Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od maniaxxx » 09 Feb 2018, 22:40

LukaMaletin je napisao:
09 Feb 2018, 14:44
Ovde u Sloveniji još nisam video pumpadžiju da radi svoj posao.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Niti hočeš, tako je več več odavno. Ustvari baš danas je jedna studentkinja sipala gorivo staroj ženici u cliu, ali to su izuzetci. Možeš se napraviti lud pa zamoliti da ti sipu, mislim da te ne bi odbili.

Inače je meni čudno da mi neko drugi sipa gorivo, tako i u Srbiji i u Bosni odmah se sam primim ručke pa me ponakad baš čudno gledaju :oops: .

Inače sipao sam pogrešno gorivo na povratku iz Budimpešte naveče sav umoran ( benzin u dizela ), primetio sam po ceni a ne po boji ručica :glavomuzid: . Nisam ni palio avto pa nije bilo večih problema osim čiščenja rezervoara i sličnih gluposti ( trošak 50 evra za čiščenje plus novo gorivo, za sve ostalo tu je bila asistencija ).

Zanimljivo mi je da nikad nisam ni pokušao da sipem dizel u bencinca, a kontra sam jednm uspeo i par puta skoro

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od Dani » 10 Feb 2018, 00:31

Kako sipam na Petrol pumpi, obavezno sipam sam. Jer sam par puta rekao momku sto sipa da smara nudeci mi neki ultra fensi dizel. Mada ne pomaze to kad odem na kasu, pa mi onaj ponudi nesto slatko ili tecnost za brisace.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od passenger » 10 Feb 2018, 07:21

Ili orbit žvake. Kao da sam pio benzin, pa mi treba orbit. Jedno vreme smarali sa red bulom.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od kragujevac » 10 Feb 2018, 07:33

To smaranje je indukovano samo i isključivo od strane nadredjenih, verovatno je radnicima na na kasi/pumpi/etc ekstra glupo što moraju da pitaju kupce tako nešto. Zato je moj standardni odgovor svuda i uvek "ne, hvala lepo".
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od pedja » 10 Feb 2018, 07:34

Moraju jadni ljudi. Mislite da je njima uživanje?

TT


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od passenger » 10 Feb 2018, 07:45

Ne mislim, ne napadam direktno njih, nego ceo menadzment koji je to osmislio. Kao I u Daichmann koji u Srbiji, AT,Ch nude sprej za odrzavanje obuće. Svaki put pitaju
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od Ogi » 10 Feb 2018, 07:55

pedja je napisao:
10 Feb 2018, 07:34
Moraju jadni ljudi. Mislite da je njima uživanje?

TT
Upravo. Rade za jad I bedu od plate. Ja nekada cak I kupim jer znam da njima to znaci, jedna mi je jednom cak I rekla da kupim "zbog nje" ili tako nesto... mislim da imaju neki procenat od toga ili tako nesto.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od McGruja » 10 Feb 2018, 08:27

Vata te na emociju

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od passenger » 10 Feb 2018, 08:29

Ogi pun emocija... čovek pere auto 45 minuta, videla ona to.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od Sloba » 10 Feb 2018, 08:46

Mrzim taj besramni i napadni marketing, bilo preko telefona ili za pultom. U redu je tzv. cross-selling pa da mi npr. uz kupljeni stampac ponude usb kabel (ako se ne dobija ili se dobija jako kratak) jer sam recimo duduk i ne znam da mi to treba cime cu biti postedjen neprijatnosti kada kuci raspakujem stampac koji necu moci da koristim. Hvala vam sto mi nudite jer ne znam da se ne dobija, jer ne znam da mi treba. Ne moram ponovo ici u prodavnicu nego cu lepo odmah da stampam... Svi zadovoljni, oni napravili vezanu prodaju, ja dobio ono sto mi treba. Ali zasto neko misli da mi uz cigare treba Bonzita ili uz benzin jelkica, stvarno ne znam.

Sent from my MI 5s using Tapatalk




Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od pedja » 10 Feb 2018, 09:21

Veća su đubrad oni koji su ukinuli USB kablove uz štampače ili naponske uz šporete :D

TT


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od kragujevac » 10 Feb 2018, 09:46

Srećom, ovde su telefonski marketing zabranili zakonom, tako da smo se toga rešili. Ja sam u periodu dok još nije bilo pod zabranom uvek kada neko pozove pitao 1. odakle im moj broj i 2. da mi daju informacije koja firma je u pitanju. Posle ta dva pitanja obično smo prekidali razgovor, pošto nisu bili preterano kooperativni po tom pitanju.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od maniaxxx » 10 Feb 2018, 11:51

kragujevac je napisao:
10 Feb 2018, 07:33
To smaranje je indukovano samo i isključivo od strane nadredjenih, verovatno je radnicima na na kasi/pumpi/etc ekstra glupo što moraju da pitaju kupce tako nešto. Zato je moj standardni odgovor svuda i uvek "ne, hvala lepo".
U pravu si potpuno, a treba znati da zarade više na tim "sitnicama" nego na benzinu. T pričam za firmu Petrol u SLO konkretno i informacija je proverena. Marza na benzin je 8 centi po litru i tu se radi na kolicini, na ostalim stvarima su marze dosta vece je imaju sve skuplje nego u "obicnim" prodavnicama.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od kragujevac » 10 Feb 2018, 12:17

NIje ni u D nešto posebno drugačije, i ovde je marža za gorivo niska a "dodatni" sadržaji u principu znače zaradu. Počevši od čipsa, koka-kole, kojekakvih slatkiša koji su i dvostruko skuplji nego u prodavnicama, preko cigareta pa sve do perionice za aute ili čak servisa za manje popravke, zamenu guma itd.
pedja je napisao:
10 Feb 2018, 09:21
Veća su đubrad oni koji su ukinuli USB kablove uz štampače ili naponske uz šporete :D
Meni su još veći bednici isti oni koji prodaju ekstremno skupe fensi telefone (za cenu po kojoj može bukvalno da se kupi polovan kec ili jugo, i to baš dobar), a upakuju kabl za punjenje dugačak ko radni alat Rona Džeremija :ccc:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od shandu90 » 10 Feb 2018, 13:55

Radio sam i ja svakakve poslove kao klinac, pa nisam nikad pecao na patetiku. Od tih fora uzmi za moju dusu i sl. mi skoci pritisak. Jedno NE znaci NE, nije potrebno da me propita za ceo asortiman gluposti na pumpama. Generalno mi se kaki od te nase pilicarske marketing usluge. Dodjes jednu stvar da zavrsis, izgubis vreme zbog nebitnih stvari.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Odgovori