu ili prema tabeli za odredjeni rezervoar ukucaš tastaturom potreban iznos napona za svaku od lampica.
Save (enable...), pa opet save (OK) u glavnom prozoru.

I to je to uglavnom. Proveriš, ako odstupa ponovo podesiš napone sve dok ne postigneš zadovoljavajuću tačnost za dati rezervoar.

Podrazumeva se da prethodno sam senzor u multiventilu mehanički ugradjen tačno prema uputstvu proizvodjača i datim merama pozicije (obeležena je nulta tačka) kao i da je plovak multiventila ugradjen pod pravilnim uglom a boca pravilno postavljena (pogotovu toro) da bi pokazivanje bilo korektno i pri nagibu.

Kod starijih sistema koji nisu sekvent, recimo Lovato 198i , se mehanički rotacijom magneta podešavao senzor. Davno je bilo, ne sećam se više detalja.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od Kabe » 20 Okt 2017, 11:09

Kod mene na trenutnom autu sve funkiconise kako valja. Precizno i tacno. Kod prethodnog vozila, Rasic i ja smo setovali tako sto sam otisao na euro petrol, narokao do vrha, dosao i rekao mu da preko aplikacije napravi da je pun do kraja. Fercerao je bez ikakvih problema...

@dj90

Najbolja prica je da meris kilometrazu. To sam ja radio sa slicnim uredjajem koji sam vozio pre jedno 10tak godina. Napunis, aktiviras merac i znas jos koliko predjenih km imas okvirno. Naravno, kao sto su kolege rekle, uvek bendza na nekom nivou da mozes da produzis autonomiju...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od Heinz » 20 Okt 2017, 12:34

Podešavali su i meni kod Ivana te napone, ali na kraju bez vidljivih rezultata. Jednostavno, na tom sistemu nije moglo bolje (STAG + Lovato). Landi Renzo je recimo drugaru radio bez greške, ali je tamo sve bilo od jednog proizvođača, a ne Frankenštajn.
Ako se dobro sećam i Lovato sa magnetima je radio dobro (na venturiju).

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Pokazivač nivoa plina u kabini

Post od dunx81 » 20 Okt 2017, 12:37

Kad mi se upali rezerva resetujem parc.kilometrazu i znam da imam jos 100km,po rom se ravnam.

Odgovori