Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 22 Jun 2018, 11:40

Lako ne kad imaš mesta ispred sa smotaš ili iza za rikverc. Ali kad ti blokira put, a iza neko stane i ne ostavi ti prostora onda je zajebano.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Darko » 22 Jun 2018, 11:57

Pulp Fiction je napisao:
22 Jun 2018, 11:36
ali tamo u tom trenutku izlazi ti stereotipni krimos navijač gabarita poput onih što su gazili ispred JNA stadiona...tako da gas i beži.
:plusone:
u moru toliko danasnjih klanova, ubistava, sacekusa, bombi, itd.. nemas pojma da li nabildovani celavi tip koji izlazi iz crnog vozila je iz tog miljea ili ne.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2018, 11:58

Ja ne smem da se javim, ja sam bio on u njegovim godinama, ali ajde da prozborim iz iskustva :)

Valja tu videti i drugu stranu medalje, cesto ljudi olako izbacuju jebanje majke i epitete kroz prozor, dok ne odbruse nekom ovakvom, koji je vec naprzen...treba i malo razmisljati pre psovanja, nece svako to da iskulira i da dozvoli da mu se spominje majka i da mu se kaze da je debil i slicno.

Postoji i mogucnost da je sirovina izasla da vileni zbog gluposti, fazon sto mu je svirao, meni se desavalo, valjda ce i njega to proci sa godinama.

Ko moze da proguta ponos, najbolje da se izvini i to je to.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od maniaxxx » 22 Jun 2018, 12:11

:glavomuzid: :palica: .

Ovog u saxoju je iznenadio, inace bi mogao lepo da prodje pored njega pa nek ga lovi.

Inace da ima normale u zemlji ovaj snimak bi se vrteo prvo u sudnici pa posle malo na tv da se javno pohvali kreten.

Ali problem je sto bi jih puno odobravalo takvo ponasanje...

Da dodam...da se to meni desi i da imam slucajno dete u avtu, ne znam sta bi uradio, mozda bih ga samo zgazio..

Inace slicnu epizodu sam imao sa Svajcarskim govedom pre 3 godine u CG, samo tamo su napali moj avto, ne mene.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2018, 12:21

Svi bi svasta uradili, ali je realnost da na kraju niko nista ne uradi, a to je i najpametnije.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nidza » 22 Jun 2018, 13:22

Van konteksta je, pre svega. Ne znamo šta je prethodilo događaju.

To što je neko ćelav i vozi zatamnjen Merc, ne znači da je a priori kriv. Dapače, stvarno rizične situacije koje dobro pamtim su najčešće i nastajale zbog učesnika sa starijim vozilima. Tipična situacija na mojoj svakodnevnoj ruti je naglo motanje iz spore u brzu traku bez migavca sa <80 na sat, uključivanje direktno u brzu traku ili zaustavljanje na kraju trake za uključivanje, zatim polazak iz mesta faktički u sporoj traci.

Sa dozom rezerve treba posmatrati konkretan događaj van konteksta.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ko Vas

Post od maniaxxx » 22 Jun 2018, 13:34

Xepoj87 je napisao:
22 Jun 2018, 12:21
Svi bi svasta uradili, ali je realnost da na kraju niko nista ne uradi, a to je i najpametnije.
Ponekad jeste ali ako pametniji popustaju svetu zavladaju budale

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Pulp Fiction » 22 Jun 2018, 13:37

nidza je napisao:
22 Jun 2018, 13:22
Van konteksta je, pre svega. Ne znamo šta je prethodilo događaju.

To što je neko ćelav i vozi zatamnjen Merc, ne znači da je a priori kriv. Dapače, stvarno rizične situacije koje dobro pamtim su najčešće i nastajale zbog učesnika sa starijim vozilima. Tipična situacija na mojoj svakodnevnoj ruti je naglo motanje iz spore u brzu traku bez migavca sa <80 na sat, uključivanje direktno u brzu traku ili zaustavljanje na kraju trake za uključivanje, zatim polazak iz mesta faktički u sporoj traci.

Sa dozom rezerve treba posmatrati konkretan događaj van konteksta.
I kako ti reaguješ nakon što ti se to dogodi? Da li izlaziš da se raspravljaš?
Pa šta sad to znači, ako nam se ne svidi nešto u saobraćaju treba da izađem da ''porazgovaram'' sa likom, super je to danas, dok te neko ne izbode ili upuca na keca...

Ljudi treba malo da se opuste, naročito u saobraćaju, nije to vredno svađe. Pa eno pre par dana se tukli zbog parkinga i ostao bez uha, šta mislite da je taj imao oružje da ga ne bi upotrebio...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Grujic » 22 Jun 2018, 13:51

nidza je napisao:Van konteksta je, pre svega. Ne znamo šta je prethodilo događaju.

To što je neko ćelav i vozi zatamnjen Merc, ne znači da je a priori kriv. Dapače, stvarno rizične situacije koje dobro pamtim su najčešće i nastajale zbog učesnika sa starijim vozilima. Tipična situacija na mojoj svakodnevnoj ruti je naglo motanje iz spore u brzu traku bez migavca sa <80 na sat, uključivanje direktno u brzu traku ili zaustavljanje na kraju trake za uključivanje, zatim polazak iz mesta faktički u sporoj traci.

Sa dozom rezerve treba posmatrati konkretan događaj van konteksta.
Ne znam u koji kontekst treba staviti da se opravda onakvo ponasanje.

Velika vecina ne bi uradila nista, sto mozda i jeste pametno.

Nije tu uvek problem ni potuci se 1 na 1, u ovoj zemlji problemi mogu da dodju tek naknadno.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nidza » 22 Jun 2018, 14:15

Ne znam šta se dogodilo da bih mogao da kažem šta bih uradio u datoj situaciji. Ne zna niko sem njih. Nije ga izlomio, samo ga je naplašio malo pre svega.

Možda je Saxo proleteo pored žene sa kolicima na pešačkom, dok je Mercedes bio zaustavljen i par centimetara je samo nedostajalo da ubije bebu? Jedna od situacija iz mog iskustva kad sam retko ozbiljnije odreagovao, jurio budalu i izduvao dnevnu dozu frustracije u apsolutno pravom smeru - a nije jedina i najčešće je akter neko sa prosečnim ili ispodprosečnim vozilom, ne sa skupim. Stereotip ćelavosti u skupljem automobilu je samo donekle opravdan, ne aksioma, treba imati to u vidu.

Nisam za konflikt, ali ne bezuslovno, zato je bitan kontekst.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Velja » 22 Jun 2018, 14:20

A da je taj što ne poštuje pešake bio u BMW, bio ćelav i nabildovan, da li bi ga jurio?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nidza » 22 Jun 2018, 14:26

Kako da znaš da je ćelav i nabildovan kad je u autu ispred tebe? :)

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Velja » 22 Jun 2018, 14:32

Zaista... Ja sam digao ruke od edukacije kojekakvih u saobraćaju, mnogo je kokaina i oružja dostupno svakom govedu. Čak sam počeo i da obazrivo prolazim na zeleno gde god mi je sumnjiva raskrsnica...

Korisnikov avatar
stejer
Postovi: 392
Pridružio se: 11 Mar 2018, 03:04
Garaža: Audi A3 1.9 TDI Sportback, VW Scirocco 2.0 TSI DSG, BMW F10 525d Xdrive
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od stejer » 22 Jun 2018, 15:31


Grujic je napisao:Nije tu uvek problem ni potuci se 1 na 1, u ovoj zemlji problemi mogu da dodju tek naknadno.
Bas to.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Heinz » 22 Jun 2018, 16:19

Velja je napisao:Zaista... Ja sam digao ruke od edukacije kojekakvih u saobraćaju, mnogo je kokaina i oružja dostupno svakom govedu. Čak sam počeo i da obazrivo prolazim na zeleno gde god mi je sumnjiva raskrsnica...
+1
Iskustvo govori iz tebe.

Odgovori