Temišvar - Šoping i obilazak

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Temišvar - Šoping i obilazak

Post od pedja » 21 Jan 2012, 13:00

Evo i kontra teme Segedinu :kezo:
Ako neko ima nameru da otori i Parndorf i/ili Palmanova, moyda da se sve spoji u jednu temu?

Viamichelin pokazuje da treba ići preko Kikinde (iz BGa), a preko Vršca skreće ne BeluCrkvu, iako ima lepo ucrtan put direkt Vršac -Temišvar [dakle bug]. Dakle, verujem da je preko Vršca brza varijanta i bolji put.
Pitanje, da li je ko išao? Iulius mall je nadomak centra grada (koliko mi se čini po Google Earthu)?
Ne, nije kupovina osnovni razlog odlaska. Čuo sam lepe priče o gradu, pa što da se ne ode. Relativno je blizu za jednodnevni izlet ili vikend. Plan obilaska se lako napravi, hvala Bogu pa postoji internet - pa tur.organizacije i tur.agencije...

Da li na nešto treba obratiti posebnu pažnju, usput ili tokom boravka u samom gradu, ili Rumuniji uopste?

kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od kod » 30 Jan 2012, 19:45

ja sam bio izmedju NG i Bozica. ISao sam preko Vrsca. Put je zaista opusten i lagan, prolazi se kroz par sela. U principu, trebao bi stici za neka dva sata. u gradu ima dosta lokala, prodavnica, marketa. ja se, iskren da budem, nisam zavlacio u iste jer me kupovina nije interesovala. kafa je 1.70 eura dok je hranan dosta jeftinija. primera radi, nas troje je jelo komplet rucak (corba, glavno jelo, salata, flasa vina, koka kola) za 36 eura u restoranu da bolji ne moze biti na samom setalistu u centru. kada smo usli pitali smo se "da li imamo novca za ovako nesto". :D

u centru kod hotela temisvar imas parking koji ima korektnu cenu - ni evro po satu.....


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od pedja » 31 Jan 2012, 01:03

I kakve to ima veze sa Temisvarom? Mozda jeste Soping, ali EU je EU :lol:

Mada:

Off topic
pedja je napisao:Off topic
Ove godine nas ocekuje otvaranje dva velka outlet centra:

Indjija - 22.marta (na srpskom pise Kontact)
Stara Pazova - Negde u Oktobru

Da li ce biti neke koristi od toga, za nas potrosace, videcemo...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Grujic » 28 Sep 2012, 00:49

Da dignem temu :)
Ima ok ponuda za Temisvar, pa me zanimaju neki detalji nekog ko je bio :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od trojanac » 28 Sep 2012, 08:33

Mislim da je Bax bio, a i Rakhil je nešto spominjao da je ok, ali ne znam da li iz ličnog iskustva ili je čuo od drugih.
Posetite www.garaza.rs !

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od nixa » 28 Sep 2012, 09:01

Ja sam bio u Temisvaru negde u martu i ok je shopping, tj. dosta je velika ponuda, ali cene su slične kao kod nas. Bio sam u Julius molu.

Što se tiče obilaska laganica jedan dan više nego dovoljan.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Modesty » 29 Sep 2012, 00:58

Grujic je napisao:Da dignem temu :)
Ima ok ponuda za Temisvar, pa me zanimaju neki detalji nekog ko je bio :)
Ako ti je ok ponuda busom - zanemari, cekaces sat do sat i po na granici, jer ulazis u Jevropu jelte... :ccc:
Kolima stedis bar dva sata, jer se prolazi bez problema.
Grad - varosica, ne znam sta te zanima, imas jednu NASU crkvu na glavnom trgu, i ako ides u Iulius Mall obavezno probaj limunadu u kaficu na terasi (mozes i unutra, ali da znas na koje mesto mislim :D )
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Texonja » 03 Maj 2013, 16:50

Sutra cemo verovatno da se provozamo do Temisvara. Bio sam vise puta (poslednji put pre tacno 10 god), tako da manje-vise znam grad kao grad, ali me interesuju 2 stvari koje se vidim pominju po forumima, prva da je parking besplatan vikendom (ako nije kako se placa)? Gde parkirati u centru?
Druga stvar, pominje se na par mesta neka putarina u vrednosti 2-3 eura i neka cimanja u povratku ako zaboravis (ili ne znas da treba da platis).
Vise verujem kada mi napise neko od forumasa odavde, nego da citam na nekoj "trecoj stranici". Ima li neko odgovor(e)?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Texonja » 03 Maj 2013, 23:24

Niko nije bio?
...pa nista... Sutra idem, pa kad se vratim imacu odgovore. :nemampojma:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od methane.master » 03 Maj 2013, 23:34

Ej i ja sam čuo da je neka putarina obavezna za sve puteve. Sad da li je tako :nemampojma:

Edit: http://en.wikipedia.org/wiki/Vignette_% ... 29#Romania
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od pedja » 04 Maj 2013, 00:18

Sudeci po http://www.roviniete.ro - za sedam dana je 3€, za sve puteve.

Malo guglah, ispostavilo se da je kazna 120€.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Bax » 04 Maj 2013, 07:45

Obavezna je vinjeta, doduse ja sam je zaboravio, i ipak se provukao...

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od sebekkg » 04 Maj 2013, 16:35

Pa kad su videli da vozis srpskog punta. Smilovali se ljudi. :kezo:
Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Temišvar - Šoping i obilazak

Post od Texonja » 05 Maj 2013, 00:47

Bio... na tamo preko prelaza Jasa Tomic, nazad preko Srpske Crnje. Ukratko...
Vinjeta treba, kosta 13 leja (oko 3 eur). U povratku me je na granici carinik pitao imam li vinjetu, dakle ne zajebavajte se zbog 3 eur. Ima ih na benzinskim pumpama.

Trzni centar Iulius, sta ja znam... Kome se svidja Usce, Delta City, Arkad i slicno, svidece mu se i ovaj. U principu je isto, samo na vecem prostoru. Veci je jedno 3x od Usca po povrsini, a radnji ima mozda 30-40% vise, po nekoj ofrlje proceni. Puno neiskoriscenog prostora. Cene manje-vise iste kao kod nas, mozda nesto jeftinije. Madjarska je svakako jeftinija.

Centar grada za mene deja vu, lep kao sto je i bio. Prelepa pravoslavna crkva u centru, opera, stare gradjevine koje bi bile lepse nego becke, samo da se restauriraju. Dosta zelenila, kafica, lepo... Fazon kao Novi Sad, samo lepse zbog pomenutih gradjevina i zelenila. Cerkica se odusevila golubovima kojih na trgu kod opere ima na stotine i jurnjavom za istima.

Prosetali iza crkve do reke (Begej koga oni zovu Bega). Iako je Temisvar (Timisoara) dobio ime po Tamisu (Timis), on ne protice kroz grad, vec Begej. Ima lep brodic i nekoliko kafica na setalistu. Seli u kafic ispod samog mosta. Latte Machiatto odlican, limunada odlicno odlicna. Cene nize nego u BG, kafa i limunade u top 3 koje sam ikad popio, usluga odlicna. Ovaj kafic je zaista popravio utisak nakon razocarenja zbog prevelikih ocekivanja od Iuliusa i toga sto nemaju shake od vanile u McDonaldsu u centru. :)

Imam i neke fotke, pa mozda sutra okacim. Sad sam umoran, a ono umanjivanje na 800x600 me iscrpljuje vise nego da kopam bunareve. :nonono:

EDIT - parkinga ima kojekude po centru i ne placa se subotom i nedeljom
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori