Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Pulp Fiction » 06 Jun 2018, 12:19

Gruja1595 je napisao:
06 Jun 2018, 08:08
Je l bio neko u etno selo Stanisici? Planiram jedan vikend da odem, na slikama i na pojedinim snimcima deluje kao fino mesto za obici :)
Bio baš prošli vikend. Nedelja, velika gužva. Nije bilo mesta za sesti i jesti. Malo su jače cene, ali ok. Mislim da je mali jelen bio 5 km, limunada 3-4km, sokovi gazirani isto tako čini mi se.

maniaxxx
Postovi: 6354
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od maniaxxx » 06 Jun 2018, 15:01

Bio sam i ja pre jedno dve tri godine ovako usput.

Lepo je i vredi otici

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 06 Jun 2018, 15:32

Stanišići su OK, dosta je truda uloženo kroz godine. Negde je malo isforsiran fazon, ali dobro sad. Vikendom baš ume gužva da bude u restoranima.

TT


ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ddanijell » 10 Avg 2018, 13:44

Krupajsko vrelo slikano juče 09/08/2018. Shodno naslovu teme nisam siguran da vredi posetiti sem ako mrzite svoj auto :) ali možda jednom bude sredjen put.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ddanijell » 10 Avg 2018, 14:26

Veliki buk, Lisine
Pedja i ljubitelj su prilično fino opisali tako da nemam sta puno da dodam. Ko bi isao iz Bgd, ap prema Nišu, isključenje za Svilajnac i dalje prema Despotovcu. Put odličan, jedna deonica ispred Despotovca komplet nova (poslah sinoć yt snimak). Od Despotovca na dalje sve asvalt do kraja, put malo uži ali korektan. Mi smo obilazak tog kraja podelili u 2 dana sa nocenjem izmedju u motelu "lepo mesto" koji je jedini u kraju sa dovučenom internet linijom. Nalazi se oko koji km niže od velikog buka. Net mi nigde nije bitan jer imam dovoljnu kvotu mesečno na telenoru ali je problem što u celom tom kraju vip i telenor nemaju signala (za mts ne znam) , tu i tamo po 1 crta ali neupotrebljivo, a priroda posla ne dozvoljava da budem bez neta duže vreme. Motel je prošle godine dogradjen tako da su sobe u tom novom delu nove i lepo sredjene. Sve preporuke za smestaj, a nalazi se praktično na samoj obali reke. Raj za oči i uši kome ne smeta huk vode.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
,Slika
Slika

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od member » 10 Avg 2018, 14:36

Da li neko ima preporuku za smeštaj u Vrnjačkoj banji?

Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od MadMike82 » 10 Avg 2018, 21:07

Krupajsko vrelo je navece razocaranje ikad, sto se tice destinacija u Srbiji, koje "treba" obici. Ne znam kakav smestaj preferiras, sto se tice Vrnjacke banje, ali toplo mogu da ti preporucim hotel Solaris. Hotel je novijeg datuma, sobe su apartmanskog tipa, spa centar sasvim pristojan, spoljni bazeni (jedan unutrasnji, prilicno mali), klopa i usluga na visokom nivou itd.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od havijer » 10 Avg 2018, 21:17

Krupajsko vrelo razočaranje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od milanns » 13 Avg 2018, 00:47

Sta biste preporucili od smestaja na Zlatiboru. Ustvari prvi kriterijum mi je da ima krsteni zatvoreni bazen sa neledenom cistom (koliko bazenska moze biti) vodom i da se moze plivati. Znaci nisu bitni fensi gejziiri wellnesi i sl, nego bazen da se pliva. Gledam ove Mone i slicno, to sve neke fensi kadice. Bar po slikama. A za klopu negde na svakodnevnoj bazi? Iscitah sve teme i "kafane gde je dobra klopa" ali pozaboravljah sta prepirucivaate. Ali bazen mi je broj 1 kriterijum.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vlada11070
Postovi: 156
Pridružio se: 29 Jan 2017, 01:33
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Vlada11070 » 13 Avg 2018, 01:14

Ako tražiš neki smeštaj sa hotelom onda imas ovo:
https://hoteltornik.rs
Ili možda bolja varijanta da uzmeš privatan smeštaj, a ideš na bazen da plivas svaki dan npr. Olimp.
Sto se tiče hrane imas razne restorane i kafane, ja da sam na tvom mestu bih obavezno posetio restoran Miris dunja, probaj klopu u Palisadu, dobra je i obavezno da sednes u kola i odeš u restoran Bajo na jagnjetinu, to nemoj da propustiš. Taman će biti lepo vreme, imaju lepu terasu.

http://www.zlatibor.rs/objekat/nacional ... lovic-bajo

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 13 Avg 2018, 08:31

Na Zlatiboru nema previše zatvorenih bazena, mislim da ih mogu sve iz glave nabrojati. Što se tiče uslova da budu veliki i za plivanje, tu bih podrazumevao iole veći bazen, pravilnog pravougaonog oblika.

Tornik i Olimp(renoviran) su nepravilnog oblika, kao i spominjana Mona. Čigota ima najveći bazen, kako mi se čini, ali to nije klasičan smeštaj. Zlatiborski konaci imaju pravilan bazen, relativno velik, za pojmove Zlatibora. Vip Casa i Iris imaju skoro pa pravilan pravougaoni oblik bazena. U Vipu je duguljast, u Irisu ima nekih stubova.

Satelit ima pravougani bazen, sa toplom vodom, ali ne znam za veličinu. Ulazio sam u prostoriju, ali nemam pojma da ocenim. I prostor je malo čudan, pa je teško oceniti, a ni ne sećam se. U Moni sam bio više puta, nikada sišao do bazena, u Satelitu sam ga bar video :D

Dosta ljudi je išlo u Čajetinu (Iva velnes) na bazen, jer nije bilo izbora. Sada i nekako...

Ne znam da li ima neki nepomenuti/zaboravljeni. Ima Idila, još jedan od nepravilnih. Golija (dečije odmaralište) je dobilo bazen pre neku godinu. Možda nešto preskočih, bunovan sam.




TapaT


milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od milanns » 13 Avg 2018, 15:13

Hvala puno obojici. Od Pedje (koliko pratim forum) ocekivano nadrealno detaljno i korisno :) Inace ti zlatiborski konaci su mi delovali kao prvi pik ali nesto se po tripadvisoru zale na nj. A na satelit tek. Mozda ova opcija gore, neki standardan smestaj pa obilazak bazena.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 13 Avg 2018, 15:19

Satelit je specifičan objekat iz više razloga.
Konaci nisu hotel, već apartmansko naselje. Sve to ima svoje prednosti i mane. Konaci su dodatno na vr' brda.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od member » 13 Avg 2018, 15:41

Nemoj u konake. Ništa specijalno. A što reče Pedja na vrh brda su.
Mene je jednom zapao apartman u kojem nije bilo mjesta ni da ostavim kofer.
Baš baš sprčeno unutra.

Ja bih u Monu samo zbog doručka :D

Iris je takodje dobar.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ji 4Tze » 13 Avg 2018, 16:29

Ok je taj bazan u Konacima, stvarno liči na bazen - nešto slično kao u Grandu.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori