Auto do 7000 chf

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto do 7000 chf

Post od passenger » 05 Nov 2017, 00:40

Ovo je FL, 2006,7 godina.
Videcu sta kazu nemci na forumima.

Najbolje mi je da suzim izbor na dva tri auta I dobro izguglam o njima I pptragu koncentrisem na tih par

Jedino sto supruga od MB prihvata samo AMG. Juce mi salje neki ML55, zamalo sam je osamario
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto do 7000 chf

Post od passenger » 05 Nov 2017, 01:07

Citam dojce forume,dakle bmw minhen se brani izjavom da je do 0.7l na 1000km normalna potrosnja ulja. Mnogima na forumu trosi oko litar na 2-4kkm. Nekima I litar na 1000 km. Dodaju takodje problem cudnog zvuka pri paljenju, vrvt hidropodizaci, kao I plavicasti dim kad ga hladnog startuju.

Treba mi 30 litara ulja godisnje da mu dosipam. Kakav krs.

Lazare, koliko ti ulja trosio na 1000 km? Javi se ako smes!!
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Auto do 7000 chf

Post od Laki021 » 05 Nov 2017, 02:18

Ja stucam ceo dan a ne kontam o cemu se radi... Ne znam ni gde si mi pisao na WA, nema, nista, mozda je i do toga sto sam menjao tel, al ne bi trebalo.
Nemoj da me zoves Lazare, to je ko da sam nesto skrivio pa me keva ili zena prozivaju, sav se najezim kad to cujem

Trosi ulja, al koga briga. Sad je auto na nekih 270 000 i ne znam vise koliko trosi, litru na 2-3 000. Sa nekih 120 000 je trosio litru na 5-6000. Ali jako zavisi koje ulje se sipa. U jednom trenutku sam se pravio pametan pa mu sipao 0W-40, tog je bas srkao. Kad sam vratio na 5W-30 smanjio je znatno ali nikad vratio na predjasnje stanje.

Sve u svemu taj motor umereno trosi ulje vec 150 000 km od kad je kod nas,
I radi najnormalnije i dan danas.

Generalno fantastican auto, ikona, bolji od bilo cega drugoga sto se pominje u ovoj temi.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Auto do 7000 chf

Post od ROCK » 05 Nov 2017, 02:25

Evo ga i Laki :D Ceka te covek ko ozebo sunce :)
Bas steta za pvaj auto. Izgleda odlicno. Steta ako je stvarno istina da trosi toliko ulja.
E sad na forume se javljaju u tim temama oni koji vec imaju problem. Da li ce ti se zalomiti auto koji trosi ulje je pitanje, mozda da a mozda i ne. Kao sto kazes ako bude tako ide na oglase, izgubices malo para al jebiga. Naso bi kupca vrlo brzo.
Ja bi ipak pogledao auto na tvom mestu. Prosetate se sa suprugom pa ono. Ako je sve bez greske mozes da razmislis, raspitas se jos.
Moj drugar ima 320i e 90 i ne dosipa izmedju menjanja ali ne poznajem nikog ko ima taj 325i.
Meni je normalna potrosnja ulja litar na 4-5000 km
Druga opcija neka bude w203 kUravan (steta sto nema 204 za predvidjeni budzet).
Subaru, saab i te egzotike bi zaobiso.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Auto do 7000 chf

Post od Laki021 » 05 Nov 2017, 02:30

Ti motori su pravljeni tako da trose nesto ulja, ne vidim razloga za dramu. I N55 trosi nesto, ali mnogo manje, tipa litru na 10-15 000km.
Za ovaj novi motor jos ne znam.

Odo ja spavati a ti sutra predstavi auto...

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Auto do 7000 chf

Post od ROCK » 05 Nov 2017, 02:45

Istripovali coveka maniaxxx i mica samo da kupi subaru ili hondu :D

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od igor_harris » 05 Nov 2017, 08:16

Ma uzimaj ikonu. Sipaj mineralno ulje ko u juga, ko ga hebe, malo ce teze da pali, ali premium je premium. :D

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Auto do 7000 chf

Post od aviator » 05 Nov 2017, 09:11

:kezo:

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od ljubitelj » 05 Nov 2017, 09:41

passenger je napisao:
05 Nov 2017, 00:14
Ma puca mi realno sta cu da vozim. Pogledaj listu automobila koju sam kacio. Ima svega,najvise bi mi odgovarao Opel.

220 rwd ks sa dobrim upravljanjem je svakako bolje
Moje misljenje je da moze bogata lista modela da se napravi ali i da mozes lako da se zeznes u odabiru posto ti treba auto za puno kilometraze, i verovatno da bude veoma pouzdan.

Rwd je jako ogranicen izbor, Mercedes, BMW, Lexus (ima li jos koji?) a svi oni ako iole valja primerak drze cenu kao polovni.
BMW ima konstrukcione probleme sa nekim motorima, od tog trosenja ulja do pregrevanja i usisavanja vode. Mercedes ima tradicionalno problema s korozijom i elektrikom/bravom. Konstrukciona greska kod nekih modela.

Te greske ti ne mozes ispraviti, svima se desavaju samo je pitanje kako se kome zalomi trenutak kada ce nastati kvar.
Sve se da popraviti ali to ume da kosta pogotovu tamo kod tebe u ovlascenim, a tako krupne remonte moras u ovlascenom.

Lexus je toliko malobrojan da je vec egzotika i iako je znatno kvalitetniji od nemackih konkurenata nesto nije u Evropi zaziveo sto opet ima svoje negativne strane u slucaju potrebe za delovima.

Mnogo je veci izbor ako odustanes od rwd.
Ako ti je Opel priblizniji sto da ne Vectra ili Insignia.

Koji god model da odaberes za gledanje svakako dobro pretresi stanje odozdo. Auti iz A, CH i Bavarske su poznati da pokazuju jasno koroziju koja je smetnja da prodju tehnicki pregled (tamo) pa obrati paznju na to jer moze popravka limarije za godinu dve svakodnevne voznje da postane trosak par hiljada evra.

VAG 1.8/2.0 TSI su poznati po konstrukcionom problemu sa klip-karika sklopom i posledicno koksiranjem usisa motora sve do nekog skorog godista proizvodnje kada je to reseno temeljnom rekonstrukcijom bloka motora.
Tu isto ne mozes nista da promenis, samo je pitanje kada ce nastati kvar.

Japanski automobili su mnogo pouzdaniji od evropskih za slicnu cenu pa ako ti se svidi neki npr Tojotin model pogledaj i nesto tako cisto da uporedis stanje polovnjaka priblizno istog godista.

I nemoj da brzas, proveri po cemu je karakteristican neki zeljeni model na tehnickim pregledima. To je obicno dobar pokazatelj sta treba da gledas kada odes da se upoznas sa nekim konkretnim primerkom polovnog auta.

Popravka limarije i popravka uzroka prekomerne potrosnje ulja obicno spada u najskuplje remonte na jednom autu pa imaj to u vidu ako ti se ponudi neki auto gde vlasnik tvrdi da je "sitnica" to popraviti a da valja.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Auto do 7000 chf

Post od maniaxxx » 05 Nov 2017, 10:37

passenger je napisao:
05 Nov 2017, 01:07
Citam dojce forume,dakle bmw minhen se brani izjavom da je do 0.7l na 1000km normalna potrosnja ulja. Mnogima na forumu trosi oko litar na 2-4kkm. Nekima I litar na 1000 km. Dodaju takodje problem cudnog zvuka pri paljenju, vrvt hidropodizaci, kao I plavicasti dim kad ga hladnog startuju.

Treba mi 30 litara ulja godisnje da mu dosipam. Kakav krs.

Lazare, koliko ti ulja trosio na 1000 km? Javi se ako smes!!
Taj čudan zvuk i tk tk tk zvuk u leru je normalan. To te neče koštati ništa. I ta vodena pumpa se zameni i to je to. Mene bi odbila potrošnja ulja, jer jednostavno be mogu svaki dan ili dva da otvaram haubu i gledam ulje, mrzi me i jebemti takav avto onda. Plus što je moguče da se unište katalizatori zbog toga ( ako previše troši ulje a sad ti znaj koliko taj konkretan primerak troši ) a onda si ga najebo.

Da se vozi verovatno nabolje od svih koji su bili na spisku istina je, ali moraš znati da taj avto ima vrlo malo mesta, a ti imaš psa....razmisli malo bolje. Ne žuri se ti valjda toliko.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Auto do 7000 chf

Post od Laki021 » 05 Nov 2017, 10:50

Zasto bi otvarao haubu kad auto cak nema ni sipku za merenje ulja vec ti prikazuje na ekranu i kaze kad treba dositi litru.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Auto do 7000 chf

Post od maxer » 05 Nov 2017, 11:34

Sve su Švabe smislile - da ti olakšaju odluku kad da mu suneš litru (kakva pijandura) :mrgreen:

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 773
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Auto do 7000 chf

Post od Blackshadow » 05 Nov 2017, 11:54

Nategni se za E klasu restajling dizel, o postprodaji ne moraš da razmišljaš :D
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto do 7000 chf

Post od passenger » 05 Nov 2017, 12:00

Ne znam za polovan dizel. Turbo, pumpa, dizne... jedino možda neki jtd i to je to. Uzeo bih radije benzinca, ali neću da se natežem :)
mića je napisao:
05 Nov 2017, 00:33
Ma polako, naci ces dobar auto. Volim ja subaru al ga ne bi kupio sto i tebi savetujem:-)
zar ti mercedesi kakve ste kacili ovde u temi nemaju problem sa korozijom? Mislim da je xepoj vise nego odlicno potkovan za mercedes pa ti je najbolje njega da pitas. Ja samo mogu da ti kazem lep je ili nije lep. Pisem samo ono sta znam :-)
Evo me.

