Posao i zaposlenje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Posao i zaposlenje

Post od ljuba » 19 Maj 2018, 08:31

Ma da, radim 4 dana nedeljno. To je najbolja stvar sto sam otkrio u poslednjih n godina. Nema nista lepse nego slobodan dan tokom radne nedelje. Inace meni zena ne radi, a opet nije nam lose finansiski ni tako... Ja inace ne razumem porodice u kojima oboje rade, sta li oni rade sa decom i koliko ih uopste vidjaju...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od pedja » 19 Maj 2018, 08:41

Sada nas već zajebavaš.

TT


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Posao i zaposlenje

Post od Darko » 19 Maj 2018, 08:42

Kako nas ovaj ljuba baca u depru. :kezo:
Ova izjava da ne razumes zasto oboje rade ti je izvan svake realnosti. U zemlji plate 300e pitas zasto oba roditelja rade. Pa da bi kupili hleb mleko i pelene :uf: stvarno svasta mozes cuti na ovom forumu :oops:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od Ogi » 19 Maj 2018, 08:57

:rofl: :rofl: Ovo je za najsmesnije postove. Ljuba je dobar covek, upoznao sam ga, nista lose nije mislio, iskren je. :D Covek je iz nekog drugog sveta.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Posao i zaposlenje

Post od ljuba » 19 Maj 2018, 09:37

Pa da ali vi imate dede, babe, jeftinu pomoc, a mi nemamo nista od toga, bar ne blizu... U svakom slucaju ima mnogo poslovnih kombinacija, covek ne treba da stane na jednoj, treba da proba dok mu nesto ne upali, ili gde mu je dobro. Ovde u Holandiji je npr popularno da ljudi sa 40-50 godina potpuno promene struku, da probaju nesta drugo mozda nesto sto su sve vreme potiskivali, a mozda su u medjuvremenu shvatioi da ono sto rade do sad nisu ni zeleli... Inace svaka okolina (nl, sr) donase svoje setove problema i izazova, i nije lako izaci sa njima na kraj. Ili pak promenite drzavu..
Сваке године Централни завод за статистику (ЦБС) мери осећај среће међу холандским људима. Најсавременије фигуре показују да су холандски прилично срећни људи: 88 одсто одраслих себе описује као срећне.


ЦБС проводи 'истраживање среће' од 2013. године, а када посматрамо наредне године, чини се да се степен среће не мења много. Статистика Холандија такође примећује да је здравље посебно значајан фактор. Поред тога, имају или не имају партнера главну улогу.

Скоро 90% је срећно
За студију, Статистичка Холандија је анкетирала 7.500 холандских држављана старосне доби од 18 година и више у различитим временима у 2016. години. 88% испитаника је стога задовољно - мали 3% сматрају да су веома несретни, а 9% није ни срећно ни несретно.

Новац те не чини срећним
Људи са лошим здрављем се осећају несрећније: 58 одсто њих каже да се осећају срећним, у поређењу са 94 процената здравих испитаника. Веза - и њен квалитет - такође игра улогу. 92 одсто холандских одраслих са партнером се осећа сретно, 79 одсто синглова. Од људи који имају везу али нису задовољни са тим, само 65 процената каже да су срећни. Штавише, испоставља се да новац не чини људе срећним: људи са ниским примањима су често веома срећни - ако су односи и здравље добри.

Сам и сам
Када је реч о поседовању или немању партнера, постиже се додатна разлика: то је између појединачних људи због смрти и самих људи због развода. Од удовица и удовица, 75 процената се назива сретним, 82 одсто разведених.

Фрисиани најсрећнији
Такође, упадљив је географски аспект: Фрисци су много срећнији од становника Јужне Холандије - 90,9 одсто у односу на 84,6 одсто. Разлика је у здрављу: Фрисци су, са преко 80 процената, најздравији холандски, док је Јужна Холандија постигао много ниже: 72,5 посто.

Међународни дан среће: Холандија је шеста
Генерална скупштина Уједињених нација је 2012. године представила Међународни дан среће - дан који се прославља сваке године 20. марта. Циљ овог дана је промовисање схватања да срећа мора бити аспирација свих нација које су повезане са УН.

Из извештаја Светског извештаја о срећу УН-а, извештај који рангира земље на основу среће својих грађана, Холандија је на шестом месту. Изнад нас су Финска, Швајцарска, Исланд, Данска и Норвешка.

Шире истраживање
Мерење задовољства ЦБС-а је дио студије Социјална кохеренција и благостање 2016. године, у којој Статистицс Нетхерландс такође истражује ширу добробит одраслих. Ово такође укључује питања као што су волонтерски рад и како холандски размишљају једни о другима и колико страхују за терор.
Jaarlijks meet het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) het geluksgevoel onder Nederlanders. Uit de meest actuele cijfers komt naar voren dat Nederlanders een behoorlijk gelukkig volkje zijn: 88 procent van de volwassenen omschrijft zichzelf als gelukkig.


CBS voert het ‘geluksonderzoek’ sinds 2013 uit en wanneer wordt gekeken naar de opeenvolgende jaren, blijkt dat de mate van geluksgevoel maar weinig verandert. Verder constateert het CBS dat vooral de gezondheid een factor van betekenis is. Daarnaast speelt het wel of niet hebben van een partner een grote rol.

Bijna 90 procent gelukkig
Voor het onderzoek heeft het CBS 7.500 Nederlanders van 18 jaar en ouder op verschillende momenten in 2016 ondervraagd. Van deze ondervraagd is dus zoals gezegd 88 procent gelukkig - een kleine 3 procent ziet zichzelf als zeer ongelukkig en 9 procent is gelukkig noch ongelukkig.

Geld maakt niet gelukkig
Mensen met een slechte gezondheid voelen zich ongelukkiger: 58 procent van hen zegt zich gelukkig te voelen, tegen 94 procent van de gezonde ondervraagden. Ook de relatie – en de kwaliteit daarvan – speelt een rol. Van de Nederlandse volwassenen met een partner voelt 92 procent zich gelukkig, van de alleenstaanden is dat 79 procent. Van de mensen die wel een relatie hebben, maar daar niet tevreden over zijn, zegt slechts 65 procent gelukkig te zijn. Verder blijkt dat geld niet gelukkig(er) maakt: ook mensen met een laag inkomen zijn vaak heel gelukkig – als relatie en gezondheid maar goed zijn.

Alleen en alleen
Als het gaat om het wel of niet hebben van een partner, is er nog een extra onderscheid: die tussen alleenstaanden vanwege overlijden en alleenstaanden vanwege scheiding. Van de weduwen en weduwnaars bestempelt 75 procent zichzelf als gelukkig, van de gescheiden mensen is dat 82 procent.

Friezen het gelukkigst
Ook opvallend is het geografische aspect: de Friezen zijn namelijk heel wat gelukkiger dan de bewoners van Zuid-Holland – 90,9 procent tegen 84,6 procent. Het verschil zit ‘m in de gezondheid: Friezen zijn, met ruim 80 procent, de gezondste Nederlanders terwijl Zuid-Holland daar een stuk lager scoort: 72,5 procent.

Internationale Dag van het Geluk: Nederland zesde
In 2012 stelde de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de International Day of Happiness in – een dag die sindsdien jaarlijks op 20 maart wordt gevierd. Doel van deze dag is de bevordering van het besef dat geluk een streven van alle bij de VN aangesloten naties moeten zijn.

Uit het World Happiness Report van de VN, een rapport dat landen rangschikt op basis van het geluk van hun burgers, staat Nederland op de zesde plaats. Boven ons staan Finland, Zwitserland, IJsland, Denemarken en Noorwegen.

Breder onderzoek
De geluksmeting van het CBS maakt deel uit van het onderzoek Sociale Samenhang en Welzijn 2016, waarin het CBS ook een breder welzijn onder volwassenen onderzoekt. Daarin komen tevens zaken zoals vrijwilligerswerk aan de orde, en hoe Nederlanders denken over elkaar, en hoeveel angst ze hebben voor terreur.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 19 Maj 2018, 12:17

Jbg, samo su u Srbiji toliko smanjene mogucnosti u odnosu na par stotina km daleko, katastrofa. Steta sto ljudi ne mogu da putuju i vide malo van kutije. Juce pricam sa kolegom na poslu, radi u fabrici za 2000 neto, zena mu ne radi, dvoje odrasle dece. Kupio je kucu na kredit i otplatio, tada je i zena radila i roditelji su im pomogli. Ali ugl jbt, 2000, pa to uopste ne zvuci puno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Posao i zaposlenje

Post od ddanijell » 19 Maj 2018, 13:08

ljuba je napisao:
19 Maj 2018, 08:31
Ma da, radim 4 dana nedeljno. To je najbolja stvar sto sam otkrio u poslednjih n godina. Nema nista lepse nego slobodan dan tokom radne nedelje. Inace meni zena ne radi, a opet nije nam lose finansiski ni tako... Ja inace ne razumem porodice u kojima oboje rade, sta li oni rade sa decom i koliko ih uopste vidjaju...
Pa u principu jedva da ih vidjaju, realno je tako. Kombinacija kada oboje rade i onda na sve to dodas moderne trendove gde dete ide na dodatne casove nekog jezika, zatim neki sport pod obavezno, pa casovi gitare i cega vec ne, dodjes na to da posle posla razvozis decu koje kude . Ako jos imas dvoje dece e tu si se da izvines sjebo jer dok sve to izorganizujes i uklopis pa na sve iznad dodas decije rodjendane (koji su extra cesti pogotovo ako imas dvoje dece) kad sve to zavrsis dodjes kuci uvece klinicki mrtav, a ujutru ponovo na posao i ajmo jovo nanovo, a decu realno nisi ni video (sem tehnicki). Ovo ne pricam tek tako, sve navedeno se desava kod dobrog dela meni bliskih ljudi (rodbine prijatelja), koje realno vidjam 4-5x godisnje jer nemaju vremena za vise druzenja, jednostavno ne mogu da uklope sav posao i obaveze oko dece van posla. Svoj zivot prakticno i nemaju sem 10dana mora godisnje sve ostalo je po sablonu iznad , na zalost.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od shandu90 » 19 Maj 2018, 14:59

Moji matorci jedni od retkih posto oboje rade. U nasem krugu prijatelja/kumova i ostalih palaca ima dosta zena koje kradu bogu dane kuci. Nikad pametnu stvar od njih nisam cuo, niti sam ih simpatisao previse. To je meni nebulozno, oslanjati se samo na jednog clana. Moja keva radi drzavni posao, pa nesto i nema odgovornosti u poslu (sad je posle 30g postala sef necega). Nas ima troje (dece) pa smo se u najgorem slucaju medjusobno zanimali, mada meni nije bilo strano ni da se posvetim auticima a tad mi niko nije trebao. Vikendom smo uvek negde isli, da li sa caletom i kevom ili sa nekim od njih (u zavisnosti od obaveza) nebitno. Nismo se osecali hendikepirani po tom pitanju, sto oboje rade. Ja prvi ne bi voleo da mi zena bude neka smrdljivica, pa i da je Dzesika Alba. Da radi kao uciteljica, nebitno. Pola zivota si se nesto cimao, ucio, da bi sedeo kuci i mracio decu. 19. Vek

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 19 Maj 2018, 15:05

Ja znam x takvih slucajeva, na zalost nisu bas dobri rezultati. Nije drustvo vise od pre 50 godina kada je to bio default. Internet, ovo ono. Ucili skole da sede kuci, zali Boze vremena.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od shandu90 » 19 Maj 2018, 15:08

To je po meni dizanje ruke od svega, i parazitizam.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od Sloba » 19 Maj 2018, 15:13

Dobro...imate i one muzeve koji misle da je zeni mesto u kuci, sa decom, za sporetom... Nije to uvek izbor zene. Treba li neki zgodni kolega da se pojavi?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 19 Maj 2018, 15:15

Ne mora on na poslu da se pojavi. Komsa uvek vreba. :kezo: Kad zasvrbi eto instant vatrogasca. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od shandu90 » 19 Maj 2018, 15:22

Ako se pojavi, samo je uslugu ucinio. Kod mene je npr. 95% zenskog kolektiva, ima ih svakakvih od haubica do onih fatalnih.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od srdjanyo » 16 Feb 2019, 09:51

Preporuka za školu za programiranje (kursevi od godinu,dve),uslovi,cene i upis.Koje su dobre da obezbeđuju dobro znanje i sigurno zaposlenje?Novi Sad je u pitanju.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od Vladapetr » 16 Feb 2019, 09:55

Za god ili dve da naučiš da programiraš i imaš sigurno zaposlenje? Srbija je majka :glavomuzid:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori