Aftermarket alarmi

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Aftermarket alarmi

Post od member » 24 Avg 2018, 12:12

Kao, niko ne zna ko je, a svi znaju.

Nego, ja bih pre išao u ZR nego kod Ivana.
Ako su to dve jedine opcije?
Ja sam zadnji puta kad sam trebao Ivana, zovem ga pre podne, ne javlja se, zovem ga popodne, ne javlja se, zovem ga sutradan opet, i ne javlja se.
I sad ja treba da se oslonim na njega da mi ugradi alarm i ako nešto krene naopako s alarmom,a ja usred neke vokojebine...i zovem njega da mi pomogne šta da radim...a on da mi se ne javi na telefon.
Zajebi to.

Da se razumemo, nemam ama baš ništa protiv bilo koga. Samo navodim primer situacije.

To što ti imaš neke lične nesporazume s nekim, jel, ne bi trebalo da prenosiš na drugi plan.
Tebi treba alarm, valjano odradjen, i trebalo bi da ideš kod onog čija su auta pokušana biti ukradena, ali ih je zaštita dotičnog spasila. E to je jedino bitno u celoj temi.

Jebote, al' ga reklamiram :-)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 24 Avg 2018, 12:13

Jel radio tebi licno alarm?

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Vladapetr » 24 Avg 2018, 12:20

Jbg sad, treba da nastavimo sa analizom lika i dela dotičnog kako bi sve razjasnili. Mislim da je dovoljno što sam rekao prošli put, da mi život zavisi ne bih kod njega radio.
I ja sam imao x slučajeva da mi se neki majstor ili kolega ne javlja na telefon, ali kad je frka i pustim poruku niko mi nije uskratio pomoć. Sa te strane ih razumem, možda je bio na odmoru, bolestan, a možda mu je (kao i meni ponekad) došao period kad mu ljudi dosade pa se par dana ni rođenoj ženi na telefon ne javlja, osim kad je neka urgentna stvar :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od Kabal » 24 Avg 2018, 12:23

Preporuke za tog iz Zr, ne ulazim kakva je licnost, ali je za alarme i ugradnju vrhunski, meni dosta.

Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Aftermarket alarmi

Post od member » 24 Avg 2018, 12:39

Grujic,
Meni lično nije.
Ali jesam ga preporucivao.
Uostalom, bio je Goblin ovde na forumu, doživeo je pokušaj kradje njegovog A4, a zaštitu je radio baš u ZR kod gore pomenutog.
Ako to nije dovoljno za preporuku, onda ne znam šta je.
Ivan je počeo da radi tek nedavno alarme,zar ne?
I ako biram između njih dvojice, ne bih imao dilemu.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Aftermarket alarmi

Post od Geza » 24 Avg 2018, 12:45

Ako ste završili sa reklamiranjem...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 24 Avg 2018, 18:15

member je napisao:
24 Avg 2018, 12:39
Grujic,
Meni lično nije.
Ali jesam ga preporucivao.
Uostalom, bio je Goblin ovde na forumu, doživeo je pokušaj kradje njegovog A4, a zaštitu je radio baš u ZR kod gore pomenutog.
Ako to nije dovoljno za preporuku, onda ne znam šta je.
Ivan je počeo da radi tek nedavno alarme,zar ne?
I ako biram između njih dvojice, ne bih imao dilemu.
Goblinov auto je osim elektronske imao i mnoge druge zaštite, sem toga kod ako ne grešim nisu ni ušli u kola tj probali da upale, tako da čuvene blokade nisu ni imale priliku da dođu do izražaja. Prejako je reći da mu je samo alarm spasao auto.

On ima taj arogantni i nadrkani stav pisanja tako da odaje utsak tata mate, u alarme se ne razumem, ali u neke druge stvari da, i za njih je pisao blago rečeo netačne stvari sa jednakom dozom samopouzdanja.

Osim toga, čuo sam za par priča (istina, iz ko zna koje ruke, znači nisu skroz proverene) da ne uradi uvek baš sve lepo kao što opisuje na forumu.

Poenta - bez ličnog iskustva, na osnovu forumske propagande je ipak prejako nazvati nekog bogocem za neku oblast i bezrezervno ga preporučivati. Da se razumemo, ne kažem da on nije dobar u tom poslu, ali forumski hype treba uzeti sa rezervom.

Vlado, ortak je skoro na A5 ugradio alarm, negde na Nbg, pitaću ga za info pa ti šaljem.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Aftermarket alarmi

Post od member » 24 Avg 2018, 21:45

Malo je nekorektno da izvrćeš moje rečenice.



Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Aftermarket alarmi

Post od Maksimus » 24 Avg 2018, 23:54

Probaj zedex ili delta electonics,prati ih dobar glas i jako su pedantni.
Delta electonics ful paket mi je bio u oktaviji,za 10 godina nikada ni najmanji problem.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 25 Avg 2018, 00:44

member je napisao:
24 Avg 2018, 21:45
Malo je nekorektno da izvrćeš moje rečenice.
Samo još navedi šta sam izvrnuo...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Aftermarket alarmi

Post od member » 25 Avg 2018, 20:12

Rekao sam da izmedju majstora A koji to radi od juče i majstora B koji to radi odavno, biram ovoga drugog B. To je suština.
Ima i trećih majstora, naravno.

Dalje, što se tiče goblinovog A4, nisi u pravu. Ušli su u auto ali su kad su videli da ipak auto ima zaštitu, odustali su.
Od zaštite znam da ima klin i taj alarm.

Danas je najmanji problem ući u auto. Problem je deaktivirati blokade i odvesti ga.

Što se tiče pedantnosti ugradjivanja, pričao je vagenovac o žicama koje vire. Ne sećam se tačno detalja...

To je vrlo škakljiva oblast gde se reputacija i ime stiču godinama, a gubi se u jednom trenutku.
Čim nekome bude ukraden auto kojem je majstor A ili majstor B ugradjivao alarm i zaštitu, taj je ugasio radnju.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od gavran » 19 Sep 2018, 11:46

Ja sam imao lično iskustvo sa Frodom i negativno je, i to duboko negativno.

Ne da stvari nisu onakve kakve ih on predstavlja na forumu nego to se čak ne može nazvati ni zaštitom.

On uvek izbegava da otkrije o kom tipu alarma je reč i stalno forsira način ugradnje (o čemu se generalno slažem) ali iza toga
stoji da dobiješ (kao ja) zapravo kineski alarm koji je totalno nekompatibilan sa tvojom elektronikom auta i koji je na sto mesta premošćen
nekim relejima a neke stvari čak ni tako nisu mogle biti rešene.

Ma ljudi da sam samo slikao to što je on meni za debele pare uradio, pa to je komedija. Otprilike dogovor je bio "elektronska zaštita" sa dve nezavisne blokade + treća nezavisna blokada skrivenom "blindiranom bravom".

U svtarnosti kineski alarm, čija je sirena silikonom bila zalepljena ispod oplate brisača, komunikacija naravno morala je da ide preko nezavisno razvlačenih žica a signal otvaranja vrata šalju sijalice (u kabini, gepeku) e pošto se ona u kabini pali i gasi polagano to kineski alarm nije mogao da prepozna ša je morao biti ugrađen relej koji to kompenzuje a on posto se konstantno pali gasi kako se napon menja onda cvrči tu iznad glave, a kada ugasiš auto ne možeš da aktiviraš alarm jer je Audi valjda još nekih 30 ak sekundi pod naponom pa opet kineski alarm to ne može da kompenzuje i onda kada izađeš iz auta moraš da stojiš pored njega neko vreme da bi aktivirao alarm. Zamisli tu tugu, kupiš glac nov Audi da bi ti sve bilo savršenoi bez šripanja i cvrčanja a onda ti cvrče releji iznad glave stojiš pored njega kao majmun da bi nekim kitnjastim kič daljincem posle pola sata mogao da aktiviraš kineski alarm.

A skrivena "blindirana brava" je bravica kao od poštanskog sandučeta namontirana u kasetu sa istim takvim smešnim univerzalnim ključićem koju svako dete može da otključa.

Da zlo bude gore, kako sam ja posle par dana postao svestan kako me je namagarčio i otišao da izbacim to smeće u ugradim pravi alarm u pravom servisu, onda su mi na licu mesta ljudi pre nego što su to skinuli pokazali da alarm čak ništa nije blokirao, jer su seli u auto, zatvorili vrata, ja seo pozadi, kada smo se zatvorili unutra aktivirali su alarm i ključem najnormalnije upalili auto.
Blokada je bila samo preko te bravice a to je smešno.

Ovo je moje lično iskustvo i pisaću ga gde god se taj lik pomene, ja sam ovo napisao i na njegovom forumu i on je to indirektno priznao pravdajući se da je moj auto bio star svega nedelju dana i da on nije smeo ništa da radi sa postojećom instalacijom (nigde da je preseče ili da izbuši neki karoserijski deo da zašrafi sirenu i sl.) da kao ja ne bih ostao bez garancije, iako sam mu ja rekao da me garancija ne zanima i da bi pre ostao bez garancije nego auta i da kada bi ugrađivao skuplji alarm od kineskog od 30 evra onda bi cena bila daleko, daleko veća jer samo njegova specijalna ugradnja košta 250 evra.

Dalje, pošto mu je Goblin referenca vidim svuda, i njemu samom a i ostalima. Goblin je sam doneo svoj alarm i immobilizer, Cobrin, samo da mu ovaj ugradi na taj individualan način odnosno da žice idu nekim drugim putem i to je sve, Goblin je kasnije mimo toga uradio i mehaničku zaštitu. Tako da on nije baš 100% referenca.

Čak i sam Frodo je na svom tadašnjem autu imao Cobru i alarm i immobilizer, koju je pljuvao, a to što je on koristi objašnjavao je da je dobio od salona na poklon pa kao poklonu se u zube ne gleda.

E od tada, znači nekih više od 8 godina, ja sam se zainteresovao za temu alarma i zaštita i pratim i izučavam tu materiju.

I ja potpisujem ovo što je ovaj član rekao da ne bi otišao kod njega ni da bi život od toga zavisi.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od Kabal » 19 Sep 2018, 11:51

Gde si ti radio zastitu, koji servis za preporuku? Moze i na pp

Tapatalk


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od gavran » 19 Sep 2018, 12:03

Ne mogu da se setim kako se zove servis, moj kum drži kafić u Heroja Pinkija i tu je kod njega u komšiluku bio neki dobar ovlašćeni servis za Cobru pa pošto sam ja tada bio baš besan i rastrojen i nisam znao šta da radim, a pogotovo sam pizdeo što mi svi prčkau i rasturaju oko novog auta, onda mi je on to sve izdogovarao i preuzeo na sebe da to vrati sve u normalno stanje i evo dankom današnjim nikakav problem. (osim što me neka pijana budala preključe nije u punoj brzini pokupila na parkingu i uništila ceo auto pa nema više ni alarma, al ko zna koliko bi još radio).

Zedex u BG je dobar, Guardian u Zemunu isto......Delta radi takođe nestandardnu varijantu, ali proverenu, pa ko hoće baš taj individualni tip totalne zaštite onda oni.
Poslednja izmena od gavran u 19 Sep 2018, 12:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od blaugrana » 19 Sep 2018, 12:08

Zeka?

Sent from my SM-J500FN


Odgovori