Kupovina guma u inostranstvu?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: BMW M3

Post od sebekkg » 29 Sep 2012, 20:48

super tebra, ako budes malo izbacivao iz brzine, mozda ga spustis i na 120 " ;) "
Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: BMW M3

Post od Dusan » 29 Sep 2012, 20:49

@sebekkg Idi preko Topole, 90din. :mrgreen: :kezo:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: BMW M3

Post od Markoni » 29 Sep 2012, 20:53

sebekkg je napisao:super tebra, ako budes malo izbacivao iz brzine, mozda ga spustis i na 120 " ;) "
Kao prvo nisam tbra ;), kao drugo ne racunas kako treba... Za putarine iz BG-a je potrebno 55 EUR. Za 850 km puta treba 75 EUR za auto koji trosi 6.5 lit. Kao sto vidis izbacivanje iz brzine meni ne treba... Nego koje gume bi ti tamo kupio?

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: BMW M3

Post od sebekkg » 29 Sep 2012, 20:57

me ne bih isao za gume, imam strica u ljubljani pa cesce idem. i znam da mene do ljubljane i nazad kosta 190-195e. i da racunam da je 20-25e manje jer ne ides do ljubljane, onda je tu oko 170-175. ali putarina batocina-bg je 350, sto je 6e ukupno pa i nije neka razlika, ali ne znam kako bre jos ustedis 30ak eura. koliko tebi trosi na 100km?

@uros, ma necu da drndam amortizeri za te pare ;)
Slika

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od Markoni » 30 Sep 2012, 07:16

Pa izveo sam ti gore racunicu sa mojom potrosnjom... 6.5 lit., na 850 km to je oko 55 lit. goriva.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2012, 15:23

A da ne pricamo da ako vozimo oko 120 km/h,potrosnja je 5l...
Ali da se ne stekamo,da bude 6l malo vecom brzinom...
dag81 je napisao:Naravno da nije, ali tako dokaze da je u pravu iako smo mu 100x ponovili za Bridgestone da je kod na nerealno skup, preskup zbog uvoznika.

Npr. Dunlop je kod na oko 300e u toj 265/35R19, pa koga ne mrzi neka gugla koliko su preko.
Ok,sada ces ti meni posle ovog mog posta dokazati kako se ne isplati ici preko da kupis gume,ali obavezno,posto umes da prozivas.

Nemam ja sta kome da dokazujem,cinjenica je da su te gume 350e jeftinije po komadu nego kod nas.
Zasto kod nas vulkanizeri pokusavaju da zarade 350e po Bridgestone gumi,mene ne zanima,ja gledam kako on jeftinije da prodje.
Ja sam decku preporucio najbolje gume po prici coveka koji vozi Ferrari 612 Scaglietti i menja 2 seta guma godisnje na istom i te sam mu okacio da ako hoce da pazari,to uradi u Sloveniji...
Jos sam okacio cenu jeftinijih kao primer za Bridgestone,posto kod nas uvoze samo prosecne gume,retko kada top modele(RE050 umesto RE11)...


Za Continental smo valjda utvrdili da su njesra tesko sto se kvaliteta tice...
Mogu one da se kolju sa RE11 po performansama,ali dzaba mu to ako ce istu morati da menja posle 2 rupe...

A i one su kod nas 60.000 dinara... To je 520e,tamo su 250e...
Sta znam,mozda moja matematika nije primenjiva u vulkanizerskom svetu,mozda tamo vladaju neki posebni zakoni gde je ovo neisplativo...
http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-pro ... ntinental/

Michelin Pilot Sport Cup su 55.000 dinara...

A sto se Dunlopa tice,kojeg kod nas vi iz nekog samo vama znanog razloga preporucujete,izvoli utiske sa M5-ice:
Fitted to an E39 M5 and completely ruined the cars handling. Rear of the car felt completely unstable. DSC light activated on undulating dry roads while maintaining a constant speed. Very unstable under braking and on corner entry. Changed pressures up and down which made no difference.

Stuck with them for 150 miles and had enough. Made a complaint to the supplier. They happily agreed to replace them with Continentals.
Evo svi utisci,veoma lose:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlo ... t-Maxx.htm

Ne znam zasto pokusavate konstantno da butate Dunlop performance gume sa Conti,Bridge,Michelinom i slicnim,kada mu tu jednostavno nije mesto,klasa ispod,koliko god vi,opet iz samo vama znanog razloga, pokusavali da nekoga ubedite u suprotno.

Ja znam sta bih ja stavio na sportski automobil i isto preporucujem svakom drugaru.
Pilot Sport Cup,Bridgestone RE11 i Conti SP5 sa strahom od sjebavanja.
Ostale gume nisu ta klasa i cao.
Dobre su ostale za moja kola,ali za M3 to znaci oduzimanje 20% performansi tog automobila.
Pirellija nesto slabo ima,ali od njih bi eventualno mozda uzeo i to samo ako uleti dobra ponuda,Pzero System...


Na kraju krajeva,ko hoce da kupi 16 inca,nema sta da trazi preko,ko hoce da kupi 17 ,vec moze da ima neku racunicu,a sve preko toga moze da bude i te kako isplativo,sto se vidi iz prilozenog...

Evo,ima sajt i u Segedinu,to je barem tu da pljunes...
Cak ima i na srpskom jeziku,sa sve objasnjenjem kako se vraca porez...

http://www.gpgumiszeged.hu/sr/webaruhaz ... bmit=Trazi

Dakle i tu su malo skuplje,ali je i dalje brutalna razlika u ceni od nas,a veoma je blizu...
370e za SP5,sa povracajem poreza od 20%,ta guma izadje 295e. Da ponovim,kod nas su 520e komad!

Segedin je udaljen 220km od Beograda,od Sapca 170km.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3773
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od ivancho » 30 Sep 2012, 19:12

@Xeroj na brzaka da ti odgovorim posto sam u guzvi, kada vec kombinujes sportske skoro trkacke gume i to koje su tek izasle, tipa Michelin Sport Cup, Brigestone i Conti SP5. Onda kada vec pljues po Dunlopu , iz samo tebi znanih razloga. Makar ubaci pandam gumu Dunlop Sport Maxx Race.

A posto kazes da je Dunlop toliko losa guma pojasni mi zasto se Mikica Vesnic vozi na isitim, i privatno i na svom trkackom autu???

http://www.youtube.com/watch?v=GL9dHzsR9eI

edit: Necu da se mesam gde je sta kome jeftinije to je vec licna stvar, samo hocu da ti kazem cene Contija koje si naveo tj nasao na sajtu nije tacna, tj cena u maloprodaji je oko 40k

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2012, 19:50

Ne znam,tesko je zakljuciti razlog tome,ali kada bih ovako dao neko olako pogadjanje,mozda bih lupio da ima neke veze sa cinjenicom da mu je CEO automobil izlepljen DUNLOP nalepnicama?
Mislim,mozda ja nemam pojma ni o cemu,pa mu Dunlop kao sponzor dozvoljava da vozi na Michelin gumama...
A mozda i privatno dobija od svog sponzora Dunlopa,Michelin gume besplatno,a ne Dunlop :think:
Ima to logike,pa se zato i ja bas pitam zasto li koristi Dunlop... :think:

Tih guma nema nigde,a i gde sam nesto citao o njima,pise da su gume iskljucivo za stazu i da su na mokroj podlozi dosta lose,dosta losije i od SP MAxx GT.
I zanima me koja je cena istih,to jest koliko placas da ne mozes da vozis auto po mokrom,moja pretpostavka je da je dosta vise od GT guma,koje su oko 320e komad kod nas...
Ako nadjes neki test ili poredjenje na putu van staze,okaci slobodno ;)

Jedine jeftinije gume koje bih ja za sebe uzeo na takvim kolima jesu GY Eagle F1...
I to opet,ako ne bih imao mogucnosti da odem do Segedina ili Slovenije da kupim one koje sam vec nabrojao...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od starac vujadin » 30 Sep 2012, 20:07

Da, trke su uz prvu ugradnju najbitniji pokazatelj kvaliteta i snega brenda u gumama i mazivima.

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2012, 20:21

I dalje ne vidim povezanost slik guma za trke sa ovim o cemu mi pricamo...
Ili su onda Bridgestine i Pirelli najbolji,posto prave gume za Formulu 1?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od starac vujadin » 30 Sep 2012, 20:36

Ovo što sam postavio je malo zezanje jer sam čoveku predložio za M3 jedan vrhunski Hankook koji u testovima uvek od 2-4. mesta, ali ovde ljudi imaju predrasude i ne mogu da pojme da Hankook pravi vrhunski gumu, a oni su istisnuli Dunlop iz DTM...no, nije to toliko bitno, nisam ja pravio tu gumu, a i Hankook me ne plaća.

E, sad ozbiljno...slik naravno nema veze, ali iskustva sa trkama su od neprocenjivog značaja za razvoj i povećanje kvaliteta jer se ta iskustva i znjanja prožimaju (tokom vremena) na sve gume takvog proizvođača. Bridgestone je strahovito napredovao kada se ubacio u prvu ligu guma, itd.

To naravno ne znači da zbog toga treba dati blanko poverenje bilo kom brendu, pogotovu u gumama. Michelin, Pirelli, Bridgestone imaju i loših modela...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2012, 20:43

Imaju,naravno,neke sam licno osetio...
Pirelli SottoZero zimske koje sada imam su duplo losije od Dunlopa 3D koji sam imao po snegu,ali su recimo na mokrom dosta bolje,kao i na suvom...
Meni nebitna razlika po suvom i mokrom,ali za sneg mi je ite kako potrebna dobra guma i moja sledeca kupovina su najverovatnije Dunlop 4D za zimu...
Letnje sam kupio Michelin Primacy,jer su udobne,a imao Pilot Sport,koje sam pocepao skoro i pojma nemam koje 2 cu uzeti sledece godine...
Ali takodje govorim sta bih ja gledao kada bih imao M3 i koje bih gume ja pazario u tom slucaju,kao i koja mi je iskustva preneo pre par dana decko koji vozi jos agresivniji i tezi automobil...
I to sam ga pitao bas zbog Ace i M3-ke jer se raspituje za gume vec nedelju dana... I covek mi je na keca rekao da nabavi negde ako moze Bridgestone RE11,da su to jedine gume koje je on sada ponovo kupio...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od starac vujadin » 30 Sep 2012, 20:56

RE11 su odličan izbor u svakom slučaju. Ta guma svakako zaslužuje preporuku jer ima dobro ponašanje po kiši, a to će čoveku trebati. Treba izbegavati sve te gume koje su ekstremno dobre za track day i poluslikove. U realnom životu nisu toliko dobre.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od dag81 » 30 Sep 2012, 21:29

Meni ova Bridgestone deluje kao guma za stazu, xmm,kao i Yokohama serija Advan...


I da, sta Aca sad ima na M3, predpostavljam da su te fabricke, a niko ne spomenu koje su?

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina guma u inostranstvu?

Post od starac vujadin » 30 Sep 2012, 21:34

Koristi se za track day, ali je upotrebljiva i u nekoj normalnoj vožnji....recimo da je to među najekstrmenijim sportskim letnjim gumama koje se mogu nabaviti, a da nisu poluslik. Kako kažu, to je guma proizaćla iz njihovih trkačkih kišnih guma.

Odgovori