T C R International series

Formula 1, WRC, Moto GP i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 18 Nov 2017, 23:03

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković okončao je svoju drugu sezonu u TCR Svetskom šampionatu turing automobila, zauzevši fantastično osmo mesto sa 118 bodova u generalnom plasmanu posle 20 trka. Novi svetski šampion je Žan Karl Verne u Folksvagenu i timu Leopard.

Pančevački as je na poslednjem trkačkom vikendu u Dubaiju stigao do novih bodova iako se tako nije činilo posle poteškoća u kvalifikacijama.

„Bilo je ovo još jedno veliko iskustvo za mene. Ne mogu da kažem da sam prezadovoljan, ali uz sve okolnosti koje su me pratile ove sezone, mislim da bolje nije moglo. Znam da sam u svakom trenutku davao sve od sebe i nadam se da nisam razočarao moje navijače koji su bili uz mene i ove godine. Veliku zahvalnost dugujem svom timu i sponzorima i verujem da ćemo naredne godine u još jačem sastavu reprezentovati Srbiju u svetu. Preda mnom su novi izazovi, spreman sam da se uhvatim u koštac s najjačima na planeti. Mislim da su i moji ovogodišnji nastupi dobar pokazatelj da mi je mesto među najvećim svetskim vozačima. Još jednom, hvala na podršci i jedva čekam da se dogodine zajedno radujemo novim uspesima“, izjavio je Borković nakon poslednje trke u ovogodišnjem TCR Svetskom šampionatu.

Borkovićevi nastupi u ovogodišnjem TCR Svetskom šampionatu ostaće zlatnim slovima upisani u istoriju srpskog automobilskog sporta. Iako zbog tehničkih problema na automobilu nije završio polovinu od 20 ovosezonskih trka, čak tri podijuma u šampionatu i dve pobede u Bahreinu i Austriji kada se slušalo „Bože pravde“ rezultatski su obeležile sezonu. Pored toga, na trkama voženim gotovo na svim kontinentima publika je na stazi i TV prenosima mogla da vidi veliki baner „Invest in Serbia“, čime je naša zemlja dobila sjajnu svetsku promociju u Nemačkoj, Kini, Austriji, Tajlandu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Srpskom asu i njegovom timu sada predstoji naporan period priprema za sledeću sezonu. Prema poslednjim informacijama FIA WTCC, koji je Dušan vozio 2014, spojiće se sa TCR u jedan šampionat naredne godine.

Ovo predstavlja sjajnu vest za sve ljubitelje auto sporta, a izvanredna stvar je i za sponzore, pošto bi taj šampionat bio pod okriljem FIA, ali i Eurosporta sa TV distribucijom u više od 180 zemalja sveta.

Naš najbolji vozač će se u predstojećem periodu boriti da obezbedi što bolji automobil, ali i tim, za šta će mu biti neophodno mnogo faktora, među kojima i finansijske mogućnosti, koje uopšte nisu zanemarljive u ovom sportu, pogotovo u ovako značajnom takmičenju.

http://blog.garaza.rs/borkovic-uspesno- ... u-u-tcr-u/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: T C R International series

Post od Geza » 03 Jan 2018, 13:33

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 15 Mar 2018, 16:07

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković ove sezone voziće evropski TCR šampionat, za titulu najboljeg na Starom kontinentu. Nakon razmatranja svih ponuda koje su stigle iz WTCR i TCR Evropa šampionata, srpski as je odabrao takmičenje koje mu nudi veće mogućnosti, a pre svega veću konkurentnost i šansu da se bori za pobednička postolja.

“Imao sam nekoliko sjajnih ponuda iz WTCR-a, ali s obzirom na to da se radi o jednom potpuno novom takmičenju sa dosta inovacija, od kojih su najveće vožnja tri trke po vikendu i povećan budžet, za mene i moj tim je to ipak bila jedna velika nepoznanica i priličan rizik za ovu godinu. Ove sezone želim isključivo borbu za najveće plasmane. Doneo sam odluku za koju verujem da je najbolja za mene, tim, sponzore i Srbiju. U prošloj sezoni imao sam dosta problema sa automobilom i ne želim da ponovo prolazimo kroz takve nepotrebne probleme ni ja, ni moji fanovi. TCR Evropa omogućava mi veću konkurentnost, više testova, bolji automobil i tim i jedva čekam da krenem da se takmičim”, rekao je Borković.

Sezona u TCR Evropa startuje 6. maja na stazi Pol Rikar u Francuskoj, a do kraja godine srpskog asa očekuje ukupno 14 trka. Šampionat se završava 21. oktobra u Barseloni.

“Konkurencija u šampionatu će biti veoma jaka. Na stazi će svakog vikenda biti veliki broj vrhunskih vozača, ali kao i uvek do sada, daću sve od sebe. Neke staze poznajem, na nekima ću voziti prvi put, ali uvek rado prihavatam izazove. Uskoro počinjem i sa prvim testovima, koji su jedan od glavnih razloga zašto sam se odlučio za TCR Evropu. Imaću mogućnost da se dobro pripremam na testovima i to ne samo za ovu godinu, već i za narednu sezonu, koji god šampionat budem vozio“, rekao je srpski as.

Dušan Borković je najavio da će u narednim danima objaviti ime tima za koji će voziti, kao i automobil za novu sezonu.

http://blog.garaza.rs/borkovic-odlucio- ... ku-titulu/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 491
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: T C R International series

Post od Гага » 10 Apr 2018, 00:41

Дуца Борковић у ТЦР Европа шамионату 2018., вози ће Хјунудаи и30 Н ТЦР за италијанску екипу Таргет компетишн.

BORKOVIĆ TO DRIVE HYUNDAI FOR TARGET COMPETITION
http://europe.tcr-series.com/index.php/ ... ompetition


http://www2.targetcompetition.com/adactcrgermany/news/
http://www2.targetcompetition.com/adact ... ny/driver/
http://www2.targetcompetition.com/blog/ ... i30-n-tcr/

SlikaSlika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: T C R International series

Post od Velja » 06 Maj 2018, 16:46

Duca objasnio :navijamo:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: T C R International series

Post od Ogi » 06 Maj 2018, 17:50

Svaka cast Vucicu, najinteligentnijem prijatelju koga je ikada imao !!!

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: T C R International series

Post od Mladen7 » 06 Maj 2018, 21:10

Fenomenalno.

Inače koja mu je ovo trka kako vozi I30?
Ako je prva ili nešto blizu rezultat je još jači.

Poslato sa Huawei Mate 10 Lite


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 06 Maj 2018, 21:27

Da, prve dve trke u novom timu i sa i30n.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 20 Maj 2018, 02:08

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković osvojio je novi bod u šampionatu TCR Evropa, zauzevši peto mesto u kvalifikacijama u holandskom Zandvortu. Vozač NIS Petrol tima u saradnji sa Target competition u svom automobilu Hyundai i30 N sa brojem 62 domogao se ukupnog salda od 56 poena u generalnom plasmanu i tako učvrstio svoje vođstvo od 20 poena u generalnom plasmanu.

Prva trka biće vožena u nedelju, 20. maja u 12.20, a druga u ponedeljak, 21. maja u 14.55 uz direktne prenose na Drugom programu Radio televizije Srbije.

http://blog.garaza.rs/borkovic-osvojio- ... jedan-bod/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 10 Jun 2018, 00:08

Dušan Borković osvojio je novih 12 bodova na trećem vikendu šampionata TCR Evropa. Vozač NIS Petrol tima u saradnji sa Target competition timom u svom automobilu Hyundai i30 N sa brojem 62, na stazi Spa Frankoršamp u Belgiji je startovao sa šeste pozicije, a zauzeo četvrto mesto u prvoj trci, uprkos svim otežavajućim okolnostima zbog balansa performansi, koji je njegov auto stavio u podređenu poziciju, zajedno sa ostalim vozačima Hjundaija.

Duca je posle pet trka na drugom mestu u generalnom plasmanu sa 78 bodova, pet manje od prvoplasiranog Askone. Naredna, šesta trka TCR Evrope biće vožena u nedelju, s početkom od 11.20 , a u odloženom prenosu od 12:20 na RTS 2. Borković će startovati na boljoj poziciji od Askone što mu daje nadu da može da povrati vođstvo u generalnom plasmanu.

http://blog.garaza.rs/novih-12-bodova-u ... borkovica/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 06 Mar 2019, 17:41

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković ove sezone voziće evropski TCR šampionat, za titulu najboljeg na Starom kontinentu. Naš as nije menjao dobitnu kombinaciju tako da i ove godine nastupa kao vozač NIS Petrol Racing tima u saradnji sa Target Competition timom u automobilu Hyundai i30 N TCR sa brojem 62.

Sezona u TCR Evropa startuje 27. aprila na stazi Hungaroring u Mađarskoj, a do kraja godine Borkovića očekuje ukupno 14 trka. Završnica šampionata je 12. i 13. oktobra na stazi u Monci.

RASPORED ŠAMPIONATA

HUNGARORING 27–28.4.2019.
HOCKENHEIM 24-26.5.2019.
SPA 08-09.6.2019.
RED BULL RING 13-14.7.2019.
OSCHERSLEBEN 03-04.8.2019.
BARCELONA 21-22.9.2019.
MONZA 12-13.10.2019.

https://blog.garaza.rs/borkovic-i-targe ... ku-titulu/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: T C R International series

Post od Ikac » 16 Jul 2019, 15:17

ŠOK: DISKVALIFIKOVALI Borkovića zbog NASILJA?!

Posle incidenta u boksu nakon trkačkog vikenda u Austriji, čelnici TCR šampionata odlučili da izbace srpskog vozača iz takmičenja.
"Nisi više dobrodošao", piše u u oduici, objavljenoj na sajtu takmičenja.

U saopštenju se ističe da je Borkovićevo ponašanje posle trke bilo nedopustivo i da je "gurnuo jednu ženu na automobil u nameri da se dočepa vozača pod startnim brojem 25".

Proteklog vikenda održane su trke u Austriji. Prvi dan je za Borkovića bio sjajan, ali je posle sunca došla oluja...

Drugog dana ga je francuski vozač Pantisijatis u poslednjim sekundama trke "izbacio" sa staze, kako stoji u saopštenju njegovog PR tima - "nesportskim potezom".

Do trenutka incidenta, Borković je bio na petoj poziciji. Potom je bio vrlo besan: "Ne želim ništa da pričam jer se plašim šta bih sve mogao da kažem".

Nastavio je:

"Ovo je zaista više nedopustivo. Pojedini vozači se ponašaju krajnje neprofesionalno, kao da su došli sa ulice i na taj način ugrožavaju ne samo karijeru, već i živote drugih takmičara. Tako se ponašaju jer im je nažalost to dozvoljeno, znaju da neće biti kažnjeni i da aršini nisu za sve isti. Kada se vratim kući ozbiljno ću porazgovarati sa svojim NIS Petrol Racing timom o narednim koracima".

Borković je i ranije učestvovao u incidentnim situacijama, a najteži je bio u Monci, prošle godine, kada se potukao.

Upravo taj incident, uticao je na ovakvu odluku čelnika TCR Evropa, što se i navodi u saopštenju:

"Uzimajući u obzir činjenicu da se ovakvo njegovo ponašanje ponavlja, pogotovo posle događaja u Monci, prijavićemo ga Međunaordnoj automobilskoj federaciji i drugim organima", navodi se u odluci.

"Žao nam je zbog ovoga, ali nismo imali izbora. Ne možemo da ostanemo nemi posmatrači na taj žalosni incident. Nasilje ne sme ostati nekažnjeno, pogotovo što je događaj javno prenošen i pokrivali su ga mnogi mediji. Vozači su često uzor mladim ljudima koji žele da uđu u motosport i zbog toga se ne sme tolerisati takvo ponašanje. Prošle godine u Monci smo mu oprostili, dali smo mu drugu šansu nakon serije izvinjenja koje smo dobili od njega. Ali, sada toleranciji nema mesta", izjavio je jedan od čelnika TCR Evropa Paulo Fereira.

http://mondo.rs/a1203860/Sport/Ostali-s ... F2Ln0jmAmQ

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: T C R International series

Post od Kornjaca Rade » 16 Jul 2019, 15:32

Pravi naprednjak.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: T C R International series

Post od trojanac » 16 Jul 2019, 16:09

Dušan Borković odlučio je da napusti TCR Evropa šampionat! Pančevac, koji iza sebe ima nebrojeno pobeda na najvećim evropskim i svetskim šampionatima, nezadovoljan statusom u ovom takmičenju i štetnim odlukama po njegov tim, a koje su kulminirale na poslednjoj trci u Austriji, na „Red Bul Ringu“, povukao se sa trka u nastavku šampionata. U nastavku godine zameniće trkačke vikende novim izazovima o kojima će javnost biti blagovremeno obaveštena.

Takvu odluku doneo je i pre vožnje u Austriji, gde je u samom finišu trke na nesportski način izbačen od strane Pansijatisija kada se nalazio na četvrtoj poziciji i bio nadomak novih, veoma važnih bodova. Međutim, uprkos neformalnim najavama da bi ponovo moglo da dođe do incidenta na stazi, i to na njegovu štetu, želeo je da pruži još jednu šansu TCR Evropa takmičenju. Kako su se, nažalost, ponovili problemi sa ranijih trka, i kako je ponovo izbačen sa staze zbog nesportskog ponašanja drugog vozača, i koji je prošao bez kazne, naš as je doneo odluku koju je nekoliko puta odlagao – a to je da više ne bude deo šampionata.

https://blog.garaza.rs/borkovic-napusti ... sampionat/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: T C R International series

Post od nidza » 16 Jul 2019, 16:37

Lepo je što on ima svoju verziju događaja na srpskom, u kojoj se ne spominje događaj u boksovima, ali na zvaničnom sajtu takmičenja stoji sledeća vest u originalu:
http://europe.tcr-series.com/index.php/ ... k-incident

Ovo definitivno ne može da se prevede kao dobrovoljni odlazak sa takmičenja, niti na srpskom, niti na bilo kom drugom jeziku.
TCR EUROPE BANS DUŠAN BORKOVIĆ AFTER PADDOCK INCIDENT

The Stewards excluded Borković because of ‘inadmissible behaviour in the parc fermé after Race 2, pushing a woman on a car, trying to tear off the front left door in order to reach the driver of car #25’.
S obzirom da ne demantuje ništa u svojoj verziji saopštenja, meni ovo više liči na prećutno priznavanje krivice i minimizaciju štete.

Nešto nisam optimista da ćemo ga posle ovoga gledati bilo gde. Nadam se da grešim.

Odgovori