Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 24 Mar 2018, 18:11

Džonson, koji je ponosno isticao svoje rusko poreklo, pre tri meseca bio u poseti Rusiji, gde je vrlo srdačno komunicirao sa svima i generalno nije hteo da se priključi zapadnoj histeriji protiv Rusije i Putina, sada drastično menja ponašanje. Slično i Tramp, koji sada (a vidi se da je pod pritiskom i nevoljno) mora da preti Rusiji.

Kog kod da je organizovao napad hemijskim oružjem na dvoje bivših špijuna u Engleskoj, postigao je ono što je želeo. Da ceo Zapad bude ujedinjen u histeriji protiv Rusije, bez izuzetka.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Velja » 24 Mar 2018, 18:32

Pa ko bi organizovao, kao i sva sranja...

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heineken » 24 Mar 2018, 18:56

Ja ocekujem neko novo zariste bas u vreme odrzavanja SP u Rusiji, nesto slicno kao Gruzija 2008. Bolesnici sa zapada tesko da ce propustiti tu sansu..

Dodaju gas na Rusiju, S. Koreja vise nije zanimljiva tema..

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od jaksa » 24 Mar 2018, 19:16

Pa sad, koliko ja vidim bolesnika ne manjka ni na jednoj strani...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45625
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Geza » 24 Mar 2018, 19:35

snork je napisao:
24 Mar 2018, 18:11
napad hemijskim oružjem na dvoje bivših špijuna
Jedan špijun, jedna ćerka. Prve informacije su uključivale i policajca koji je bio pod uticajem misterioznog agensa, ali su se vesti o njemu brzo sklonile.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 24 Mar 2018, 19:39

Velja je napisao:
24 Mar 2018, 18:32
Pa ko bi organizovao, kao i sva sranja...
Nije to tako jednostavno pitanje, niti je odgovor uvek isti. :) Postoji mnogo manjih ili većih centara moći - svako vuče na svoju stranu, nekada im se interesi poklapaju, a nekada su potpuno suprotni.

Nekima je interes samo finansijski, neki imaju i druge motive. Npr. Katolička crkva će skoro uvek raditi protiv pravoslavnih, protiv Jevreja i protiv Engleske. Arapi će skoro uvek raditi protiv Jevreja i obrnuto. Postoje moćni pojedinci (kao npr. nedavno umrli Zbignjev Bžežinjski) koji su bili na visokom položaju u američkoj vlasti + jevrejskim lobijima, a iz ličnih razloga su bili potpuno zaslepljeni mržnjom prema Rusiji. Onda tu mržu prenose svojim učenicima (M. Olbrajt) i što je najgore, bez realnog razloga je reflektuju na druge slovenske i pravoslavne narode. S druge strane, Henri Kisindžer, koji je stariji (ali je još živ) je takođe bio u samom vrhu američke vlasti i jevrejskih lobija, ali mu je rezonovanje mnogo racionalnije. On je npr. tokom rata u Bosni zastupao stanovište da sva tri naroda imaju jednako pravo na tu teritoriju (uključlujući i podelu) i bio protiv američke podrške muslimanima. Zastupao je stav da je nazivanje bosanskih muslimana "Bošnjacima" falsifikovanje istorije u cilju stvaranja predstave da je Bosna njihova država, a da druga dva naroda nisu autohtona, već su došljaci i separatisti. Čak su i Srbi i Hrvati posle potpisivanja Dejtonskog sporazuma počeli da stanovnike Bosne koji su u prošlosti primili islam nazivaju Bošnjacima, čime su naseli na prevaru. To ima katastrofalne posledice za njihove sopstvene narode u Bosni i Hercegovini. Da Srbija i Hrvatska imaju pameti, shvatile bi ovo, pa bi vratile u upotrebu naziv "bosanski muslimani" ili "Muslimani", kao što je bilo za vreme SFRJ.

Henri Kisindžer je imao sličan stav i u vezi sa Kosovom i jasno je rekao da plan Olbrajtove bio takav da se SR Jugoslavija (Srbija i Crna Gora) stave u situaciju da bez obzira šta uradile, na kraju budu napadnute od strane NATO. I ovde ide slična priča kao sa Bosnom u smislu korišćenja regionalne pripadnosti "Kosovari" kao naziva za narod, čime se na Zapadu briše svesti o tome da je reč o delu Srbije većinski naseljenog Albancima, da Albanci imaju svoju državu Albaniju i da su mnogi od njih na Kosovo došli ilegalnom imigracijom iz Albanije.

Ima tu mnogo stvari o kojima može da se priča... Meni je npr. najzanimljivije da američki/evropski jevrejski lobiji često o nekim pitanjima imaju potpuno različit stav od države Izrael i da su generalno jači od Jevreja iz Izraela. Takođe se često zanemaruje uticaj Saudijske Arabije i njenog enormnog bogatstva, kao i drugih bogatih muslimanskih država. A taj uticaj je ogroman.

Itd, itd, da se ne udaljavamo previše od teme. U konkretnom slučaju napada na bivšeg špijuna u Engleskoj, najverovatnije je reč o ljudima iz "troslovnih agencija" i američkog vojnoindustrijskog kompleksa, kojima odgovara novi hladni rad sa Rusijom, umesto politike smirivanja tenzija koju je započeo Tramp.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od jaksa » 24 Mar 2018, 20:12

Gornji post potpuno odgovara naslovu teme :)

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heineken » 24 Mar 2018, 20:17

Jedno je sigurno, a to je da se prava istina oko napada na tog spijuna i njegovu cerku nece saznati.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ljuba » 24 Mar 2018, 20:58

Od kada i kome je ikada istina bila vazna. Uvek je na prvim mestu bila i ostala politika i cisti surovi interesi. Svima! Od kada su ljudski odnosi uznapredovali (prvenstveno mislim na kolicinu ljudi na koje moze direktno da se utice) i politika se izdefinisala i usavrsavala istina nikada nije bila cenjena i vazna, a i uvek je imala mnogo razlicitih strana, pa nije bas tako lako za obicne ljude da je svare...
Za sve one koji misle da se politicari osvrcu i malkice na istinu, vreme je da odrastu :) zivot nije tako prost :) Ona je samo dobar argument za prodaju, koji se poteze kada je prisutna, a kada nije tu su sve ostale stvari...

PS: Palo mi je na pamet kome bi to eventualno bilo vazno - istoricaru koji ce da bar priblizno verodostaojno pokusati da zapise istoriu, bar iz njegove pozicije, cisto zbog analiziranja buducih pokolenja, sa velikom sansom da ga zavedu pod teorije zavere :) sada ili pak u budcnosti :)

Pa da se vratim na temu automobila. Koliko nas je 100% iskreno kada treba da proda auto a ocajnicki su mu potrebne pare? Kod koliko nas bi savest prevladaIa? I da li neko misli da politicari poseduju tu osobinu :), i da li bi postali isti da je imaju..

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 25 Mar 2018, 00:06

jaksa je napisao:
24 Mar 2018, 20:12
Gornji post potpuno odgovara naslovu teme :)
Pa naravno, zato sam ga i napisao ovde. :) Obični ljudi, kao što smo mi na forumu, samo to i mogu da rade. Kao što napisa Heineken, teško da ikada možemo saznati pravu i potpunu istinu. Ili da citiram jednog poznatog britanskog premijera i jednog poznatog američkog predsednika:


Men occasionally stumble over the truth, but most of them pick themselves up and hurry off as if nothing had happened.
-- Winston Churchill

I really look with commiseration over the great body of my fellow citizens who, reading newspapers, live and die in the belief that they have known something of what has been passing in their time.
-- Harry Truman


Jakša, za koji deo moje poruke misliš da je malo verovatno da je istina?

ljuba je napisao:
24 Mar 2018, 20:58
Od kada i kome je ikada istina bila vazna. Uvek je na prvim mestu bila i ostala politika i cisti surovi interesi. Svima! Od kada su ljudski odnosi uznapredovali (prvenstveno mislim na kolicinu ljudi na koje moze direktno da se utice) i politika se izdefinisala i usavrsavala istina nikada nije bila cenjena i vazna, a i uvek je imala mnogo razlicitih strana, pa nije bas tako lako za obicne ljude da je svare...
Apsolutno si u pravu. Ja bih najviše voleo da sam rođen i da živim negde na Zapadu, da mogu da mislim samo o svom poslu i porodici, i da ne moram da se opterećujem visokom politikom. Ali to u Srbiji jednostavno nije moguće. Pola godine pre bombardovanja SR Jugoslavije sam bio u Engleskoj i ono što sam video u njihovim medijima je bilo vrlo uznemirujuće. Takvo bezočno laganje pre toga nisam mogao da zamislim. Na BBC-u su išli snimci kolona "albanskih izbeglica" koje "zli Srbi" isteruju iz kuća. U većini slučajeva akteri čak nisu govorili ni srpski ni albanski, niti su predeli ličili na Balkan. To su bili neki Avganistanci, Kurdi, ili ko zna ko. Stvarana je potpuno lažna slika, kako bi se javno mnjenje pridobilo za akcije koje će uslediti.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od jaksa » 27 Mar 2018, 12:12

Realno, bile su kolone izbeglica, znam sa terena. Nisam lično bio ali bilo je mojih iz familije.

U vezi onog pitanja na koji tačno deo poruke mislim, više mi je cela poruka odraz jednog pogleda na svet a ja sam rešio da se ne opterećujem više ni crkvom, ni zaverama, ni podelama, pa ne bih ni da idem u detalje.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ljuba » 27 Mar 2018, 18:51

ljuba je napisao:
22 Mar 2018, 08:21
Podela na nivou jedne male zemlje izmedju Severnjaka i Juznjaka :) Referendum o davanju vise ovlascenja drzavi da prisluskuje - Servernjaci protiv, Juznjaci za :)

https://localfocus2.appspot.com/5ab317bd82663

Sve u svemu 50 i nesto procenata je protiv, i vlada je rekla da ce verovatno promeniti neko slovo u zakonu :)
Demokratija na delu. Vlada je po drugi put (prosli put sa Ukrainom) uzastopno odlucila da ignorise referendum i sta su ljudi izglasali i da uradi sta je planirala...

Original: https://www.nu.nl/politiek/5196161/expe ... endum.html

Google translate: https://translate.google.com/translate? ... &sandbox=1

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Med » 27 Mar 2018, 23:38

Ma gledam ja danas malo Maćićku kod onog Teše (balkan info). Milfica obukla bluzu bez brusa. Više gledao neg slušao :mangup: .
Al ne mogu dugo...dva sata brate...ko Ratovi zvezda...a ne treba ni da je pitaš ništa. Ona samo priča...i priča...i priča...

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Med » 28 Mar 2018, 17:50

Kriza prošla! Uspešno skinut sa fejsa i insta. Još niko da primeti :rofl: :kezo: :loool:
8e8fee4d2a35574de888571b31b94217--deleting-facebook-blogs-about-life.jpg
8e8fee4d2a35574de888571b31b94217--deleting-facebook-blogs-about-life.jpg (13.02 KiB) Pogledano 3298 puta
Odjednom mi se pojavio "višak" vremena . I to mi se dopada! Fejs je stvarno nepotrebno govno!

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od shandu90 » 28 Mar 2018, 21:21

Dal ste realni da ne mozete bez fejsa :rofl: Razumem da je neko navucen na igrice, ja sam pre neki dan umalo pozar napravio u kuhinji jer sam samo sklonio brata da probam ja da mu predjem :kezo: Ni u najsjajnijim danima nisam bio zaludjen fejsom, zato viber i instagram za chat koristim neprekisno.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Odgovori