Zdravlje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Ogi » 20 Okt 2018, 16:16

Ma mozda sve bude ok , ko je mogao detetu da da 2 godine ? Kada se daju takve projekcije, daju se max u mesecima a ne u godinama. Sta sve moze da se uradi za to vreme... verujem da ce biti ok.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zdravlje

Post od member » 21 Okt 2018, 09:05

Ko je rekao? Pa rekli doktori na Institutu za onkologiju. Valjda oni bolje znaju nego mi ovde što ovde piskaramo. Sad da li će sve biti OK, stoji veliki znak pitanja.
Nije to ništa neobično da mala deca obole od teških bolesti,veruj mi.
Od jednog drugog poznanika ćerka od tada 12-13godina, taman dete ušlo u pubertet, dobila rak dojki. Ne bi čovek verovao da je takvo nešto moguće. Srećom, sve je otkriveno na vreme, operisana je, i sad evo nekih 4-5godina je sve dobro.
Nažalost, imam takvih primera u blizini baš mnogo.

A što se tiče ovog, kada kažu da će biti OK.
Evo jedan primer od pre 2 meseca. Momak iz Budve, 25godina, potpuno zdrav, umro.
Sve se dogodilo u 10ak dana. Njega je zabolela glava, iz Budve ga poslali u Kotor,iz Kotora u Risan, iz Risna završi u Podgorici. Stanje je svakim danom bilo sve gore. Doktori su govorili da će sve biti OK i da nema potrebe za paniku. Kad je dovežen u Podgoricu,tad se stanje bilo već pogoršalo, došao je neki doktor iz BG i rekao da će se izvući. Ali ipak momak umre.
Na kraju se ispostavilo da je umro od uboda komarca Zapadnog Nila.
Šta su oni preduzimali osim davanja infuzija, to niko ne zna. I stalno su govorili da će sve biti OK.

A u septembru je Zavod u CG izdao saopštenje da u CG nije zabeležen nijedan smrtni slučaj od uboda komarca Zapadnog Nila.
Neverovatno.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od snork » 21 Okt 2018, 14:39

Kad već pričamo o teškim temama, da napišem nešto za rak dojke: To je zapravo rak mlečne žlezde. Ovu žlezdu imaju i muškarci, iako je zakržljala i nema funkciju. To znači da i muškarci mogu da obole od raka mlečne žlezde! Izuzetno retko, ali dešava se.

Odnosi se i na čoveka i na životinje. Ne znam za konkretan slučaj, ali mi je tako rekao prijatelj koji je profesor-patolog.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zdravlje

Post od shandu90 » 21 Okt 2018, 14:45

Da da. Samo sto je bas retko kod muskih to.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zdravlje

Post od ljuba » 25 Okt 2018, 08:54

Zadnjih nedelju dana jako aktuelna tema u NL https://www.b92.net/zdravlje/ishrana.ph ... id=1460102

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post od trojanac » 25 Okt 2018, 09:42

Bilo bi čudno da nisu pronašli. Nažalost.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Vladapetr » 30 Dec 2018, 04:15

Jel išao neko na uklanjanje mladeža?
Imam jedan relativno veliki na licu, ispupčen je pa smeta pri brijanju. Secnuo sam ga par puta pa sam se isparanoisao i već neku godinu se ne brijem nego skratim mašinicom. Ali ni to nije potpuno rešenje, jer se i tako ponekad ogrebe, kao npr juče

Pričam sa drugaricom, muž joj radi privatno na nekoj klinici na NBGD. 24000 je hirurško skidanje, ako može da se ukloni radio talasima onda je nekoliko puta manje.
Ako bih skidao još jedan koji je potencijalno opasan, treba da iskeširam 40k dinara. Ozbiljna cifra za nešto naizgled sitno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zdravlje

Post od McGruja » 30 Dec 2018, 08:18

Idi prvo kod dermatologa, pa onda sve ostalo

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post od nuk » 30 Dec 2018, 08:32

Vladapetr je napisao:Jel išao neko na uklanjanje mladeža?
Imam jedan relativno veliki na licu, ispupčen je pa smeta pri brijanju. Secnuo sam ga par puta pa sam se isparanoisao i već neku godinu se ne brijem nego skratim mašinicom. Ali ni to nije potpuno rešenje, jer se i tako ponekad ogrebe, kao npr juče Slika

Pričam sa drugaricom, muž joj radi privatno na nekoj klinici na NBGD. 24000 je hirurško skidanje, ako može da se ukloni radio talasima onda je nekoliko puta manje.
Ako bih skidao još jedan koji je potencijalno opasan, treba da iskeširam 40k dinara. Ozbiljna cifra za nešto naizgled sitno.
Skidao ja prošle godine, po NS privatno od 10.000din pa naviše.
Pregled kod plastičnog hirurga, on upućuje kod dermatologa po potrebi.
Meni su radili hururški, veliki mladež na obrazu, ne bih ga dirao ali se pojavila neka cista ispod pa sam morao, uglavnom rutinska procedura od pola sata posla

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Zdravlje

Post od Heinz » 30 Dec 2018, 10:26

Idi na VMA na pregled, imaju za ne daj bože ceo sistem razrađen kasnije.
Snajka je imala melanom pa otud.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Grujic » 30 Dec 2018, 10:42

Nista VMA nije spec.

Generalno ima dosta nacina da se to makne, svakako je pozeljan dermoskopski pregled pa onda skidanje.
Ako je potrebna patohistoloska analiza najbolje je klasicno hirurski. Filozofija operacije je jako prosta, promena se isece i posalje na analizu a rupa se zatvori :) A da bi se to zatvorilo estetski prihvatljivo treba da radi plasticni ili maksilofacijalni hirurg.

Za promene koje nisu sumnjive vec su estetske prirode mogu razne metode, ima ih dosta.



Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Zdravlje

Post od Heinz » 30 Dec 2018, 14:20

Mladež koji je krvario ne zvuči mi kao posao za neku Divu s Pinka npr.

Korisnikov avatar
Marko
Postovi: 111
Pridružio se: 13 Jan 2012, 23:12

Re: Zdravlje

Post od Marko » 30 Dec 2018, 22:09

Lepo odes kod svog izabranog lekara i trazis uput za plasticnu ili maksilofacijalnu hirurgiju. Obavezna ph analiza i to je to. Privatne klinike bih zaobisao

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ako vam ide suvise lako, pogledajte bolje. Mozda vam ide nizbrdo!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post od nuk » 30 Dec 2018, 22:21

Onda zakažeš pregled za mesec dana, čekaš 5 sati da dođeš na red da bi ti zakazali intervenciju za 8 meseci što podrazumeva novi uput, još pola dana čekanja znači, i konačno kad dođe taj dan, odvojiti jedan ceo dan za svaki slučaj. Tako je u NS, probao i odustao, završio u drugoj državnoj 50Km dalje, preko veze bez ikakvog čekanja, izgubio skoro godinu dana da uštedim 100eur

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od klisko » 30 Dec 2018, 22:40

Moja majka je operisala kataraktu. Jedno oko privatno (nije ništa videla, a nije mogla da dočeka državnu), a drugo na VMA. Nebo i zemlja, da je znala ne bi sekund razmišljala, i drugo bi završila privatno. Mislim da nema više pravila privatno/državno, nego zavisi od lekara do lekara.

Odgovori