Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od ikac2000 » 21 Sep 2018, 20:12

Mislim da je na nivou EU od 1.7.2017 obavezna registracija za svaku SIM karticu.

U PL kada sam je kupio nije bilo registracije, ali je svaka morala da se registruje naknadno u roku od 8 meseci ili je gase trajno.

Inace pre 10ak god u Turskoj ni registracija nije bila dovoljna, vec je potreban i jedinstveni kod telefona. Ako promenis telefon, moras opet da registrujes.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od pedja » 24 Sep 2018, 20:26

Osim što su mi (de) aktivirali paket putem FBa, jer USSDa nije radio, BonBon kartica je uredno radila u Rumuniji.

TapaT


Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od Spa-Francorchamps » 08 Nov 2018, 19:11

Saznao sam na jednom forumu kako može da se aktivira bonbon internet SIM iz Srbije potpuno besplatno:

- na telefonu se isključi data roaming i mobile data
- ubaci se SIM kartica
- nakon što stigne SMS o cenama usluga u Srbiji, USSD kodom *136# se pokreće meni za roaming
- jedna od opcija u meniju je zabrana data saobraćaja u roamingu - to se uključi
- na telefonu se uključi data roaming i mobile data
- iz browsera se otvori bilo koji sajt - pristup će biti onemogućen, jer je zabranjen u prethodnim koracima, ali će pokušaj biti dovoljan da se kartica aktivira
- isključi se mobile data i data roaming
- USSD kodom *136# se ponovo aktivira data roaming na kartici

Deluje komplikovano ovako napisano, ali je jednostavno i završi se za minut, dva... I radi sigurno, proverio.

Sad pedja ne mora u Rumunju da bi aktivirao karticu :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od grujicd » 08 Nov 2018, 19:46

Dadoh komšiji Bonbon karticu. Išao u Švajcarsku. Razmišljam, znam da nisu u EU ali su jako integrisani, nema granica, hiljade francuza ide svaki dan u Ženevu, ma mora da su i oni ukinuli data roaming. Kad ono - niks. Čim je prešao u Švicu posrkao mu je sav kredit. Šteta jedno 20e.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od passenger » 08 Nov 2018, 19:49

Ostali smo u romingu.

1 mb/ 1 sms/ 1 minut razgovora u EU je 0.30 centi

u Srbiji sa Swiss karticom: 1 mb/ 1 sms/ 1 minut je 10 eura :kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od dragvorl » 08 Nov 2018, 22:21

Vodafone ima besplatan roaming u Ch, bar ova kartica sto imam.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od pedja » 08 Nov 2018, 22:54


Spa-Francorchamps je napisao:
Sad pedja ne mora u Rumunju da bi aktivirao karticu :)
Svakako sam išao, pa mi bilo lakše :D
Inače sam probao i na našoj mreži, pa šta košta.

Međutim, bio je tu drugi problem,nisu mi uopšte radili kodovi osim jednog, koji mi nije ništa značio.

Pisao sam, brzo su reagovali putem FBa i aktivirali mi karticu, a zatim i dodatak za net. Morali su i danga deakitiviraju. Iako su tvrdili damje problem trenutan, par dana je bio prisutan, sve dok nisam izašao iz EU. I dalje mislim da je neki zez sa karticom/brojem i da opet neće raditi dodatak, već ću morati da cimam njih.



TapaT


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od Ji 4Tze » 10 Nov 2018, 19:46

Bonbon ima politiku zloupotrebe :)
Ako imaš nedeljni flat paket i koristiš u ga u EU zemljama, ograničavaju ga...
Politika pravedne uporabe

Od 15. lipnja 2017. godine HT će početi primjenjivati mehanizam kontrole radi utvrđivanja jesu li korisnici pretežito koristili usluge u pokretnoj mreži HT-a ili one u roamingu u EEA i jesu li pri tome korisnici uglavnom bili prijavljeni u pokretnoj mreži HT-a ili u roamingu u mrežama drugih operatora u EEA. Ako HT utvrdi da je pojedini korisnik u prethodnom promatranom razdoblju, koje nije kraće od 4 mjeseca (123 dana), pretežito koristio pojedinu uslugu u roamingu u EEA i uglavnom bio prijavljen u roamingu u mrežama drugih operatora u EEA, HT može tom korisniku poslati upozorenje o utvrđenom obrascu ponašanja koje upućuje na rizik zlouporabe ili prekomjerne uporabe regulirane roaming usluge u EEA. Ako nakon 15 dana od poslane obavijesti korisnik u promatranom razdoblju i dalje zadrži pretežito korištenje te usluge u roamingu u EEA, pri čemu je i dalje uglavnom prijavljen u roamingu u mrežama drugih operatora u EEA, HT može u slučaju tog korisnika primijeniti dodatnu roaming naknadu na daljnje korištenje te usluge.

Iznos količine podatkovnog prometa u roamingu bez dodatne roaming naknade definiran je na sljedeći način:

Naziv opcije Količina podatkovnog prometa
u roamingu bez dodatne roaming naknade
JAKO VELIKI INTERNET 2,642 GB
KOMBINACIJA S JAKO VELIKIM INTERNETOM 4,324 GB
VELIKI INTERNET 1,921 GB
SREDNJI INTERNET 1,441 GB
MALI TJEDNI INTERNET 0,480 GB
VELIKI TJEDNI INTERNET 0,960 GB
VELIKI DNEVNI INTERNET 0,480 GB
ZIMSKI TJEDNI 2,883 GB
Nakon potrošenog iznosa iz tablice, naplaćuje se iznos od 0,05kn/MB.

Popis tarifa i opcija u kojima postoji ograničenje količine podatkovnog prometa u roamingu bez dodatne roaming naknade, kao i navedena količina podatkovnog prometa može se mijenjati ovisno o sljedećem:

promjeni mjesečne naknade tarife ili opcije
količini podatkovnog prometa uključenog u pojedinoj tafiri ili opciji
usklađivanju s promjenom tečaja eura, te s promjenom najviših reguliranih veleprodajnih naknada sukladno odredbama Uredbe (EU) br. 531/2012 Europskog parlamenta i Vijeća o roamingu u javnim pokretnim komunikacijskim mrežama u Uniji.
Hrvatski Telekom pridržava pravo naknadne primjene i drugih mjera u okviru politike pravedne uporabe određene Provedbenom uredbom Komisije (EU) 2016/2286 od 15. prosinca 2016. o utvrđivanju detaljnih pravila o primjeni politike pravedne uporabe.

Promjene u primjeni mjera u okviru politike pravedne uporabe neće se smatrati izmjenama temeljem kojih bi korisnici ostvarivali pravo na raskid pretplatničkog ugovora bez naknade, odnosno pravo na povrat neiskorištenog novčanog iznosa.
Sad mi nije jasna matematika.
Ako sam bio u EU romingu dva dana pocetkom avgusta, pa 10 dana u HR krajem avgusta, što sam sad u prekršaju sa 4 dana rominga?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od Heinz » 10 Nov 2018, 20:06

Ako ti nisu ograničili onda nemaš problem.
Mi smo u julu potrošili svih 6 GB iz jako velikog paketa, pa uplatili još jedan i nije bilo ograničenja. Kartica mi je i dalje aktivna.
Pitanje je sledeći put da li će da puste svih 6 GB ili 2.6 npr. Ali svakako je jako komforno rešenje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od dragvorl » 10 Nov 2018, 20:27

Svaki EU roming ima te klauzule, da ne bi ljudi pretezno koristili roaming umesto lokalno. I onda ima kao neki kazneni penali i sta znam. Zbog prirode posla ja tako koristim mesecima, uglavnom internet roaming u EU, u maticnoj drzavi jako retko. Ima tacno koliko mogu da naplate, i to se sve smanjuje do recimo 2021. i onda vise nece moci da naplacuju penale. Verovatno nije ista cena paketa za internet u Bugarskoj ili Svajcarskoj ili Holandiji. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od Ji 4Tze » 10 Nov 2018, 21:08

Heinz je napisao:Ako ti nisu ograničili onda nemaš problem.
Mi smo u julu potrošili svih 6 GB iz jako velikog paketa, pa uplatili još jedan i nije bilo ograničenja. Kartica mi je i dalje aktivna.
Pitanje je sledeći put da li će da puste svih 6 GB ili 2.6 npr. Ali svakako je jako komforno rešenje.
Pa jesu, zato i pišem :)
Da nisu ne bih ni znao da ograničavaju
Boringly average, but also perfect for school run mums

demmins
Postovi: 1
Pridružio se: 03 Maj 2019, 10:28

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od demmins » 03 Maj 2019, 16:36

E danas sam čula da bon-bon kartice ne šalju više van Hrvatske.

ackokralj
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:06

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od ackokralj » 04 Jul 2019, 22:14

demmins je napisao:
03 Maj 2019, 16:36
E danas sam čula da bon-bon kartice ne šalju više van Hrvatske.
Ne šalju više za Srbiju ali imate na kupujemprodajem oglasima za samo 500 dinara. Ja uzeo na oglasima i sad sam na moru i odlično radi internet u Grčkoj, birate koju mrežu želite ima i 4G i koja ima bolji internet, vrlo praktično...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od pedja » 04 Jul 2019, 23:00

Nadamo se da uskoro neće biti potrebe za tim i da će roming, i za nas, biti ukinut.

I sada postoje tarifni dodaci koji pojeftinjuju roming. Možda još uvek nije cena kao kod upotrebe stranih kartica, ali nije više ni dranje.

1GB za 599 dinara (Telenor) je sasvim OK, u odnosu na to kako je bilo, za sedam dana. Za 10/14 dana, to je 1200 dinara za 2 GB, sasvim OK, ukoliko stvarno idete na odmor.

Kod mts-a je skuplje, ne znam za VIP.

Imam na raspolaganju bonbon karticu, i prenosivi ruter da baca signal, ali mislim da ih neću koristiti ove godine.


T-T


nixysx
Postovi: 4
Pridružio se: 09 Sep 2018, 15:05

Re: Bonbon i druge SIM kartice za inostranstvo

Post od nixysx » 04 Jul 2019, 23:08

Jel mogu na kp da kupim bonbon i da karticom kupim nekoliko gb? Idem u nemačku na tri nedelje, pa mi treba


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odgovori