Jeftini terenac za off road

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Misha » 05 Jan 2019, 11:06

Treba izbegavati vozila iz CH,bas iz tog razloga.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 05 Jan 2019, 11:43

otkazan odlazak kod majstora, prodavac ima samo 1 radnika danas i ne moze da ostavi plac :delete:

tek posle bozica

majstor video ove slike gore, kaze to ne sme da se uzme bez dizanja na dizalicu, ovo je kocioni cilinar, kardan volana i slicno - sve napravljeno od gusa i nema spasa ako je rdja usla duboko. njegova teorija na nevidjeno je da ovo nije so nego dugo stajanje automobila negde napolju. mozda odem sa njim do placa da vidimo da se ne zajebavamo sa teranjem uopste.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Kuzmanovic » 05 Jan 2019, 11:59

Sto ne pogledas onaj stariji Jimny sa oglasa sa plinom iz Beograda? Vidim da su slicne cene ali ovaj je makar registrovan i ima atestiran plin.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Jeftini terenac za off road

Post od HKS » 05 Jan 2019, 13:45

Ja ovog vise ne bi uzimao u obzir.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 05 Jan 2019, 19:46

ma jok. to su opšta mesta jimnyja u ekstremnim uslovima. gledao sam danas jednog sa 40k, iz srbije, 2 godine stariji, malo mu je manja rđa na glavi motora ali je generalno dosta gori.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 05 Jan 2019, 21:47

Ovaj glavni kocioni jako lose izgleda ali to se lako zameni, stavi polovan ili odmah i remontuje. Ali mi se klava volana ne svidja. Pitanje da li je jos neki od delova ovako ostecen. Mene bi vise brinulo da nije stajao negde dugo pa da sve zivo krene da propada posle par meseci upotrebe.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 06 Jan 2019, 11:15

juce sam bio kod majstora kod koga je stajao jedan jimny za popravku, par godina starijii od ovog koji gledam. na njemu isto postoji korozija na glavi volana kao i na kocionom razdelniku ali nesto manja. sa druge strane taj je napadnut vec i po karoseriji oko motora itd i rekao bih generalno u losijem stanju. onda sam se vratio na plac da ponovo vidim ovaj i iskreno na drugo gledanje, utisak o ovim delovima (korodiralim) je nešto bolji nego sa slika, glava volana sa kardanom nije strašna, rđa nije penetrirala i ne izgleda da je nešto ozbiljno nagriženo sem površine. kočioni razdelnik solidno pojeden ali isto ništa se ne kruni i slično. to je na tom starijem mnogo bolje. ova crna cev na poslednjoj slici je zdrava, mogla bi se skinuti, potoputi u nešto za skidanje rđe i vratiti ali ko će da se zajebava s time. gledao sam ga i odozdo, kardan, donji postroj, ima površinske rđe ali ništa dramatično. deo gde karoserija zalazi ispod je zaštićen, ne znam da li je to fabrički ali se vidi da je premazan nečim i to deluje solidno.

ostalo deluje OK i čisto. menjač mu je lep. kvačilo tvrdo u PM a isto i na tom drugom, starijem, pa je ili tako ili je sličan problem. volan originalan kožni, umereno izakan, papučice isto.

ono što naravno ne znam je stanje prenosa i uopšte kako je održavano, podmazivanje diferencijala i svega odozdo čija bi popravka mogla da bude skupa.

što se teorije o mogućem dužem stajanju tiče, nije isključeno, ne znam kako bi se to dalo detektovati. da li se sa švajcarskim vozilima može nešto otkriti na osnovu uvida u broj tablica? neko je ovde kačio neki link za to za italijane.

ono što najviše smori je što uzmeš i pogledaš neki normalan auto iz našeg vremena istog godišta, njemu ništa. pored stoji mitsubishi outlander, neki klinci gledaju i kenjaju ovo ono, ja ih gledam u fazonu brte dođi da vidiš ovo. izgleda da je suzuki baš zeznuo stvar sa zaštitom.

mislim ja generalno bez obzira na sve neću naći bolji komad za tako male pare a da je poslednja VVT generacija motora i restajling kabine. zato ću sad da šaljem fotke majstoru na ostrvu da mi kaže šta misli i pošto su kod njega radovi. cenim da je jeftiniji od ovih domaćih.

ako odustanem onda se bacam na teriosa, posle 2006.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 06 Jan 2019, 17:42

sad mi se javlja pitanje kako se prilikom tehničkog pregleda gleda na ovakvu koroziju?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 06 Jan 2019, 19:13

Kako im dune. Zamazes to nekim sprejom nece ni videti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 09 Jan 2019, 09:06

danas ću ponovo pokušati da sa jimnyjem odem kod majstora.

u međuvremenu sam proverio na jimny forumima napolju, u principu oni gledaju na ovu rđu kao skoro pa normalno. kao malo veća neprijatnost je korozija kočionih delova ali je generalni savet da se delovi skinu, ispeskiraju i ponovo zaštite za mir narednih 10 godina, koliko ne verujem da će auto ostati kod mene. za glavu upravljača kažu da je blaga korozija. otprilike, u fazonu - to ti je jimny, uzmi ili ostavi.

komunicirao sam isto sa čovekom koji je nedavno restaurirao jednog samuraja iz sredine 80-tih, sve mi je isto rekao od reči do reči. neka ti neko skine deo, izpeskiraj, premaži, vrati, vozi.

videćemo danas.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3149
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Dare4x4 » 09 Jan 2019, 10:36

U suštini ako je površinska korozija, ti sve ovo možeš da premažeš uljem i korozija će stati, a da je bilo masno ne bi se ni pojavila. Mene najviše brinu cevi, da nisu trule ali pošto kažeš da se ništa ne kruni valjda nije opasno.
Svakako gora situacija bi bila da je rđav lim. Ovi delovi u najgorem slučaju se skinu i stave drugi.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Bax » 09 Jan 2019, 10:59

Nije napredak korozije toliko brz, to je tipa 1mm celika za reda 5-10 godina, i to u vodi, sad so jos dodatno katalizuje.
Uzmes zicanu cetku predjes i zamastis.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 09 Jan 2019, 13:03

Ok, nisam ga uzeo. Korozija je nebitna. Lepo je isao ali ima problem s redukcijama. Trazim dalje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 09 Jan 2019, 19:01

Bilo sta da se uzme sa kocionim crevima i cilindrom nema zezanja, obavezno menjati sve sto je sumnjivo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeftini terenac za off road

Post od gazza » 09 Jan 2019, 23:36

kociona creva su u redu, to je ovde pocinkovano i ne rdja, velika rdja je na razdelniku ali nista sto se ne moze sanirati za sitne pare. rekoh, odustao sam od drugih stvari koje su detektovane u servisu. ovih 1200 dinara koje sam dao majstoru za inspekciju zlata vrede, ne bih ja sam to pronašao i video, plus što sam za tih sat vremena u servisu, uključujući i dizalicu, naučio o jimniju toliko da bih sada dosta toga detektovao i sam.

ogromna preporuka za zokija iz šume kod prve TV, mislim da se servis zvanično zove suzuki art. totalni car.

Odgovori