Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Srbija

Post od passenger » 29 Apr 2018, 21:48

Onda nisam od pomoći :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Srbija

Post od nuk » 29 Apr 2018, 21:51

Vladapetr je napisao:Voleo bih da dobijem neku preporuku iz ličnog iskustva, tekstovima u novinama odavno ne verujem. Ovde je npr naveden Salaš 137 a tamo sam pre 2 ili 3 godine imao najgore iskustvo ikada u jednoj kafani, bukvalno smo mislili da je skrivena kamera u pitanju :mrgreen:
Nas su tamo neke ose napadale, roj bukvalno, nismo mogli da završimo ručak do kraja jer vrag odneo šalu :)

Edit:

Mi smo planirali Zobnaticu i Zobnatičko jezero da obiđemo

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od ftj » 29 Apr 2018, 21:57

Za tiganjicu sam cuo da je dobro al za prvi maj ce sigurno biti guzva.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Srbija

Post od dunx81 » 29 Apr 2018, 22:33

Guzva je svakog vikenda kad je lepo vreme a ne za 1.maj. Komarci ubijaju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 02 Sep 2018, 19:29

Ako se zaputite na Salaš Stremen (Jakovo), slobodno preskočite hranu.

Mini igralište i konji su super za decu, ambijent kada je lepo vreme...ima gužve, ali je opuštencija

Međutim, ima i kvaka - hrana

Znate da ne mogu ni približno da nabrojim gde sam i šta jeo, za života, po restoranima. E, ovdašnju hranu bih prokomentarisao ovako:
1. Najlošija restoranska domaća supa.
2. Probah jedan ćevap - među tri najlošija ikada. Suv i brašnast.
3. Teleća čorba je solidna, slanija malo, koliko je ona domaća supa bila neslana.
4. Paprika u ulju malo ispod proseka
5. Šopska u rangu prosečne zimske, kada je povrće inače plastično
6. Šnenokle iznenađujuće dobre, ali daleko od domaćih
7. Knedle sa šljivama takođe iznad očekivanog, ali ne bolje od domaćih
8. Pomfrit solidan.
9. Konzervirani/flaširani sokovi odlični :D
10. Konobari lete na sve strane, malo pogubljeni, ali dosta dobro odrade posao, a na hranu se ne čeka dugo, bez obzira na gužvu.

Sve u svemu, ambijent i konji su izvadili stvar, ali krenite siti, ili planirajte drugo mesto za ručak.





TapaT


Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Srbija

Post od mića » 02 Sep 2018, 19:41

Na samo 10km odatle imas bojcinsku kolebu, isti je sadrzaj za klince a hrana daleko daleko bolja.
ko voli ribu kafana sanac u kupinovu. Zaista datira iz 1800 i neke i nije fazon modernih etno salasa i kafana. Jeli smo stuku i smudja u talandari spremljeno, meni bilo odlicno :-)
p.s- osim lepe baste nema nikakvog sadrzaja osim ljuljaske za decu, a od bojcinske kolibe ima oko 15-20 km, uglavnom tamo bajkom idem.SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 02 Sep 2018, 20:11

Koleba je bila krcata danas. Bio sam par puta. Imali su stolove koji nisu ni za popiti piće, a ne da prehrane šestoro. Krivi, klimavi, konobari pogubljeni. Odustali, jahali malo klinci konje, pa odosmo u Jakovo.

Zaboravih za Stremen:
Štrudla mak, mučilo se jedno dete, nekako savlada nepuno parče, drugo ostalo. Inače satiru sve slatko. Ja jedva pojedoh koricu. "Umočiću" fazon.

Drugo dete se malo borilo sa palačinkom i ostavi je. Ni jednu ne pojede, od dve. Nisam probavao, ne mogu komentarisati.

TapaT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 16 Sep 2018, 18:53

Preporuka Vila Davidović - Manđelos, podno Fruške Gore.

Na sajtu i FBu možete lako naći i videti ponudu, kao i lokaciju.

Osnova je švedski sto, od 13-16h, ali u cenu ulazi boravak od 10-18h, gde ste slobodni raditi šta vam volja po dvorištu. Postavljeni su stolovi, klupe, ležaljke, zanimacije za decu. Hladovina se podrazumeva, kao i parking, a tu je i drugi deo sa izvorom, jezercetom... Dovoljno da se čovek izdvoji i drema, ako neće na ležaljku među ljudima, a ima ih.

1400 po odrasloj osobi, 50% za decu (3-10god). Uračunata hrana i izvorska voda, piće po cenovniku (priložio). Domaći sokovi, džemovi i rakije su u ponudi. Sokovi su odlični, po komentarima gostiju danas, ja nisam probavao. Isključio mozak, karte, jamb... Sledeći put vodim i neku decu :D

Brzo se stiže, jedini problem je 1,6km makadama, pred imanje.

Hrana je na bazi švedskog stola i sasvim je OK. Tri sata je postavljena, pa polako. Može se jesti unutra i napolju. Broj gostiju je ograničen, da ne bi bilo gužve.

Uskoro novi sadržaji. Biće i smeštaja nekad. Za sada je sve čisto, uredno, toaleti novi.

Domaćini ljubazni, uslužni, iako nemaju ugostiteljska iskustva. Dosta su toga uradili bolje od nekih koji se hvale kojekakvim znanjem na tom polju. Hoće i da saslušaju, hoće i da ispričaju svašta.SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

TapaT



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od shandu90 » 16 Sep 2018, 20:21

Za Mandjelos sam prvi put cuo pre neki dan. Jedna zaposlena je odatle pa je menjala adresu, otisla kod muza u grad.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Srbija

Post od superboss » 16 Sep 2018, 21:02

pedja je napisao:
16 Sep 2018, 18:53
Preporuka Vila Davidović - Manđelos, podno Fruške Gore.

Na sajtu i FBu možete lako naći i videti ponudu, kao i lokaciju.

Osnova je švedski sto, od 13-16h, ali u cenu ulazi boravak od 10-18h, gde ste slobodni raditi šta vam volja po dvorištu. Postavljeni su stolovi, klupe, ležaljke, zanimacije za decu. Hladovina se podrazumeva, kao i parking, a tu je i drugi deo sa izvorom, jezercetom... Dovoljno da se čovek izdvoji i drema, ako neće na ležaljku među ljudima, a ima ih.

1400 po odrasloj osobi, 50% za decu (3-10god). Uračunata hrana i izvorska voda, piće po cenovniku (priložio). Domaći sokovi, džemovi i rakije su u ponudi. Sokovi su odlični, po komentarima gostiju danas, ja nisam probavao. Isključio mozak, karte, jamb... Sledeći put vodim i neku decu :D

Brzo se stiže, jedini problem je 1,6km makadama, pred imanje.

Hrana je na bazi švedskog stola i sasvim je OK. Tri sata je postavljena, pa polako. Može se jesti unutra i napolju. Broj gostiju je ograničen, da ne bi bilo gužve.

Uskoro novi sadržaji. Biće i smeštaja nekad. Za sada je sve čisto, uredno, toaleti novi.


TapaT

Domaća kafa 120rsd kao i čaj.....mora da je iz Brazila donose helikopterom direK na imanje

Hoću da kažem-nije centar SM
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Srbija

Post od Markoni » 18 Okt 2018, 07:51

Sutra bih isao na Kosovo i Metohiju na produzeni vikend. Nesto nisam uspeo da nadjem neka iskustva ljudi u poslednje vreme. Idem kolima, dakle nase tablice. Obisao bih nase manastire, i verovatno svratio do Prizrena. E sad, spreman sam na sve otprilike, ali ako neko ima neki savet za smestaj, iskustvo iz prve ruke, i sve ostalo sto se tice putovanja dobro bi mi dosli.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od Ogi » 18 Okt 2018, 08:04

I ja isto planiram ali u organizaciji crkve ili neke organizacije, ne bih isao u svojoj reziji. Svakako javi kako je bilo I srecno.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Srbija

Post od Markoni » 18 Okt 2018, 08:10

Pa prvo sam hteo tako, ali je sledeci termin tek u maju. Uhvatio me je neki neizdrz, pa sam odlucio sad da idem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od ftj » 18 Okt 2018, 08:44

Bio moj burazer u Peci, obisao je i Decane, sve kul bez neprijatnosti.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Srbija

Post od TheWickerMan » 18 Okt 2018, 09:15

Do pre dve godine nonstop sam bio dole, nikad nikakav problem.

Sent from my Mate10 Lite using Tapatalk


Odgovori