Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od shnjura » 29 Dec 2018, 14:08

kao prvo, pozdrav svim članovima forum od mene, neukog kupca.

kapiram da nije baš najpametnije da odmah po registraciji otvaram novu temu, ali ako treba administracija ce ovo obrisati ili premestiti gde pripada.odmah ću naglasiti da sam dao sve od sebe da pročitam što više relevantnih tema koje bi mi mogle pomoći, ali vremena nemam previše(kao i većina ljudi, posao, dete...).
probaću da ne dužim puno, tako da odmah prelazim na stvar.

po prvi put u životu kupujem sebi auto, i mogu potpuno autonomno da odlučujem o svemu, što do sada nije bio slučaj.moj renault scenic 1.9dci 2004. odlazi u istoriju, jednostavno došao mu je kraj, što zbog godina,što zbog slabog održavanja.deset godina smo imali uspone i padove, sad je vremen za nešto novo.posle par meseci potrage, istraživanja i analiziranja tržišta (pretežno po internetu i preko prijatelja), nakon mnogo razmišljanja, izbor je pao na citroen c4 picasso.gledao sam razne automobile u toj klasi, od c i s max-a, preko zafire, peugeot-a, da bi na kraju izbor suzio na toyota verso i citroen c-max.posto sam pogledao te automobile uživo, provozao se u njima, skoro 100% sam se odlučio za francuza.jednostavno, uzevši u obzir moje veoma ograničeno poznavanje automobila i problematike oko kupovine polovnjaka, odluku je donelo to što mi se citroen više sviđa.lepši mi je, opremljeniji, moderniji...i ima ih dosta više u ponudi nego tojoti.moguće da sve te stvari nisu bitne i presudne kad se kupuje auto, ali jbg, razuverite me i rado ću preispitati svoju odluku.

koliko sam uspeo da provalim, c4 picasso se dosta dobro pokazao i viđam ih sve više u saobraćaju.čitao sam da nemaju neki specifičan kvar, iako je možda prerano za takve konstatacije.održavanje i registracija auta mi nisu previše bitne, ne verujem da može biti toliko velika razlika da bi mi to pravilo problem(možda lupetam), pre svega u odnosu na tojotu.planiram ovaj auto da vozim najduže 5-6 godina.cifra koju spremam da odvojim za vozilo je okvirno 10.000e, +- 1000e (naravno ako prođem jeftinije nije problem :D ).pretpostavljam da ću i nakon kupovine imati neke troškove.što se tiče motora, mislim da mi je 1.6 sasvim dovoljan, bar kad je u pitanju moj stil vožnje.najviše prelazim po gradu, mada neretko idem i na duže relacije.prilično sam krupan, imam i bebu, ne moram da naglašavam posebno da mi je prostor i komfor jako bitan.navikao sam i da sedim "visoko", kao u scenic-u, ali mi se čini da to kod citroena nije problem.do sada nisam vozio automatik ni poluautomatik( ne znam ni razliku između ova dva), a vidim da ih je puno sa takvim menjačem, ali nisam protiv da probam, ljudi uglavnom kažu ko proba ne vraća se na manuelni.

model koji mi je najviše zapao za oko

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -exclusive

toliko za sada, svaki savet i pomoć je dobrodošla, pisaću posle malo detaljnije kad uhvatim vremena.hvala u napred dobri ljudi
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

maniaxxx
Postovi: 6354
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: pomoć neukom kupcu

Post od maniaxxx » 29 Dec 2018, 15:23

Ne znam sta te tacno zanima? Taj picasso je dobar pouzdan avto. Motor jeste malo slab ali nije kriticno ako nisi neki divljak, uvek ga mozes i cipovati. Pre svega gledaj kakav primerak kupujes, vise nego marku. Ako je bio dobro odrzavan i ima realne kilometre trebao bi te sluziti jos dugo

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: pomoć neukom kupcu

Post od Stjepa » 29 Dec 2018, 17:06

Zanima ga 'oće neko da kupi C4 picasso. :pssst:

Trenutno 9 komada u ponudi. Oni manje zahtevni mogu da izaberu 1,6 i za one koji bi nešto jače tu je 2,0. Za konzervativce tu je manuelni, za one druge na raspolaganju su primerci i sa poluautomatskim i sa automatskim menjačem.
Primerci su lepuškasti, moderni i lepo opremljeni. Da preciziramo, u ponudi su exclusive, business i intensive paketi opreme.

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć neukom kupcu

Post od shnjura » 15 Jan 2019, 11:16

pozdrav svima još jednom, i srećni novogodišnji i božićni praznici.

prvo od mene izvinjenje, predugo se nisam javljao na temu koju sam sam započeo, ima tu i objektivnih i subjektivnih razloga, nebitno.

u medjuvremenu sam malo sredio misli i želje (ne dovoljno da donesem odluku), pogledao uživo dva auta koja sam našao u novom sadu, jedan od fizičkog lica jedan od auto kuće.ovaj od fizičkog lica je ok, ali mi ne odgovara cena, i priča tog čoveka je blago sumnjiva (zašto prodaje auto).ovaj od auto kuće sam ozbiljno razmatrao, pošto su provereni ljudi i cena je bila odlična, ali mi je smetala siromašna oprema (nije presudno ali je bitno), i pre svega 1.6 motor sa 96 konja.to je po nekim mojim procenama premala konjaža za toliki auto, meni jeste najbitnija sigurna i udobna vožnja, ali opet hoću da bez problema obiđem nekog kada je to potrebno, da ne moram da se pripremam 3 minuta za obično preticanje.a i auto je u međuvremenu prodat tako da me oko toga glava više ne boli. :D

najveći problem (pored toga što sam slab kad treba da se preseče) mi predstavlja to što ne mogu da pronađem "savršen" auto, odnosno da mi se poklope sve karakteristike na jednom vozilu.svestan sam da ću morati da spustim ili korigujem očekivanja, ali se mnogo nerviram i onda nema ništa od posla.

još uvek nisam rasčistio koji menjač hoću, ali mislim da sam bliži manuelnom nego automatskom, što zbog saveta jednog majstora, što zbog toga što sam "staromodan" po nekim pitanjima i teško menjam navike.motor 1.6 je čini mi se ok, ali da ima bar 116 konja.oprema mi nije presudna, ali bih voleo da ima bar neki paket koji nije osnovni, poželjno bi bilo i da je novija verzija displeja (ženina želja, ne pitajte), kao i da kilometraža nije preko 170 000 recimo.

ono oko čega mi najviše treba pomoć je sledeće:

zbog ograničene ponude ovih vozila u novom sadu, moraću krenuti put beograda u potragu za vozilom.da li neko ima iskustva sa auto-kućama focus automotive i autoland?ako se zakačim za neki određeni auto, koji su mi sledeći koraci?treba mi preporuka za nekog majstora za citroen koji proverio auto,naravno za pare, i koliko to košta?da li će mi ovlašćeni uvoznik uraditi proveru kilometraže?

kao što vidite, u glavi mi je totalna zbrka, previše pitanja i nepoznatih a malo odgovora.izvinite na dužini pisanija, nadam se bilo kakvim odgovorima koji mogu da mi reše bar neke dileme.hvala i pozdrav
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoć neukom kupcu

Post od trojanac » 15 Jan 2019, 12:03

Autoland je pod AK Kompresor, odnosno prodaja korišćenih vozila iz sistema staro za novo ili iz njihovog asortimana vraćeno od lizing kuća i slično. U suštini bolja priča i sigurnija od klasičnih placeva polovnih automobila.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć neukom kupcu

Post od OMP » 15 Jan 2019, 12:12

jel definitivno trazis c4 picasso ili..? taj motor ima 92 konja kod dizela ako se ne varam, nije to slabasno ipak je to auto sa turbinom i lepo to poteze, taj auto nije nesto ni puno tezak ako se ne varam oko 1200kg, jeste 116 malo bolja opcija ali mislim da neces osetiti neku ogromnu razliku da bi smao taj jurio a da zrtvujes nesto od opreme ili samo stanje auta, nisam konkretno vozio taj auto ali znam neke druge gde je bilo nekih 15-20 konja razlike i nije bilo nista toliko primetno da bih sad morao da jurim specijalno taj jaci motor, neke osetne razlike su tamo od 130-150 konja to se vec bitno oseti

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć neukom kupcu

Post od shnjura » 15 Jan 2019, 12:22

OMP je napisao:
15 Jan 2019, 12:12
jel definitivno trazis c4 picasso ili..?
da,definitivno c4 picasso.stariji kolega koji je "u materiji" mi je objasnio da ta konjaža nije nužno problem i ne znači da bi ja to osetio toliko u vožnji,ali kažem, auto je u međuvremenu prodat tako da ne brinem.

@trojanac

hvala
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć neukom kupcu

Post od gazza » 17 Jan 2019, 01:25

preporuka za autoland, nema muljanja ni drljanja plus dobre cene.
par auta jako dobrih je tamo otislo za nisku cenu. jedna 4x4 skoda yeti koju sam ja pikirao i jedan toyota urban cruiser za smesne pare ali nije bio 4x4 inace bi bio moj.

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od shnjura » 24 Jan 2019, 17:48

Kakva su vam iskustva sa auto kucom holliday?nasao sam tamo nekoliko zanimljivih automobila,a i par ljudi sa kojima sam pricao su ih pohvalili.

Nejasno mi je ovo oko kupovine kola u najavi.cena se razlikuje ako auto kupim dok ne stigne kod njih, i kad stigne na plac.predpostavljam da ce oni da ga doteruju i da je cena zato veca,ali ne znam kako ocekuju da se odlucim za vozilo koje nisam video uzivo,probao,pregledao...

https://autokucaholliday.co.rs/vozilo-u ... hdi-120ks/

https://autokucaholliday.co.rs/vozilo-u ... 1-6-e-hdi/

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... sinessplus

Oko ovih primeraka lomim glavu...
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od passenger » 24 Jan 2019, 17:55

pa ja bih uzeo crvenog, ima 50-60k km manje od drugih. I boja je nesvakidašnja.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6354
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od maniaxxx » 24 Jan 2019, 21:12

Kilometri su vrlo relativna stvar iliti stvar dogovora :mangup: . A crvena boja je kod mene no-go.

Inače ne gledaj baš toliko na km nego na opšte stanje avtomobila.

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od shnjura » 24 Jan 2019, 21:57

maniaxxx je napisao:
24 Jan 2019, 21:12
Kilometri su vrlo relativna stvar iliti stvar dogovora :mangup: . A crvena boja je kod mene no-go.

Inače ne gledaj baš toliko na km nego na opšte stanje avtomobila.
I meni je crvena boja diskutabilna,ali mi ovo ostalo odgovara,pa mi ne bi bio problem.glavna kvaka je sto ja necu da kupim auto pre nego sto ga neki majstor pogleda.a kako da nadjem majstora u sapcu ili beogradu kad ne znam dobrog majstora ni u novom sadu gde zivim?
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 24 Jan 2019, 22:02

Onda nikako, batali tu varijantu.

Jel Holiday sad ovlašćeni za Ford?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od nenad.fil » 25 Jan 2019, 02:42

https://www.ford.rs/dealerships

Auto market je Holliday


Ja sam kupio auto u Holliday i na njihova vozila imaš 3 godine garancije, tako da nema potrebe ništa da proveravaš. Nisam imao potrebe da aktiviram tu “garanciju,” ali koleginica koja je po mom nagovoru kupila isto kod njih auto, jeste. Crkao joj je kompresor klime na renault cliu 2015. godište dizel i bez problema su joj zamenili stavili (valjda) nov, uglavnom, popravili su joj. Mene astra J koju sam kupio kod njih služi perfektno (pu pu da ne ureknem) već je druga godina kod mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 25 Jan 2019, 11:45

Lik sa Ford kluba Srbija je imao Mondea, mislim da je i kupljen nov ovde i besprekorno održavan. Još mu je nakrcao gomilu opreme, sve OEM varijanta. Nakon par godina uzme u tom Holliday-u novog Mondea prošle godine, a ovaj ostavi u varijanti staro za novo.
Posle par dana oni oglase njegovog starog Mondea, sa 70k km manje :mrgreen:
I to nije imao neku ogromnu kilometražu, skinuli su sa nekih 190k km na 120k km.

Meni dovoljan razlog da ih nikada ne uzmem ni u najšire moguće razmatranje.

EDIT: pročešljao sam pa našao temu, skinuli su 80k km :glavomuzid: Sa 190k km na 110k km. Plus auto nije bio kupljen kod nas, dakle verovatno mu je dva puta vraćana kilometraža.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori