Gitare

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 03 Avg 2017, 09:13

Jesu li ti ta sedmica i desetka oba 64bit?

Druga gitara na UX1 može na mic ulaz, sa nekim DI boxom. Vidim da se dosta ljudi žali na probleme, ali toga ima za svaki interfejs, i verovatno je pre vezano za generalne USB probleme ili malware, ko bi to znao.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 03 Avg 2017, 10:26

Sad vidim da iako UX2 ima 2 mic i 2 instrumentalna ulaza, ne mogu da rade više od 2 istovremeno, čak ne mogu ni 2 gitare u istom trenutku. To ga eliminiše za ulogu miksete za mali bend. Šteta.

Znači nije pitanje samo da sviram sam, to mogu i sada sa Realtone kablom. Doduše samo električnu gitaru, nemam mic za akustaru ili pevanje. Hoću sa još 2-3 drugara, pa to sve treba nekako pokriti.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 03 Avg 2017, 11:55

Da, oba su mi 64bit, a ranije sam radio bez problema i na 32bita.

Da, ja nisam nikad isprobavao sa vise ljudi to da koristim, ali znam da postoji mogucnost da koristis dva pojacala istovremeno i da gurnes dve gitare u stereo ulaz.
Ali onda mic najverovatnije ne moze da se koristi.
Ja sam prevideo da bi ti to koristio za live svirku, ali za snimanje i dalje mislim da je idealna sprava.

Mozda mozes da uzmes jednu miksetu i da probas neki krekovani softver poput Guitar rig-a. I onda recimo za svaku gitaru po jedan laptop a mic direktno u miksetu. To mi pada na pamet kao low budget varijanta.
Ali iskreno, nisam nikad testirao guitar rig mada znam da ga ljudi koriste cesto.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 27 Jan 2018, 00:30

Razmišljam da kupim akustičnu gitaru, western, solid top, katavej, ozvučena, malo manja od drednota, obično ih zovu koncert veličina. Da vidim da nisam propustio neku iole značajniju prodavnicu u Beogradu: Lira, Mitros, AudioPro, Skymusic, Mix Music.
Gledam Yamahe, Takamine, Cort, Alvarez... Vidim da ima manje poznatih radnji koje drže isto tako malo poznate jeftinije gitare - to mi ne treba. Treba mi da nema neka ozbiljnija radnja sa boljim gitarama koja nije na gornjem spisku.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 30 Jan 2018, 14:40

Ušao u Mitros da kupim Sigmu 000mc-1ste ali avaj, video Fendera na zidu. Znam da Fender nema neku reputaciju kod akustičnih gitara, ali ova je nova serija, all solid, i kad sam je probao posle Sigme nije više bilo nazad. U svirljivosti su bile tu negde, ali je zvuk bio mnogo bolji kod Fendera. U pitanju je Fender Paramount pm-3 Standard triple 0 natural. Malo manje i tanje 000 telo, udobno za sviranje sa kauča, a zvuk blista u srednjim i visokim. Basovi nisu na nivou dreadnoght gitara, ali meni ovo mnogo više odgovara.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 30 Jan 2018, 15:20

Drvo izgleda bas lepo.
Nisi isao u onaj ProSound na autoputu? Od nekih drugara akusticara sam cuo da uvek ima neke zanimljive akustare po lepim cenama. On ima obicaj da sam obara cene kad vidi da znas sta hoces, super je lik.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 30 Jan 2018, 16:47

Kod njih sam kupio bas pre par godina, moram malo da rasporedim da se niko ne oseća zakinuto :mrgreen:

Šalu na stranu, mrzelo me da idem, na sajtu me ništa nije privuklo, ali nije isključeno da u radnji imaju još po nešto. Probao sam još i par Alvarez gitara u SkyMusic, svidele su mi se samo što su bile veće (drednot), nisu trenutno imali tih nešto manjih koje sam pikirao ovaj put. Mislim da su dobra kupovina inače. Probao sam i Cort i Takamine, ima dobrih gitara. Probao sam čak i neke od ovih jeftinijih Martina serije X, mada su i ti dosta skupi. Imaju nešto svoje ali bi rekao da se tu dosta plaća brend.

Pratio sam intenzivno i KP, ali je tu problem kako probati te gitare. U radnji pogledam 10 primeraka pa mi se jedna svidi kakva je uživo, akcija, zvuk, osećaj pod prstima... Glupo mi je da idem tek tako ljudima po kućama samo da probam, a i gubljenje je vremena. Jedino da se pojavilo baš nešto od ovoga što sam probao. Ili da nisam zacrtao kakvu tačno želim, sigurno ima odličnih primeraka po oglasima.

Samo što ovo nisam kupovao što mi baš treba, nego za merak, tražio sam da mi se neka baš svidi.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 24 Okt 2018, 22:30

Sad vidim da nisam ni pisao koji sam audio interfejs uzeo prošle godine - Focusrite Scarlett 2i2. Međutim, primili se i drugari i ja, počeli malo češće da sviramo, i 2 ulaza nisu bila više dovoljna. Tako da je prošle nedelje pao Focusrite Scarlett 18i20. To je već ozbiljna priča, 8 ulaza, isto i brdo izlaza za monitoring:

https://focusrite.com/usb-audio-interfa ... lett-18i20

Slika

Probali smo prošli vikend, 2 gitare bez ikakvih pojačala ili pedala direktno u njega, pa u PC-u kroz Amplitube za farbe. I još klavijature i bas, i sa kompa neki ritam pošto bubnjara nemamo, niti imamo uslova za istog. Evo jedna improvizacija. Ovo je svirano u cugu, ništa nije nasnimavano posle, samo su sređeni nivoi. Bez kritike molim, ovo je zezanje ljudi srednjih godina a ne pokušaj da se započne muzička karijera :mrgreen:

https://drive.google.com/open?id=1S1Ivr ... bTfpjuGHkE

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 24 Okt 2018, 22:39

Skini Addictive Drums 2 VST, pa u Cubase naravno.
Zvuk vam je odlican, samo jos da se uvezbate. :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 24 Okt 2018, 23:01

S obzirom da se skupimo jednom mesečno, a još nemamo ni od ranije iskustvo sviranja u bendu - teško da ćemo skoro prosvirati nešto bolje. Ali, koga briga, nama je lepo dok sviramo i to što snimimo je samo za nas, sem ove svetske premijere na Garaži :rofl:

Gledao sam malo besplatni MT Power Drum Kit, može i iz njega da se napravi ritam, ali ovaj Addictive Drums deluje daleko naprednije. Inače prošle godine sam kupio Reaper pa nam je to DAW. Problem je što sam ja computer guy, pa sve vezano za softver pada na mene, pa će tako i pravljenje ritmova. A sa bubnjevima nemam blage veze, ne samo u smislu sviranja već nemam pojma ni kad ide bas bubanj, kad doboš, kad se koristi koja činela, tomovi... Ali dobro, ako se kombinuju postojeći segmenti možda se i snađem.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 24 Okt 2018, 23:38

Ma prosto je, AD2 vec ima brdo postojecih ritmova, ne moras nista da kucas rucno, mada, naravno, mozes i to.
Isto tako, mozes i da poskidas sa neta neke dodatne banke ritmova, dosta je rasprostranjen program tako da ima toga po netu da se nadje.

Nisam probao taj Reaper nikad, ali Cubase 5 je toliko intuitivan da ne znam da li neki program moze biti bolji, nekako sam se srodio s njim. Preporucujem ti da ga probas. Znas kad nikad u zivotu nisam naleteo na neki bag ili na nesto da primetim da mi usporava rad, a nekad sam imao projekte sa po 30-40 traka.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 04 Apr 2019, 11:32

Nova prinova u kući - Fender P Bass, Roger Waters model.

Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 04 Apr 2019, 11:52

Zanimljivo. :) Oduvek sam zeleo maple vrat i nikad mi se nije potrefilo da dodjem do njega.
Po cemu se razlikuje od obicnog preca i sto si se bas za njega odlucio?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od grujicd » 04 Apr 2019, 12:36

Probao sam par Precisiona u Mitrosu, 2 Meksikanca, prvi Standard, drugi neki Vintage model, i jedan USA model. Znao sam da želim maple vrat i MIM. Svaka je imala nešto drugačiji zvuk, ali je teško proceniti da li je razlika samo zbog svežine žica (čulo se različito i akustično, bez pojačala) ili i magneti i ostalo prave bitniji razliku. Pošto sam amater, a ložim se na Pink Floyd, to je presudilo da izaberem ovu četvrtu :)

Objektivno, taj Standard Meksikanac je racionalniji izbor, ima tanji vrat sa satenskim finišom - lakše za sviranje, a, jeftiniji je tipa 20%. A nije ni ružan, crveno telo sa belim pikgardom, nešto kao na slici. Edit: telo je bilo tako nešto, vrat naravno nije rouzvud kao na slici.

Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Gitare

Post od igor_harris » 04 Apr 2019, 12:53

Ja kada sam kupio fender, birao sam izmedju USA/Mex standard i onog mex specijala koji sam na kraju uzeo. Secam se da mi je mexico standard cak bolje zvucao od amera, tako da, ne sumnjam da je dobar.
Fender ume posebno da ubode sa signature i posebnim serijama. Mada i pored toga, ja sam ostao razocaran u brend i nikad ga vise ne bih kupio. :/

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori