Seat Ateca

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Seat Ateca

Post od Gaginh0 » 18 Jan 2018, 10:58

U Golfu nemam, u Skodi je koriscen onoliko puta koliko je puta videla more :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Seat Ateca

Post od Saša » 18 Jan 2018, 11:22

Pa o.k, nije to "must have" stvar. Nekom uopšte ne treba, a nekom stvarno treba i koristi ga često.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Seat Ateca

Post od Day Walker » 18 Jan 2018, 11:43

Ja je koristim za auto frižider kada idem na more, s tim da je kod mene priključak na zadnjoj klupi, što mi još više odgovara.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Seat Ateca

Post od Delija » 18 Jan 2018, 11:45

Super je Ateca, samo kad se lepo opremi cena ode poprilicno gore.

Steta sto Style paket koji je najvisi za TSI (kod nas) ne moze da ima adaptivno ogibljenje, a trebalo bi dodati par k evra opreme pod obavezno - samo LED farovi su 1167€, top view + rikverc kamera 735€, navigacija + ozvucenje 1778€...

Nisam znao da se jos uvek toliko ceka na isporuku :(
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: Seat Ateca

Post od Westeros » 18 Jan 2018, 13:23

Pre 5 meseci je oprema bila za nijansu jeftinija pogotovo LED svetla koja su bila 10-15% jeftinija kao i navigacija. Auto definitivno izgleda 5 puta bolje sa LED svetlima nego sa obicnim halogenim farovima. Isto vazi i za sedista auto sa obicnim reference/style sedistima izgleda jeftino dok sa Alcantarom izgleda dosta elegantnije. Nesto mi halogeni farovi na Tiguanu koji sam isto gledao ne smetaju toliko koliko na Ateci. Evo spiska opreme koju sam ja porucio, 2 puta sam menjao prvi put je spisak bio duplo kraci al kad ti se osladi ne mozes drugacije... Jedino se kajem za felne 18ice sto sam odustao al nema veze nabavicu neke aftermarket ili cu dovuci originalne iz inostranstva. Sve ovo pod uslovom da mi stigne auto :)

- Metalik boja Lava Blue
- Kamera za vožnju unazad - prikaz na Media System ekranu
- Digital cockpit 400,00
- Parking Assistant - Sistem pomoći pri paralelnom
parkiranju i parkiranju hodom unazad - Parking senzori,
napred i pozadi
- Alcantara crna sedišta
- LED unutrašnje osvetljenje + ambijentalno osvetljenje u
- SEAT Full Link (Mirror Link + Apple Car Play +Android)
- Paket ugodnost - Senzor za svetlost - Senzor za kišu -
Elektrohrom. unutr. retrovizor - Autom. Coming & Leaving Home
- Elektropokretni panorama krovni prozor 870,00
- Full LED tehnologija - LED prednji farovi - LED
- SD kartica sa mapama "EVROPA" 82,00
- Navigacioni sistem - 8" Touch Screen u boji -MP3/WMA reprodukcija - 2 x USB/2 x SD ulaz/CD/Aux-
In - Navigacija sa prepoznavanjem glasa - 2 dodatna zvučnika - Board computer u boji

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Seat Ateca

Post od Kabal » 18 Jan 2018, 13:33

I koliko te ovako izasla, ako nije tajna? Moze i na pm :)

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Seat Ateca

Post od Markoni » 18 Jan 2018, 13:33

Mislim da ti je Full link apsolutno nepotreban obzirom da si porucio i navigaciju.
Takodje bih izbacio Park assist, mozda cak i senzore obzirom da si narucio kameru.
Sve ostalo super.

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: Seat Ateca

Post od Westeros » 18 Jan 2018, 13:52

Moguce Full link je bio prvobitno porucen kad nije bila porucena navigacija i posle je ostao. Uzeo sam ga generalno zbog povezivanja telefona sa kolima, delimicno i zbog navigacije kad navigacija nije bila na listi dodatne opreme ali kontam da moze i preko bluetootha da se poveze bez njega. Tako da slazem se vrlo moguce da sam se tu ispalio al sta da se radi sad :). Park assist sam porucio pre svega zbog zene jer je ona to trazila posto cemo auto voziti zajedno a i ona cesto vozi klince u vrtic. Pristao sam na park assist jer uz njega idu i prednji senzori koji se dobijaju samo uz park assist. Zadnji senzori dolaze kao standardni deo opreme u Style paketu tako da mi kamera nije ni trebala. Uzeo sam kameru jer mi znaci kada izlazim u rikverc na parkingu kod mene direktno na ulicu, pa mogu da vidim ko mi dolazi u susret jos pre nego sto sam krenuo. Generalno iz moje perspektive park assist jeste malo overkill s obzirom da meni znaci samo zbog prednjih senzora i posto ga ja verovatno necu nikad ni koristiti al ima ko hoce tako da se ne kajem. Vidis sad si me zaintrigirao za ovaj full link posto sam se za to sigurno zajebao :).

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Seat Ateca

Post od ddanijell » 18 Jan 2018, 14:09

Kod mene u ateci ima full link koji sam isprobao nakon kupovine i video da je totalno neupotrebljiv bar na ovom nivou kakav je.
Prvi problem je sto kada zakacis kabal i aktivira se full link, telefon postaje blokiran za direktno koriscenje.
Bilo kakva poruka sa nekog od messengera (viber itd) koja stigne ne vidi se na multimediji, a ne mozes da je vidis ni odgovoris na telefonu jer mu aplikacija drzi blokiran ekran.
Whatsap ima integraciju za full link ali iskljucivo assistent koji moze glasovno da procita poruku (audio) sto je neupotrebljivo jer nema srpski.
Odgovor na bilo koju poruku ide iskljucivo glasovno (nema kucanja po ekranu multimedije, sem za sms).
Jedina pametna stvar je sto moze google maps da se sa telefona prebaci na multimediju ali rezolucija prikaza je neka smesna, izgleda ko crtani film :kezo:
Ono sto radi kao svet je BT konekcija, znaci sam audio je do perfekcije bilo za telefoniranje bilo za pustanje multimedije telefon > multimedija sistem. Za sve ovo ne treba full link.
Zadnja parking kamera je must have , senzori isto tako. Kombinacija kamere i senzora je perfektna, plus sto je kamera sirokougaona pa kada se izlazi sa parkinga ili garaze jako lepo se vidi levo i desno (dovoljno siroko i daleko) i za kameru nisi ni malo pogresio.
Ono sto meni fali su prednji senzori i bas bi mi znacili ali ja moj auto nisam cekao, kupio sam direktno izlozeni primerak i nisam mogao da dodajem/oduzimam, a nije mi padalo na pamet da cekam 8 meseci .

- Digital cockpit 400,00
*ovo bih voleo da imam ali fino su elegantni i ovi analogni sa color lcd u sredini.

- Alcantara crna sedišta
*ovo imam, odlicna su i zahvalna za odrzavanje, stim sto moja nisu crna.

- Elektropokretni panorama krovni prozor 870,00
*panoramu nemam, nikad mi nije bila jasna namena toga jer dok vozim ne mogu da gledam u nebo , ne vidim potrebu sem jos 1 brige vise kasnije oko odrzavanja i eventualnog grada, ali ok fensi izgleda.

- Full LED tehnologija - LED prednji farovi - LED
*led farovi su im perfektni, jako siroko (bocno ) osvetljavaju, a napred izuzetno definisan snop, nikad mi niko ne ablenduje sto je dokaz da ne smetaju onima u sprotnom smeru , a ja vidim perfektno.

- SD kartica sa mapama "EVROPA" 82,00
- Navigacioni sistem - 8" Touch Screen u boji -MP3/WMA reprodukcija - 2 x USB/2 x SD ulaz/CD/Aux-
In - Navigacija sa prepoznavanjem glasa - 2 dodatna zvučnika - Board computer u boji

*imam, odlicna im je navigacija, nisam do sad nasao nikakvu manu, pefektno integrisano izmedju centralnog 8'' lcd i malog u sredini table, sve kako treba.
Sa digitalnom tablom je peverzija !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Seat Ateca

Post od nidza » 18 Jan 2018, 14:34

Ne znam što svi toliko hejtuju panoramu?! U mom slučaju se pokazala kao jedan od boljih gedžeta, što funkcionalno za provetravanje, što doprinos ambijentu. Prosto više nisi kao u tenku sa staklom iznad sebe, kakav osećaj pružaju svi današnji automobili.

