Elektronska naplata putarine

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Elektronska naplata putarine

Post od stefankmn » 19 Nov 2017, 23:29

Haha drago nam je, ma ima taj mrezasti deo sto emituje jaci signal i lakse ocitava tag, to sam video i ja pre neki dan. Kroz sredinu soferke i cak kroz prozor nije htelo a cim sam postavio tu kod srednjeg retrovizora bez problema :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Vladapetr » 22 Feb 2018, 22:57

Tag uredjaj sam registovao na tablice C-Maxa. S obzirom da taj auto nije kod mene, a registracija će biti ugašena za mesec dana, da li bih trebao da promenim i registraciju na tagu?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Heinz » 22 Feb 2018, 23:02

Tag je prepaid, samo cepaj dalje.
Ili svrati do punkta na Bubanj Potoku, neke starlete bile tamo, pa probaj da objasniš.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Elektronska naplata putarine

Post od stefankmn » 22 Feb 2018, 23:18

Vladapetr je napisao:Tag uredjaj sam registovao na tablice C-Maxa. S obzirom da taj auto nije kod mene, a registracija će biti ugašena za mesec dana, da li bih trebao da promenim i registraciju na tagu?
Pitao isto I ja kada sam prodao stila, nebitna je registracija. Bitno je samo da ostane kategorija ista, znaci putničko vozilo. A ako oces mozes i da promenis, ja sam za svaki slucaj promenio da ne prave problem nekad ako bude reklamacija itd. Mozes na NISu onom na autoputu izmedju SC i arene

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Kabe » 22 Feb 2018, 23:24

Upravo tako, i ja sam promenio registarsku oznaku kada sam promenio auto, na benzinskoj NISa Zmaj prilikom dopune taga.

Zgodnije je kada ne ocita tag pa onda odu da verifikuju i izdaju racun.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 18 Mar 2018, 11:54

U Putevima Srbije, Bubanj Potok, na mestu za prodaju TAGa, divna gđa mi je dala nosač za TAG. Ne prodaju ih inače posebno.Kaže da ih nemaju nešto viška, ali se smilovala i hvala joj.

TT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 23 Mar 2018, 20:22

Probao sam kako radi TAG na AP od Čačka. Ušao, skinuo mi 140 dinara. Izašao kod Takova, vratio mi 70 dinara. To je sve OK, ali je lepo kada piše -70, bez obzira što su to ionako moje pare :D

TT


Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od NexT » 23 Mar 2018, 21:22

Oce moci da se obara prosecna na "ja se izvinjavam, ali vidite da je ocitao neke druge tablice, a montirali ste moj auto na snimak" ? :mrgreen:

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od klisko » 07 Apr 2018, 21:12

Juče sam imao epizodu na italijanskom autoputu. Na naplatnim rampama postoje trake gde se plaća njihovom varijantom tag-a, keš parama ili karticama (visa, master...). Uđem u traku za plaćanje karticama i odbije mi karticu (a prošla sam ranije na drugoj rampi). Ženina kartica ostala u torbi u gepeku. Izlaz iz automobila strogo zabranjen na rampi, ali mi ubeđeni da nemamo izbora i žena izađe do gepeka. Pre nego se žena vratila, mašina izbaci neki papir i otvori rampu. Prođemo i stanemo sa strane, piše na papiru (u stvari račun) da imam 15 dana da platim online (ima još načina). Napisano: moja tablica, mesto ulaska, izlaska, vreme... Nakon 15 dana idu i penali.
Kad smo stigli u smeštaj, uđem na sajt, prebacim na engleski, odem na unpaid tolls (tako nešto), ubacim broj računa sa papira koji sam dobio na naplatnoj i kaže mi da račun mogu da platim online tek nakon 24 časa od prolaska. Probam sutradan i uredno platim visa karticom.
Nemam pojma zašto nije prošlo na rampi, u povratku nije bilo problema da platim mojom karticom.
Eto, možda nekome bude korisno. Nadam se samo da neću da popijem neku kaznu za izlazak iz automobila :(

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Ogi » 07 Apr 2018, 22:03

Kada dopunjavam TAG, da li je potrebno da ga skinem i odnesem ili mogu im pokazem papir sa brojem uredjaja pa se dopunjuje kao mobilni ?

P.S. Sramota me je da vam kazem kako sam ga postavio pa mi je sada problem da ga skidam. :glavomuzid:

Inace, FENOMENALNA stvar.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od pedja » 07 Apr 2018, 22:13

Ubacuju ga u neko sokoćalo pri dopuni. Ne znam da li može, ili da li oni hoće, da se dopuni kucanjem serijskog broja, ali nešto ne verujem.

Dopunio sam 10.000,00 pre neki dan, dobio 4% rabata. Plaćeno 9.600,00. Prihodovao sam kao niko :D

Svi mi kažu, pa i prodavci, da ne guram TAg do kraja, jer se teško skida. Na svim automobilima sam ga natakao koliko može i uredno se skida.

A kako li ga je Ogi natakao negde naopako, u neki ćošak, to ne mogu ni da zamislim. Nije ni čudo što je odvalio poklopac osigurača :D

TT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Heinz » 07 Apr 2018, 22:14

@Ogi

Mora da se očita, ne može "remote".

@klisko

Nećeš dobiti kaznu, bar je ja nisam dobio :)

Nisam znao da puštaju tako da se prođe. Jednom su se ispred nas neki Rumuni (recimo) pravili da nemaju kintu i nisu ih pustili da prođu. Moguće da je bila samo cash rampa.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Elektronska naplata putarine

Post od shandu90 » 07 Apr 2018, 23:05

Ja ga bogami munem do kraja, samo mi fali da ispadne zbog neke neravnine :D Ja sam ga sibnuo u donji levi cosak, tacno na ivici gde levi brisac zavrsava. Bez problema cita. Cale ga je zalepio u gornjem levom, kaze da i njemu radi. Ne znam kakav je ono lepak za taj dzek ali drzi kao u reklami za loctite. Ono jos nisam video.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Ogi » 08 Apr 2018, 01:17

Cim sam ga stavio stegao je kao da mu zivot zavisi, u tome je I problem. :) Stavio sam ga uz retrovizor levo I onda skapirao da sam ga toliko priblizio da ne mogu da ga skinem odnosno mogu ali tesko, moram malo da nakrivljujem onaj klincic plasticni na kome stoji. :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Day Walker » 08 Apr 2018, 01:21

Juce sav srecan sto imam TAG dolazim do Batocine a oni majmuni stavili obe trake za enp i za ove sa karticom.........


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori