Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 04 Dec 2014, 12:02

Pazi, većinu takva pisanja sigurno ne interesuju ali za onog ko ima Punta i zainteresovan je za ugradnju - svaka napisana reč i iskustvo su zlata vredni. Zato samo napred, ima sigurno koga će to zanimati. Drago mi je da si zadovoljan, ja sam više nego prezadovoljan kako taj malac radi. No, kada tako nešto malo poboljšaš i uvidiš da može i bolje - porastu odmah i drugi "apetiti". Sad su mi recimo prednji zvučnici slabi, smeta mi i slaba zvučna izolacija auta, razmišljam da i to malo nekako unapredim... ma nema tome kraja. Ali, dobro je to, lepo se nečim stalno zanimati, duže mi drži interesovanje za ovaj auto, treba to ipak voziti još najmanje 3-4 godine. :)

Žabice sam viđao po buvljacima, kod onih što prodaju raznu plastiku i sitnjariju za aute, a sigurno ih imaju i po prodavnicama delova a pogotovo u "ovlašćenima". :)

TT

Aleksapunto
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Apr 2018, 11:06
Garaža: fiat punto 1.3multyjet

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Aleksapunto » 06 Apr 2018, 11:13

zdravo sasatreba mi pomoc, poslao sam ti sliku svog plejera za muziku tj negov zadnji deo da mi kaze da li je moguce na njega prikljuciti ovaj tvoj fabricki woofer ?
Prikačeni fajlovi
17_kmm-103ay_backside.jpg

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 06 Apr 2018, 11:41

Moguće je, zašto da ne. Samo nađi šemu tih pinova i vidi koji ima stalnu struju kada upališ plejer (i po mogućnosti da nije ništa već prikačeno na njega, obično je to pin za antenu ili tako nešto) - to će ti biti pobuda za subwoofer i to je sve što ti treba direktno sa njega. Signal za rad Puntov originalni subwoofer uzima sa zadnjih zvučnika, a napajanje ima sopstveno. :)

Aleksapunto
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Apr 2018, 11:06
Garaža: fiat punto 1.3multyjet

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Aleksapunto » 06 Apr 2018, 12:04

A da li to znaci da cu iskljuciti iz funkcije jedan od dva zadnja zvucnika ? pripajajuci metalni nosac jesi li to pravio ili dobio pri kupovini ? covek od koga bih kupio vufer to nema? jel mi je to neophodno ?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 06 Apr 2018, 13:18

Nećeš ukinuti ništa, signal sa plejera će dolaziti i na zadnje zvučnike i na subwoofer (pročitaj detaljno prvi post u ovoj temi pa će ti biti sve jasnije). Nosač uvek tražiš uz subwoofer (da, neophodan je), takođe i konektor sa parčetom kablova koji vire iz njega (odnosno biraš u oglasima onaj koji sve to ima). Olakšaćeš i ubrzaćeš sebi višestruko ugradnju.

Odgovori