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: Seat Ateca

Post od Westeros » 18 Jan 2018, 14:51

Video sam tvoj auto ddanijell i predstavljanje na garazi, odlican je! Ja ne prelazim mnogo kilometara godisnje i do sada sam uvek vozio benzince tako da dizel nisam ni razmatrao.
Jedino mi je smesno bilo sto nisu imali 1.4TSI sa dsg-om u excellence paketu jer kao sto rekoh u tom paketu opreme ga nude u svim drugim zemljama samo ne ko nas, a opet svi porucujemo iz iste fabrike pa mi nije jasno zasto nisu u stanju da ubace i to u ponudu...
Steta za FullLink izgleda dakle baceni novci. Panoramu sam uzeo zbog klinaca gledao sam par review-a na netu i na slikama izgleda extra i bas je velika prakticno se pruza celim krovom plus svi tvrde kako povecava kabinu dosta.
Digital cockpit sam uzeo jer mi je izgledao kul na videu a i kontam da kad budem prodavao auto da ce tada digitalna tabla uveliko biti standard pa sto da je ne ubacim kao dodatak.

Sto se cekanja tice videcemo sta ce mi javiti ovih dana. Nude mi zamensko vozilo ukoliko dodje do kasnjenja od predvidjenog roka ali nisam siguran koliko sam raspolozen da cekam jos. Vozio sam i Tiguana pre par meseci.
Tiguan uopste nije los cak mi spolja izgleda elegantnije a o prakticnosti da ne pricam ima dosta veci gepek i zadnja klupa se pomera napred nazad. Medjutim Tiguan automatik bez bilo kakve dodatne opreme moze samo dizel i u srednjem comfortline paketu opreme je 34k evra...
Skoknes do Nemacke i nadjes isti takav star godinu dana da je presao 20k km za 6-7k evra manje, samo treba "skoknuti" do Nemacke i iscimati se a da sve prodje kako treba :).

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Seat Ateca

Post od ddanijell » 18 Jan 2018, 16:07

Mislio sam da je prtljaznik isti kod tiguana i atece ?!
nidza je napisao:
18 Jan 2018, 14:34
Ne znam što svi toliko hejtuju panoramu?! U mom slučaju se pokazala kao jedan od boljih gedžeta, što funkcionalno za provetravanje, što doprinos ambijentu. Prosto više nisi kao u tenku sa staklom iznad sebe, kakav osećaj pružaju svi današnji automobili.
Ne znam na ateci jel pokretna panorama, tj da li se otvara ili ne?
Ja kada ljudi pomenu panoramu posmatram kao stakleni krov koji se ne otvara.
Ako se otvara onda mu valjda to dodje siber, ne znam sto onda zovu panorama :D , a u toj varijanti jeste prakticno zbog provetravanja to ne sporim, ali opet dok vozim nekako ne vidim krov iznad sebe, vise sam fokusiran na put ispred :)
Svakako moguce da gresim u posmatranju i oceni sta je sta.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Seat Ateca

Post od Delija » 18 Jan 2018, 16:19

Postoje panorame koje se otvaraju i koje se ne otvaraju.
Siber je nesto drugo.

Recimo na E klasi imas u ponudi i panoramu koja se otvara i siber, pa ko sta voli i koliko hoce da plati. Meni ne treba nijedno, ni drugo :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: Seat Ateca

Post od Westeros » 18 Jan 2018, 19:03

Panorama je pokretna tj. otvara se. Ima 2 sloja, prvi sloj je maska/tvrda tkanina koja je u boji neba i koja je prakticno neprozirna kao da imas klasicno nebo i to se pomera na dugme. Drugi sloj je staklo koje se isto pomera ali do pola tj. prakticno otkriva prostor vozaca i suvozaca. Meni izgleda super a i svi je hvale kontam da nece biti greske.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Seat Ateca

Post od Milos » 18 Jan 2018, 19:08

Delija je napisao:
18 Jan 2018, 16:19
Postoje panorame koje se otvaraju i koje se ne otvaraju.
Siber je nesto drugo.

Recimo na E klasi imas u ponudi i panoramu koja se otvara i siber, pa ko sta voli i koliko hoce da plati. Meni ne treba nijedno, ni drugo :)
Greh je ne uzeti Mercedesa bez sibedaha,ako mozes da biras :)

Odgovori