Audio sistemi za automobile!

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od McGruja » 30 Maj 2018, 10:00

To je teško ostvarivo bez ulaganja od bar 300€

Nemam kontakt, probaj da zguglaš

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 30 Maj 2018, 10:29

Nisam ni rekao da ne zelim da platim :)
U prosli auto sam ulozio skoro 3000e tako da cu prezaliti sada 300e :)
Nego stvarno nema opreme da se nadje da valja i bitnija stavka je sto ne znam kako da izvedem spajanje na fabricku muziku!
Sada je sve to integrisano u kolima i jako zeznuto.
Npr imam odlican alpina woofer i alpina mono blok ali ne znam kako da ga povezem na fabrcku muziku!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 30 Maj 2018, 17:08

Dosta novijih pojacala imaju high level input. Znaci sa izlaza za zvucnike na fabrickom uredjaju zice vodis na te ulaze na novom pojacalu i sve radi. Ako to imas, nije problem. Ako nemas, nabavi.

Mozda nije najkvalietniji vid pobude pojacala signalom, ali nema elegantnijeg nacina da sacuvas fabricku postavku, komande na volanu, prikaz na multi displeju i ostala cuda.

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 30 Maj 2018, 20:00

E90 bmw sve je povezano na tu multimediju.
Slikacu kada stignem I okacim zadnju stranu glavne jedinice. Ne radi vise photobucket.. tu imam negde sliku.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 30 Maj 2018, 20:08

Za high level input ne moras vuci zice od centralne jedinice, vec mozes povezati na bilo koji levi i desni zvucnik kojima je najlakse prici. Osim na visokotonce, naravno.

Sent from my MI 5s using Tapatalk



marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 30 Maj 2018, 20:36

Zvuci kao najjednostavnije resenje svakako. Ako ne resim na neko da kazem "kvalitetniji" nacin onda to.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 30 Maj 2018, 20:46

Ja sam tako povezao vufer na 206-ici. Koliko na centralnoj jedinici pojacas zvuk, toliko pojacavas pobudu vufera. Tako dodatno pojacalo prati glavno i srazmerno pojacava svoje zvucnike, u mom slucaju vufer. Sve se lepo iznivelise i bude super, a sve ostaje fabrikana. Jedino treba resiti pobudu napajanja dodatnog pojacala, naci neki 12V vod koji se pali i gasi sa kontaktom.

Sent from my MI 5s using Tapatalk




marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 30 Maj 2018, 23:06

Da, moze I tako. Ma da mi sve to zvuci kao budzenje. Ali ako ne moze drugacije jbg.
Ali bih radje nasao nekoga ko to redovno radi, nemam ni vremena ni zivaca a ni znanja za ovaj model.
To je nekada bila milina, dobra centralna jedinica 3 izlaza, napred, nazad I woofer I samo ostaje razvlacenje kablova I gde sakriti lepo 3 pojacala... a sada... uf.
Ne mogu, ako nadjem neku firmu da to radi moze. Ja ne mogu.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 30 Maj 2018, 23:28

Kao sto je Sloba opisao sam uradio kod sebe, najlakse, odlicno radi, moze savrseno da se napravi balans.
Ja sam uzeo aktivni stero sub neki od Sonyja za kucni bioskop pa konvertovao da umesto na 230V radi na 12V. Ima neke razne filtere za podesavanje, neki movie mod rada. Ulaze ima line in kao i direktno high level sa pobudnih zvucnika.
Napajanje preko releja koji se pobudjuje signalom za automatsku antenu. U autu je vec fabricki bila izvedena napojna instalacija sa sve osiguracem.

2x8 inca jedinica, mislim da je pojacalo 2x300W RMS cistih. Uglavnom gruva ko blesavo, ne smem vise od 15% da ga odvrnem, ce poispadaju prozori :kezo:

Kupio ga kao neispravnog za 15evra, popravio za 2 evra i evo radi vec 4-5 godina odlicno.

Ima sve to i mana, subwoofer je tezak jedno 30tak kg, zazima prostora koliko otprilike rezervni tocak pune velicine 15-16 inca pa treba uracunati da se za toliko smanji raspoloziv prostor u gepeku.

Sto se povezivanja tice, samo se koriste zadnji zvucnici kao pobudni i po kabl sa svakog. Ne moze biti jednostavnije.

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 31 Maj 2018, 08:53

Kapiram da moze tako samo nesto nisam za takva resenja... Videcu jos.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 31 Maj 2018, 09:03

Ili kupis fabricko resenje koje je tip top uklopljeno estetski, mehanicki, kablaza sa konektorima na klik...jedino sto kosta verovatno 10tak puta skuplje od afermarket "budzenja".

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od marko_gts » 31 Maj 2018, 09:14

Nema fabrickog resenja koje je bog zna sta.
Jedino ima neki Alpina kit koji je fabricki. Kosta previse za ono sto daje oko 800e.
Aj nije ni to nego samo idu druga dva prednja zvucnika i pojacalo. Nema woofer, nema nista jos.
Nije vredno tih para. A nije ni to najgore vec moj auto ne moze te zvucnike da primi. Meni su u prednjim vratim samo 10cm
A taj bolji set ima te 10cm + visokotonce gore u plasticnom ramu vrata. Ja nemam takav ram i nemam prostor za te visokotonce...
Tako da... sve uz kkk...
Pa sam mislio barem da promenim te prednje na neke kvalitetnije alpina 10cm
+ da nekako izvedem do gepeka woofer. Posto imam sedi mi kuci dva woofera 10" i 12" alpina sa odlicnim mono blokom Alpina.
Skuplja prasinu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 31 Maj 2018, 09:20

Ni manje, ni vise je budz od bilo kog aftermarket resenja, samo sto interkonekcija nije sa line out HU na line in novog pojacala, nego sa izlaza na zvucnik u high level in. To nije improvizacija, vec ispravan nacin povezivanja smisljen upravo zbog uredjaja koji nemaju line out, vec samo izlaz za zvucnike. Svakako moras razvlaciti glavni vod sa akumulatora, svakako ce biti provlacenja zica itd.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od McGruja » 31 Maj 2018, 09:23

Izolacijom ćeš više postići :)

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 31 Maj 2018, 09:28

Tesko mi da poverujem da nema fabricke opcije za Dolby surround set sa 10tak zvucnih jedinica ili slicno. Koji auto, koje godiste? Obicno modeli zadnjih 20tak godina imaju i neku slicnu opciju ako uopste imaju vise nivoa fabrickih audio paketa,

AKo nemas ugradjen taj plasticni nosac zvucnika na stubu to se naravno dogradjuje i menja se sve sto treba i dodje u kitu za upgrade.
Isto i za ostalo kada je fabricki set za ugradnju. Sto se cene tice, ide to do 3.000-4.000 evra set bez ugradnje i jos par hiljada evra ugradnja kada se sve naknadno posle proizvodnje auta prepravlja. To da je cena fabricke varijante znatno skuplja od aftermarket je poznato pravilo za gotovo sve dodatke.

Nekog kvalitetnog resenja verovatno ima, druga stvar je kostanje.

10cm je inaca vise nego dovoljno za midbass, kao i 25mm za visokotonac.
Jedino bas zahteva precnik i narocito volumen kutije u kojoj se nalazi. A to svakako nisu vrata gde moze da dodje do izrazaja.

Odgovori