Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Kabe » 22 Nov 2018, 16:36

Ogi je napisao:
20 Nov 2018, 23:49
Trenira li neko u teretani ? Ja sam od 1. Avgusta redovan. Jedino sto imam problem sa odrzavanjem tezine ali avaj. :) Ispada da sam se ugojio neka 3-4kg kako sam krenuo da idem ponovo.

Od suplemenata trenutni koristim Whey za PWM I ujutru u sejk za dorucak, Daily formula multivitamin I glukozamin. Nekada uzmem I Omega 3.
Lose se hranis ili lose treniras :D Salu na stranu, kreni od ishrane. Izbaci suplemente i sve ostalo, idi prirodnim putem :)

Izbaci secer, so i sve sinteticki za pocetak. Izbegavaj hleb...
Puzo81 je napisao: Cepam od aprila ali ne bas redovno, fitpass, prvenstveno Synergy NS jer mi je najbliža.

Ne koristim ništa od suplemenata, jedem kao i uvek. Spao sa 104 na 99 (183 visina valjda), dve rupe na kaisu manje, ledja i ramena otišla u k, ne mogu nijednu šulju obući.

Treninzi realno jaki, po 4 do 5 različitih vežbi, 4-5 serija po 10-12 ponavljanja za jednu grupu u mišića. Pauze minut i po međ serijama. 50 do 60min aktivan trening. Pre i posle variram 700-800gr manje, znojčina domaćinska uz unos vode između serija.

U suštini vratio sam se na staro od pre par godina jer sam aktivno trenirao (zna Subex, cepali smo kod Šipke😀).

Slatko, hleb, gazirano, junk food mi se smucili, nekako ih ne podnosim više. Volim kašiku mixa neprzeni lešnik, badem, suncokret i onaj b ili i orah bem li ga u domaćem medu.

Koleginice zadovoljne, supruga, klijentkinje 18-48g, ja takođe :D
Ista prica. Fitpas, 6 meseci paket 12k dinara. Vec dva meseca... Ok je Sinergy sasvim, samo mi se u vecernjim casovima malo napravi guzvica, ali nista strasno. Odlicna teretana...

Sto se tice treninga, idem 3x nedeljno celo telo. Razlicite vezbe. 4 serije 15 ponavljanja. Ista pauza kao i ko tebe.

Pre kretanja u teretanu regulisana ishrana, svakodnevno bajs, dugacka tura vikendom. Za 6 meseci, ubio sam 13 Kg. Sa 118 na 105. Merenje na ravno mesec dana preporucujem. Takodje, merenje obima :) Naravno, ne zapostaviti i kardio u ovim zimskim danima... Ja cu kombinovati i plivanje.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 26 Nov 2018, 21:54

Otišao prošle nedelje na bazen, otišao i jutros. Oba puta curi nos ko blesav ceo dan posle. Vidim nabrzaka po stranim forumima da to i nije redak slučaj. Kažu neki da je iritacija od hlora i da pomaže da se nosi štipaljka. Ima neko iskustva?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nuk » 26 Nov 2018, 22:08

Samo koks, bar znaš zašto curi

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od passenger » 26 Nov 2018, 22:18

:kezo:

Ja na to ne obraćam pažnju. Na bazenima pored peškira uvek imam papirne maramice zbog toga.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nuk » 26 Nov 2018, 22:41

Šalu na stranu, ako si redovan na bazenu, nakon 3-4 termina se navikne sluzokoža i prestaju simptomi.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 26 Nov 2018, 22:51

Mislio sam da mi to bude rekreacija preko zime, kao zdravo je, a ono ispade bolestan na neki način posle svakog plivanja.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Kornjaca Rade » 26 Nov 2018, 22:54

Na koji ides bazen? I ja se razmisljam da pocnem.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 26 Nov 2018, 23:05

Čini mi se da ću na Hollywoodlend na Ledinama, jeste skuplje i dalje ali imaš praktično ceo dan da biraš kad ti odgovara termin, a ima i saunu i đakuzi u toj ceni. Najvažnije je da je bazen za plivanje bio skoro prazan kad god sam bio. Danas sam otišao na 11. april. Po 5 ljudi u stazi, sve gledaš da se ne sudariš s nekim, a par puta je i bilo kontakta. Sve te to izbaci iz ritma. Plus imaš samo par termina za građanstvo. A nos cureo i posle jednog i drugog. Nisam išao skoro na 25. maj, sa terminima je slična priča a kad sam bio pre par godina je isto bila gužva.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Kabe » 27 Nov 2018, 11:32

Hlor moze biti iritantan. Pazari stipaljku pa pokusaj sa njom:

https://www.e-sportshop.hr/stipaljka-za-nos-2.html?l=r

Imas ih u vecini sportskih prodavnica. Samo gdedaj da ti ergonomski bude ok.

Meni nazalost ne prijaju jer mi ometaju ciklus disanja pa nikad nisam koristio. Takodje, preporucujem i cepove za usi.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od passenger » 27 Nov 2018, 14:40

I ja sam probao štipaljku, ali ne ide mi sa njom
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 27 Nov 2018, 15:14

Imam kući neke štipaljke, pošto mi je ćerka trenirala sinhrono plivanje, tako da mogu da probam. Nadam se da nisu sve roze :mrgreen:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Stjepa » 27 Nov 2018, 15:16

Krokodilku plavu s' terase. :D

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 27 Nov 2018, 21:42

E probao jednom za ronjenje i odma je spala. Treba mi zbog izjednačavanja pritiska da ne stiskam prstima
Možda bi bolje radila na bazenu kad hlor osuši kožu :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 29 Nov 2018, 13:38

Plivao sinoć sa štipaljkom, dosta pomaže, 10 puta manje mi je cureo nos.

Inače voda u Holivudlendu je bila mutna, ne znam zašto, pre nedelju dana je bila kristalno čista.Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od DukeNS » 13 Dec 2018, 11:43

Evo jednog predloga za sve kojima su dosadili neki klasični vidovi rekreacije... Kik boks! Idem već neko vreme i za mene je ovo pravo otkrovenje. Osim kao klinac (karate do nekog zelenog ili plavog pojasa, zanemarljivo), ceo život sam trenirao smo sportove sa loptom (i pakom :mrgreen: ). Zadnjih X godina sam imao fin ritam - 2 puta nedeljno fuca ili basket i 2-3 puta nedeljno zgibovi, propadanja, sklekovi... To mi je već poprilično dosadilo, pa sam krenuo na cross fit da malo razbijem monotoniju (kakve su ribe dolazile, monotonija je definitivno razbijena :mrgreen: ). Početkom godine sam ozbiljno zeznuo zglob i završio na štakama. Kada sam se oporavio, tražio sam nešto da malo promenim i drug mi predloži kik boks. Sa malo skepse sam krenuo i brzo se razuverio - neverovatno mi prija. Idem polu individualno (nas dvoje) i trening je stvarno sadžajan. Svi odmah pomisle na neko peglanje i slično, ali je daleko od toga. Ispadne od toga odličan kardio trening, između ostalog. Za vrlo kratko vreme sam počeo da skidam naslage stečene tokom povrede i sad sam možda i previše mršav za moj ukus. Jedino što ne uspevam vremenski da uklopim i neku teretanu, jer sam dosta splasnuo, pa mi to malo fali. Naravno, zavisi puno i od trenera, pa je samo bitno da ne naletite na neku budalu... :)

Odgovori