Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Day Walker » 13 Avg 2018, 20:09

Kakav idiotski zakljucak...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 13 Avg 2018, 20:17

Stvarno neverovatno da se to prekucava Resavska skola metodom i sad. Ne bi me cudilo da je na pisacoj masini kucano. Broj sasije nikad nema slovo O, nego samo 0, ali to je nuklearna fizika nauciti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Sloba » 13 Avg 2018, 22:19

Meni je na Tomosu prosle godine u saobracajnu upisano 0 osovina i zbog toga sada cekam novu. Posto je tu zapelo posle svih cimanja koja sam imao, rekao sam daj i saobracajnu, daj sve...

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Registracija vozila

Post od Geza » 16 Avg 2018, 13:00

Registrovan Punto danas, 15.500 din.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2018, 21:32

Mene 2 puta vracali sto nije nista upisano.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od CR7 » 17 Avg 2018, 21:34

Drugar ima zalepljene one hrom nalepnice na spoljnim retrovizorima i na spoljnim kvakama,jel mora i to da skida?Imao je folije na svim staklima,to je skinuo i imao je stavljene one providne stopaljke i njih je zamenio fabrickim stopaljkam,cak je izvadio i vufer iz gepeka.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 19 Avg 2018, 08:49

Gospode, kuda ovo ide? Ovi na teh. nisu normalni pa jel za bezbednost bitno da sve radi i da bude homologovano ili da bude nesto fabricki nakon 10, 15, 20 godina. Debili bolesni, uplasili se saobracajne policije i njihove kontrole kao da ce u tvorza ako nekog puste sa recimo providnim stopaljkama koje ispunjavaju sve norme da budes bezbedan u saobracaju, a pritom ti isti saobracajci to ni ne gledaju.
Oni su toliko uplaseni da to nije ljudski, a i ovo zapretili sa ludackim kaznama i gubljenjem licence i ovi sad ne pustaju i ako ti je muva na sedistu, dotle to ide.
Aj samo da mi objasni neko strucniji(iako sam dipl. ing. saobracaja, pa sam i u materiji, ali ima strucnijih i pametnijih od mene naravno) kako su te hromirane folije na retrovizorima nebezbedne i ugrozavaju bezbednost u saobracaju, kako, ili taj vufer cije samo postojanje ne mora nuzno da znaci da ce se koristiti na max jacini kao i muzika u autu.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Sloba » 19 Avg 2018, 10:32

Ima stvari koje trebaju biti regulisane i jedna od njih jeste svetlosna signalizacija. Prednja i zadnja svetla, bila originalna ili zamenska, gde se podrazumeva da su odobrena, rade kako treba, sto se ne moze reci za raznorazne izvedbe iz tuning-styling prodavnica. Meni prvom ponekad znaju da smetaju prednji farovi sa neadekvatnim sijalicama ili oni koji svetle kao bozicna jelka. Nisam jednom blicnuo nekom zbog toga. Ta svetla imaju priblizan odlivak plastike dok je sve ostalo napamet pravljeno. Ima boljih i losijih, ali sto bi se neko bavio time. Ovako moraju biti originalna i zdravo.

Sent from my MI 5s using Tapatalk




Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3152
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Registracija vozila

Post od Dare4x4 » 19 Avg 2018, 11:52

I ta originalna su kod mnogih nepodešena i to niko ne kontroliše, a jedino tehnički pregledi imaju opremu za to. Na 99% linija tehničkog pregleda taj uređaj samo stoji koliko da ga imaju.
Što se tiče providnih štopki, boja plastike je nebitna. Bitna je boja svetla ali nisam siguran da oni to kapiraju.

Meni samo nije jasno kod vozača kako ne primećuju da im svetla nisu podešena. Toliko je očigledno kada je snop svetla loše usmeren i bije svuda osim na put ispred. I takođe mi nije jasno kako uspevaju da uguraju sijalicu naopako u far kada može lepo da upadne samo na jedan način.

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Nikolaa » 19 Avg 2018, 12:25

Zabole ih stojko za to.. zastava 10 prokleta... Ne obracaju paznju ljudi. A ima ih i mnogo bezobraznih koji namerno voze na dugim svetlima jer im je crkla sijalica za kratko

Kevin maruti star 18 godina, kocnice u osrednjem stanju, malo krenula rdja na sajtnama, dnevna svetla ugradjena, gradskih ostecenja gomilu.
.
Prosao tehnički bez problema (osim sto smo morali da sakrijemo dnevna svetla).

Toliko kuknjave ni oko cega. Samo sada neispravan i kretenski ćuningovan auto nece proci ni po koju cenu, a ranije mogao na mufte..



Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 19 Avg 2018, 17:23

fubaler je napisao:
19 Avg 2018, 08:49
Gospode, kuda ovo ide? Ovi na teh. nisu normalni pa jel za bezbednost bitno da sve radi i da bude homologovano ili da bude nesto fabricki nakon 10, 15, 20 godina. Debili bolesni, uplasili se saobracajne policije i njihove kontrole kao da ce u tvorza ako nekog puste sa recimo providnim stopaljkama koje ispunjavaju sve norme da budes bezbedan u saobracaju, a pritom ti isti saobracajci to ni ne gledaju.
Oni su toliko uplaseni da to nije ljudski, a i ovo zapretili sa ludackim kaznama i gubljenjem licence i ovi sad ne pustaju i ako ti je muva na sedistu, dotle to ide.
Aj samo da mi objasni neko strucniji(iako sam dipl. ing. saobracaja, pa sam i u materiji, ali ima strucnijih i pametnijih od mene naravno) kako su te hromirane folije na retrovizorima nebezbedne i ugrozavaju bezbednost u saobracaju, kako, ili taj vufer cije samo postojanje ne mora nuzno da znaci da ce se koristiti na max jacini kao i muzika u autu.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Svaka zamena farova je prepravka na vozilu i samim tim ne moze da se prodje tehnicki. Sto je po meni skroz ok i normalno. (vidjao sam svakojake farove koji su boze sacuvaj). Ne vidim nikakav problem sa tehnickim trenutno, bilo je na pocetku malo preterivanja dok se nije sve ispeglalo sta treba i sme. Svako vozilo koje je odrzavano i bezbedno/ispravno ce proci bez problema, iako je mozda izgrebano/udarano od gradske voznje, iako je mozda malo uhvatilo rdju na lajsnama ili nekim ne vitalnim delovima itd.

Vozila koja ne prolaze sad su vozila koja imaju izlizane pneumatike, pneumatike razlicitih dimenzija na istoj osovini, vozila koja imaju dubinsku koroziju, razbijenu soferku, neispravne kocnice, razbijene farove, neispravan sistem za upravljanje, neispravnu svestlosnu signalizaciju tj. vozila koja ne bi ni trebalo da prolaze ili da budu na ulici.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 19 Avg 2018, 17:25

Zasto je svaka zamena farova prepravka?

Ako kupis farove za svoj auto koji su drugacijeg dizajna, a imaju serfitikate/norme/papire/dnk analizu i prilozis papire sto ne bi mogao da prodjes?

A neces moci kod nas.

Ovo stanje ipak i dalje nije normalno po pitanju prepravki, posle godina divljastva odlazimo u drugi ekstrem

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 19 Avg 2018, 17:36

Slazem se da bi trebalo moci da se prodje ko ugradi nove farove koji su pritom bas za taj auto i imaju uredno sve papire/provere. Mislio sam vise na ove sto ugradjuju sve i svasta, pa onda svetlo ne sija kako treba, suvise su tamni, oslepljuju vozila koja dolaze u susret itd.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 19 Avg 2018, 17:45

Pa znam ali ti sada ne mozes nista

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 19 Avg 2018, 18:35

Mozda ce i to promeniti kasnije. Svakako moraju opet da rade nov ZOBS zbog EU, da se uskladi i prilagodi sve sa time. (Mislim, nece sve komplet menjati, bice kao sad ali uz neke izmene dopune i sta ti ja znam sta jos).

Odgovori