USA

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: USA

Post od Geza » 30 Okt 2017, 19:23

http://yourhelloworld.com/wifi-details- ... iphol-ams/

Is there free Wi-Fi at Amsterdam Airport Schiphol?
Yes. The free Wi-Fi service at AMS is provided by Amsterdam Airport Schiphol
Is there a time limit on free Wi-Fi connections at AMS?
Yes, free sessions last for 240 minutes.
How do I connect to and use the free Wi-Fi at AMS?
To connect to AMS passenger Wi-Fi, use your device to connect to SSID Airport_Free_Wifi as shown below
Jump to Android | iOS | Mac OSX | Windows

To use the service you will need to register.
Once connected, open your WWW browser.
You will be shown a registration form.
Fill in your details and submit them.
You will then be able to use the AMS free Wi-Fi for 240 minutes.Full details for accessing the free Wi-Fi can be obtained from https://beta.schiphol.com/en/facilities ... -schiphol/

http://yourhelloworld.com/wifi-details- ... rport-cdg/

Paris-Charles de Gaulle Airport (IATA airport code CDG) is located in Paris, France.
Some information about CDG Airport
CDG Airport is 22 km from the centre of PARIS, which is the largest city in France and is the country's capital.
CDG geographical coordinates are 49° 0' 34.0 N 2° 32' 52.0 E
It is 16949 km from Sydney and 5835 km from New York.
There are 2 other major airports near Paris-Charles de Gaulle Airport. They are: Paris Orly Airport (34 km), Brussels Airport (252 km).
Paris-Charles de Gaulle Airport is 109.2 m above sea level
It has 4 runways. The longest is 2693.2 m in length and the widest is 60.1 m wide.


Is there free Wi-Fi at Paris-Charles de Gaulle Airport?
Yes. The free Wi-Fi service at CDG is provided by Hub One
Is there a time limit on free Wi-Fi connections at CDG?
Yes, free sessions last for 240 minutes.
What happens after my 240 minutes are up?
You can buy extra time or data using your credit card.
Extra time costs 2.9 EUR for an extra block of 20 min
How do I connect to and use the Wi-Fi at CDG?
To connect to CDG passenger Wi-Fi, use your device to connect to SSID CDG airport Wi-Fi as shown below
Jump to Android iOS Mac OSX Windows

To use the service you will need to register.
Once connected, open your WWW browser.
You will be shown a registration form.
Fill in your details and submit them.
You will then be able to use the CDG free Wi-Fi for 240 minutes.Full details for accessing the free Wi-Fi can be obtained from http://www.parisaeroport.fr/en/passenge ... media/wifi
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: USA

Post od Mares » 05 Feb 2018, 20:57

Koliko dugo traje proces dobijanja USA vize?

Moguce da cu krajem meseca ici za Nju Jork na par dana (turisticki) pa bi hteo da zapocnem proces dobijanja vize. Koliko sam shvatio, nakon sto se popune i predaju svi formulari (i izvrsi uplata naravno) ceka se na intervju, a (ubrzo) nakon intervjua se sazna jesi li dobio vizu ili ne, tako da pretpostavljam da se najduze ceka na termin za intervju, e sad koliko dugo se ceka ako neko zna?

Ako je neko skoro vadio vizu ne bi bilo lose da podeli iskustvo sta je sve potrebno pribaviti od dokumentacije...idem turisticki, zaposlen sam, uredno prijavljen...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: USA

Post od nidza » 08 Feb 2018, 22:32

Verovatno ćeš dobiti vizu za oko dve nedelje. Požuri, kraj meseca je brzo.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: USA

Post od srdjanyo » 10 Feb 2018, 06:54

Ja sam vadio kanadsku turističku vizu. Doduše, pre 9 godina. Predaš papire i uplatnice, čekaš intervju, posle 1 sat dođeš na red za intervju koji traje 15 minuta. Izađeš iz kabine u glavnom hodniku i čekaš vizu. Ako nose papir uz pasoš - nisi dobio vizu. Sve sam završio za 5 sati, došao u 8 izašao u 13.
Ne verujem da USA ima drugačiju proceduru. Za njih, kao i za Kanadu, još uvek smo visoko rizična zemlja za imigraciju.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока


joshica
Postovi: 167
Pridružio se: 03 Maj 2017, 23:47
Garaža: Mazda CX-5 2016 G160 AWD AT ATTRACTION
Kontakt:

Re: USA

Post od joshica » 10 Feb 2018, 17:27

Jeste tako nesto ide i sada procedura, ali nije tacno da smo rizicni sve koje znam su dobili vize bez problema a znam ih vise od 20


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: USA

Post od Mares » 12 Feb 2018, 15:10

Bio danas u ambasadi na intervjuu (jel se ovo pise sa dva U? :D ).

Inace prosle nedelje sam (online) podneo zahtev za vizu, sistem mi je prvo nudio prvi sloboan termin za intervju kroz neke dve nedelje (tipa 22.feb a ja polecem 24.feb, bilo bi bas gusto), ali kada izvrsis uplatu, omoguci ti se pristup kalendaru gde se vide raspolozivi termini, bilo par slobodnih u ovoj nedelji, tako da sam za danas bio rezervisao.

Cekao sam nekih 1-1,5h da dodjem na red, intervju sam zavrsio za 3 min, odma ti kaze da si dobio (ili ne) vizu. Za 2-3 dana ce stici pasos u NS u DHL ofis da ga podignem.

Eto za nekih nedelju dana se sve odradi.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: USA

Post od ftj » 12 Feb 2018, 15:38

Sta si podnosio od dokumentacije? Cuo sam da ako si prijavljen na minimalac odma se pali alarm, jel ima neko da je imao takvo iskustvo?

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: USA

Post od starac vujadin » 12 Feb 2018, 15:43

Ameri su skroz ok za vizu, korektni i ekspeditivni. Treba baš više negativnih faktora da se povežu da bi nekog odbili.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: USA

Post od Mares » 12 Feb 2018, 16:56

ftj je napisao:
12 Feb 2018, 15:38
Sta si podnosio od dokumentacije? Cuo sam da ako si prijavljen na minimalac odma se pali alarm, jel ima neko da je imao takvo iskustvo?
Popunis online DS-160 formular, upload fotografija 5x5cm, 16.000din uplata, validan pasos...to je ono sto je "obavezno".

Ja sebe vodim na minimalcu i lik na intervjuu me nije nista pitao oko toga, ili nesto tipa odakle mi lova za put ako imam tako malu platu. Inace, poneo sam dodatna dokumenta za "ne daj boze", tipa izvod licnog deviznog racuna (ako me pita za pare), ugovor o radu, od drugarice neke papire jer preko nje dobijam povoljno avio kartu...ali mi nista nije trazio.

Intervju se sveo na par pitanja (kao na salteru stojis, gari sa jedne strane dok tipka nesto u komp paralelno ti postavljati pitanja):
- koja je svrha putovanja
- imas li nekog od rodbine ili prijatelja u USA (ako da, ko sta gde, hoces se videti sa nekime...)
- gde ces biti smesten
- cime se bavis
- gde si ranije putovao
- imas zenu, decu...
- gde zivis, imas svoj stan/kucu...

...i to je to u sustini, sve brzo prodje, ne znam da li je sve trajalo max 5min ako i toliko. Na kraju ti kaze dobio si vizu, stize ti pasos kroz 2-3 dana.

Lik koji te intervjuise je amer, pita te pre intervjua da li pricas engleski, ako ne znas onda te on ispituje na srpskom. Ja reko baki pici na engleskom, nemoj me leba ti ispitivati na americko-sprskom u glavi ce mi biti onaj snimak "ja volim kurac" mislim da bi puko od smeha na licu mesta, ovi u ambasadi bi me streljali :D

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: USA

Post od ftj » 12 Feb 2018, 18:25

Hvala i srecan put.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: USA

Post od srdjanyo » 12 Feb 2018, 20:32

Svaka čast. Srećan put i lep provod!!!

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: USA

Post od dragvorl » 12 Feb 2018, 23:11

Srecno i od mene i lepo se provedi! Nego, meni je to slanje pasosa DHL-om prilicno cudno, meni su isto tako slali kad su mi vizirali pasos, deluje mi dosta nebezbedno uzevsi u obzir danasnje tralala propise.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: USA

Post od Mares » 13 Feb 2018, 00:30

Hvala vam, kontam bice kul...mada bice kratka turneja, svega 6 dana u Nju Jork, ali ispala mi takva sema da bezveze da je propustim...izacice me samo avion povratna 150e, smestaj u hotelu mi je free :pijemo:

@dragvorl....sto cudno? DHL vazi za top kurirsku sluzbu u globalu, jos obzirom da imaju dil sa USA ambasadom, mislim da i njima nije da se zajebavaju oko tih stvari.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: USA

Post od dragvorl » 13 Feb 2018, 00:38

Pa ne znam, slanje pasosa kurirskom sluzbom...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: USA

Post od ftj » 13 Feb 2018, 01:23

Verujem da se salje u nekoj zapečaćenoj varijanti, nisu ni ameri bas od juce.

Odgovori