THULE krovni koferi i nosači

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Kabe » 30 Maj 2017, 16:05

Jedan dobar setup od danas :) TypeS, panoramica, nosaci :)

Slika Slika Slika Slika
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Misha » 30 Maj 2017, 21:00

Slika
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Misha » 19 Jun 2017, 21:56

Thule Ocean 700 je prosao test,primetno je tisi od serije 100 a staje vise stvari nego sto sam ocekivao. Ne mogu da zamislim duzi put bez njega.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od kod » 02 Jul 2017, 22:25

ja sam kupio Menabo Mania 460 metalik i Menabo alu nosace. prosle nedelje sam isao u Nemacku i prezadovoljan sam. Fantasticno sta sve moze da stane!

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 02 Sep 2018, 12:31

Na moju zalost, moracu da pazarim krovni kofer za buduca putovanja. Malo sam se skenjao kad sam ovde video kako je zastita od kradje tako slaba, jer ce mi biti smor da tokom puta nigde ne mogu da ostavim kola bez nadzora.

Da li kod nas neko prodaje Mont Blanc i koji su jos nosaci i koferi u rangu (ili nijansu ispod) Thule-a? Nije da patim od marke, ali ono sto sam malo citao, postoji solidna razlika izmedju no name i ovih ozbiljnih. A kako bi mi to bila investicija za dugi niz godina, verovatno bih se otvorio za ove kvalitetnije...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Sloba » 02 Sep 2018, 13:45

Mont Blanc ima dobru outdoor opremu, neces pogresiti. Ja sam nosace dao uz Suzuki i ostao mi je Thule Ocean 80 sa kojim ne znam sta mi je ciniti. Uz Mazdu mi ne treba jer se lepo spakujemo gde god da krenemo, a sledeci automobil cenim da nece biti manji.

Koja je sad racunica, kakve su cene? Nosaci oko 200 i kofer dostojan Mazde 3 oko 500-600?

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od MadMike82 » 02 Sep 2018, 15:03

Da ne listam sad celu temu, recite mi da li postoji neki kofer vece nosivosti od 75kg ili je to u stvari nosivost krova, nezavisno od kofera?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Sloba » 02 Sep 2018, 15:36

I to je puno.

Tu se radi o stabilnosti kola, o povisenoj tacki ravnoteze. Odatle limit od 50 kg, koji se najcesce pominje. Zamisli test severnog jelena... Tamo gde su se neka kola jedva izvukla, kofer bi bio dovoljan da ih prevrne.

Sent from my MI 5s using Tapatalk





maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od maniaxxx » 02 Sep 2018, 16:18

DukeNS je napisao:
02 Sep 2018, 12:31
Na moju zalost, moracu da pazarim krovni kofer za buduca putovanja. Malo sam se skenjao kad sam ovde video kako je zastita od kradje tako slaba, jer ce mi biti smor da tokom puta nigde ne mogu da ostavim kola bez nadzora.

Da li kod nas neko prodaje Mont Blanc i koji su jos nosaci i koferi u rangu (ili nijansu ispod) Thule-a? Nije da patim od marke, ali ono sto sam malo citao, postoji solidna razlika izmedju no name i ovih ozbiljnih. A kako bi mi to bila investicija za dugi niz godina, verovatno bih se otvorio za ove kvalitetnije...

Nosače, posebno ako hočeš tihe uzmi whispbar iliti sad yakima, tiših nema na tržištu. Kofer ako bih ga skidao redovno i nije toliko bitan ( dok ne uzmeš največi krš) ako te mrzi da ga skidaš uzmi što kvalitetniji, jer se dosta poznaje na potrošnji i glasnosti.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od grujicd » 02 Sep 2018, 16:19

Ali pomisli i koliko je 75kg. Kad napuniš veći kofer i bude težak - to je red veličine 25-30kg. Ipak u taj krovni kofer ne ide cigle već odeća, obuća, skije, itd. Nešto što je kabasto a nije ultra teško.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Med » 02 Sep 2018, 18:04

Imam par godina Thule Pacific 100. Mislim da nije više u prodaji. 375 litara - 50 kg nosivosti. Mnogo puta sam i preko te nosivosti tovario. Ne sa namerom, naprosto su teže stvari bile.
Prvo ubacim ćopavac jer inače stoji u gepeku (na mestu rez. točka je plinska boca). Nije bučan - čuju se samo nosači kad je kofer skinut.

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Igor » 02 Sep 2018, 23:13

DukeNS je napisao:
02 Sep 2018, 12:31
Na moju zalost, moracu da pazarim krovni kofer za buduca putovanja. Malo sam se skenjao kad sam ovde video kako je zastita od kradje tako slaba, jer ce mi biti smor da tokom puta nigde ne mogu da ostavim kola bez nadzora.

Da li kod nas neko prodaje Mont Blanc i koji su jos nosaci i koferi u rangu (ili nijansu ispod) Thule-a? Nije da patim od marke, ali ono sto sam malo citao, postoji solidna razlika izmedju no name i ovih ozbiljnih. A kako bi mi to bila investicija za dugi niz godina, verovatno bih se otvorio za ove kvalitetnije...
Jesi gledao u Mazdi za nosace? Znam da uvek to imaju na nekim akcijama. I mozda da ispratis KP oglase za Thule, znam da imaju neki sto uvek donose nove kofere na prodaju a jeftinije nego u prodavnici. Ja sam pratio kad sam hteo, pa sam na kraju kupio kofer od Delije sto je dobio uz BMW.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 03 Sep 2018, 01:24

Sloba je napisao:
02 Sep 2018, 13:45
Mont Blanc ima dobru outdoor opremu, neces pogresiti. Ja sam nosace dao uz Suzuki i ostao mi je Thule Ocean 80 sa kojim ne znam sta mi je ciniti. Uz Mazdu mi ne treba jer se lepo spakujemo gde god da krenemo, a sledeci automobil cenim da nece biti manji.

Koja je sad racunica, kakve su cene? Nosaci oko 200 i kofer dostojan Mazde 3 oko 500-600?


Ne znam još konkretne cene. Planiram da ovih dana odem do Spensa i pogledam. Ako ću da gledam estetiku, morao bi biti neki sjajno crni kofer. :) Tebi je sad opušteno, jer nemaš baš malu decu, mada ne vidim trika da se spakuješ za skijanje bez nosača. Ne žurim previše, ali do zimovanja moram rešiti.


maniaxxx je napisao:
02 Sep 2018, 16:18


Nosače, posebno ako hočeš tihe uzmi whispbar iliti sad yakima, tiših nema na tržištu. Kofer ako bih ga skidao redovno i nije toliko bitan ( dok ne uzmeš največi krš) ako te mrzi da ga skidaš uzmi što kvalitetniji, jer se dosta poznaje na potrošnji i glasnosti.

Nema šanse da bih ostavljao nosače da stoje na kolima, ali bih svejedno gledao da uzmem što tiše.


Igor je napisao:
02 Sep 2018, 23:13


Jesi gledao u Mazdi za nosace?

Nisam još. Ranije su ih imali u ponudi na sajtu (mislim da su bili baš Thule), ali više im to ne stoji. Pitaću ih svakako. Možda su nekim čudom jeftiniji.

Tebi se fino otvorilo sa Delijom... :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 11 Sep 2018, 14:30

Danas sam otisao da pogledam...

Kod nosaca nema izbora, jer sam ogranicen modelom auta. Cena je 31.500 i taj je valjda najbolje sto imaju. Sto se krovnih kofera tice, ono sto bi meni odgovaralo ide od 64.000, pa do 79.000. Sve cene su sa uracunatim popustom.


Imaju i krovne kofere North line. Je l' neko mozda zna nesto o toj marki?

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Uninuni » 11 Sep 2018, 15:31

Da li znas model koji je u ponudi?

Ja gledam cjene napolju isto za nosace (206 e) i kofer (Thule Transportbox Motion XT Sport - 468e)

Pitah usput u salonu koliko bi bili nosaci za mene, kaze oko 300. Nije mala razlika 100e :-)

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk


Odgovori