Pa čekam Xeroja da se javi, al nema ga. Izdo ko Laki. Doduše Laki se javio :)
Trebalo bi da je korozija na FL modelima rešena. Danas mi je zadatak da guglam o W203 FL i da za rezervu da guglam o Vectri/Signum. Ima zaista lepih primeraka sa jtd motorima, ali su automatici. Ne bih bežao od jtd 150 ks (zeza ga klapna gasa) i čipnuo bih ga momentalno. Nešto na brzinu sam čitao da je 2.0t dobar motor. Videću dublje malo.
mića je napisao:
05 Nov 2017, 00:11
A civic? Ovaj je ko steva_anya sto ima, taj nema nikakve bagove, pa i Ji ga je slatko vozao.

HONDA Civic 1.8i Sport, 03.2009 / 121'700 km, CHF 6'900.–

https://www.autoscout24.ch/3519601

ako je to to sta trazis od auta, bmw limuzina i pas na zadnjem sedistu?! Ne ide mi ni uz civic ni accord. Ja imam dva psa i karavan mi je pod must have jer mi ni u ludilu ne pada na pamet da ih vozim pozadi. I po propisu mora da bude u transporteru, vezan sta i kako vec... Ukljuci razum pass, ne mora japanac ali i dobar opel ili skoda, audi se moze naci za te pare. Ovaj civic je predlog u kontekstu toga da li ima automobila koji nemaju te uobicajene kvarove, a iz dva tri iskustva sa ovog foruma civic je dobra kupovina.
Nemoj me shvatiš pogrešno, ali bi mi bila zajebana gimnastika da vozim nekog kosookog. Recimo ode mi podizač prozora, neki motorić nečega što se uglavnom polovno nabavlja. Pa da rodim mečku dok nadjem, čekam, ko zna gde da ugradim itd. U AT ima jedan otpad polovnih delova i uglavnom su nemačka vozila. Otuda i ideja za nemačkim vozilima: nabavka delova, servisi itd.
Što se tiče prostora, psić se sada vozi u Corsi i super mu je, tako da prostor nije bitna. U gepeku ga nikad neću voziti, iako je supruga insistirala na tome. Ovaj pas kao da je čovek života mi. Baš i kolega moje supruge pre par dana rekao da ima dušu čoveka, nije običan pas :mrgreen: regularno se vozi pozadi ako ima pojas :thumbup:

Važi, Laki.

Ne sumnjam da se vozi dobro. Recept za dobru vožnju ima, ali moraš me shvatiti da za 40 000 km godišnje ja trebam najverovatnije 20 litra ulja da mu dosipam i 15 litra da mu menjam pri servisu. Da mu yebem ja mater ako ću da ga vozim ako moram da kupujem bure ulja godišnje. Da je Ferrari, pa da razumem. Čak M3 E90 normalno troši litru ulja na 1000 km. Nije zaslužio nikako. Bio sam zagrejan za jakog atmosferca, rwd, dobar automatik, ali ne ide. I stvarno je kao lutka auto, dobra oprema i supruzi se baš svidja. Termin je otkazan, ga yebem ja sa tim uljem. Nisam toliki fanatik da mu stalno proveravam ulje na BC

Ljubitelj,

želja za RWD i jačim motorom mi je sama došla prilikom potražnje. Za recimo neki novac imam Reno lagunu 2.0t initiale, a za isti novac 220 ks rwd. Normalno je da se odabere ovo drugo, barem meni koji voli po gasu da daje.

Šteta za TSI motore. I taj ceo VW koncept je kršina. Nijedan dobar motor nisu napravili. Nijedna TSI iz te generacije ne valja. Taj 2.0 tdi tek kasnije popravljen. Smeća od auta kad im serijski pucaju glave, klipovi itd.

Maniaxxx

pumpu zamenim i miran sam par godina. To cvrkutanje bi me brinulo, što kaže jedan lik na nem.forumu: diže mu se kosa na glavi kad se taj zvuk nekad produži za par sekundi od običnog. Jer sve košta. Jednom su čak ponudili u bmw servisu da otvore motor i pogledaju šta je problem i za to da plati 1000 eura! Pa da mu predloze sta da se radi ili ne. Glupost. Jedan je psovao sve zivo i hteo u novine da da izjavu da niko ne uzima krš :kezo:
Da, čitao sam o katalizaoru da hoće da mora da se menja posle odredjenog vremena zbog ulja. Katastrofa investicija.

Ne žuri mi se, a i ne treba mi mesto za psa. Ide ćebe na zadnje sedište, još uvek nemamo decu i to mesto je njegovo pozadi. Dakle mesto mi ne treba.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Auto do 7000 chf

Post od Risto » 05 Nov 2017, 12:20

W203 fl je vrlo dobar polovnjak, problemi sa rđom su desetkovani u odnosu na pre fl verziju. Dizel motori su možda i najbolji u klasi, baš su se dobro pokazali, moja preporuka za w203 fl.

W211 fl je najrentabilniji Mercedes, ako možeš da se pružiš i da ga uzmeš, samo napred.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Odgovori