Pokusaji kradje

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Pokusaji kradje

Post od tlazar » 16 Jan 2018, 22:31

Ok samo treba istraziti kako naplacuju prenos podataka preko gprs-a.
Inace nismo se razumeli, mislio sam da si ti programirao, pravio ovakav uredjaj a u sustini ti mislis na podesavanke uredjaja kad kazes programiranje.
Problem je tu ako imaju ometace signala, sto svi malo profesionalniji imaju sigirno.

Sent from my Z00D using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 16 Jan 2018, 23:07

tlazar je napisao:Ok samo treba istraziti kako naplacuju prenos podataka preko gprs-a.
Inace nismo se razumeli, mislio sam da si ti programirao, pravio ovakav uredjaj a u sustini ti mislis na podesavanke uredjaja kad kazes programiranje.
Problem je tu ako imaju ometace signala, sto svi malo profesionalniji imaju sigirno.

Sent from my Z00D using Tapatalk
Mreze ti ne naplacuju promet ispod 3mb po sesiji a jedan dobar gps toliko mozda napravi prometa za cjeli mjesec. U prevodu ti nikad neces platiti prebis podataka vec konekciju-) to je ono sto sam ti poslao da je sesija naplacena 0.001€
Sto se tice uredjaja. Ja ga nisam pravio mehanicki, ali moras da imas svoj softver da ga programiras da radi po njemu. Tek tada da imas postavke, znaci podesavanja. Takodje moras da imas i firmware. Primjera radi. Imas problem da zaglavi kad izlazi iz garaze. To je programska greska koja se neispravlja u podesavalju vec programiranju. Nebi da te bunim, nije ni bitno toliko. Nije jednostavno za nekog ko se nebavi tim ali sam samo naveo bolje uzeti profi gps i miran si jer radi kako treba. Sad jameri su druga prica. Takodje lopovi nedrze jamere konstantno upaljene jer postoje trenutci zbog njihove sigurnosti da moraju ugasiti a tada sobar gps odma upali alarm na telefonu.



Sent from my iPhone using Tapatalk

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Pokusaji kradje

Post od tlazar » 16 Jan 2018, 23:38

Veruj mi, tesko ces me zbuniti u ovoj temi, ma sta gid napisao :)
Bio bih ti zahvalan ako bi ostavio neki link tako nekog profi resenja, ako to na neki nacin ne remeti tajnost tvog resenja. :)

Sent from my Z00D using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 06:59

tlazar je napisao:Veruj mi, tesko ces me zbuniti u ovoj temi, ma sta gid napisao :)
Bio bih ti zahvalan ako bi ostavio neki link tako nekog profi resenja, ako to na neki nacin ne remeti tajnost tvog resenja. :)

Sent from my Z00D using Tapatalk[/quote

Rado bi ti ostavio neki link ali nisam siguran da bas to tako neko ostavlja jer ima jako puno podesavanja. Takodje ovo je ipak forum gdje je logicno da jedni drugim pomognu pa nebi trebalo biti tajnosti.
Naprimjer pogledaj ovo uputstvo.

https://www.manualslib.com/manual/10176 ... m1110.html

Takodje evo ti link gdje mozes besplatno da pratis. Vjeruj savrseno radi.

http://orange.gps-trace.com

Tu se registrujes, lako je skroz, samo u podesavanju dodas seriski broj od uredjaja i broj telefona a ostalo na gps-u moras da uradis. E sad ono sto moras da pazis je to da ako nabavis gps morad da imas i program za podesavanje. Moze se vrlo lako desiti da imas program a nemozes ucitati gps jer nije firmware u njemu odgovarajuci za taj program. To vecinom firme rade za sebe. To znaci da ima vise progama. U sustini ako uzmes novi gps on ima bazni fw i bazni software bibtrebalo da ga ucita.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3101
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Pokusaji kradje

Post od Dare4x4 » 17 Jan 2018, 07:56

Razumem šta hoćeš da kažeš ali mislim da prosečnom korisniku nije neophodno stalno gps nadgledanje. Nego recimo spakuješ uređaj u auto i u njemu je sim kartica bilo kog operatera (košta 200din i važi godinu dana). Ako dođe do potrebe za lociranjem, ti njemu pošalješ sms zahtev, on tebi odgovori koordinatama. Deluje mi jednostavno :) Samo je pitanje koliko je to pouzdano i precizno u praksi.

Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 08:40

Dare4x4 je napisao:Razumem šta hoćeš da kažeš ali mislim da prosečnom korisniku nije neophodno stalno gps nadgledanje. Nego recimo spakuješ uređaj u auto i u njemu je sim kartica bilo kog operatera (košta 200din i važi godinu dana). Ako dođe do potrebe za lociranjem, ti njemu pošalješ sms zahtev, on tebi odgovori koordinatama. Deluje mi jednostavno :) Samo je pitanje koliko je to pouzdano i precizno u praksi.

U praksi ako govorimo o autu onda gps koji si naveo moguce je staviti. Ako se dobro sjecam kod za sms da vrati na google maps je url,666666
Tu se u potpunosti slazem sa tobom da prosjecak korisnik nema potrebe da stalno nadgleda gdje mu je auto. Ali tu sad ima i mana. Zamisli dodjes kuci sa posla i nediras auto do sutra kad ides ponovo na posao. Tada vidis da auta nema. Saljes sms a sms-a nema nazad. Dok vidis da auta nema, auto je vec rastavljen. Primjera. Kod dobrog gps-a dobijes odma upozorenje i vidis kud se krece. Pa cak i da prespavas vidis recimo putanju do neke garaze. Takodje ako neko ometa gps mozes ga preko baznih stanica pokusati naci. Ali svakako mimo gps-a treba dodati jos nesto da nrmoze upaliti auto kako bi mu oduzelo vremena tako da nakraju odustane.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Pokusaji kradje

Post od tlazar » 17 Jan 2018, 11:07

Ozren je napisao:
17 Jan 2018, 06:59
tlazar je napisao:Veruj mi, tesko ces me zbuniti u ovoj temi, ma sta gid napisao :)
Bio bih ti zahvalan ako bi ostavio neki link tako nekog profi resenja, ako to na neki nacin ne remeti tajnost tvog resenja. :)

Sent from my Z00D using Tapatalk[/quote

Rado bi ti ostavio neki link ali nisam siguran da bas to tako neko ostavlja jer ima jako puno podesavanja. Takodje ovo je ipak forum gdje je logicno da jedni drugim pomognu pa nebi trebalo biti tajnosti.
Naprimjer pogledaj ovo uputstvo.

https://www.manualslib.com/manual/10176 ... m1110.html

Takodje evo ti link gdje mozes besplatno da pratis. Vjeruj savrseno radi.

http://orange.gps-trace.com

Tu se registrujes, lako je skroz, samo u podesavanju dodas seriski broj od uredjaja i broj telefona a ostalo na gps-u moras da uradis. E sad ono sto moras da pazis je to da ako nabavis gps morad da imas i program za podesavanje. Moze se vrlo lako desiti da imas program a nemozes ucitati gps jer nije firmware u njemu odgovarajuci za taj program. To vecinom firme rade za sebe. To znaci da ima vise progama. U sustini ako uzmes novi gps on ima bazni fw i bazni software bibtrebalo da ga ucita.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala za linkove.

Ja sam radio na jednom projektu GPS lokatora, pa sada razmisljam da nastavim da radim na usavrsavanju toga, pa mozda ukradem neku ideju od ovih. :)
Generalno pokrio sam ove funkcionalnosti, plus sam dodao da mogu da mu posaljem sms i da on od tog trenutka na dalje cim detektuje pomeranja odmah me zove na telefon i salje kordinate na sve moguce izlaze (sms, gprs). Problem je samo sto je prilicno bagovito jer je pocelo kao studentski projekat davno, a kasnije nije bilo dovoljno ni vremena ni volje...

Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 11:16

Meni je to interesantno u svakom slucaju, a i radim sa tim tako za neki savjet sam tu. Radim samo sa odredjenim modelima tako da nemogu za sve marke da dam savjet. Ali neko iskustvo mozemo da podjelimo. Ima tu milion sitnica koje treba da se podese da to radi kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Pokusaji kradje

Post od ljuba » 17 Jan 2018, 11:58

Samo ne zaboravite da je pitanje sekunda kada ce telekomi poceti ozbiljnije da naplacuju pretplatnicima sa malim mesecnim protokom. Radio sam na softwareu za jedan telekom - to ce biti klasifikovano kao IoT (Internet of things) i vise (fiksno) naplacivati. Jednostavno im se ne isplate takve kartice...

Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 12:11

ljuba je napisao:Samo ne zaboravite da je pitanje sekunda kada ce telekomi poceti ozbiljnije da naplacuju pretplatnicima sa malim mesecnim protokom. Radio sam na softwareu za jedan telekom - to ce biti klasifikovano kao IoT (Internet of things) i vise (fiksno) naplacivati. Jednostavno im se ne isplate takve kartice...

Mislim da to zavisi od mreze. Naprimjer austriski yesss naplacuje u lokalu konekciju 0.001€ a recimo austriski Mtel koja je u vlasnistvu Srbije naplacuje to isto 0.10€ plus jos sto ukradu. U svakom slucaju ako poskupi za 100% opet je ok. Ako sad za kodinu potrosis 1-2€ mislim da je opet dzaba i 10€ da se godisnje placa. Evo primjera jednog auta koji se bas puno vozi. Dole pise do sada 2mb potroseno i 1sms a putuje po evropi.
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Pokusaji kradje

Post od ljuba » 17 Jan 2018, 12:31

Naravno da zavisi od telekoma, ja samo pricam o trendu. Plus veliki problem svakog GSM sistema je sto se GSM jamer moze kupiti svuda i to za jako malo para. Mada to je vec standardni problem za vecinu standardnih resenja :)

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Pokusaji kradje

Post od tlazar » 17 Jan 2018, 13:21

ljuba je napisao:
17 Jan 2018, 11:58
Samo ne zaboravite da je pitanje sekunda kada ce telekomi poceti ozbiljnije da naplacuju pretplatnicima sa malim mesecnim protokom. Radio sam na softwareu za jedan telekom - to ce biti klasifikovano kao IoT (Internet of things) i vise (fiksno) naplacivati. Jednostavno im se ne isplate takve kartice...
Ma da, moja ulaganja su 15 evra u opremu i slobodno vreme, tako da ne brinem mnogo. :)

Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 14:43




Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ozren
Postovi: 89
Pridružio se: 14 Nov 2015, 09:36
Lokacija: Wien

Re: Pokusaji kradje

Post od Ozren » 17 Jan 2018, 14:45

2 puta prezivio pokusaj kradje i nakraju prodan-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Pokusaji kradje

Post od ljuba » 17 Jan 2018, 15:26

A da promenis mesto parkiranja :)

Odgovori